Wydawnictwa z okazji XX-lecia istnienia Łez

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Wydawnictwa z okazji XX-lecia istnienia Łez

Postautor: Nemo » 08 wrz 2015, 20:34

W przyszłym roku będziemy obchodzić XX-lecie Łez. Jak na ten moment z zapowiedzi wynika, że będą aż trzy wydawnictwa:
1) Nowy album z premierowym materiałem (w tym "Jesteś powietrzem").
2) Album z największymi przebojami Łez nagranymi raz jeszcze z Sarą.
3) Płyta koncertowa zgodnie z info - http://www.polskieradio.pl/7/166/Artyku ... -nie-schna

Jeżeli miałby to być taki wypasiony 3-płytowy box, to byłbym bardzo usatysfakcjonowany.

Jakie są Wasze oczekiwania co do tych płyt? Co byście chcieli, żeby się na nich znalazło? ;)
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
karusia
Członek FFC

Postautor: karusia » 09 wrz 2015, 17:36

1. Jesteś powietrzem na nowej płycie? Nie marnowalabym płyty na takie "coś ”.
2. Największe przeboje z Sarą???? Z całym szacunkiem nie wiem o które " przeboje" chodzi.
3. Koncertowe DVD tak? No to może być ciekawe. Chętnie obejrze jak Łzy prezentowały się na dożynkach.

A co do info na stronie polskiego radia (które dotychczas promowało utalentowanych, ambitnych artystów) to rozłożył mnie na kawałki żart Adama : BARDZO DUŻO GRAMY. Ja w takim razie się pytam gdzie? Pod prysznicem chyba. Słuchaczy nie ma sensu oklamywac, wystarczy że wejdą na prawie pusty terminarz na stronie. No i drugą ciekawostka że strony polskiego radia od Adama : "Sarą jest jedną z lepszych wokalistek koncertowych w naszym kraju". Mocne słowa, bardzo. Adam ma taką tendencje do przesadzania że głowa boli. Nie chcę krytykować Sary bo to miła dziewczyna ale jej głos jest kompletnie przeciętny i niczym się nie wyróżnia. A poza tym to jaki krytyk muzyczny tak określił Sarę i jej głos? Pytam serio bo może coś przetoczyłam. A jeśli nie to ją sobie stwierdzam że też mam jeden z najlepszych głosów koncertowych w Polsce, a co tam!
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 09 wrz 2015, 22:19

Długie lata marzyłam o płycie koncertowej zespołu Łzy gdyż koncerty zawsze były Ich mocną stroną. Dla mnie zespół się "skończył" po rozstaniu z Anią. Uważam, że obu stronom rozstanie nie wyszło na dobre (muzycznie oczywiście). Kiedyś to była kapela która swoją charyzmą się wyróżniała, miała utwory z ciekawymi tekstami, dobre kompozycje a dziś niestety Ania niby śmiga po rozgłośniach radiowych z typowymi "utworami" do radia a łez nie ma wcale praktycznie. Szkoda. W całym tym muzycznym kotle "ugotowały" się obie strony. Jedna może mniej, druga bardziej ale talent twórczy z tamtego okresu został zaprzepaszczony. Dlatego ja nie czekam kompletnie na XX-lecie zespołu bo dla mnie z Sarą to "nowe" lata i nowe łzy które mi osobiście w duszy nie grają. Jedyne co by mi się marzyło to recital z Anią ale starych utworów :)
Sylwia
Awatar użytkownika
karusia
Członek FFC

Postautor: karusia » 09 wrz 2015, 22:39

:(
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 10 wrz 2015, 19:08

karusia pisze:2. Największe przeboje z Sarą???? Z całym szacunkiem nie wiem o które " przeboje" chodzi.

To będą przeboje Łez z czasów Ani nagrane raz jeszcze z Sarą na wokalu.

karusia pisze:A co do info na stronie polskiego radia (które dotychczas promowało utalentowanych, ambitnych artystów) to rozłożył mnie na kawałki żart Adama : BARDZO DUŻO GRAMY. Ja w takim razie się pytam gdzie? Pod prysznicem chyba. Słuchaczy nie ma sensu oklamywac, wystarczy że wejdą na prawie pusty terminarz na stronie.

Tak, teraz jest pusty terminarz, ale w te wakacje ŁZY sporo koncertowały, praktycznie każdy weekend był zajęty ;)

Sylwia pisze:Kiedyś to była kapela która swoją charyzmą się wyróżniała, miała utwory z ciekawymi tekstami, dobre kompozycje a dziś niestety Ania niby śmiga po rozgłośniach radiowych z typowymi "utworami" do radia a łez nie ma wcale praktycznie.

Wg mnie na płycie "Zbieg okoliczności" są ciekawe teksty i dobre kompozycje - niestety płyta przeszła bez echa.

