"ZBIEG OKOLICZNOŚCI" - nowa płyta ŁEZ!

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 27 mar 2014, 21:56

Płyta bardzo mi się podoba :) Nie da się jej porównać do starych płyt, bo jest po prostu inna, choć tak, jak ktoś napisał "stare Łzy we współczesnym świecie", nieco bardziej dojrzałe i bardzo mi się taka wersja podoba :) Kompozycje są ciekawe, mają fajne brzmienie, teksty o niebo lepsze od poprzedniej płyty. I nie da się ukryć, że słychać wyraźną różnicę między 10 pierwszymi kawałkami a ostatnimi 5. Głos Sary pasuje tutaj idealnie ;)
Nie mam jeszcze swoich "top utworów", bo w każdym mi się coś podoba, choć chyba najczęściej puszczam "Czekam na nasz koniec świata" - bardzo podoba mi się tekst i fajna kompozycja ;)

Ogólnie za płytę duży plus. Mam nadzieję, że inni ludzie też to zobaczą i że wybór singli będzie dobrze przemyślany, aby przekonać ludzi o "powrocie" Łez.

Ode mnie gratulacje dla zespołu! :)
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 27 mar 2014, 23:58

Łukaszo pisze: ten bas na początku "miałam piękny sen" ( muszę kupić lepsze głośniki )
, i lepsze niż ostatnio teksty, i dobrze nagrane - będzie można się wsłuchiwać pozniej w różne linie melodyczne.

bas na całej płycie pięknie słychać :) i wybitnie pozytywnym zjawiskiem są tu klawisze :)
Łukaszo pisze:Tylko obiecanego koncertowego brzmienia wciąż za mało.
Trzeba będzie się zatem wybrać na koncert.
Do Krakowa!
:)

koncertowe brzmienie będzie na koncercie :) jak rozumiem widzimy się. już się z Syriel zmawialiśmy :)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 28 mar 2014, 20:41

Jędrzej, Imielin - tak. Kraków - nietety na bank mnie nie będzie. Mam inną "imprezę" ;)

Co do płyty: słucham od wczoraj i niebawem postaram się napiać mini-opinię.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 28 mar 2014, 21:35

Płytka jak dla mnie lepsza od poprzedniej. Przede wszystkim wreszcie jakiś krok do przodu po latach dreptania w miejscu. "Czekam na nasz koniec świata" wpadł mi nawet w ucho;) Ogólnie próbuję się nadal przekonać do śpiewu Sary, ale chyba nie do końca mój gust (nie żebym tęsknił za Anią, chyba że za Anią z wokalem sprzed 15 lat). Brzmienie koncertowe słychać i to jest dobre. Trudno powiedzieć, czy jeszcze więcej tego efektu nie byłoby przesadą, ale może warto zaryzykować przy kolejnych okazjach, bo w dzisiejszej muzycznej papce chyba każdy szuka wrażenia żywej muzyki. Przyjemnie się słucha, wreszcie nie ma wrażenia radiopopu, to już duży plus tej płyty. Oczywiście czegoś mi tam brakuje, może jakiegoś większego przebłysku geniuszu czy cuś;) Ale podobno nic nie jest idealne, a poprzeczkę Łzy mają u mnie zawieszoną wysoko i pewnie już zawsze będę marudził;)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2014, 6:04 przez Adas, łącznie zmieniany 1 raz.
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 28 mar 2014, 21:49

Dla mnie póki co "Bóg ukarał Nas" to perełka na płycie. Słucham któryś raz z kolei na spotify i jutro jadę kupić płytę:) Opinię o całości napiszę jak najdzie mnie wena :roll:
Sylwia
Awatar użytkownika
__Ewelina__
Członek FFC

Postautor: __Ewelina__ » 29 mar 2014, 10:14

Każda chwila jest ważna, więc dbajmy o to byśmy spędzali swój cenny czas z wyjątkowymi ludźmi...
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 29 mar 2014, 11:16

Ja już po zakupie. Byłam ciekawa autorów mojej "perełki" na płycie:)
Sylwia
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 29 mar 2014, 15:33

