Festiwal Jedynki w Sopocie

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 21 sie 2005, 10:43

Dla mnie największą żenadą tego festivalu był Orzech i Tatiana!! :roll:

Po ogłoszeniu szlag mnie trafił i byłam w szoku jak większość.

Dla mnie najlepsze były Łzy i Bracia włożyli dużo energii. Ani trochę nie poszło, faktycznie, ale dla mnie i tak było świetnie, bo na żywo :).
Wrona mnie przeraził.. widzieliście ten fanclub 12 (?) latek z transparentami?-kto im dał komórki? :twisted:

Później po występie rozmawiano z Zakopawer, Button Hackers i Łzy (Adama nie widziałam tylko).. Ania mówiła, że było super, że cieszą się, że mogli wystąpić, że publiczność była świetna (?? :roll: ) i że rozpaliła sie do czerwoności (pokazała na strój :twisted: )

Także dla mnie najlepsze były Łzy i Bracia i dla mnie wygrali, o! :)
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Gabra
Kontaktowanie:

Postautor: Gabra » 21 sie 2005, 13:55

Bracia niepokonani :) Łzy też dobrze wypdały, ale również bardzo mi sie podobał występ zwycięzców - gratuluję im serdecznie, głos niesamowity :D
Awatar użytkownika
MC

Postautor: MC » 21 sie 2005, 14:27

mnie od razu to zaciekawiło: "ORATORIUM, to przecież coś kościelnego..." (pomyślałam), przecież przebój lata, to najczęściej sprawdzało się że to jakieś łupu-cupu... :roll: :?
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 21 sie 2005, 14:43

Uwazam, ze caly ten festival był żenujacy!!
Gwiazdy ledwo znane, jakie Lusie-Srusie i piosenki do dupy.
Występ łez był .... (brak mi okreslenia), to ze Anka miala spiewac na zywo wiedzialam juz od tygodnia, bo Anka to mowila na ognisku, nie bylo tylko pewne czy grac beda na zywo czy tasma poleci. Nie sadzilam jednak, ze bedzie az tak fałszowala. Po eurowizji to byl jeden z gorszych ich wystepow. Nie mogla wyciagnac koncowek, drzal jej glos i ledwo co jej wychodzilo "a!...a!". Nie wiem czemu, moze miala gorszy dzien, ale bez przesady. Jesli to trema to juz dawno powinna sobie umiec z nia poradzic. Na Gamie tez spiewali na zywo i bylo jakos dobrze, a teraz - okropnosc! I nie ma co sie usprawiedliwiac brakiem instrumentu (chyba ze mialby ja zagluszyc) czy zła akustyka. Fałszowala i tyle!!!
Niby się ciesze, że to było na zywo, ale jak tak ma wygladac Anki spiew na festivalach to sie nei dziwie, ze wybieraja playback.
Co do stroju to mnie specjalnie nie zdziwil, w jej stylu, podobny do tego lateksowego bialego, tylko ze czerwony dla odmiany.
Jako show to tez srednio im to wyszlo: konfetti bylo chyba z lekka za duzo, te ognie byly tylko fajne.
Ania probowala to wszytsko nadrabiac mina, ktora mowila, wszytsko jest OK i jakos zlapac kontakt z publicznoscia, ale jej sie to nie udawalo. Wygladalo to troche smutno, publicznosc byla tak dretwa i sztywna ze az SZOK!!!

Co do samego konkursu to była TRAGEDIA!! Moim zdaniem wszytsko bylo z gory ustawione, bo to nie mozliwe, zeby tak wygladala pierwsza trojka :/
Przy takich gwiazdach jak Łzy, Bracia, Sistars, Mezo ????
I co to wogole za gowno wygralo? I to ma byc przeboj lata? ŻENADA
I w dodatku Bartek Wrona na drugim - no comments
I jeszcze dwójka prowadzacych :/ Tatiana i Orzech ... bleee
Próbowala byc błyskotliwa i jej to cos nie wychodzilo, no cóż.

