SKANDAL!! :d

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
CItek
Kontaktowanie:

Postautor: CItek » 12 cze 2003, 22:09

Łał wow lol
Ku chwale ojczyzny Łzy to najbardzie mistrzosko bombowy zespół pod słońcem:D:D
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 13 cze 2003, 1:46

Adas pisze:Tak samo rock jest skrótem od rock and roll
(kto zna Wojciecha Gąssowskiego to wie co mam na myśli :) )

Nie wiem o co chodzi z Wojtekiem G.
Ale dla mnie Rock nie ma nic współnego z Rock'n'Rollem :P pewnie się mylę ale nazwa ta (rock'n'roll) powinna być zarezerwowana dla tego co się działo w Ameryce w latach 60tych... muzyka taneczna :) (za która bardzo przepadam :) )
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 13 cze 2003, 21:36

Ja też nie weim za nbardzo o co chodzi a Wojtka G. też nie znam
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 14 cze 2003, 1:27

jesoos pisze:dla mnie Rock nie ma nic współnego z Rock'n'Rollem :P pewnie się mylę

No własnie mylisz się:) Oczywiście prawo do swojego zdania każdy ma, ale faktom nie ma sensu zaprzeczać. A fakty co do skrótów "pop" i rock" są takie, że słowa te wzięły się własnie od popularnosci i rock'n'rolla.
Cała reszta to już czysta ideologia.
Znaczenie słow zmienia się na przestrzeni lat, ale jednocześnie słowa tracą sens. Ja dzisiaj nie wiem co znaczy "rock". Kazdy mowi inaczej, w zaleznosci od tego, czego akurat słucha. Dlatego dla mnie miarodajne jest znaczenie pierwotne, wywodzące się od słowa "rock'n'roll".

Tak samo "pop" mówi się dzisiaj na wszystko i nic. A słowo to powstawało pewnie ponad 20 lat temu, jako dokładny skrót od "muzyka popularna".
Ja to słowo tak rozumiem, że jest to każda muzyka, która trafia do szerokiej grupy słuchaczy, w tym sensie grają pop zarówno Łzy, jak i Kasia Kowalska czy Budka Suflera.

Ale już np. Farben Lehre to nie jest pop, bo mało kto tego słucha mimo istnienia na rynku od chyba 10 lat.

Dalszy przykład: Closterkeller ma kilka/naście popowych hitów, ze dwie-trzy ich płyty nazwałbym pop, ale reszty już nie, bo mało kto ma ochotę tego słuchać.
Artrosis zrobił popowy singiel promujący płytę "Pośród kwiatów i cieni". Ale np. płyty "W imię nocy" na pewno bym nie nazwał muzyka pop.
Awatar użytkownika
Ali3

Postautor: Ali3 » 14 cze 2003, 2:26

Każdy, kto kiedykolwiek słuchał rocka sam bez problemu rozpozna, co grają Łzy, a to że ktoś w portalu Onet napisał, że to POP to mnie nie dziwi, przecież w tym kraju cały przemysł fonograficzny stoi tak słabo właśnie dlatego że zajmują się nim ludzie którzy nie mają pojęcia o muzyce. Polecam obejrzenie filmu Nakręceni, czyli sholbiznes po polsku, trochę to wam wyjaśni i przestaniecie się dziwić temu, co różni pseudo znawcy wypisują.
:twisted: Patrząc z drugiej strony przecież nasze Łeski są teraz bardzo POP-ularne nie cieszycie się z tego :wink:
Awatar użytkownika
Weronique

Postautor: Weronique » 28 sty 2005, 19:34

Paula_Jestem pisze:Adaś powiedział w wywiadzie na vivie że słyszał iż "pop" to pojęcie względne.

No pop to pojecie wzgledne ale ponizej normy ja tam sadze ze to rock i koniec kropka :lol:
Awatar użytkownika
MeDuZa
Kontaktowanie:

Postautor: MeDuZa » 28 sty 2005, 22:30

Heh, Wercia, odgrzebujesz tematy ;D.

