Łzy- zespół kiczrockowy?

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Kaha27

Postautor: Kaha27 » 11 kwie 2004, 18:13

INOWA TO TAK:

ZNAM TWORCZOSC ŁZÓW, TYLKO WIESZ JAK BYM MIALA PAMIETAC WSZYSTKIE TYTULY WSZYSTKICH PIOSENEK, WSZYSTKICHH ZESPOLOW JAKICH SLUCHAM... TO BYM SIE NIE UCZYLA A NI NIC TYLKO PRZEGLADALA I SLUCHALA MUZYKI...

BEDE UBOLEWAC NAD TYM... JA POPROSTU PISZE ZE SIE POTOWNIE ZMIENILA, I MOIM ZDANIEM NA GORSZE... TO JEST MOJE ZDANIE. TAK JAK TWOJE JEST, ZE NADAL GRAJA SUPER

POZA TYM NIE CHODZE JUZ NA KOMCERTY ANI NIC BO JAK SAMA TO ZAUWAZYLAS TE WSZYSTKIE RYTMY LZOW MNIE TROCHE DRAŻNIA

PRZEPRASZAM CIE ZE NIE MAM INNE ZDANIE....

BEDE WYCHODZILA Z DOMU I OGALADA TV, I CZYTALA GAZETY! TYLKO NAPERWNO NIE BEDE NIC JUZ ROBILA BY POLUBIC LZY....

DLACZEGO NIE MOZNA ZE MNA POLEMIZOWAC?!
Bylo cos co przeminelo...Jestem ja...Lecz nie ma sensu....
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 11 kwie 2004, 18:19

Kaha27 pisze:ZNAM TWORCZOSC ŁZÓW, TYLKO WIESZ JAK BYM MIALA PAMIETAC WSZYSTKIE TYTULY WSZYSTKICH PIOSENEK, WSZYSTKICHH ZESPOLOW JAKICH SLUCHAM... TO BYM SIE NIE UCZYLA A NI NIC TYLKO PRZEGLADALA I SLUCHALA MUZYKI...

tytuły same się utrwalają, jeśli się słucha jakiejś piosenki kilka razy.... ale okej, racja, nie musisz znać na pamięć wszystkich tytułów - ale skoro "Jestem Dilerem" to jedna z Twoich ulubionych piosenek, to wypadałoby....

"BEDE UBOLEWAC NAD TYM... JA POPROSTU PISZE ZE SIE POTOWNIE ZMIENILA, I MOIM ZDANIEM NA GORSZE... TO JEST MOJE ZDANIE. TAK JAK TWOJE JEST, ZE NADAL GRAJA SUPER"

Iwona nie napisała, że nadal grają super. Ale delikatnie zauważyła (;P), że na nowej płycie też są dobre, można powiedziec, ze rockowe kawałki... jak choćby DMW czy Tańcz...

"POZA TYM NIE CHODZE JUZ NA KOMCERTY ANI NIC BO JAK SAMA TO ZAUWAZYLAS TE WSZYSTKIE RYTMY LZOW MNIE TROCHE DRAŻNIA"

ale na koncertach Łzy grają piosenki ze wszystkich płyt, nie tylko z najnowszej... a chyba właśnie najwięcej piosenek jest z "WZZS"...
Awatar użytkownika
Kaha27

Postautor: Kaha27 » 11 kwie 2004, 18:21

NIO TAK... ALE Z NOWEJ TEZ.... A NOWA MNIE.... NIE PODOBA SIE.... POPROSTU:)))) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Bylo cos co przeminelo...Jestem ja...Lecz nie ma sensu....
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 11 kwie 2004, 18:32

Vampirzyca pisze:tytuły same się utrwalają, jeśli się słucha jakiejś piosenki kilka razy...

Z tym absolutnie nie mogę się zgodzić. ;)
A tak w ogóle, to w moim mniemaniu znajomość tytułów nie świadczy o stopniu uwielbienia zespołu. Jak zwykłem powtarzać, muzyka jest do słuchania. :)
Polsko Ojczyzno moja, Ty jestes jak zdrowie
Ten tylko sie dowie, kto pijac Twe zdrowie, lezal na Tobie, ;)
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 11 kwie 2004, 20:15

Kaha27 pisze:jessmos co ty ode mnie chcesz, opowiedz mi o swoim problemie:)

a nie wyglada jak napompowana laska popwa z topisami?! BO MNIE TAKIE LASKI WKURZAJA!!!!

