PAPIEŻ JAN PAWEŁ II , NIE DOSTAŁ NAGRODY NOBLA;-(((

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ania Radziszewska
Członek FFC

Postautor: Ania Radziszewska » 13 paź 2003, 13:38

uważasz że by mu sie nie należało?

Ja uwazam ze by mu sie nalezalo, fajnie by bylo, bo Pan Owsiak w jakims stopniu zajmuje sie pokojem, i mlodziez go slucha!!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :wink: :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
nie igraj z ogniem bo sploniesz...
nie wlaz w moje zycie gdy nie zaprosze bo zatracisz sie w swojim...
nie mow o mnie bo zapomna mowic o tobie...
...bad bad girl.... (z takim niewinnym spojzeniem dziecka :P)
Awatar użytkownika
DMX

Postautor: DMX » 13 paź 2003, 14:42

Witam....szkoda ze papież nie dostał nobla,jednak z drugiej strony za to co on robi nalezy sie cos wiecej niz nobel,on to ma, tłumy kochajacych go wiernych na calym swiecie....moze sie myle....hehe moj pierwszy post po rocznej przerwie... :) taki maly jubileusz :twisted:
Awatar użytkownika
nula

Postautor: nula » 13 paź 2003, 15:10

no cóz papież nie dostał nagrody nobla szkoda bo sobie zasłużył, ale moim zdaniem jemu ta naggroda nie jest potrzebna on i tak bez niej bedzie kochał to co robi
Awatar użytkownika
asia_gda

Postautor: asia_gda » 23 paź 2003, 22:46

Papież nie potrzebuje takich nagród, bo on jest moim zdaniem ponad nimi. Ten człowiek jest nie do opisania! Nie ma takich kryteriów, aby go ocenić. Nagroda Nobla jest dobra dla nas-szarych ludzi. Dla nas to dużo. A dla Papieża? On dobrze wie, że wszyscy Go kochają i szanują i nie potrzebuje jakichś nagród. Najlepszą nagrodą i prezentem dla Niego jest modlitwa (sam wiele razy to podkreślał). Takie jest moje zdanie.
To nie koniec, tylko chwila na sen...
Awatar użytkownika
Slaweeek

Postautor: Slaweeek » 25 paź 2003, 16:17

asia_gda pisze:Papież nie potrzebuje takich nagród, bo on jest moim zdaniem ponad nimi.

Ja sie z tym zgodzę, to jest niepotrzebne, Papież jest sam w sobie takim autorytetem że bardziej on by sie przydał tej nagrodzie, jako prestiż, niż ta nagroda Papierzowi...
Swoją drogą również typowałbym Owsiaka, cała ta jego orkiestra, Woodstock i nie robi tego ani dla kasy ani dla siebie, tylko dla innych...
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 25 paź 2003, 20:55

moim zdaniem Sp. Kotan zasluzyl ba na Nagrode nobla za to co zrobil dla wszystkich narkomanow.. dla mnie tojest czlowiek ktorego trzeba podziwac. Owsiak tez baaardzo duzo robi dla ludzi i powinien dostac Nobla .. Walesa dostal wiec Owsiak tez powinien :)
Zorganizuj sobie Spontanicznosc!
Awatar użytkownika
iwonkax
Kontaktowanie:

Postautor: iwonkax » 27 paź 2003, 23:00

Moim zdaniem to dobrze ze papież nie dostal nagrody Nobla, bo on tylko mówi o pokoju itp, a malo co robi w tym kierunku, żeby ten pokoj byl, a są osoby które napewno więcej robią i bardziej im sie należy Nobel, za czyny, za zasługi, a pozatym gdyby dostał Nobla znowu były by wokol niego szum, media, nie mialby spokoju, a tak zyje sobie w Watykanie i jest OK....
Tutaj miejsce gdzie jest dobrze
Tutaj aksamitny spokój...
Awatar użytkownika
kepher

Postautor: kepher » 29 paź 2003, 15:34

Dać Nobla papieżowi to tak jak wręczyć order uśmiechu Elżbiecie II i dać jej 10 złotych na lody. Papież jest (niestety) większą instytucją niż ta nagroda. Pieniądze jakie mogłyby wpłynąć do kieszeni jego i ekipy byłyby śmieszną kwotą w porównaniu do budżetu Watykanu. Mogłyby co najwyżej pokryć koszta jednej mszy z udziałem Jana Pawła II. I to jest jeden argument. Drugim argumentem jest fakt, iż papież wcale na żadną pokojową nagrodę nie zasługuje. Z samego jeżdżenia po świecie z tabunem zakonników, ochroniarzy i służących wynikają jedynie dwie sprawy: tak zwane "pokrzepienie serc" - bo ludzie kochają papieża, nawet go słuchać nie muszą, a druga sprawa to ogromne ilości pieniędzy z podatków jakie idą na te jego wyprawy. Tu nie chodzi o kółko wzajemnej adoracji...
Awatar użytkownika
Harry
Kontaktowanie:

Postautor: Harry » 06 lis 2003, 21:53

Mysle ze Nagroda Nobla to jest nagroda bardzo polityczna... szczegolnie ta pokojowa.. Wiem ze najbardziej zasluzyl sobie na nia Jan Pawel 2 I to nie ulega watpliwosci ale wygrala ja jakas kobieta z iranu... a dlaczego? Poniewaz szanowna skandynawska komisja uznala ze lkepeij bedzie dac ten prestiz jakiejs kobiecie z iranu aby ona przydzielila to poszkodowanym podczas wojny.. tak moze maja racje ale uwazam ze papiez nie uczynil by inaczej....
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 07 lis 2003, 10:23

Wyczuwam sporoą doze ironi...a ja się zgodzę z 'szanowna' komisją :) co więcej komisja ta na pewno nie kierowała się tylko tak 'błahym' powodem jak wspomożenie kasą poszkodowanych podczas wojny -laureatka dostanie pieniądze i to co z nimi zrobi jest wyłącznie jej sprawą...może za tą kase kupić sobie domek z basenem...czego napewno nie zrobi bo w końcu za coś-jakąś postawe, dzialalność antywojenną ta nagroda została jej przyznana prawda?
Myślisz że Watykan zrobił by z tych pieniedzy lepszy użytek?
I to nie ulega watpliwosci

Jednak treść kilku postów w tym temacie świadczy że jednak i ta kwestia może podlegać wątpilowści.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Asia Michalik

Postautor: Asia Michalik » 07 lis 2003, 22:48

Nagroda nobla należała sie Papieżowi. Za to co zrobił (jeszcze zrobi). Ale jeśli inni uważali inaczej :?:
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 08 lis 2003, 14:55

Asia Michalik pisze:Nagroda nobla należała sie Papieżowi. Za to co zrobił (jeszcze zrobi).

A co zrobił?
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.

Wróć do „Różne czyli Inne”