Ciesze sie, ze nie musialam tego ogladac na zywo, w Operze Leśnej.
I wspołczuje Łzom, ktore tam wystartowały, przegrały i teraz maja jeszcze przyrypane w TVN :(
Awatar użytkownika
alfaela

Postautor: alfaela » 21 sie 2005, 15:00

Moim zdaniem piosenka, która zajęła 1 miejsce była najlepsza ze wszystkich prezentowanych, zarówno pod względem muzyki jak i tekstu, a przede wszystkim wykonania. Choć nie sądzę, że ludzie na nią głosowali. Myślę, że TVP1 trochę naciągnęła wyniki. Ale to dobrze, bo znając nasze społeczeństwo to zwyciężył by Bartek Wrona :?

Jeśli chodzi o Łzy to bardzo duży plus za granie na żywo. Na tego typu konkursach na szczęście zespoły grają na żywo, choć patrząc po Festiwalu Opolskim to się zmienia niestety. :? Wokal Ani nie był doskonały, ale PŁ jest dosyć trudna do zaśpiewania, a poza tym trema pewnie była duża... ( tak jak np. Opole 2002). Plus za fajerwerki i żywiołowość na scenie (niestety publiczność nie była taka żywiołowa :? ), chociaż wydaje mi się, że ta próba integracji Ani z publicznością była taka trochę sztuczna (ale to tylko moje skromne zdanie) Ogólnie występ mi się podobał i wolę nawet nieco drżacy momentami głos Ani, niż "śpiewanie" z playbacku :)

Sam festiwal w porówaniu z poprzednimi nie był najlepszy (poza 1 dniem oczywiście, bo lubię polską muzykę z lat "wcześniejszych" np. Perfekt), bo poziom zaniżały skutecznie źle dobrane zespoły (dobrze, że Mandaryny nie było :twisted: ). Wileki minus za prowadzących, zwłaszcza Tatianę :? (pewnie dlatego, że nie znoszę BlueCafe), bo już chyba gorszej prowadzącej nie mogli zatrudnić. A może mogli :) ( zawsze może być gorzej :) )

Coś mam dzisiaj mocno pesymistyczne podejście :twisted: Jak nigdy!
Awatar użytkownika
_Agnieszka_
Członek FFC

Postautor: _Agnieszka_ » 21 sie 2005, 15:24

Oto pełne wyniki:
http://muzyka.interia.pl/info/infid/657922

Łzy ostatecznie zajęły 6 miejsce :?
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecności"
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 21 sie 2005, 15:33

Występ łez był .... (brak mi okreslenia), to ze Anka miala spiewac na zywo wiedzialam juz od tygodnia, bo Anka to mowila na ognisku, nie bylo tylko pewne czy grac beda na zywo czy tasma poleci

Dziwne....bo jeszcze do południa Adam mówił że wszyscy oprócz Braci zagrają z plabacku :?

Na Gamie tez spiewali na zywo i bylo jakos dobrze,

Na Gamie w Kołobrzegu? Tam był playback....tam nie śpiewali na żywo Iga

Niby się ciesze, że to było na zywo, ale jak tak ma wygladac Anki spiew na festivalach to sie nei dziwie, ze wybieraja playback.

Nie zgadzam się. Trening czyni mistrza. Jeszcze kilka występóew na żywo i będzie dobrze. I trema zniknie. Ja tam wolę drżenie głosu niż muzykę z taśmy.

I w dodatku Bartek Wrona na drugim - no comments

A ja wierzę w to drugie miejsce....nawet bardziej niż w pierwsze. Specjalnie zwróciłam uwagę na reakcję ludzi gdy kilkakrotnie przypominali występy wszystkich artystów. Na Niego publiczność reagowała mega pozytywnie. To było przecież słychać.

I co to wogole za gowno wygralo? I to ma byc przeboj lata? ŻENADA

Sam utwór nie jest żenadą jak dla mnie. To część oratorium poświęcone Janowi Pawłowi II.

I jeszcze dwójka prowadzacych :/ Tatiana i Orzech ... bleee
Próbowala byc błyskotliwa i jej to cos nie wychodzilo, no cóż.

