Nowy singiel: "Na nic nie czekam"

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 15 maja 2013, 22:40

Tak jak już pisałam na FB - wersja koncertowa fajna, wersja studyjna to po prostu zupełnie nijaka piosenka z kiepskim tekstem i aranżem.
Zgadzam się z dotychczasowymi opiniami...

Mam tylko nadzieję, że rzeczywiście - tak jak deklaruje Sara na swoim FB - premiera w DD TVN będzie na żywo i usłyszymy ten utwór w lepszym wydaniu.
gg: 1604953
Awatar użytkownika
rozczochrany
Członek FFC

Postautor: rozczochrany » 15 maja 2013, 22:44

Ja też mam podobne zdanie do Efektu Motyla.

Kiepsko. I tekstowo i muzycznie. Dużego sukcesu jej nie wróże.
Jeśli w takim klimacie i stylu będzie utrzymana cała płyta to nawet się nie pofatygują do sklepu żeby ją kupić.
Liczyłem na coś dużo, dużo lepszego. Niestety zanosi się na drugą tak samo słabą płytę jak Bez słów.
Bo każdej nocy, gdy mi się śnisz
Czuję w sobie ten ogień.
Co sprawia, że chcę tu być
Yennefer
Członek FFC

Postautor: Yennefer » 16 maja 2013, 10:48

Mi też się nie podoba:( Niby słychać, że Łzy i muzycznie i tekstowo, ale to te gorsze Łzy niestety. Jakiś taki nijaki. Jak wiele podobnych obecnie. Co z jednej strony mogłoby prowadzić do sukcesu, ale z drugiej mam wrażenie, że takich Łez nikt nie kupi. To nie jest hit na miarę "Oczu", a moim zdaniem tylko takim hitem zespół miałby szansę wrócić na polską medialną scenę muzyki popularnej (mimo że "Oczu" nie lubię;) ).
Życzyłabym sobie nie mieć racji:) I oczywiście liczę, że płyta będzie ciekawsza.
Awatar użytkownika
Belitka
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Belitka » 16 maja 2013, 12:33

do mnie też piosenka jakoś nie trafia. wersji koncertowej nie słyszałam.
jest tak prosta i banalna, że chyba bardziej się nie da. pewnie zginie bez echa.

no nic... liczę na całą płytę. liczę, że będzie inna od singla.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 16 maja 2013, 15:16

Chociaż chciałabym bardzo móc powiedzieć coś dobrego, to niestety nie jestem w stanie.
Gdzieś przeczytałam, wśród komentarzy pod tym singlem, że Łzy powinny zmienić nazwę, skoro nagrywają takie coś. I cóż, muszę się zgodzić. To już nie są Łzy.
Przykro mi, ale już chyba nigdy się nie doczekamy w ich wykonaniu rockowego kawałka, jakie kiedyś grali.
Teraz to już tylko psują markę, którą sobie wyrobili wcześniejszymi płytami. Lepiej by było chyba zakończyć działalność pod nazwą "Łzy", żeby chociaż pozostawić po sobie wspomnienie fajnej, rockowej kapeli, niż budować nowe, niekorzystne wrażenie, zamazujące to wszystko dobre, co zostało wcześniej stworzone.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 16 maja 2013, 16:51

Z głównej:
Radio 90 - Głosowanie
Kochani, możecie już głosować na nasz najnowszy singiel w radiu 90! Zagłosuj!

http://www.radio90.pl/programy-radia-90 ... heme=radio
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 16 maja 2013, 19:33

Piosenka jest ok, ale nie zachwyca. Nagrana w tonie takiej jednej z wielu radiowych piosenek. Niczym się ten utwór nie wyróżnia. Owszem, rytmiczny, żywy, wpada w ucho, ale tylko na chwilę. Dobra piosenka do jazdy samochodem, gdy coś ma grać w tle.
Tekst wydaje mi się momentami niespójny i nielogiczny. Z jednej strony "mam dosyć tłumaczeń, wszystko straciło sens", a z drugiej "znów możesz mnie ranić i mówić zmienię się, bo nie ucieknę". Ale może to ja czegoś nie rozumiem.

Ewa_p pisze:Mam tylko nadzieję, że rzeczywiście - tak jak deklaruje Sara na swoim FB - premiera w DD TVN będzie na żywo i usłyszymy ten utwór w lepszym wydaniu.

I tutaj znów pojawia się to samo pytanie, które zadaję sobie od poprzedniej płyty; nie rozumiem dlaczego zespół tak łagodzi utwory na płytę w porównaniu z wersjami koncertowymi. Wersje koncertowe są dużo lepsze, mają energię, zwracają uwagę, a na płycie są po prostu nijakie, trochę mdłe, a w każdym razie na pewno nie rockowe.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 16 maja 2013, 20:21

Piosenka nie brzmi jak Łzy. Temat "niby teledysku" zostawię bez komentarza, bo nie wiem po co ktoś to wymyślił, gdyż wygląda to tandetnie.

