"ZBIEG OKOLICZNOŚCI" - nowa płyta ŁEZ!

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
adir
Członek FFC

Postautor: adir » 03 kwie 2014, 0:02

Tak, pewnie. Ale jest mnóstwo polskich zespołów, które wydały na prawdę fantastyczne płyty, które były chwalone przez ludzi, a mimo tego nie osiągnęły komercyjnego sukcesu, czyli dużej liczby sprzedanych płyt, dużego rozgłosu i popularyzacji ich muzyki....
After all is said and done,
One and one still is one.
When we cry, when we laugh,
I am half, you are half.
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 03 kwie 2014, 13:39

Czas na moją recenzje :P

Płytę chciałem kupić już dzień przed premierą, ale, że tego dnia miałem wyjątkowego pecha, to krążka nigdzie nie było. Udało mi się jednak kupić płytę następnego dnia w MM :wink:
Super, że mamy kartonowe opakowanie i bardzo ładną (może nawet najładniejszą w dziejach Łez?) okładkę. Patrząc na tą okładkę zastanawiam się kto dopuścił do tego, żeby "Bez słów..." zdobiło takie, a nie inne graficzne "cudeńko" :P
Wkładka średnia... zdjęcia super, ale mimo wszystko jest to płyta studyjna a nie koncertowa i mam wrażenie, że te duże zdjęcia są kiepskiej jakości... Jak się przyglądam to mam wrażenie, że jakby ktoś zdjęcie o małej rozdzielczości chciał powiększyć, stąd rozmazane tło wokół np. Sary...
Jak już wspominałem, szkoda, że nie ma podpisów pod piosenkami...

Pierwszy utwór, po pierwszym przesłuchaniu strasznie mnie zaskoczył - nawet nie wiedziałem czy pozytywnie, czy wręcz przeciwnie :P
"Valerie" - Podoba mi się, chociaż do tekstu mam spore zastrzeżenia (dziwna składnia). Na pewno będzie się doskonale sprawdzać na koncertach, podobnie jak "Twoja" czy też "Zdjęcia z wakacji".
"Bóg ukarał nas" - Myślałem, że będzie to coś mocnego w stylu "7 stóp pod ziemią"... Nie zachwyca mnie ten utwór, ale plus dla Sary za tekst :wink:
"Ogród, naszych dni" - Chyba jednak wolę wersję Lady Frau :wink: Wolałbym, żeby zamiast tego, pojawiło się "Teraz i tu" bo moim zdaniem był to najlepszy utwór LF. No i wolę starą linię melodyczną, bo słyszę, że zaszły małe zmiany. Nie rozumiem dlaczego wśród autorów muzyki jest Sara...
"Miałam dziwny sen" - Nie podoba mi się ten utwór i trochę mnie on irytuje podobnie jak "Czekam na nasz koniec świata" - obydwa jakieś takie mało "łzawe" :P
"Nie wie nikt z nas" - Podoba mi się i to bardzo, zauroczyła mnie od pierwszych dźwięków. Taka przestrzenna :P
"Miałam piękny sen" - Szału nie ma, ale podoba mi się i to coraz bardziej...
"Z każdym nowym dniem"- Ach ten początek! :P Bardzo lubię ten utwór, szczególnie tekst zwraca moją uwagę. Chciałbym usłyszeć kiedyś go na koncercie... Kojarzy mi się trochę z płytą "NCNJ" :wink:
"Ostatnia noc, pożegnanie" - Myślałem, że będzie to coś mrocznego a tu coś takiego... oszczędnego :P Średnio mi się podoba.
"Kiedy nie ma w nas miłości", "Na nic nie czekam", "Jesteś jak ona"- Lubię te utwory :wink: Wolę jednak tę drugą wersję "Jesteś jak ona" no ale cóż :P Dobrze, że w tej 5-tce mamy coś "żywego" jak "Na nic nie czekam" bo mam wrażenie, że pozostała czwórka "zlałaby" się w całość...
"Zanim świat nas rozdzieli" tutaj nie napiszę nic...
"Historia z książki mej" - Podoba mi się ten utwór, taki "ładny" po prostu :wink: Ciekawy jestem jakby wypadł na koncercie w bardziej "żywej" wersji :)

No i tyle ode mnie. Spodziewałem się czegoś lepszego, można nawet powiedzieć, że się trochę zawiodłem. Łzy kocham nadal i czekam zatem na nową płytę, która może mi się bardziej spodoba :P a w między czasie będę słuchać "Najdroższych kwiatów", "Nie wie nikt z nas" i "Z każdym nowym dniem". Utworów najlepszych według mnie... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 03 kwie 2014, 21:08

To i ja opiszę swoje wrażenia :)

Bardzo ładna okładka, powiem wręcz, że najładniejsza z płyt Łez. Trochę nie pasują mi te płomienie, czerwień z tyłu. Wkładka rzeczywiście mogłaby być lepsza. Przyzwyczaiłam się, że Łzy nie umieszczają tekstów przy swoich płytach, ale przydałyby się chociaż tradycyjne przypisy do piosenek i podziękowania.

