ŁZY-rock czy pop

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 25 lis 2003, 20:21

Poczekamy zobaczymy!! :wink: sylwia;-)
Awatar użytkownika
Daga
Kontaktowanie:

Postautor: Daga » 28 lis 2003, 20:02

Łezki chyba po prostu troche dorosły. To już dojrzali ludzie(choć po koncertach niektórzy wcale się tak nie zachowują :D ) Wiadomo, że ostatnia płyta różni sie od swoich poprzedniczek, ale czy jest zła? Myślę że nie. Bynajmniej mi się bardzo podoba. Skoro tak kochamy Łzy to akceptujmy to, co robią :)
"Czas.
Mój wróg.
Wszystkie piękne dni
Posyła w nicość."
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 02 gru 2003, 19:10

Szponder

Wysłany: Wto Gru 02, 2003 19:36 Temat postu: Lzy-pierwszy tak popularny agresywny zespol rockowy w Polsce

--------------------------------------------------------------------------------

Ave,
Jestem Ruda z Kobylanki pod Szczecinem. Bardzo sie ciesze, ze jest taki zespol Jak Lzy! Naraszcie na polskiej scenie muzyczniej pojawil sie jakis pozadny zespol grajacy muzyke agresywna oscylujaca wokol satanizmu etc. Najbardziej podoba mi sie to, ze wszyscy mysla, ze Łzy to zespol soft-rockowy, a nawet popowy. Dzieki temu Łzy sa tak wypromowane. Naszczescie my- fani Łez - wiemy jaka jest prawda. Niemal kazda piosenka jest pelna roznych aluzji, metafor, parafraz i wogole! Aby mi jacys fanatycy nie wytykali ze mowie to bezpodstawnie podam kilka przykladow: piosenka Anka, od tak - "krwawi(...)przed ołtarzem" - to jest nawiazanie do obrzedu czarnej mszy; piosenka Modlitwa - "zatonelo w morzu niewiary" - katolicy nazywaja nas satanistow niewiernymi; ta sama piosenka - "najlepsza modlitwa(...)jest juz coraz nizej" to o upadku chrzescijanstwa na co juz czekamy od 2000 lat; piosenka Agnieszka - "duzo wina sie pilo i malo sie spalo" - znowu nawiazanie do czarnej mszy, ktora odbywa sie noca, a jej uczestnicy pija specjalne wino; "kochali sie namietnie w meskiej ubikacji" - w meskiej ubikacji zniknal brat Gorshem z Bydgoszczy, gdyz jakis katol strzelil mu w glowe; "agnieszka juz dawno tutaj nie mieszka" - z lac. agnus,agni to jagnie, symbol syna bozego, czyli nie ma go w domu, czyli odszedl w zapomnienie. Mozna tak mnozyc w nieskonczonosc! Dziekuje wam Łzy! Fani Łez- trzymajcie sie i badzcie gotowi na przyjście zła, juz blisko!!!!!

Powrót do góry

magda89
Członkowie FFC

Wysłany: Wto Gru 02, 2003 20:03 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Moim zdaniem to lapiesz z slowka... Nie mozesz wyrywac fragmentow i ukladac je w caloc bo tego nie tworza... Te slowa maja zupelnie inne znaczenie i nie mozna ich z calego kontekstu wyrywac, bo staja sie pozniej nielogiczne i kazdy moglby na swoj sposob to interpretowac - krotko mowiac - nie zgadzam sie z Toba

www.lzy-szczescia.blog.pl
Awatar użytkownika
Gusia

Postautor: Gusia » 02 gru 2003, 19:25

A ja myślę, że ktoś poprostu sobie jaja robi ;PP

Tak, jak magda powiedziała, że nie można ich wyrwać z kontekstu, bo to zmienia całkiem postać rzeczy.W taki sposób możemy również doszukać się satanizmu w Ich3 :P
Awatar użytkownika
magda89
Kontaktowanie:

Postautor: magda89 » 02 gru 2003, 20:28

Daga pisze:Łezki chyba po prostu troche dorosły. To już dojrzali ludzie(choć po koncertach niektórzy wcale się tak nie zachowują :D ) Wiadomo, że ostatnia płyta różni sie od swoich poprzedniczek, ale czy jest zła? Myślę że nie. Bynajmniej mi się bardzo podoba. Skoro tak kochamy Łzy to akceptujmy to, co robią :)