cóz...ze zdania nr dwa wynika że to jednak Ty masz problem...w postaci Ani dżinsów i tipsów...proponuję terapie na wolnym powietrzu, a jak nie pomorze -napisz do Kasi...
całusy :*
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 11 kwie 2004, 20:30

Jesoos pisze:delektuje się nowym projektem Atilli Csihar`a z Frostem...więc sam rozumiesz

Ależ drogi Jędrzeju rozumiem doskonale a i Twoje zdanie też znam doskonale.
A co do Atilli-dobre?
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
Tomas(J.W.P)

Postautor: Tomas(J.W.P) » 11 kwie 2004, 20:37

jesoos pisze:a jak nie pomorze -napisz do Kasi...

Czy aby inspiracja do napisania zacytowanego zdania było pewne hasło, z pewnej kolorowej gazety? :>

"Masz problem? Napisz do Kasi."

Osobiście znane mi jest ono tylko z opowiadań :wink: .
Polsko Ojczyzno moja, Ty jestes jak zdrowie
Ten tylko sie dowie, kto pijac Twe zdrowie, lezal na Tobie, ;)
Awatar użytkownika
Gusia

Postautor: Gusia » 11 kwie 2004, 20:41

Tomas(J.W.P) pisze:
jesoos pisze:a jak nie pomorze -napisz do Kasi...

Osobiście znane mi jest ono tylko z opowiadań :wink: .

winny się tłumaczy ;P
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 11 kwie 2004, 21:42

ciacho pisze:A co do Atilli-dobre?

bardzo dobre, jeśli się komuś podoba stary mayhem.
poszukaj na www.keepofkalessin.no :wink:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 08 lip 2005, 18:59

*Łezka** pisze:Nie wiem czy temat nie zostanie czasem usunięty, ale spróbować muszę bo nurtuje mnie strasznie pewna sprawa
Niektóre media i "dziennikarze" określają Łzy mianem kiczu. My wszyscy dobrze wiemy, że tak nie jest, ale ludzie którzy znają Łezki tylko z TV nie.
A może to zespól trochę zawinił... Łzy grają rocka, a pozwalają i sami wypuszczają na antene mało podobne do tego gatunku kawałki (notabebe niejedne z nich znalazły się na forum jako najmniej lubiane) Ludzie oceniają ich tylko po tej jednej piosence jaką usłyszą, a to że zespół Łzy gra rocka uważają za bzdurę i kicz bo pzrecież jak się ma "Anka, ot tak" itp. do rocka... Dalej już nie mają chyba ochoty słuchać. A tak przecież nie jest bo Ci którzy znają całe płyty dobrze to wiedzą. Dlatego za najlepszą uważam erę " W związku z samotnością" Moim znadniem Łzy powinny promować w mediach kawałki badziej ostre i które udowodnią że Łzy to zespół rockowy a nie rzaden kicz.
A co Wy o tym sądzicie ?

acha1 pisze:nie wszyscy wiemy ze tak nie jest :roll:

Moon pisze:Myślę, że to "kicz-rock", ale ja go kupuję :P

Ozzy Prince Of Darknesss pisze:Ja uważam , że niemożna mówic o czymś czego się niezna tak jak nie można okreslić książki po okładce bo to złudne jest i to bardzo sam się przekonałem .Uważam że to smieszne , że ludzie neiznają Łez i wygłaszają opinie że to kicz porazka żaden rock , beznadzieja tandeta itd. Ja znam doskonale wszystkie płyty Łez prócz "Histori...." jeszcze chwiolow jej nieposiadam ale neibawem zakupię i uważma ze Łezki jak najbardziej sa rockowym mzespołem mają słabsze i mocniejsze utworki .Aopinie ludiz sa śmieszne .Słysząłem jak narazie dwie piosenki z nowej płyty "Pierwsza Łzę "i "Przepraszam Cię " i uwazam że to muzyka jak najbardziej rockowa a "Przepraszam Cię" est piękna ballada rockową Łzy Grają Rocka :twisted: :twisted: :twisted:

Vampirzyca pisze:
*Łezka** pisze:notabebe

A to w jakim języku? :P

Moim znadniem Łzy powinny promować w mediach kawałki badziej ostre i które udowodnią że Łzy to zespół rockowy a nie rzaden kicz.
A co Wy o tym sądzicie ?

Ale "bardziej ostre" - jak to określiłaś - nie sprzedają się tak dobrze, jak te "łatwe i przyjemne".

