Łzy ''20''

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
adir
Członek FFC

Postautor: adir » 08 cze 2016, 20:44

Nemo pisze:https://www.facebook.com/damian.schwedt/posts/1110144029036593 - moja recenzja ;)

Link jest niedostępny chyba dla "nieznajomych" ;-P
After all is said and done,
One and one still is one.
When we cry, when we laugh,
I am half, you are half.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 09 cze 2016, 14:39

Mam i ja! Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego wydawnictwa zespołu Łzy – 3 dni przed premierą. Dzięki Ewa Sawicka :*

Samo pudełko bardzo ładnie się prezentuje – oszczędna okładka, ale taka wystarczy. W środku kultowy cytat ze „Słońca” i książeczka, w której kilka słów od zespołu, kilka słów o członkach zespołu, cytaty z nowych piosenek i kilka słów od fanów… cieszę się, że również mogłem dołożyć moją małą cegiełkę do tego wydawnictwa i napisać kilka słów w imieniu FFC.

Zacznę od płyty z nowymi piosenkami, no i zacznę od minusa – tylko 33 minuty? :( Najkrótsza płyta Łez. Ledwo co się zacznie, a już się kończy. Na pewno nie można się zanudzić ;) Ale po kolei:

„Jest nam tu dobrze” – od tego również zaczynają się koncerty. Trochę mina mi zbladła, jak usłyszałem pierwsze dźwięki, generalnie te zwrotki to wg mnie chyba najsłabszy moment płyty. Na szczęście nagle wchodzą gitary i refren. I w sumie tak jak na koncertach mógłby zostać tutaj tylko refren, bo te zwrotki mnie nie przekonują. Ten refren to taka „autobiografia” – róbcie dalej swoje ;)

„Życie jest piękne” – a to już znamy bardzo dobrze. Coś ma w sobie ta piosenka – naprawdę może z tego być wakacyjny hit. Doskonały numer na koncerty. I co dziwne najdłuższy numer na płycie (i singiel). PS. Generalnie bardzo krótkie piosenki na tej płycie – ok. 3 minuty.

„Gdzie są moi przyjaciele” – zaczyna się ciekawie, takie trochę bujane reggae, wchodzi fajny motyw gitarowy. Muszę się osłuchać jeszcze z tą piosenką, bo mam mieszane uczucia. Niby brzmi ciekawie, oryginalnie, ale czegoś mi tu brakuje.

„Świat jest nasz” – tu już czytałem, że kilka osób pisało o tej piosence jako o jednym z faworytów, znowu lekko podchodzi pod reggae. Refren bardzo mi się podoba – taki manifest. Na koncertach fajnie wypadałoby, gdyby publika śpiewała ten tekst wymachując w rytm piosenki pięścią w górę. Ta zmiana tempa w połowie numeru bardzo mi się podoba.

„Czy możesz to dla mnie zrobić” – ten numer na koncertach średnio mi przypadł do gustu. Kojarzy mi się z „Anką, ot tak”. Te zwrotki to trochę taka biesiada (bez urazy :P).

„Jestem taka jestem” – a to z kolei kojarzy się z „Agnieszką”, szkoda że nie jest jeszcze nieco ostrzej. Od tej piosenki zaczyna się moja „lepsza” część płyty, bo drugą część zdecydowanie bardziej wolę niż pierwszą. Wracając do „Jestem taka jestem” – to świetny numer na koncerty i ogólnie taki killer koncertowy. Ciekawe czy na Woodstocku będzie pogo? ;)

„Nigdy nie będzie tak samo” – chyba mój faworyt, już na koncercie spodobał mi się najbardziej z nowych numerów. Tu jest już mniej wesoło, klimat bardziej z poprzedniej płyty. Typowo łzowy tekst, typowo łzowa muzyka. (Ale czemu ona leży martwa?)

„Wszystko i nic” – mój kolejny ulubieniec (mimo tego motywu dziwnego, który jest na samym początku). Zwłaszcza refren jest genialny („Nic Ci nie dałam…” i te wokalizy w tle). Bardzo dobrze ogólnie zrobiony numer.

„Szminka na lustrze” – i trzeci faworyt. Tekst żywcem wyjęty z „W związku z samotnością” – myślałem, że Adam już takich tekstów nie pisze, a tu taka pozytywna niespodzianka. Ta piosenka to esencja Łez :)

„Piękniejszych chwil nie będzie” – i na koniec ballada, jeden z najsłabszych punktów płyty według mnie. Tak już mam, że wolę Łzy w mocniejszym wydaniu – wybaczam jednak, bo w sumie na płycie to jedyna ballada.

