ŁZY-rock czy pop

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Mariusz Konior

ŁZY-rock czy pop

Postautor: Mariusz Konior » 17 lis 2003, 22:18

Od dłuższego czasu chciałem napisać ten post ale zawsze brakowało mi czasu albo chęci, naszczęscie znalazłem troszke czasu więc pisze. Słucham teraz 2 płyty Łezek i poprostu jestem załamany ponieważ doszłwem do wniosku że ROCKOWY ZESPÓŁ O NAZWIE "ŁZY" STAŁ SIE ZESPOŁEM POPOWYM!!!!!!!!! :( Do tego wniosku doszłem za sprawą ostatniej płyty "nie..". Niby są tam gitary, perkusje ale czegoś mi brakuje. Teksty Już nie są takie dramatyczne, smutne, prawdziwe są poprostu KOMERCYJNE, sprawa podobna jes również jesli chodzi o muzyke. Żeby nikt nie miał wątpliwości nadal uwielbiam Łzy i często ich słucham ale ostatniej płyty będe żadko słuchał. Esencią łez jest płyta " w związku..." i to są autentyczne łezki a nie taka komercja jak teraz!!!!!!!!! Szale przeważył fakt taki że zespółŁzy postanowił wystąpić w polskich eliminacjach do konkursu EUROWIZJII!!!!!! Tego nie przeboleje mam nadzieje że łzy sie nie dostaną, konkurs ten jest dla zespołów kiczowatych takich jak "Ich troje" a nie dla naszych kochanych łezek. Błaga zespó aby wrucił do kożeni i nie szedł na komercje i tak przecież macie mase fanów 9ze mna na czele) kóży was wielbią. FANÓW łez prosze o wyrażenie opini w tej sprawie, jest to otyle ważne że jeśli nie jestem sam to może wrucą stare ŁZY i wszyscy besziemy mieli Łzy szczęscia w oczkach. Pozdrawiam zespół Łzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
TrocheWspomnien

Postautor: TrocheWspomnien » 17 lis 2003, 22:22

Co do najnowszej płyty - owszem, jest inna, ale.. Nie można stać w miejscu. Łzy zmieniają się. Każdy krążek jest nieco inny. Jestem pewien, że usłyszymy jeszcze dobry rock w ich wykonaniu.

"WZZS" to czysta esencja Łez, masz rację. Aż miło się słuchać.

A co do komercji.. Miałem sceptyczne nastawienie do tego sformułowania, ale z czasem dochodze do wniosku, że Łzy komercjalizują się. Coraz bardziej. Niestety. Mam nadzieję, że wrócą na drogę rocka, nieprzereklamowanego.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2003, 22:28 przez TrocheWspomnien, łącznie zmieniany 2 razy.
Zamykam oczy i udaję, że nie widzę..
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 17 lis 2003, 22:26

Nie chce być nudny ale taki temat już był. Co do stylu to dla mnie jest to lekki rock, ale rock nie pop.
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl
Awatar użytkownika
taszak

Postautor: taszak » 18 lis 2003, 15:37

pop czy rock? hmmm poprosze puł na puł

a co do komercji to moim zdaniem wszystko, każda płyta i wogule wszystko co kosztuje już hociaż 1 złotuwke jest komercją

wzzs jest zajebistą płytką, ale "słońca" nie przebije:)
Nie ma boga na tym świecie !!!
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 18 lis 2003, 16:31

Wbrew wszystkiemu, to temat jest bardzo śliski.... bo czym jest POP?? A czym z kolei ROCK??? Tutaj wszystko zależy od tego jaką definicje tych słów przyjmiemy do dalszych rozważań... Bo jeśli POP (jak to kiedyś Adam powiedział - bodajrze w VIVAmacie) to muzka popularna, która sie 'sprzedaje' to ŁZY są jak nabardziej POP...
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 18 lis 2003, 16:51

biorąc pod uwagę że ostanio widziałam w sklepie jakąś składankę polskiego pop-rocku (taki był tytuł plyty) a w wykonawcach znalazł sie m.nin. Kult... to ja powoli tracę orientacje co nazywa się rockiem co popem a co pop-rockiem... :D
a dla nie Łzy, to lekki rock, czasem mocniejszy, czasem niektóre piosenki brzmią popowo, inne gotycko... każda inna nie można uogólniać :D
a temat rzeczywiście nie jeden jest na ten temat
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
marigell

Postautor: marigell » 18 lis 2003, 18:29

Zgadzam się z Syriel. Temat śliski ... co widac na przykładzie podobnego.