Jak leci w tle jest przyjemna dla ucha, taka radiowa. Bez szału jednak. Czekałam na coś więcej. Nie powiem, że piosenka jest zła. Ale patrząc na chłopaków to jest ona niespójna z wizerunkiem zespołu po prostu. A to sprawia, że nie wierzę w to co słyszę...

Adam chyba już zatraca pewną granicę podczas pisania tekstów co dla kogo... Bo brzmi jakby miała to zaśpiewać przeciętna popowa wokalistka, a nie rockowy (czy też popowo-rockowy) zespół. Tą drogą poszło już zbyt wielu i to chyba nie najlepsza droga.

I na prawdę, mimo mojej wielkiej sympatii do chłopaków i Sary, nie mogę napisać chyba nic bardziej pozytywnego.
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 16 maja 2013, 22:39

moniczka-s14 pisze:
Ewa_p pisze:Mam tylko nadzieję, że rzeczywiście - tak jak deklaruje Sara na swoim FB - premiera w DD TVN będzie na żywo i usłyszymy ten utwór w lepszym wydaniu.

I tutaj znów pojawia się to samo pytanie, które zadaję sobie od poprzedniej płyty; nie rozumiem dlaczego zespół tak łagodzi utwory na płytę w porównaniu z wersjami koncertowymi. Wersje koncertowe są dużo lepsze, mają energię, zwracają uwagę, a na płycie są po prostu nijakie, trochę mdłe, a w każdym razie na pewno nie rockowe.

Dokładnie! Wizerunkowi zespołu to zdecydowanie nie służy...
Awatar użytkownika
LovinQ
Członek FFC

Postautor: LovinQ » 18 maja 2013, 9:34

Mdłe i bez wyrazu. popowy szajs... liczylam na wielki boom, cos co mnie zachwyci a tu takie rozczarowanie...
"Tak wiem, że wierny jesteś mi jak pies
I nałogów w twoim życiu żadnych nie ma
Aureola świeci ponad twoją głową
Na pierwszy rzut oka dla wszystkich ideał..."
Awatar użytkownika
LovinQ
Członek FFC

Postautor: LovinQ » 18 maja 2013, 9:35

Dagmara pisze:Chociaż chciałabym bardzo móc powiedzieć coś dobrego, to niestety nie jestem w stanie.
Gdzieś przeczytałam, wśród komentarzy pod tym singlem, że Łzy powinny zmienić nazwę, skoro nagrywają takie coś. I cóż, muszę się zgodzić. To już nie są Łzy.
Przykro mi, ale już chyba nigdy się nie doczekamy w ich wykonaniu rockowego kawałka, jakie kiedyś grali.
Teraz to już tylko psują markę, którą sobie wyrobili wcześniejszymi płytami. Lepiej by było chyba zakończyć działalność pod nazwą "Łzy", żeby chociaż pozostawić po sobie wspomnienie fajnej, rockowej kapeli, niż budować nowe, niekorzystne wrażenie, zamazujące to wszystko dobre, co zostało wcześniej stworzone.

dokladnie tak !
"Tak wiem, że wierny jesteś mi jak pies
I nałogów w twoim życiu żadnych nie ma
Aureola świeci ponad twoją głową
Na pierwszy rzut oka dla wszystkich ideał..."
Awatar użytkownika
mloda
Członek FFC

Postautor: mloda » 26 maja 2013, 1:41

Dlaczego na youtube nie można już odsłuchać piosenki? W wyszukiwarce już jej nie można znaleźć, a na fb Łez wyświetla, że film jest prywatny.
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 26 maja 2013, 11:30

Dziwne... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 28 maja 2013, 18:41

Kochani!

Niestety z niezależnych od nas powodów nasz nowy singiel "Na nic nie czekam" został usunięty z serwisu Youtube. Ale nie martwcie się, już niedługo piosenka znów będzie dostępna!

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na naszym koncercie w Ostrowi Mazowieckiej i Bielsku Podlaskim.
W Ostrowi pogoda początkowo nie dopisywała. Jednak już w trakcie koncertu Sara mogła powiedzieć:
"(…) nie wiadomo o co chodzi, ale z każdym razem kiedy Łzy wychodzą na scenę, niebo już nie płacze (…)".
Tak też było tym razem! :)

Bielsk Podlaski będziemy wspominać równie wspaniale! Przywieźliśmy parę pamiątek i mamy nadzieję, że jeszcze do Was wrócimy.
Już niedługo fotki z obu koncertów! :)

z facebooka ;)
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...

-

...Nemo my name forevermore...

-

Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 28 maja 2013, 19:39

Na fb same pozytywne komentarze odnośnie tych dwóch koncertów :)

Wróć do „Łzy”