Albo wrecz zdziecinnialy :twisted:
..::Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,::..
..::Ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku::..

www.cien-zablakanej-duszy.pl
Awatar użytkownika
iwonkax
Kontaktowanie:

Postautor: iwonkax » 02 gru 2003, 20:38

Daga pisze:Łezki chyba po prostu troche dorosły. To już dojrzali ludzie(choć po koncertach niektórzy wcale się tak nie zachowują :D ) Wiadomo, że ostatnia płyta różni sie od swoich poprzedniczek, ale czy jest zła? Myślę że nie. Bynajmniej mi się bardzo podoba. Skoro tak kochamy Łzy to akceptujmy to, co robią :)

akceptujmy to co robią? czyli mam sie ze wszystkim zgadzac? i wszystko ma mi sie podobac?...to by było bezsensu....to ze ich kocham nie znaczy ze mam akeptowac wszystko to co robią...

Pozatym co do tego Łzy-satanizm.....Usmiałam sie jak to czytalam....Rzeczywiscie, dla mnie Łzy to satanizm, sama moja mama mowi ze to sekta :twisted: :lol: :lol:
i tak jak Gusia z Madzią napisały nie mozna łapać za słowka bo całosc wtedy traci sens. gdybym tak miala kazde slowo po kolei intepretowac nie zwazajac na calosc tekstu, to Łzy spiewalyby dla mnie doslownie o wszystkim.....
Tutaj miejsce gdzie jest dobrze
Tutaj aksamitny spokój...
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 02 gru 2003, 20:51

Szponder napisał:
grajacy muzyke agresywna oscylujaca wokol satanizmu

Z tym się nie zgodzę...we Łzach zbytnio nie widać agresywnych piosenek ...a teraz w bieli tym bardziej nie wyglądają na satanistów :twisted:
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 03 gru 2003, 12:42

Iście satyryczny tekst. Faktycznie nic, tylko boki zrywać. Autorce gratuluję doskonałego poczucia humoru :) , no i oczywiście umiejętności analizowania. To może ja pozwolę sobie na krótką analizę, proszę mi wybaczyć ale nie mogę się oprzeć.

"Naraszcie na polskiej scenie muzyczniej pojawil sie jakis pozadny zespol..."
- Tak, faktycznie nareszczie i dopiero co się Łzy pojawiły.

"Wszyscy mysla, ze Łzy to zespol soft-rockowy, a nawet popowy."
- W rzeczy samej, nikt nie śmie pomyśleć inaczej.

" "Anka, od tak - "krwawi(...)przed ołtarzem" - to jest nawiazanie do obrzedu czarnej mszy" - Z tego co słyszałem to ofiary sklada się NA ołtarzu i na nim one krwawia a nie przed nim. Ale cóż, może czasu się zmieniaja i już nikt nie chce zapaskudzać miejsc kultu.

" "Modlitwa" - "zatonelo w morzu niewiary" - katolicy nazywaja nas satanistow niewiernymi" - Wybacz, ale ja was nazywam inaczej. Mimo, iż z katolicyzmem jakiś związek mam.

' "najlepsza modlitwa(...)jest juz coraz nizej" to o upadku chrzescijanstwa..." - Ale jeszcze nie najniżej. Poza tym może upadek jest równoznaczny z nadejściem dnia sądu ostatecznego?

"...na co juz czekamy od 2000 lat" To bardzo długo już czekasz. Powiedz jak się osiąga taki dojrzały wiek? A tak wogóle skoro 2000 lat czekasz/cie na upadek katolicyzmu to czy przed nadejściem Syna chrześcijanizm nie istaniał, czy nie wyznawano wiary w Boga? Ale jak widze waszą nienawiśc wzbudził sam Jezus.

"piosenka Agnieszka - "duzo wina sie pilo i malo sie spalo" - znowu nawiazanie do czarnej mszy, ktora odbywa sie noca, a jej uczestnicy pija specjalne wino" - "Było ciepłe lato..." tak sie zaczyna piosenka, więc chyba jakieś szczegulnie długie msze macie, ponieważ mało się spało i wino się piło w czasie całych wakacji. A poza tym pijecie dużo specjalnego wina, więc to jakas libacja musi być.