A Łzy? wg mnie odbiegły od tego co grali na początku. Nie można stac w miejscu? No niby tak ale powinno się iść we właściwą strone a ja mam wrazenie że Łzy zbaczają ze ścieżki ktorą raz sobie obrali ... może specjalnie, może własnie tego chcą? w to już nie winikam ... ale boje się ...........
Obrazek
Martynka

Postautor: Martynka » 18 lis 2003, 18:48

Ja rzgadzam się z Sara.. Łzy zdecydowanie odbiegły od tego, co grały na początku... Wystarczy posluchac Slonca i Nie czekaj.. i juz widzi się różnice.... ale moze właśnie tego zawsze chcieli i teraz to powolutku(:P)mają... My nic na to nie mozemy poradzic... Szkoda tylko, ze grają coraz mniej 'dla fanow'... I coraz mniej rocka..
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
TrocheWspomnien

Postautor: TrocheWspomnien » 18 lis 2003, 18:52

sara pisze:Nie można stac w miejscu? No niby tak ale powinno się iść we właściwą strone (...)

Tyle, że w tym przypadku, sformułowanie 'strona' jest bardzo względne. Dla Ciebie będzie to dążenie do coraz lepszych brzmień rockowych, dla innego będzie to czysty pop, z łatwymi i melodyjnymi utworami. Co nie oznacza, że nie przyznaję Ci racji. Ja również w pewnym sensie się boję. Nie wiem, jak potoczą się losy.. Nie wiem, czy Łzy nie zaczną grać popu.. A tego bardzo nie chcę.
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 18 lis 2003, 19:00

widać wyraźnie że grają inaczej, ale jednak i dobre i złe kawałki sa na Słońcu i NCNJ... np na słońcu 'Chciałabym, chciałam być' beznadziejna piosenka... gdyby była na NCNJ wszyscy by mówili, że łzy się zmieniły ;)
Awatar użytkownika
TrocheWspomnien

Postautor: TrocheWspomnien » 18 lis 2003, 19:03

Ale co innego, gdy zespół nagrywa jedną piosenkę popową na całą płytę rockową, niż tworzy kilka takowych utworów pod rząd. :roll:
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 18 lis 2003, 19:40

Asiuncia pisze:widać wyraźnie że grają inaczej, ale jednak i dobre i złe kawałki sa na Słońcu i NCNJ... np na słońcu 'Chciałabym, chciałam być' beznadziejna piosenka... gdyby była na NCNJ wszyscy by mówili, że łzy się zmieniły ;)

czemu podajecie do przykłądu akurat te piosenki ktore lubię (np. Zabij sie) Chcialabym... ma przesłanie :D są gorsze piosenki na Słońcu np Nie wiem i nie wiem
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
TrocheWspomnien

Postautor: TrocheWspomnien » 18 lis 2003, 19:42

Tyle, że punkt widzenia, zależy od pozycji siedzenia. ;)
Zresztą, 'gorsze', nie 'gorsze'. Każda jest inna. A to czy jest według nas, zależy tylko i wyłącznie od gustu. :)
Awatar użytkownika
magda89
Kontaktowanie:

Postautor: magda89 » 18 lis 2003, 19:49

Moim zdaniem Łzy ida... ida tam gdzie ich ciagna... ale nie jest to zupelnie zle... sa tego dobre i zle strony... Oczywiscie: ostatnia plyta bardzo sie rozni od pozostalych ale nie sadze ze jest ona zla... sa na niej dobra i troszke mniej dobre piosenki (delikatnie mowiac :P)... Łzy zmieniaja caly czas swoj wizerunek... Tylko ze ja nie rozumiem jednego... Na chacie z zespolem Adam powiedzial ze nazwa Łzy do czegos zobowiazuje... wiec jak wyjdzie takich 6 osobek na scene w dzinsach, bialych koszulach, trampkach lub adidasach to malo kto by sie domyslil ze to sa Łzy... :? A nawiazujac do wypowiedzi zalozyciele tematu to trafilo mnie jedno nieforemnie ulozone zdanie...
konkurs ten jest dla zespołów kiczowatych takich jak "Ich troje"

Nie mozesz mowic ze I3 to kicz, jest wiele osob ktore lubia ten zespol ( ja akurat nie bo bardzo mnie drazni osoba Michala) i przez swoje wypowiedzi nie powinnismy obrazac innych tylko w jakis bardziej delikatniejszy sposob wyrazac swoja opinie...
..::Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,::..
..::Ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku::..

www.cien-zablakanej-duszy.pl
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 18 lis 2003, 20:17

mloda.jg pisze:są gorsze piosenki na Słońcu np Nie wiem i nie wiem[/color]

Też tego nie lubie . . .
A co do tematu to myślę , że bedą odpowiedzi takie same ( już są ) jak w innych podobnych tematach.

Wróć do „Łzy”