1. ,,Najdroższe kwiaty” - Przy pierwszym przesłuchaniu trochę drażnił mnie ten mówiony początek, dłużył się, ale szybko się przyzwyczaiłam. To, co najbardziej zwraca moją uwagę to wokal. Sara naprawdę się tutaj popisała, cudownie się tego słucha :) Do tego ciekawy tekst, dobra, ,,narastająca” kompozycja. Jeden z lepszych kawałków na płycie. Uważam, że świetnie sprawdziłby się jako początek koncertu.

2. ,,Valerie” - Łzowa tematyka, dobra kompozycja, a już zwłaszcza fragment po drugim refrenie – cudo :) Natomiast niegramatyczność i niespójność tekstu mnie razi (,,Naleję sobie wody do wanny i tabletki i tępe jak Ty żyletki”, ,,Z dziesiątego piętra skok, może spotkam Cię za rok”). Tak jak już wcześniej była mowa, też jestem zdania, że to bardzo koncertowy utwór, oby w setliście zagościł na dobre :)

3. ,,Bóg ukarał nas” - No i mój numer 1 na płycie :) Bardzo dobry, emocjonalny tekst(brawo Sara!) i podkreślająca go kompozycja już po pierwszym przesłuchaniu mnie urzekły. Niby ballada, ale jednak z rockowym pazurem. No i bardzo dobrą robotę zrobił tu też Jelonek. Świetnie to wszystko razem brzmi :)

4. ,,Ogród naszych dni” - wg mnie bardzo podobna wersja do tej z Lady Frau, choć bogatsza muzycznie, co wyszło na plus. Kolejny, dobry kawałek, który przemawia emocjami.

5. ,,Miałam dziwny sen” - pierwsze wrażenie – mega dziwna piosenka. Musiałam się z nią osłuchać. Plus za ciekawy, zamotany, jak to sny, tekst. Ciekawe urozmaicenie płyty :)

6. ,,Nie wie nikt z nas” - w sumie to chyba jedyna piosenka z głównej części płyty, co do której mam trochę niesprecyzowane zdanie. Całkiem ciekawy tekst, ładne wokalizy, ale tylko tyle jestem w stanie powiedzieć, hmmmm...

7. ,,Miałam piękny sen” - Po dwóch trochę gorszych piosenkach wracamy w te lepsze wg mnie klimaty :) Kompozycja dość różnorodna, zaczyna się spokojnie, tajemniczo, potem żywszy refren i pod koniec piękna solówka. Na plus :)

8. ,,Z każdym nowym dniem" - znów zwracają uwagę skrzypce, co mnie cieszy :) Dobry tekst, tematyka. Bardzo lubię fragment, gdy Sara pod koniec powtarza ,,Z nowym dniem” :)

9. ,,Czekam na nasz koniec świata” - Jeszcze po przesłuchaniu słyszę tło dźwiękowe tej piosenki :D Podoba mi się tekst, te fragmenty z ,,nanana”, dobry utwór.

10. ,,Ostatnia noc, pożegnanie” - Najmniej przeze mnie lubiana piosenka, taka monotonna, tekst też za bardzo się nie wyróżnia.

I tu płyta mogłaby się skończyć. Ostatnich pięć piosenek zwykle pomijam przy słuchaniu. Jedynie ,,Jesteś jak ona” wyróżnia się na plus, choć zdecydowanie wolałabym tę drugą wersję.