Sylwia, Syriel, Adaś :shock: :shock: :shock:

Fajnie, że trafiliście tu ponownie dzięki nowej płycie :)

Rzeczywiście "Bóg ukarał Nas" jest wyjątkową piosenką na tej płycie. Ja bym obstawiała ją na singiel, z pewnością znalazłaby grono zwolenników.
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
adir
Członek FFC

Postautor: adir » 29 mar 2014, 16:47

Wakacje idą, lato.... to może coś żywszego :-)
After all is said and done,
One and one still is one.
When we cry, when we laugh,
I am half, you are half.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 29 mar 2014, 17:02

hmm.. moje sympatie na tej płycie zogniskowały się wokół utworów numer jeden oraz numer siedem (bez wpływu że słyszę tam "Raz na milion lat" Republiki ;)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Izbi
Kontaktowanie:

Postautor: Izbi » 29 mar 2014, 18:55

Małgorzata pisze:Rzeczywiście "Bóg ukarał Nas" jest wyjątkową piosenką na tej płycie. Ja bym obstawiała ją na singiel, z pewnością znalazłaby grono zwolenników. [/color] [/b]

Bardzo bym chciała, aby Bóg ukarał Nas było singlem. To taki mój numer jeden na płycie :wink:

Ogólnie cała główna część albumu bardzo mi się podoba. Natomiast bonusowych piosenek prawie nie słucham. Jedynie Historia z książki mej jako tako może być.
Deceiver of hearts
Deceiver of fools
He rules again
Awatar użytkownika
Scorpio
Członek FFC

Postautor: Scorpio » 29 mar 2014, 19:36

Przyszedł i czas na mnie, po pierwszym przesłuchaniu ciężko było mi cokolwiek o tym albumie powiedzieć, przez tydzień w którym płytka towarzyszyła mi niemal wszędzie w domu, pracy, samochodzie muszę stwierdzić, że jest tym czego właściwie oczekiwałem. Dorosła z ambitnymi tekstami w świetnych aranżacjach muzyczno wokalnych. Z pierwszej 10 przemawia do mnie w sumie wszystko, no może za wyjątkiem "Ogród naszych dni" - chyba dlatego, że jest już mi znany. Ciężko jest mi wskazać utwory najlepsze które najbardziej do mnie przemawiają, ale gdy bym musiał to była by to 3 oraz 6. Z bonusowej części albumu jak dla mnie wystarczyły by "Historie z książki mej".
<<< OnLY RocK >>>
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 29 mar 2014, 19:37

Sylwia, Syriel, Adaś Shocked Shocked Shocked

Fajnie, że trafiliście tu ponownie dzięki nowej płycie Smile

No w końcu zespół z którym tyle wspomnień się wiąże nie co dzień wydają płytę w dodatku dobrą :)

Wakacje idą, lato.... to może coś żywszego Smile

"Oczy też były w okresie letnim. To nie ma znaczenia.

Ja mam nadzieję że "Bóg ukarał nas" będzie singlem i że w końcu ktoś mądry pomyśli o dobrej promocji płyty bo bez tego sprzedaż będzie kiepska.
Sylwia
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 29 mar 2014, 19:43

Ja też chciałabym, żeby ,,Bóg ukarał nas" było singlem . Od pierwszego przesłuchania to moja ulubiona piosenka z płyty, a z każdym kolejnym zyskuje jeszcze bardziej. No i wydaje mi się, że to dobry materiał na singla, którym Łzy mogłyby powrócić na rynek muzyczny jako zespół pop-rockowy a nie (jak ostatnio) popowy :)
gg: 1604953
Awatar użytkownika
Izbi
Kontaktowanie:

Postautor: Izbi » 29 mar 2014, 19:59

Bóg ukarał nas jest w sumie dość chwytliwą piosenką i wybierając taki singel zespół pokazałby album z tej lepszej strony. No i ciekawy teledysk można by było do tego skombinować.
Deceiver of hearts

Deceiver of fools

He rules again

Wróć do „Łzy”