Łzy- zespół kiczrockowy?

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
The Vill

Łzy- zespół kiczrockowy?

Postautor: The Vill » 25 lip 2003, 10:40

tworczosc łez znam wyłącznie z radia telewizji i ewentualnie troche od znajomych i to co uslyszalam jakos nie zachecilo mnie do zglebienia ich tworczosci. Jak sie patrzy na wizerunek jaki sobie kreuja mozna sie domyslac ze bedzie to zespol grajacy ciezkiego rocka lub metal. absolutnie nie skojarzylabym ich wygladu z tymi kiczowo popowymi piosenkami o milosci. wiem ze wielu z was nie zgodzi sie z moim zdaniem, upodobania muzyczne to kwestia gustu ale prosze o niekasowanie tego tematu i wypowiedzi na poruszony wyzej temat
jestem wszystkim i niczym, jestem wladca a wszystkie krainy podlegle sa mojej mocy, ja decyduje o nastaniu dnia lub nocy, odemnie zalezy dzien i godzina...
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 25 lip 2003, 10:43

Jeżeli już odważyłeś się użyć słowa kicz, to może najpierw wyjaśnisz czym jest kicz, bo dla wielu znaczy on cos zupełnie innego.

A temat jak dla mnie o tak jest głupi :evil:
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Re: Łzy- zespół kiczrockowy?

Postautor: Cień Anioła » 25 lip 2003, 11:02

The Vill pisze:tworczosc łez znam wyłącznie z radia telewizji i ewentualnie troche od znajomych i to co uslyszalam jakos nie zachecilo mnie do zglebienia ich tworczosci.

Jeśli nie słyszałeś to polecam piosenkę "Zdjęcia z wakacji".A jeśli nie podoba Ci się repertuar Łez to proste rozwiązanie-po prostu nie słuchaj :wink:
The Vill pisze:Jak sie patrzy na wizerunek jaki sobie kreuja mozna sie domyslac ze bedzie to zespol grajacy ciezkiego rocka lub metal.

Tutaj Ci pewnie chodzi o czerń.Lub choćby o wygląd Arka :wink: (niestety) Ania już zaczęła się ubierac na biało,a chłopacy to według upodobania,więc juz mało co przypominają zespoł grający ciężkiego rocka czy metal :?
The Vill pisze: absolutnie nie skojarzylabym ich wygladu z tymi kiczowo popowymi piosenkami o milosci.

Mozesz podać przykład?Ja też uwazam,że nie wszystkie piosenki Łez są co najmniej dobre,ale cóż,nikt nie jest idealny.
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 11:04

A ja Ci się wcale nie dziwie The Vill. Gdybym znała Łzy tylko z TV i radia też nie miałabym większej ochoty na poznanie ich twórczości :roll:

Jednak Łzy mają inne, nie promowane piosenki które różnią się od tych promowanych i to bardzo. Oczywiście z korzyscią dla tych pierwszych :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 25 lip 2003, 11:08

No pewnie...Muzyka Łez tak naprawdę to brzmi na koncertach.Pojedź kiedyś,posłuchaj,przekonasz się , że grają rockowo.I proszę nie określaj, że coś jest kiczem,bo to lekka obraza dla innych.Każdy gra to co lubi,i to co myśli że jest dobre dla innych. Jeśli Tobioe się Łezki nie podobają to nie słuchaj. Łzy grają raczej lekkiego rocka, celtic rocka,a nie ciężkiego,choć są przejawy w niektórych piosenkach :)
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 25 lip 2003, 11:09

sara pisze:A ja Ci się wcale nie dziwie The Vill. Gdybym znała Łzy tylko z TV i radia też nie miałabym większej ochoty na poznanie ich twórczości :roll:

A "Oczy szeroko zamknięte","Anastazja" czy "Opowiem wam jej historie"?Przeciez to bardzo dobre piosenki -według mnie-i były promowane w TV i w radiu co poniektóre.Więc jeśli ktoś tego nie polubi to chyba nikłe szanse...
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 11:10

Cień Anioła pisze:
The Vill pisze: absolutnie nie skojarzylabym ich wygladu z tymi kiczowo popowymi piosenkami o milosci.

Mozesz podać przykład?

Ja moge podać przykład :twisted: "Anka ot tak"
Obrazek
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 11:12

Cień Anioła pisze:A "Oczy szeroko zamknięte","Anastazja" czy "Opowiem wam jej historie"?Przeciez to bardzo dobre piosenki -według mnie-i były promowane w TV i w radiu co poniektóre.Więc jeśli ktoś tego nie polubi to chyba nikłe szanse...