A poza tym, temat był już wielokrotnie poruszany.

domo pisze:Łzy na pewno nie są zespołem rockowym, rock to COMA, KULT, Maanam, a Łzy to ewentualnie pop-rock, pop z domieszką rocka, ale bardzo łagodnego.

Syriel pisze:Słuszna uwaga Vampi.

Gwoli wyjaśnień jednego motywu:
Nie zauważyłam w mediach tendencji by (nazwijmy to) 'dziennikarze muzyczni z wyższej półki' namiętnie pisywali/mówili w swych programach o Łzach. Jeśli już to artykuły/programy mają charakter informacyjny, a nie publicystyczny. W przypadku Łez to raczej zespół kształtuje swój wizerunek, nie dając medią specjalnie pola do popisu.

Ozzy pisze:Uważam że to smieszne , że ludzie neiznają Łez i wygłaszają opinie że to kicz porazka żaden rock , beznadzieja tandeta itd. Ja znam doskonale wszystkie płyty Łez...

Ja też. ;)

ps. A kto w ogóle powiedział, że wszystko co rockowe musi być dobre?

Ania Radziszewska pisze:wlasnie -- po piewsze Vampi :* wyjelas mi to z ust -- temat ten byl nadzwyczaj czesto poruszany i rozwijany. Wg mnie na singiel nigdy nie mogl by isc taki kawalek jak np Ciszej Ciemniej. Jest to nadzwyczaj piekna piosenka i jest kierowana do wlasnie tej bardziej krytycznej i bardziej obeznanej juz w tych klimatach publicznosci. A na promocje powinny isc bardziej lekkie kawalki ktore beda sie podobac wszystkim. I Ci ktorym sie spodoba to, kupia plyte i wyrobia sobie wlasne zdanie na temat Lez. Bo przypominam ale nie wszyscy w polsce sluchaja rocka.
A co do kiczu to autorami takich tekstow sa najczesciej osoby malo zaoznane z tworczoscia Lez. Ale tak jak i Lzy sie nauczyly tak i my fani powinnismy sie nauczyc zeby taka krytyka nam wchodzila jednym uchem a wychodzila drugim a tam gdzie sie da to powinnismy bronic wlasnego zdania o Lzach i poprostu tlumaczyc jak jest naprawde -- trzeba poprostu dobrze argumentowac, bo co innego chcesz zrobic. Mozesz sie tylko z takiej krytyki zloscic i tracic nerwy albo poprostu moze Ci ona byc obojetna. Zespol jest niezaleznym zespolem, o wlasnym toku myslenia i oni wiedza co jest dla nich dobre.
A czy Lzy sa zespolem rockowym, czy pop rockowym to co to za roznica, czy zawsze trzeba szufladkowac? Oceniac po kierunku muzyki? Chyba wazne co Ci sie w danym momecie podoba a nie jak to sie nazywa i w jakim jest opakowaniu!

Nemo pisze:Ja już pisałem na ten temat: Łzy to POPularny zespół rockowy :twisted:

śmiech_przez_łzy pisze:Ja uważam, że ten gatunek to soft-rock

tynka pisze:Ten tematbyl juz poruszany... wiec chyba niepotrzebnie znowu go zaczynać... :roll:

_Agnieszka_ pisze:Myślę, że z określeniem gatunku muzyki jaką grają Łzy najlepiej poradził sobie portal interia.pl :wink: Według nich Łzy to ani pop, ani rock tylko po prostu alternatywa :twisted:

http://muzyka.interia.pl/artysta/idart//idorg/686

Coma^ pisze:
_Agnieszka_ pisze:Myślę, że z określeniem gatunku muzyki jaką grają Łzy najlepiej poradził sobie portal interia.pl :wink: Według nich Łzy to ani pop, ani rock tylko po prostu alternatywa :twisted:

Hehe według mnie to bardzo chybione porównanie :P

wd5 pisze:alternatywą stał sie myslovitz w ostatnim czasie. Mysle, ze stwierdzenie pop-rock jest z definicyjnego pkt widzenia najtrafniejsze

Vampirzyca pisze:
Emanuelnoire pisze:bo kiczem za przeproszeniem to jest Mandaryna, itp. zespoly.

Widzisz... A fan Mandaryny powie - "kiczem to są za przeproszeniem Łzy" - i co? Kto ma rację, gdzie leży "jedyna słuszna prawda"? ;]

Emanuelnoire pisze:No i wlasnie w tym senk, ze kazdy ma inne zdanie i slucha innej muzyki.

ciacho pisze:
Emanuelnoire pisze:...a kiedy indziej alternatywa...