" "kochali sie namietnie w meskiej ubikacji" - w meskiej ubikacji zniknal brat Gorshem z Bydgoszczy, gdyz jakis katol strzelil mu w glowe... z lac. agnus,agni to jagnie" - Zapewne to z Agnieszką brat sie kochał bo o Niej jest mowa w piosence. Więc świeć Panie nad duszą brata Gorshema unicestwionego z reki jagnięcia, a może z kopytka?

"agnieszka juz dawno tutaj nie mieszka" - z lac. agnus,agni to jagnie, symbol syna bozego, czyli nie ma go w domu, czyli odszedl w zapomnienie."
- Oczywiście nie ma Go tutaj, ale może jest gdzie indziej. Ale pamietaj! Nie wychodż z domu, bo odejdziesz w zapomnienie.

"Mozna tak mnozyc w nieskonczonosc!" - Nieskończoność jest chyba... nieskończona, więć powodzenia z tym mnożeniem. Ale w końcu juz dwa tysiące lat czekasz, więc dla Ciebie czas pewnie nie gra roli. Tylko czy starczy dla Ciebie Łzowych piosenek do analizowania...

Mam nadzieję, że nie uraziłem. Ale w sumie przecież czekasz (już od 2000 lat! hehe) między innymi na mój uopadek, więc czuję się usprawiedliwiony.
Dziękuje za uwagę :D

AMEN!
Polsko Ojczyzno moja, Ty jestes jak zdrowie
Ten tylko sie dowie, kto pijac Twe zdrowie, lezal na Tobie, ;)
Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 03 gru 2003, 15:46

Hej, yyy ekhmn... chyba nie bardzo zcziłam o co chodzi w tym poście nad moim, zorientowałam sie tylko, że to są to jakieś tłumaczenia(nie bede go cytować bo trochę długi i nie ma to sensu, aby zaśmiecać forum)... może mam dziś przyćmienie umyśłu no ale cóż chciałabym sie dowiedzieć... :roll: :? sylwia;-)
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 03 gru 2003, 16:01

Sylwia;-), Tomas'owi chodziło o post Szpondera o Łzach jako satanistach :wink:
Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 03 gru 2003, 16:11

Cień Anioła pisze:Sylwia;-), Tomas'owi chodziło o post Szpondera o Łzach jako satanistach :wink:

Hmm... tyle to też się skumałam w tym... sylwia;-)
Awatar użytkownika
magda89
Kontaktowanie:

Postautor: magda89 » 03 gru 2003, 16:11

Tomek - poprawiles mi humor - DZIEKI!! :D
..::Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,::..
..::Ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku::..

www.cien-zablakanej-duszy.pl
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 03 gru 2003, 16:31

Jeżeli ktoś analizuje tekst i wyciąga z niego jakieś wnioski to bardzo dobrze, o ile wnioski nie są blęde. Np. piosenkę o przeżyciach z wakcji zaczyna interpretować jako opis czarnej mszy i pisze, że nieobecność Agnieszki w domu to symbol upadku Chrystusa, no to mi się naprawdę śmiać chce. Iście boski humor :D Po prostu ktoś sobie jaja robi, albo kompletnie nie wie o czym pisze i już. A mój post oparłem na opiniach, że ktoś łapie za słówka więc i ja złapałem pare razy:)
Polsko Ojczyzno moja, Ty jestes jak zdrowie
Ten tylko sie dowie, kto pijac Twe zdrowie, lezal na Tobie, ;)
Awatar użytkownika
Marta (ot, tak)

Postautor: Marta (ot, tak) » 03 gru 2003, 17:14

tomas ale ja nie widze nic niepoprawnego na "juz czekamy od 2000 lat" zauwaz ze nie napisal czekam wiec nie chodzi o niego. czekamy odnosi sie ogolem do spolecznosci satanistow. a kto wie czy juz 2000 lat temu takowi istnieli...
mam samochod sportowy, nie do konca sluzbowy
kocham Konkola i dobrego jabola
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 03 gru 2003, 17:14

Szponder pisze:
piosenka Modlitwa - "zatonelo w morzu niewiary" - katolicy nazywaja nas satanistow niewiernymi;

ten tekst był genialny i skoro sie juz bawimy w łapanie za słówka to sataniści nie są niewiernymi...
niewiernym jest ten kto nie wierzy, a sataniści wierzą ale nie w Boga :D
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."

Wróć do „Łzy”