Szczęście

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 06 sty 2004, 23:05

Rodzimy sie po to aby korzystac z zycia. Szczescie nie jest niczym innym, niz korzystaniem z zycia w sposob zgodny z nasza natura. Rodzimy sie wiec po to abysmy byli szczesliwi.

Wiedz ze szczescie nie polega na majatku, wladzy ani prestizu, ale na stosunkach z ludzmi, ktorych kochasz i szanujesz.
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
pati z Pszowa

Postautor: pati z Pszowa » 07 sty 2004, 12:10

dla mnie szczęście jest długotrwałe jeśli oczywiście mamy sie naprawde z czego cieszyć
ja cieszę sie z każdej błachostki :P
nienawidze alkoholików....
Awatar użytkownika
żaba

Postautor: żaba » 07 sty 2004, 13:10

"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli", "Szczęście to jedyna rzecz, którą można dać, jeśli się jej nawet nie ma"
[Albert Achweitzer].

"Każdy ma swój krzyż.
Ale każdy ma również swoje szczęście.
I gdyby nawet krzyż był wielki aż po samo niebo,
a szczęście malutkie jak ziarnko piasku,
to trzeba o nie dbać...
Bo szczęście jest takim samym zadaniem jak krzyż.
I można je zmarnować tak samo jak cierpienie."
Mieczysław MalińskI

a TO JEST TAKA MALA DEFINICJA Z ENCYKLOPEDI
Szczęście, pojęcie różnie definiowane, rozróżnia się cztery sposoby określania szczęścia:
1) jest stanem obiektywnym, oznacza wyjątkowo sprzyjające wydarzenia, jest równoznaczne z pomyślnością i powodzeniem w różnych sprawach.
2) w znaczeniu subiektywnym i psychologicznym odnosi się do pozytywnych przeżyć.
3) w znaczeniu filozoficznym stanowi najwyższą sumę dóbr możliwą do osiągnięcia przez człowieka: w ten sposób rozumiano szczęście w starożytności (jako eudajmonię) oraz w średniowieczu (jako beatitudo).
4) współczesne pojęcia szczęścia są na ogół zgodne z zasadniczą myślą J. Locke'a definiującego je jako "zadowolenie z życia wziętego w całości" (wg W. Tatarkiewicza szczęście to "pełne i trwałe zadowolenie z całości życia").
Awatar użytkownika
wesoła przez Łzy

Postautor: wesoła przez Łzy » 07 sty 2004, 17:42

wiecie co?! Myślę że szczęśscie to dla każdego co innego, każdy ineczej je potrzega, ale po tym co przeczytałam w tym temacie mogę stwierdzić że nadalibyśmy się na filozofów, bo tak mądrze to to wszystko napisaliśmy :D Możemy być z siebie dumni :)
Awatar użytkownika
anka, ot tak

Postautor: anka, ot tak » 11 sty 2004, 19:06

no to wiecie co to jest szczescie, a moze mi ktoś era zwytłumaczyć, na jakiej podstawie to stwierdzał? bo jestem b. ciekawa. plis :)
...Dzieci są jak zwierciadła. Odbijają miłość. Jesli daje im się miłość, oddają ją. jeżeli niczego im się nie daje, nie mają czego oddać...
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 11 sty 2004, 23:58

hm, na jakiej podstawie stwierdzamy, ze jestesmy szczesliwi w danej chwili? bo chyba nie do konca rozumiem pytanie..

ja stwierdzam to na podstawie... ze nie mysle o niczym innym, tylko o danej chwili, nie mysle o jej koncu, poczatku.. usmiech nie schodzi mi z twarzy i nie wierze w to, co mnie spotyka.. eh, tego sie nie da opisac, to trzeba poczuc;)
Awatar użytkownika
Milka

Postautor: Milka » 12 sty 2004, 12:04

wesoła przez Łzy pisze:
Vampirzyca pisze:dla mnie szczescie zazwyczaj jest stanem ulotnym.. krótkotrwałym.. szczesliwa jestem zawsze na koncertach Łez (choc bylam na 2;p) i przede wszystkim na koloniach, feriach, zlotach etc. z moimi Przyjaciolmi.. ale czasem kiedy rozmawiam z kims, chocby na GG.. (pajonk, iwonka, martynia, sliwak, paulik etc.) czasem uszczesliwic moga mnie rzeczy, ktore dla innych wydaja sie bardzo głupie i błache.. ale nie potrafie byc szczesliwa bez kontaktu z innym człowiekiem, ktory jest dla mnie bardzo wazny.. bo wlasnie dzieki Przyjaciolom, FFC etc. jestem szczesliwa.. i mimo, ze czesto przezywam chwile załamania, płacze to uwazam sie za czlowieka szczesliwego.

Gdybym miała powiedzieć czym dla mnie jest szczęście mogłabym poprostu skopiować to co napisała vampi i podać jako swoją wypowiedz, bo zgadzam się z każdym zdaniem przez nią napisanym (no parwie każdym :P). Nie bedę więc dużo pisać poprostu też sądzę, że szczęście to stan ulotny. Również szczęśliwa czuję się (przedewszystkim) na koncertach łez i wśród przyjaciół. I także mimo wielu gorszych dni uważam się za człowieka szczęśliwego.

I ja zgadzam się z tą wypowiedzią. Szczęście nie jest wieczne. Kiegyś nas opuści...
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 31 mar 2010, 23:19

Obrazek
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
kuba332

Re: Szczęście

Postautor: kuba332 » 21 lis 2018, 7:04

Chyba każdy człowiek chciałby mieć duże szczęście. Jakby takiego szczęścia nie było to na świecie było by bardzo źle.
Awatar użytkownika
joannaparzel

Postautor: joannaparzel » 26 lis 2018, 20:23

Taak...Zgadzam się...Myślę, że każdy inaczej pojmuje słowo "szczęście" i dla każdego jest ono czym innym...Każdemu radość sprawiają małe przyjemnosci, a czy to właśnie nie z nich w wiekszości składa się to szczęście???

Oj, ta moja filozofia...Ale namieszałam, co?:P

Trochę namieszałaś, mnie również radość sprawiają małe rzeczy i tego się trzymam. Ostatnio cieszyłam się kiedy moja krewna wygrała walkiem z alkoholem i zakończyła terapię trwającą kilka miesięcy. Dla jednego szczęście to kobiety, szybkie samochody i kasa, ale dla mnie liczy się coś więcej:)
Awatar użytkownika
Kovie57

Postautor: Kovie57 » 07 gru 2018, 15:20

Warto pamiętać o tym szczególnie gdy mamy gorsze dni.

__

ubezpieczenia zdrowotne na ubezpieczeniaonline.pl
Awatar użytkownika
Otto

Postautor: Otto » 09 gru 2018, 2:08

Szczęście to stan, którego definicja będzie u każdego inna
Awatar użytkownika
luisse

Postautor: luisse » wczoraj, 11:32

Szczęściem to by było dla mnie państwo wolne od kościoła :)))))
are you happy in this modern world?
Awatar użytkownika
mala009

Postautor: mala009 » dzisiaj, 10:19

Szczera prawda :) :) :)

Wróć do „Różne czyli Inne”