Wszystkie teksty napisał tym razem Adam i naprawdę wyszło mu to świetnie. Są one zupełnie inne niż np. te które w ostatnim czasie pisał dla innych artystów i na swoją solową płytę. Bardziej różnorodne, ciekawe, oryginalne – jak za dawnych lat :)

Ta płyta to przeciwieństwo poprzedniego albumu „Zbieg okoliczności”, który był bardziej ponury, smutny i mroczny (taki jak lubię), więc chyba w ogólnym podsumowaniu „Łzy 20” przegrywa u mnie ze „Zbiegiem”. Ale to chyba żadne zaskoczenie dla zespołu, bo „Zbieg” był nagrany dla mnie (:D) i generalnie takie ŁZY lubię najbardziej. „Łzy 20” to ta weselsza, pozytywna strona Łez i na 20-lecie jak najbardziej pasuje (w ramach świętowania jubileuszu), więc śmiało mogę przyznać, że płyta jest dobra ;) PS. Na kolejny singiel typuję „Świat jest nasz”.

To teraz kilka chaotycznych wrażeń dotyczących płyty „Łzy 20 hitów na 20 lat”. Już jakiś czas temu mówiłem, że coś takiego byłoby fajną sprawą… i jest. Wybór piosenek (prawie) idealny – brakuje mi jedynie „Opowiem wam jej historię” (nie wiem jak mogło zabraknąć tej piosenki) i „Łabędzia” (ale to jestem w stanie zrozumieć). Po przeczytaniu tracklisty uważałem, że „Opowiem wam jej historię” powinno być zamiast „Modlitwy” i jeszcze „Szczęścia smak” zamiast „Całą sobą” (ze Złotej Edycji TBO wolę „Szczęścia smak” niż „Całą sobą”), ale teraz muszę stwierdzić, że akurat „Modlitwa” i „Całą sobą” świetnie wypadły na tej płycie. „Całą sobą” zresztą brzmi zupełnie inaczej (tak jak swego czasu, gdy ten numer był grany przez Sarę na fortepianie na koncertach – ciekawe czy na płycie na fortepianie gra Sara czy Adi?). Generalnie jednak większość wersji piosenek nie odbiega bardzo od pierwowzorów (oczywiście poza wokalem) – liczyłem na tę „wstawkę koncertową” w „Aniele mój”, ale jej zabrakło. Piosenki brzmią koncertowo, np. wersja „Oczów szeroko zamkniętych” jest taka jak ta grana na koncertach, brzmi to bardzo dobrze. Cieszę się bardzo z obecności takich piosenek jak „Słońce dla Ciebie” - zwrotki lepiej wychodziły Ani, ale refren Sarze, „Twoja, ot tak” - jest MOC, sekunda Metallicy na końcu (\m/). Płyta trwa prawie 1h15min., więc sporo i to mnie również cieszy. Przyłapałem się też na tym, że np. „Narcyz” brzmi już tak „normalnie” w wykonaniu Sary, że zapomniałem zwrócić uwagę, że śpiewa to inna wokalistka. Ostatnie 5 piosenek to już numery nagrane z Sarą, ale na nową płytę nagrane raz jeszcze – w „Twoim sercu” w zwrotkach bardziej słyszalna jest elektronika, niż w wersji z „Bez słów”. Wersja „Kiedy nie ma w nas miłości” wg mnie jest lepsza niż ta dotychczas znana – bardziej rockowa, bardziej łzowa, mniej cukierkowa. Z kolei „Ogród” chyba lepiej brzmi na „Zbiegu okoliczności”. Nie przepadam za „Jesteś powietrzem”, ale dobrze że się tu pojawiło (i w nieco lepszej wersji niż ta „nowoczesna” z klipu), bo w sumie na żadnej płycie tego nie było, więc jest też jakaś „nowość” na tym drugim albumie. Warto też zwrócić uwagę na to, że w niektórych piosenkach w tle są bardzo ciekawe wokalizy Sary, które nadają nową jakość utworom. Sara to świetny wybór, bo jej wokal w tych piosenkach brzmi zdecydowanie lepiej niż dziewczyn na „drugiej” płycie „Bez słów”. Szkoda jednak, że nadal wokal Sary na koncertach brzmi bardziej zadziornie, a na płytach jest ułagodzony :)

Podsumowując – jestem zadowolony z tego wydawnictwa i pozytywnie patrzę w przyszłość, jeśli chodzi o ŁZY.
Gratuluję Sara Chmiel, Adam Konkol, Arkadiusz Dzierżawa, Adrian Wieczorek, Daniel Azar Arendarski i dziękuję

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=57C3888F
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
mloda
Członek FFC

