Strona 1 z 3

PAPIEŻ JAN PAWEŁ II , NIE DOSTAŁ NAGRODY NOBLA;-(((

: 11 paź 2003, 8:49
autor: Evela
W ostatnich dniach media OGŁOSIŁY , że tegoroczną Pokojową Nagrodę Nobla otrzyma Ojciec Święty.Jednak tak się nie stało :!: :? Zrobiono to specjalnie, wcale nie z miłości do naszego papieża, ale żeby upokorzyć katolików, i to w dniach, gdy świętujemy jubileusz jego pontyfikatu ! :!: :!:

: 11 paź 2003, 9:05
autor: Ghrave
No uwazam, ze to tez nie fair, nie jestem zwolennikiem koscioła, ale Papieza, niezywkle szanuje i podziwiam i mu jak nikomu innemu ta nagorda sie nalezała...

: 11 paź 2003, 13:04
autor: wd5
co to znaczy, ze nie jestes zwolennikiem kosciola? jak mam to rozumiec?

: 11 paź 2003, 13:06
autor: Paula_Jestem
Papieżowi jak najbardziej należała sie ta nagroda, zasłużył sobie na nią i nie rozumiem dlaczego jej nie dostał .

: 11 paź 2003, 13:19
autor: *afrodyta*
Chyba popsortu nie docenili Go jak trzeba było!!!!!!!Choc Papiez ma swóje lata To Ja bardzo go kocham :D Miałam okazje go wdizieć na żywo i to z bardzo bliska :wink: :D Jest Mi przykro ze nie dostał Nobla :(

: 11 paź 2003, 13:56
autor: Ivi
a ja myśle że nic takiego się nie stało że nie dostał tego nobla,wogule po co papieżowi nobel?no dobra,moze byla to dobra okazja zeby uhonorowac go za caloksztalt,ale mysle ze sam papiez sie tez ucieszyl z tego ze dostala go tamta pani z Iraku.

: 11 paź 2003, 15:49
autor: Gusia
Ivi pisze:a ja myśle że nic takiego się nie stało że nie dostał tego nobla,wogule po co papieżowi nobel?no dobra,moze byla to dobra okazja zeby uhonorowac go za caloksztalt,ale mysle ze sam papiez sie tez ucieszyl z tego ze dostala go tamta pani z Iraku.


Noble chyba w końcu nie chodzą ulicą i ja sądzę, że powinnien Papież go dostać, po co jemu? To brzmi jak by to był jakaś łatwo dostępna, nie wyróżniająca rzecz. A propo pani z Iranu ;)

: 11 paź 2003, 17:00
autor: kasieńka
Ivi pisze:a ja myśle że nic takiego się nie stało że nie dostał tego nobla,wogule po co papieżowi nobel?no dobra,moze byla to dobra okazja zeby uhonorowac go za caloksztalt,ale mysle ze sam papiez sie tez ucieszyl z tego ze dostala go tamta pani z Iraku.


Nie zgodzę sie z Toba :!: Uwazam , że Papiez powienien dostać Nobla....za to że jest Papieżem Polakiem... ile ze swojej działalności papież poświęca na utrwalanie pokoju.. jest taki dobry i kochany dla ludzi....ma juz swoje lata,i gdy odejdzie z tego świata bedzie rozpacz i bol.....bo mielismy Papieża Polaka a potem miec Go nie będziemy :( I czy nie warto było wręczyć Mu Nagrody , a za klika kilkanaście lat wpsominać że Papież który był polakiem został tak wyróżniony :?: :?: nie roumiem tych ludzi :?

: 11 paź 2003, 17:12
autor: moosi
Nie jestem wielkim miłośnikiem jakiejkolwiek religii, ale papież zasłużył na tą nagrodę.

: 11 paź 2003, 18:24
autor: jesoos
Nobel to nagroda dla ludzi robiacych coś dla pokoju na swiecie, a papiez poza wygłaszaniem homilii potepiających akty agresji itp nie robi nic.
Pozatym działanie na rzecz pokoju uwazam za funkcję statutowa instytucji Papierza więc nie uważam żeby przyznawanie nagrody za coś co wynika niejako 'z definicji' było właściwe...
Nobel to najbardziej prestiżowa nagroda za którą idą dosyć duże pieniądze, co Watykan by z nimi zrobił -wole nie mysleć.
Takie jest moje zdanie.

: 11 paź 2003, 18:33
autor: Carti
chcial bym przypomniec ze nasz papiez jako pierwszy zaczol jedzidzic po krajach bo nigdy wczesniej tego nierobil i moim zdaniem tymi pielgrzymkami cos zmienil na swiecie wnoisl troche dobra i powinien dostac tego nobla :P

: 11 paź 2003, 22:25
autor: TrocheWspomnien
Z reguły pokojowego Nobla otrzymuje osoba silnie związana z polityką.. Papież nie spełniał kilku kryteriów, chociaż nie wątpie w to, że nagroda mu się należała.

: 11 paź 2003, 22:31
autor: mloda.jg
wd5 pisze:co to znaczy, ze nie jestes zwolennikiem kosciola? jak mam to rozumiec?

tak że nie jest wierzący... czy to źle? nie rozumiem tego pyytania co tu jest do rozumienia?
co ja mogę powiedzieć na temat Nobla... nie dostał trodno widać tej pani bardziej sie należał według niektórych osób...

: 11 paź 2003, 22:31
autor: anka, ot tak
ja sie zgadzam chyba z jesoosem
skoro on tylko mówił, a nic nie robił
a do tego każdy człowiek moze wnieść coś dobrego i wszyscy Nobla nie dostają, tylko ci co wnieśli najwiecej, wiec skoro przyznali go owej pani, to chyba słusznie, na pewno sie ucieszyła :P

: 11 paź 2003, 22:34
autor: mloda.jg
Papież nie potrzebuje nagrody żeby czuć się docenionym... wynagradzają mu to tłumy wiernych... a ta pani zapewne walczyła o pokój, nie wiem bo nie wgłębiałam sie w jej biogafię