Ciekawe z której strony:?: Alternatywna to jest PJ Harvey,czy Tori Amos,ale nie Łzy,no nie oszukujmy się.
Co byśmy nie mówili to Łzy bedą zawsze postrzegane jako kicz,chociażby przez niektóre elementy scenicznego show.Występy w welonie,czy ze skrzydłami anioła.Takich elementów nie powinno być w show zespołu,bądź co bądź rockowego.

mloda.jg pisze:ja chciałam powiedzieć, że na Interii Łzy zaliczyli do alternatywy ;)

mar-r pisze:Ciacho - a maski Kiss, a krótkie spodenki gitarzysty AC/DC?? Image a muzyka to dwie różne sprawy. Queen to nie rock?? A pooglądaj teledyski. Freddie przebrany za kobietę z odkurzaczem w ręku. Nie mieszaj muzy z bajerami typu skrzydła.

domo pisze:A porównaj muzykę Łez i Queen, Łzy to na pewno nie alternatywa i nie rock to pop-rock w najczystszym wydaniu

marigell pisze:Wydaje mi się , że do Łez już została przyczepiona karteczka "kicz" (głównie przez niektóre media) i cokolwiek by nie nagrali i w czymkolwiek by Ania nie wystąpiła to i tak częśc ludzi by mówiła, że to kicz. I to nie jest wina singli "Anka" czy Julka bo takie określenia już padały po "agnieszce". jednak wg mnie z płyty na płyte Łzy coraz bardziej z rockiem sie mijaja ...
A jeśli idzie o suknie ślubna to zapewne zupełnie innaczej sie ona prezentuje przy wykonywaniu "Anki" a pewnie innaczej by to wyglądało gdyby Ania w niej "Wdowe" zaśpiewała :twisted:

jesoos pisze:
mar-r pisze:Ciacho - a maski Kiss, a krótkie spodenki gitarzysty AC/DC?? Image a muzyka to dwie różne sprawy. Queen to nie rock?? A pooglądaj teledyski. Freddie przebrany za kobietę z odkurzaczem w ręku. Nie mieszaj muzy z bajerami typu skrzydła.

jak Ty nic nie rozumiesz..
wyobraź sobie: Axel Rose w sukience ślubnej spiewa Paradise City tańcząc opętańczo, co o nim mówią? -extrawagancki artysta.
Anka w tiszercie i jeansach śpiewa Opiekuna, co o niej mówią? -Arka Noego (żeby nie było -lubię Arkę ;]).
rozumiesz różnice? kicz pozostaje kiczem, zmienia sie etykietka.

i marigell ma racje. nie trafili z nazwą, stylistyka dopelniła.
pees: nie wstydCi takie herezje pisać? porównywać Queen ze Łzami? :P

*Łezka** pisze:Moze i temat sie powtarzał (czepiacie sie jak nie wiem co :)) ale bardziej chodziło mi o to czy nie lepiej byłoby promowc mocniejsze kawałki, moze wtedy na dobre odpadła by karteczka z napisem "Kicz". Nie lepiej by było gdyby Łzy zaczeły grać mocniej ? Cos w stylu czasów WZZS?

__daria__a pisze:Ale czy to naprawdę jest kwestia singli? tzn. pewnie jest, ale czy to jest decydujący czynnik? ja się zgadzam w 100% z Marigell

*Łezka** pisze:moze nie decydujacy ale tak jak powiedziałam dla ludzi którzy nie znaja Łez - tak :)
PS Luki wraca.... :lol:

A ja dodam od siebie, że zgadzam się z Tynką :> :>
Awatar użytkownika
tynka
Członek FFC

Postautor: tynka » 08 lip 2005, 21:57

No ja sie nie chciałam czepiać .. :D ale jak widć zostało zrobione to oc zym myslalam po przeczytaniu tego tematu ;-) Oczywiscie nie mowie ze tematow nie powinno sie zakladac.. ale najpierw tzrzeba przejrzec forum i poszukac czy nie ma podobnego :D

Dziekuje Dawid.. ciesze sie ze sie ze mna zgadzasz :D :twisted:
Awatar użytkownika
mariusz3

Re: Łzy- zespół kiczrockowy?

Postautor: mariusz3 » 29 sty 2019, 10:43

Moim zdaniem ten zespół jest jednym z najlepszych nawet w całej europie.Nie ma co się wstydzić tego zespołu nigdzie.

Wróć do „Łzy”