A właśnie mi się oni podobali. Już w Opolu mi się Tatiana w tej roli podobała. Osobiście uważam, że nie jest sztuczna przed kamerami....a zdecydowanie mniej sztuczna niż np. Ania.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2005, 18:55 przez Sylwia, łącznie zmieniany 2 razy.
Sylwia
Awatar użytkownika
Belitka
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Belitka » 21 sie 2005, 17:01

Nemo pisze:(jaki przepity głos :twisted: )

Miałam dokładnie takie same skojarzenia :twisted:
I jeszcze 30 lat palenia fajek :lol:
Awatar użytkownika
mandy

Postautor: mandy » 21 sie 2005, 18:45

Moim zdaniem piosenka która wygrała była bez wątpienia na najwyzszym poziomie tekstowym jak i muzycznym aczkolwiek mysle ze nie pasuje jej tytuł "przeboju lata"..co do występu łez musze obiektywnie powiedziec ze Ania wypadła fatalnia na pewno to dobrze ze wystapiła na zywo ale głos jej sie łamał itp mysle ze było to spowodowane trema ale naprawde chyba na nastepnym festiwalu powinni sie dobrze zastanowic czy spiewac na zywo czy nie bo to była maksymalna porazka...
W swoim zyciu niepokorna,tzymam dystans chowam twarz...
Awatar użytkownika
Gabra
Kontaktowanie:

Postautor: Gabra » 21 sie 2005, 18:50

To wersja koncertowa... więc zamieścić można

Pobierz "Pierwsza łza"
mp3 z wczorajszego Sopotu, jak ktoś już zamieścił, to sorry :)

mi się za bardzo nie podobało... jak ktoś na forum Edyty Górniak napisał: ,,choćby nie wiem, jak Ania się starała, publiczności w Sopocie z miejsc nie ruszy..." :D
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 21 sie 2005, 18:59

A oto ostateczne wyniki głosowania widzów w plebiscycie „Przebój Lata Jedynki”:

1. "Niech mówią, że to nie miłość" - O. Szomańska, P. Branny, P. Rubik,
2. "Maria" - B. Wrona
3. "Lato rozpala" - Golec uOrkiestra
4. "Senny Szept" - Czerwone Gitary
5. "Siadoj z nami" - Zakopower
6. "Pierwsza łza" - Łzy
7. "Niczego więcej" - Bracia
8. "Na dwa" - Sistars
9. "Chyba na pewno" - M. Szcześniak
10. "Lepsze jutro" - Mezo
11. "My Angel" - Button Hackers
12. "Amazing" - Lusia i Mario Szaban
13. "Pinstin" - PIN.
Sylwia
Awatar użytkownika
Weronique

Postautor: Weronique » 21 sie 2005, 19:00

A ma ktos ta piosenke "Niech mowia,ze to nie jest miłosc" na kompie :?:

ps.A ten link mi sie nie chce zapisac :?
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 21 sie 2005, 19:04

no jak większości sam koncert mi się nie podobał...
część piątkowa była jak dla mnie świetna i oby więcej było tego typu rzeczy,ale wczoraj... :?
Łzy zaskoczyły mnie pozytywnie grą na żywo, strój Ani pomimo wszystko mi się podobał.Myślała biedna, że ruszy tych ludzi a oni...bez komentarza.
Zgadzam się z Sylwią, że jeśli takich występów będzie więcej to trema zniknie i będzie lepiej. Oby więcej było takich niespodzianek
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 21 sie 2005, 19:53

Przesłuchałem ten występ jeszcze raz... I stwierdzam, że to był jednak półplaybeck (?).. tylko Ania była na żywo. Drugie stwierdzenie jest takie, że Ania wylozyla się na drugim refrenie ...do tego momentu szło jej całkiem nieźle... potem jej głos zaczął drżec niczym koza :-) To chyba jednak nerwy....
...
Awatar użytkownika
MC

Postautor: MC » 21 sie 2005, 20:46

Moon pisze:Przesłuchałem ten występ jeszcze raz... I stwierdzam, że to był jednak półplaybeck (?).. tylko Ania była na żywo. Drugie stwierdzenie jest takie, że Ania wylozyla się na drugim refrenie ...do tego momentu szło jej całkiem nieźle... potem jej głos zaczął drżec niczym koza :-) To chyba jednak nerwy....

z półplaybackiem zgadzam się w całości. a Bartuś wygrał na II m. bo miał swoje fanki ("kochamy Bartka") - jeśli za TO mają ludzie wygrywać to D.N.O. :? :roll:

Wróć do „Łzy”