Z wyjątkiem "Oczy ..." wszystko przeszło bez echa i to pewnie z powodu wczesniejszych singli promujących płyte.

"Opowiem Wam Jej Historie" nie widziałam ani nie słyszałam ani razu w TV. No może raz i to całkiem niedawno.
Z "Anastazją" było niestety to samo :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 25 lip 2003, 11:13

sara pisze:
Cień Anioła pisze:

Mozesz podać przykład?

Ja moge podać przykład :twisted: "Anka ot tak"

Ja tez. . ."Kocham to nic dziś nie znaczy".Ale chciałbym wiedzieć co sądzi The Vill, bo jeśli tak uważa o piosenakch "Narcyz"-która nie jest o miłości" czy "Agnieszka" to sie nie dziwie.
Awatar użytkownika
The Vill

Postautor: The Vill » 25 lip 2003, 11:20

ktores z was prosilo o przyklady i ktores z was powiedzialo ze przykladem dobrej rockowej piosenki beda oczy szeroko zamkniete a ta piosenka jest wlasnie chyba glownym powodem dla zamieszczenia tego tematu. mowicie ze jak nie lubie to mam nie sluchac ale to sie nie da. wszedzie jestem bombardowana przez ta jak dla mnie (prosze sei nie obrazac) przyglupia piosenke o milosci. nie da sie tego uniknac juz nawet znam slowa na pamiec po czesci... jest to tak jak z piosenkami Britney Spears nie lubie ich ale jestem nimi tak bombardowana a teksty sa tak banalnie proste ze i tak umialabym pewnie je zaspiewac. piosenke zdjecia z wakacji sciagam przeslucham i moze w nastepnym poscie bede w stanie cos o niej napisac.
jestem wszystkim i niczym, jestem wladca a wszystkie krainy podlegle sa mojej mocy, ja decyduje o nastaniu dnia lub nocy, odemnie zalezy dzien i godzina...
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 11:25

Nie zauważyłam by ktoś podał "Oczy ..." jako przykład dobrej rockowej piosenki. "Oczy..." były przykładem niekiczowatej piosenki. A ciebie prosiliśmy o podanie przykładu piosenki kiczowatej wg Ciebie. "Oczy..." mogą być uznane za nierockowy kawałek, ale na pewno nie jest to kawałek kiczowaty.
Obrazek
Awatar użytkownika
The Vill

Postautor: The Vill » 25 lip 2003, 11:39

wiec moim zdaniem wlasnie jest to kicz "... szeroko zamknietymi oczami, rozpaczliwie na pamiec..." ohh niee innym przykladem kiczu moze byc fragment piosenki jestem jaka jesttem|: "czasem nawet sobie przeklne zgadnijcie jak!"
co do piosenki zdjecia z wakacji. muzyka jest rockowa nawet nawet jednak slowa juz takie tez kiczowate o milosci "a potem bedziemy sie kochac..." nie wiem co takimi tekstami ma byc wykazane?!? jaka ta Ania jest niegrzeczna ojejku! taka wporzo bo przeklina itp.. :lol:
no nie wiem...
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 11:46

No cóż. Kwestia gustu. Na siłe nie zamierzam Cię przekonywać. A piosenki należy słuchać w całosci :wink:
A moze powiesz Nam czego słuchasz? Jakieś przykłady "dobrego rocka"??
Obrazek
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 25 lip 2003, 11:59

The Vill pisze: wszedzie jestem bombardowana przez ta jak dla mnie (prosze sei nie obrazac) przyglupia piosenke o milosci. .

Ja bynajmniej sie nie obrazam.Kazdy slcuha tego czego lubi.Tylko nie rozumiem osob nie lubiacego danego zespolu i wchodzenia na jego forum.
Co do "Oczu" to dla mnie ten tekst wiele znaczy.I bardzo lubie ta piosenke ale coz, kazdy ma inny gust...
Awatar użytkownika
jednorożec
Kontaktowanie:

Postautor: jednorożec » 25 lip 2003, 12:50

po kilku utworkach usłyszanych w radiu nie można odrazu osądzać zespołu... to jest nierozsądne. Co do tego, że niektórzy twierdzą, że to kicz, to nie będę się sprzeczać - każdy słucha to co lubi i niech tak będzie... Gdyby tak nie było świat byłby strasznie monotonny.
"Zamknięte we wspomnieniach szczęścia sekundy,
Przetrwają najgorsze świata chwile,
Przetrwają śmiertelne życie,
Przetrwają kolejne odrodzenie...."

Wróć do „Łzy”