Łzy a krytycy...

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Damien
Kontaktowanie:

Łzy a krytycy...

Postautor: Damien » 02 mar 2004, 12:02

Na początku chciałbym powitac wszytskich forumowiczów...
Nie moge znieść faktu że tyle tzw. krytyków w sposób miażdżący wypowiada się o zespole łzy....że badziewne, mało ambitne itd..
Ileż oni przeszli: pamiętam jak niedostali się na kwalifikacje na Festival Odjazdy w '97, przegrali z śmiesznymi dzis kapelami...
Owszem może niegdys zespół grał ciut ambitniej, agresywniej...teraz faktycznie niektóre numery robione są chyba pod publiczkę, jednakże jestem pełen podziwu dla ich determinacji i poświęcenia..
Pamiętam także jak w bodajże 2000 roku chodzili po Cieszynie i zapraszali na swój koncert w Epicentrum...i wielu ich wtedy olewało..
Ten zespół w pełni zasłużył na swój sukces..po tych wszystkich upokorzeniach należy im się. Życze im wszytkiego najlepszego....
Sam mam zespół i działamy w identyczny sposób...chodzimy z miejsca na miejsce aby załatwić koncert za zwrot kosztów i jeszce jesteśmy odprawini z kwitkiem...ale do odważnych i zdeterminowanych świat należy..
P.S Zapraszam na naszą stronę...są mp3, galeria, itd. http://www.horrida.z.pl
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 02 mar 2004, 14:44

to mi wyglada na wymuszona reklame :)

ale mp3 mi sie nawet podobaja :)
Obrazek
Awatar użytkownika
luki

Postautor: luki » 02 mar 2004, 14:52

RAKLEM I BANALNA
kiedys wiezylem w miłosc a teraz juz nie . Moze kiedys uwierze. A moze juz nigdy je niespotkam
Mam jedak przyjaciół was
Awatar użytkownika
Damien
Kontaktowanie:

Postautor: Damien » 02 mar 2004, 15:20

Adres www podałem przy okazji, chciałem poprostu zostac forumowiczem - nie wiem czy to banalne....
Ale jesli kogos to uraziło to przepraszam.
Z drugiej jednak strony co złego w tym że mówię kim jestem..co robię itd?

P.s miło mi że mp3 Ci się podobają

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 02 mar 2004, 16:08

juz sie tak nie czepiajcie facet napisał długi post i tylko jedno króciutkie p.s dodał bez przesady jaka wymuszona reklama? :?
Awatar użytkownika
Kajo

Postautor: Kajo » 02 mar 2004, 17:12

mmmhmm...mi tez podobaja sie pioseneczki :wink: Ale z przyznam ze cwanie to zrobiles (ta reklamke) :D
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 02 mar 2004, 17:54

Na początku nawiąże do tematu...

Rzeczywiście w światku muzycznym jest dość dużo krytyków ciętych na ŁZY (m.in. Wojewódzki, czy Leszczyński - tego drugiego szczerze nie cierpię za - moim zdaniem - nie do końca przemyślane opinie na temat zespołu)... Niestety też zauważam, że nie którzy dziennikarze zapominają, że ŁZY nie stały się jednym z najpopularniejszych zespołów w Polsce z dnia na dzień... ale ciężko na to pracowali... Fakt, sławę zawdzięczają przede wszystkim piosenką 'niezbyt wysokich lotów', ale przecież utwory naprawdę dobre i ambitne też znajdują się w dyskografii zespołu.... Panowie dziennikarze, może czasami warto wspomnieć o "Niebieskiej sukience", "OWJH" czy "Anastazji", które też były singlami, a nie w kółko wałkować nieszczęsnego "Narcyza" i "Agnieszkę"?!

PS. Co do Horridy to... drodzy forumowicze nie wiem czemu sie czepiacie, ze niby reklama.... A jeśli nawet reklama to dobrze... Bo ja mam zamiar nadal poszerzać swoje muzyczne horyzonty... I dobra muzyka jest zawsze miła moim uszom.... Dzięki, więc Damien za linka.... I witam na forum...
PS. Niech żyje TPM!! :D :wink:
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 02 mar 2004, 19:28

zgadzam się z Syriel.. również co do Leszczyńskiego.

i dopisze jeszcze.. że krytycy muzyczni powinni chyba wiedzieć, że Zespołu nie ocenia się po 2, 3piosenkach.. zwłaszcza, jeśli tak, jak w przypadku Łez - Zespół nagrał 4płyty.. żeby wydać jako tako obiektywną ocenę, krytycy powinni przesłuchać wszystkich płyt.. a potem wypowiadać się na temat całej twórczości.. a nie oceniać wyżej wymienioną po przesłuchaniu "Agnieszki" czy "Anki"...

nie przesadzacie troche z tą reklamą? zresztą, sądze, że ona w pewnym stopniu nawiązuje do tematu. a poza tym... podobnie jak Syriel, lubie poszerzać horyzonty muzyczne.. ;) mp3 narazie się ściągają.. ale teksty bardzo mnie zachęciły.. i strona mi się podoba.
Awatar użytkownika
mila