-

-

Awatar użytkownika
karusia
Członek FFC

Postautor: karusia » 10 wrz 2015, 22:12

No tak Damian grali ale na dożynkach, festynach albo festiwalach disco polo...
Awatar użytkownika
Arek-LZY
Zespół Łzy

Postautor: Arek-LZY » 28 wrz 2015, 18:24

dożynki, festyny - lubię. na scenie festiwalu w Zielonej Górze bawiłem się przednio ;)
jeszcze nie miałem okazji uprawiać sakro/nekropolo, ale to chyba domena innych artystów.

pomijam całe zagadnienie możliwości koncertowych w Polsce, bo to temat na inną rozprawkę.

świata raczej nie mam zamiaru zbawiać.
trochę dystansu, a zdrowsi będziemy, czego Wam i sobie życzę :)
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 01 paź 2015, 14:55

Łzy skończyły się na Number Of The Beast:P

Żarcik
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 12 paź 2015, 20:40

Płyta z okazji XX lecia się robi -
https://www.facebook.com/LzyPL/photos/a ... 12/?type=3
;)

-

-

Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 07 lis 2015, 23:56

Nagrywanie z Sarą na nowo starych przebojów wydaje mi się szukaniem nowego zarobku na starych kawałkach. Nic zaskakującego to nie jest, a nawet wpisuje się w dotychczasowy sposób działania Łez (mam tu na myśli np. wydawanie tych samych płyt w kilku wersjach), ale z punktu widzenia "starego fana" nic ciekawego to nie będzie, tylko rozmienianie na drobne tego, co jeszcze się dobrze wspomina. A z punktu widzenia sentymentalnego odbieram to tak, że zespół sam nie wierzy, że byłby w stanie wymyślić kilka nowych przebojów równie chwytliwych jak te stare albo nawet lepszych.

Przypomina mi się taka rozmowa z Adamem Konkolem gdzieś pod koniec lat 90-tych, gdy materiał na drugą płytę dopiero się tworzył. Pytałem, dlaczego nie nagrają na nowo "W czerni i bieli", albo "Przysłowia", tak, żeby można było umieścić te utwory na drugiej płycie. Adam machnął tylko ręką i stwierdził mniej więcej tak: "wymyślimy nowe W czerni i bieli, i inne nowe piosenki, dużo lepsze". Dla mnie bardzo zaskakujące podejście, jakby mocno przesadzona pewność siebie. I zapadło mi to w pamięć. A już w ciągu następnych miesięcy okazało się, że Adam miał całkowitą rację, bo zaczęły się pojawiać na koncertach "Opowiem wam jej historię", "Ja samotna", "Niebieska sukienka", "Północ", "Agnieszka" i "Zdjęcia z wakacji".

A teraz wygląda to na brak wiary we własne siły, i w to, że zespół jak się zaweźmie to zrobi niejeden kawałek równie albo bardziej przebojowy od każdego wcześniejszego, bez wyjątków. I całą płytę, którą za kilka lat ludzie będą pamiętać bardziej niż te z Oczami, Agnieszką i Narcyzem.

Sam w to nie bardzo wierzę;) Ale Zespół powinien, w końcu to ich życie:) Przynajmniej kiedyś to się czuło na każdym koncercie, zlocie, wszędzie, że Łzy były Ich Życiem. Może w tym tkwi sedno.
Uff... odwykłem już od takiego filozofowania na forum:)
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 08 lis 2015, 11:34

Jeśli mają to być stare utwory tylko z Sarą na wokalu to też uważam, że to kiepski pomysł... Jeśli ma być z tego płyta koncertowa to jestem na tak :wink:

Swoją drogą strasznie zaintrygował mnie ten kawałek, a raczej jego proces twórczy...
https://www.facebook.com/LzyPL/videos/v ... =2&theater
Obrazek
Awatar użytkownika
karusia
Członek FFC

Postautor: karusia » 21 lis 2015, 19:35

A po co wgl Łzy taki filmik zrobili?
Nie jest lepiej po prostu coś wydać i się przestać popisywać tym "luzem"? Te żarty nawet śmieszne nie są.
A zresztą jak Oni się tak męczą nad "podgrzewaniem kotletów" to nie wiem jak to arcydzieło będzie wyglądało....
Wielkie przygotowania, filmy na fejsie cuda wianki a tu zwyczajnie stare piosenki. No ale rozumiem, bo to przecież 25 lecie. Tylko że po poprzednich urodzinach i the best offie nie nagrali nic dobrego, mówie to szczerze więc co tu świętować? No dobre, stare piosenki

bo nie ma czym innym się chwalić
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 21 lis 2015, 20:04

karusia pisze: bo to przecież 25 lecie.[/size]

To 20 lecie
Awatar użytkownika
karusia
Członek FFC

Postautor: karusia » 30 lis 2015, 19:47

Fakt, to dużo zmienia w tej sytuacji.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 16 mar 2016, 21:10

Nowy, podwójny album ma się ukazać w czerwcu ;)

-

-

Wróć do „Łzy”