W Bravo o Łzach piszą czasem w dziale POPtelegram =].
Obrazek
Obrazek
don't copy
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 28 sty 2005, 22:38

Moniczka pisze:Ale Adam sam powiedział w któryms,z tematów,że oni graja muzyke rock...Ale pop okresla popularność,i to tylko dlatego.... :P

no własnie ja sie z tym najzupelniej zgadzam i nie przesadzajcie z tym skandalem, w końcu ncnj zdobylo platyne wiec jest bardzo popularne
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 28 sty 2005, 23:13

Muzyką pop z definicji nazywana jest muzyka popularna.Na dobrą sprawę można popem nazwać Łzy,Ich Troje,czy Sistars,jak również Virgin,czy Bajm,albo Kasię Kowalską.Bo muzyka która grają jest popularna.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 29 sty 2005, 0:36

ciacho pisze:Muzyką pop z definicji nazywana jest muzyka popularna.Na dobrą sprawę można popem nazwać Łzy,Ich Troje,czy Sistars,jak również Virgin,czy Bajm,albo Kasię Kowalską.Bo muzyka która grają jest popularna.

Tak, ale granica pomięcy tymi gatunkami chyba nie jest tak jednoznaczna jak by się mogło czasem wydawać. Ja wciąż się nie moge pogodzić, że Kowalska rok czy dwa lata temu dostała "Jedynkę" czy inne cholerstwo za płytę rock'ową roku. To dopiero skandal.
Polsko Ojczyzno moja, Ty jestes jak zdrowie
Ten tylko sie dowie, kto pijac Twe zdrowie, lezal na Tobie, ;)
isko_:)
Członek FFC

Postautor: isko_:) » 03 lut 2005, 15:36

Owszem słowo "pop" znaczy "popular" na polskie "popularny" :P ale! To oznacza równierz muzykę, którą słuchają wszyscy (no może oprzócz hip hopowców i metalowców).A niektórzy uważają muzykę pop, za koszmar. Niestety "pop" do dzisiaj istnieje
Ska ska, ska skaranie,
Skaranie boskie z tym drogi panie!
Awatar użytkownika
Weronique

Postautor: Weronique » 03 lut 2005, 16:04

Niektórzy uważąją pop za koszmarna muzyke , ale ja nawet czasem lubie go posluchac .A przecież pop i tak bedzie zawsze :lol:
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 03 lut 2005, 17:32

pop to nazwa danej zbiorowości w muzyce, która "się podoba"...coś jak "dania niskokaloryczne" (gastronomicznie)-tego się nie zamawia w restauracji, na to się zwraca uwagę gdy chce się człowiek odchudzić:P popu nie dotyczy zjawisko subkulturowości, nie dotyczy zjawisko fanatyzmu (czytaj: nie mozna być fanem popu -popowcem?;) jest się tylko li jedynie fanemokreślonego składu, pop nie reprezentuje rzadnego stylu życia, może poza konsumpcyjnym. rock to gatunek muzyczny -ma swoją specyfikę, instrumenty bez których nie moze się obejśc...etc, etc. -coś jak dania wegetariańskie (gastronomicznie)- ma swoją wyjątkowośc, swój krąg odbiorców nie zawsze akceptowany i rozumiany przez resztę.
odbiorcą popu się jest z urzędu -tak jak rodząc się jesteśmy z urzędu polakami [później można zmienić "obywatelstwo" ;]; Rockerem się Zostaje.
rock może być popularny, pop nie będzie rockowy.

rzekłem.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Weronique

Postautor: Weronique » 03 lut 2005, 17:52

(ang. pop music, popular music), w odróżnieniu od muzyki poważnej — mniej wyrafinowana artystycznie, nastawiona na użytkowość, rozrywkę (zw. też muzyką lekką, rozrywkową), w odróżnieniu od muzyki ludowej : — skomercjalizowana, tworzona i wykonywana na ogół przez muzyków profesjonalnych.

To było wyjasnienie encyklopedyczne co to jest muzyka pop:mrgreen
Awatar użytkownika
*Łezka**
Kontaktowanie:

Postautor: *Łezka** » 08 mar 2005, 13:45

nienawidze kiedy ktos porównuje muzyke Łez do popu. To swiadczy tylko o tej osobie ze kompletnie nie zna sie na rzeczy :/ SKANDAL !!!
"Śmiejecie się ze mnie, ponieważ jestem inny, a ja śmieję się z was, ponieważ wszyscy jesteście tacy sami." - Jonathan Davis (KoRn)

Wróć do „Łzy”