Postautor: mloda » 13 cze 2016, 20:17

Płytę kupiłam w sobotę na koncercie w Babimoście. Pierwsze wrażenie- jest łagodnie ale po kolejnych przesłuchaniach jest coraz lepiej.Dla mnie zdecydowanym nr 1 jest Jestem taka jestem- tego nie może zabraknąć na Woodstocku. Dalsze typy to Gdzie są moi przyjaciele, Świat jest nasz, Nigdy nie będzie tak samo, Wszystko i nic oraz Szminka na lustrze, która wg mnie powinna być singlem.Płyta jest zdecydowanie za krótka.
Awatar użytkownika
karusia
Członek FFC

Postautor: karusia » 13 cze 2016, 20:38

Coś jest już w necie dostępne? Czekam na paczkę ale kurierzy chyba euro świętują
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 15 cze 2016, 10:07

Płytę mam i ja. Szału nie ma, ale zdecydowanie podoba mi się bardziej niż "Zbieg okoliczności" :) Faworyt numer jeden to oczywiście "Jestem taka jestem" - mogę śmiało stwierdzić, że jest to moja ulubiona piosenka Łez z Sarą, a w rankingu ogólnym na najlepszy numer Łez znalazłaby się również bardzo wysoko ;) Poza tym bardzo podobają mi się "Gdzie są moi przyjaciele" i "Szminka na lustrze" - jest coś intrygującego w tym kawałku...
Ogólnie na plus :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 11 lip 2016, 21:29

Coś mało tych opinii płyty :) A chciałem poczytać, co myślą inni :)
...
Awatar użytkownika
LovinQ
Członek FFC

Postautor: LovinQ » 13 lip 2016, 12:50

Płytę mam i ja. Na pewno nie będzie "ulubioną", bardzo muszę się do niej przekonać, ale zła nie jest. Płyta jest przede wszystkim za krótka, a "tych" dźwięków na które liczyłam jeszcze mniej. Znowu odchodzimy od tych mocnych Łez, po których stronie ja się znajduję, a szkoda. Mimo to sam krążek ma kilka bardzo dobrych utworów do których na pewno będę wracać.
"Nigdy nie będzie tak samo" i "Gdzie są moi przyjaciele" chyba będę słuchać bez końca.
Jeżeli chodzi o drugi krążek to troszeczkę jestem rozczarowana ze jest dwa razy dłuższy niż jego biały towarzysz, ale piosenki słucha się dobrze w tej innej wersji. Mi bardzo brakuje w tej "20" "zdjęć z wakacji" i "dla miłości warto".
"Tak wiem, że wierny jesteś mi jak pies
I nałogów w twoim życiu żadnych nie ma
Aureola świeci ponad twoją głową
Na pierwszy rzut oka dla wszystkich ideał..."
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 14 lip 2016, 18:06

A ja powiem szczerze, że podoba mi się ta płyta. Zdecydowanie wolę tę, niż "Zbieg okoliczności". "Jestem taka jestem" - jest to zdecydowanie mój ulubiony utwór Łez nagrany z Sarą, świetna kompozycja, przecież to stare, dobre Łzy :) Już wiedziałem, że będzie dobrze jak pojawił się na Fb filmik z próby właśnie z tą piosenką :) "Gdzie są moi przyjaciele" - bardzo fajny numer, kojarzy mi się trochę z klimatem płyty "Historie, których nie było". "Szminka na lustrze" - cudeńko. Tekst bardzo na poziomie i typowo "łzowy" :P Inne dobre numery: "Nigdy nie będzie tak samo", "Życie jest piękne", "Czy możesz to dla mnie zrobić"... Nie jest źle, tylko trochę za krótko :)

Co do drugiej płyty, to mam mieszane uczucia. Jest dla mnie trochę zbyt surowo, chociaż chyba takie było założenie. Kilka utworów mnie pozytywnie zaskoczyło: "Modlitwa" (genialna solówka na końcu!), "Oczy szeroko zamknięte", "Trochę wspomnień, tamtych dni", "Ogród naszych dni".
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 24 lip 2016, 19:09

EfektMotyla pisze:"Modlitwa" (genialna solówka na końcu!)

Zgadzam się ;)

-

-

Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 30 lip 2016, 15:30

-

-

Awatar użytkownika
elizaaa

Re: Łzy ''20''

Postautor: elizaaa » 06 lis 2018, 11:16

Ja dopiero teraz kupiłam, chociaż całą już znam na pamięć :D Ale stwierdziłam, że przyda się CD do auta <3
Badanie stanu cebulek włosów pomoże w walce z wypadaniem włosów. Przeczytaj o zabiegu tutaj https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/trichogram-badanie-wlosow/

Wróć do „Łzy”