A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Emanuelnoire
Kontaktowanie:

Postautor: Emanuelnoire » 24 paź 2009, 20:35

Ja ostatnimi czasy usłyszałem o bardzo kontrowersyjnej książce Georgesa Bataille z okresu młodej polski " Historia oka". Bardzo kontrowersyjny, wyuzdany i czasami makabryczno-groteskowy kawałek literatury. Czytałem w internecie fragmenty i przyznam szczerze, że muszę to zdobyć, bo cholernie mnie zaciekawiła. Przymierzam się także do zakupu "Dracula Nieumarły" Dacrea Stokera i Iana Holta, tylko nie wiem czy warto, czytał ktoś? Bo nie wiem czy inwestować z tą pozycją w temat maturalny.
Cosmic Love
Ania xD
Członek FFC

Postautor: Ania xD » 07 mar 2010, 11:51

Czytał ktoś z was może "Młot bogów" (Saga Led Zeppelin) Stephena Davisa? :)
Bo nabyłam i nie umiem się doczekać, aż ją przeczytam, ale na razie nie mam kiedy,
więc zbieram opinie i wrażenia... ;)
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 07 mar 2010, 13:45

Ja jestem w trakcie czytania Anny Kareniny :) cud kawałek literatury, Rosjanie mają czym sie chwalić... dlatego muszę się nauczyc rosysjkiego żeby te cuda w oryginale poczytać
Niestety stanełam na pierwszym tomie, bo muszę czytać lektury na literaturę amerykańską i angielską. Też na szczęscie same ciekawe rzeczy z literatury UK mamy więc powiem, że jestemw trakcie czytania "Lord of Flies" i wrażenie opiszę po przeczytania, póki co - jest ciekawe :)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Małgoś
Członek FFC

Postautor: Małgoś » 08 mar 2010, 15:55

mloda.jg pisze: jestem w trakcie czytania "Lord of Flies" i wrażenie opiszę po przeczytania, póki co - jest ciekawe :)

Jedna z bardziej interesujących książek, jakie czytałam i jedna z moich ulubionych, mimo że ostatecznie dość smutna, ale nie będę nic opowiadać póki nie przeczytasz do końca ;) . Poznałam ją dzięki takiej akcji społecznej, która nazywa się "lekcje czytania" chyba. Organizuje to Tygodnik Powszechny, o ile się nie mylę i odbywa się to w całej Polsce, a polega na spotkaniach w umówionym czasie i miejscu osób, które przeczytały podaną wcześniej książkę i chcą podzielić się wrażeniami, własnym spojrzeniem na treść, omawiają ją od strony symboliki, interpretacji poszczególnych elementów itp. Bardzo fajna akcja, poszerza horyzonty :)

Polecam, jeśli lubicie czytać i macie możliwość wzięcia udziału w swoim mieście :wink:
"Najszybsza miłość to ta bez pośpiechu..."
Awatar użytkownika
Carmen:
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Carmen: » 08 mar 2010, 19:34

A ja gdyż interesuje się tematyką obozów koncentracyjnych w Polsce i wszystkim co z tym związane przeczytałam ostatnio "Dymy nad Birkenau" Seweryny Szmaglewskiej.
Książka ciekawa,mnie się spodobała,jest napisana prostym językiem,w pierwszej osobie,gdyż autorka była więźniem Auschwitz,także to jest jej opowieść z tamtego czasu.
Książka warta i godna przeczytania.
"Śmiech rozstąpi zło,dosyć płaczu"
-----------------------------------------
https://www.facebook.com/Liluska93
Awatar użytkownika
Kafeo45

Re: A ksiażki...

Postautor: Kafeo45 » 07 lis 2018, 13:45

Uwielbiam te o tematyce kryminalnej.

__

http://voiceapps.io/

Wróć do „Różne czyli Inne”