Płytę oceniam naprawdę dobrze. Gdyby tylko zamiast ostatniej piątki była druga wersja ,,Jesteś jak ona” to już w ogóle byłoby świetnie :) Płyta przemówiła do mnie przede wszystkim zawartymi na niej emocjami, dobrymi tekstami ,,o czymś”, ciekawymi kompozycjami – czyli tak jak stare Łzy. No i wreszcie brzmi koncertowo, co się chyba wcześniej na płytach Łez nie zdarzało.
Generalnie moje oczekiwania względem krążka zostały spełnione :)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2014, 22:19 przez Ewa_p, łącznie zmieniany 2 razy.
gg: 1604953
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 05 kwie 2014, 15:19

Ewa_p pisze:8. ,,Czekam na nasz koniec świata” - znów zwracają uwagę skrzypce, co mnie cieszy :) Dobry tekst, tematyka. Bardzo lubię fragment, gdy Sara pod koniec powtarza ,,Z nowym dniem” :)

Chyba "Z każdym nowym dniem" - pomyliłaś tytuły :P
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 05 kwie 2014, 16:09

Tak, rzeczywiście, już poprawione :)
gg: 1604953
Awatar użytkownika
adir
Członek FFC

Postautor: adir » 05 kwie 2014, 16:51

http://festiwalopole.com/2014/04/04/rus ... a-machina/

Może promocja płyty, wypromowanie singla i udział w tegorocznym Festiwalu w Opolu? :-)
"Bóg ukarał nas" ? :-)
After all is said and done,
One and one still is one.
When we cry, when we laugh,
I am half, you are half.
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 07 kwie 2014, 11:00

Miło by było w końcu zobaczyć Łzy w Opolu... :)

Halina Mlynkova "Super Artystka"? dobry żart :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Izbi
Kontaktowanie:

Postautor: Izbi » 07 kwie 2014, 14:55

Ogród, naszych dni kolejnym singlem.

W sumie nie najgorszy wybór :wink:
Deceiver of hearts
Deceiver of fools
He rules again
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 07 kwie 2014, 16:38

A moim zdaniem to słaby wybór. "Ogród" jest takim trochę... bezbarwnym utworem wg. mnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Błażej
Kontaktowanie:

Postautor: Błażej » 07 kwie 2014, 17:03

Na tej płycie ta piosenka mi się zwyczajnie podoba, natomiast jak śpiewała to Lady Frau miałem ciaryyy...
Awatar użytkownika
karusia
Członek FFC

Postautor: karusia » 07 kwie 2014, 18:59

A ja się bardzo cieszę z tego wyboru. Od pierwszego podejścia do płyty, ta piosenka spodobała mi się najbardziej. Mi osobiście LF i jej wersja nie podeszła, chociaż sama piosenka od początku była hitem numer 1 na mojej prywatnej liście przebojów:) Dla mnie Ogród to najlepszy utwór na płycie i cieszę się że będzie singlem.
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 07 kwie 2014, 19:48

Wolałabym na singla "Bóg..." ale ten kawałek też mi się podoba. Promocja płyty póki co żadna. Łez nie widać kompletnie nigdzie.
Sylwia
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 07 kwie 2014, 21:03

Ja bym wolał na singla "Valerie" albo "Bóg ukarał nas", ale "Ogród, naszych dni" też jest OK ;)
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...

-

...Nemo my name forevermore...

-

Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
rafi9703
Członek FFC

Postautor: rafi9703 » 07 kwie 2014, 22:48

Singiel może być ;) Nawet teraz, gdy mam świadomość, że to singiel to nawet bardziej mi się podoba :D Ale byłem pewien na 99,9% że singlem będzie "Bóg ukarał nas" :D
Tak, to prawda nie ma żadnej promocji płyty, a u mnie w mieście nie można jej jeszcze nigdzie kupić, nawet w Empikach, no chyba, że się zamówi przez stronę, ale wtedy chwytu "na okładkę" brak :D A szkoda, bo jeśli ten album nie zdobędzie tytułu co najmniej złotej płyty, to jest to wina tylko i wyłącznie promocji...
"A jednak są Łzy szczęścia, które spływają z oczu mych..."
Awatar użytkownika
Łukaszo
Członek FFC

Postautor: Łukaszo » 07 kwie 2014, 22:58

Wg mnie bardzo dobry wybór!
Bardzo ładnie zagrana ( na laptopie nie słychac :!: ) rewelacyjnie zaśpiewana ( szczególnie pierwszy referen ), ma 'radiową' długość, no i nie jest o niczym.
Fakt, że klimat ma bardziej jesienny, ale nie powinno być to problemem.
Good Luck!
"Zanim jednak mnie potępisz - stań przed lustrem, popatrz w siebie - i zastanów się przez chwile, czy nie jestem cząstką Ciebie.."

Wróć do „Łzy”