Postautor: mila » 02 mar 2004, 20:35

Teksty naprawdę zachęcające <<<ściąga się>>> Czyżby to był gotyk??? Jeśli tak to bardzo mi miło! :D :D :D
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 02 mar 2004, 21:23

ja tak bezczelnie napiszę nie na temat.. :>

mila -> "Gramy muzę oscylującą wokół gotyku z odrobiną progresji, raczej wolną ale ciężką..z wielce obniżonym strojem gitar...i pełnym uczucia wokalem... " -> o Horridzie;)
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 02 mar 2004, 22:35

Powiem Ci Damien (zajebisty nick :) sympatyk dzieła Donnera?) że całkiem sympatyczna ta wasza muza :) wokal co prawda strasznie nieśmiały i balansuje między szeptaniem Anji O. a nieco głośniejszym zawodzeniem pewnej Magdy :) ale podzielam zdanie Syriel: wszystko idzie w dobrą stronę...może jak dla mnie bardziej zdecydowanie bym prosił :)
jeszcze pytanie: sample do Elizabethy to z "Draculi" Coppoli -nie myle się prawda? :)

mam nadzieję że jednak w temacie :)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
tynka
Członek FFC

Postautor: tynka » 02 mar 2004, 23:03

[quote="Syriel"][b]

Rzeczywiście w światku muzycznym jest dość dużo krytyków ciętych na ŁZY (m.in. Wojewódzki, czy Leszczyński - tego drugiego szczerze nie cierpię za - moim zdaniem - nie do końca przemyślane opinie na temat zespołu)... Niestety też zauważam, że nie którzy dziennikarze zapominają, że ŁZY nie stały się jednym z najpopularniejszych zespołów w Polsce z dnia na dzień... ale ciężko na to pracowali... Fakt, sławę zawdzięczają przede wszystkim piosenką 'niezbyt wysokich lotów', ale przecież utwory naprawdę dobre i ambitne też znajdują się w dyskografii zespołu.... Panowie dziennikarze, może czasami warto wspomnieć o "Niebieskiej sukience", "OWJH" czy "Anastazji", które też były singlami, a nie w kółko wałkować nieszczęsnego "Narcyza" i "Agnieszkę"?!

Wyjęłaś mi to z ust....:P Nie powinno sie oceniać zespołu po przesłuchaniu jednej czy dwoch piosenek....(szczególnie tego typu jak Anka) i od rtazu stwierdzać ze mają badziene piosenki itp....paranoja...;/ :twisted:
marigell

Postautor: marigell » 03 mar 2004, 11:12

O! A ja sie na koncert do Skoczowa na BDA wybierałam (ale się nie wybrałam) posłuchalabym na żywo 8) ... a tak zostają mi tylko mp3.
Załóżcie sobie forum na stronie :mrgreen:

A co do krytyki ... hmm ... no coś w tm jest ... tyle, że obecnie zespół Łzy zbyt ambitnych kawałków na single nie wybiera :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Damien
Kontaktowanie:

Postautor: Damien » 03 mar 2004, 11:22

Po pierwsze dziękuję za wszelkie miłe słowa... naprawdę nie spodziewałem się... wczoraj a propos tej "reklamy" dostałem chyba z 15 mailów. Trochę z ciężkim sercem je otwerałem... ponieważ spodziewałem się ostrej krytyki, że jestem beszczelny, że wykorzystuję popularność łez...Otwarłem a tu nic takiego...więc jeszcze raz dzięki.. :D

natomiast jeśli kogoś ten fakt uraził...jeszce raz przepraszam, ponieważ raklama nie była moim zamiarem...

jesoos pisze:jeszcze pytanie: sample do Elizabethy to z "Draculi" Coppoli -nie myle się prawda? :)
...

Tak korzystalismy z sampli z tego filmu...
Korzystalismy jeszce z Milczenia Owiec....ale tych mp3 nie ma na stronie..

A wracając do tematu......

Faktycznie Leszczyński i Wojewódzki często w dość beszczelny sposób wypowiadają się o muzyce Łez..jedak z tego co zauważyłem krytyka obejmuje jedynie wartości arystyczne zespołu....W każdej jednak ich wypowiedzi pojawiają się sformułowania typu: jestem pełen podziwu dla zespołu który grając muzykę z pogranicza gothic rock podbija rynek...
Nigdy nie będę zwolennikiem tego rodzaju krytyki...krytyki która chwali biznes a nie muzykę...
Dla mnie fakt jest faktem...skoro zespół tak dobrze funkcjonuje...znaczy że się podoba..i tyle..
Awatar użytkownika
Madzior

Postautor: Madzior » 03 mar 2004, 12:42

krytyka pomaga(ale z wyjatkami oczywiscie) wydaje mi sie, ze dzieki niej mozna wiecej osagnac-mozna stac sie bardziej znanym!
Lenka

Wróć do „Łzy”