..::Szacunek::..

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kasieńka

..::Szacunek::..

Postautor: kasieńka » 03 mar 2004, 19:16

kogo najbardziej powinniśmy szanować i kto zasługuje na szacunek z Naszej strony ?

moim zdaniem na pierwszym miejscu, ulokowałabym moich rodziców..mimo iz sa miedzy nami problemy,ale i tak ich kocham..nastepnie ludzi starszych ( w podeszłym wieku ), otóż gdyby nie oni, to zapewne Polska jak i reszta świata wyglądałaby inaczej ( gorzej )...kiedyś miałam z takich ludzi zwałkę, robiliśmy różne "psikusy" im, ale to było dawno jak miałam 11 lat, byłam jeszcze nie dojrzała dziewczynka...akurat z tego juz wyrosłam...aha i nie uznaje szacunku dla starych meneli, którzy przez 60 lat pija dzień w dzień...dostaną pieniążek i wszystko idzie na picie.....Szanować należy też ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym.....
Ktos mi kiedys powiedział :" szanuj wszystkich ludzi",ale to okazuje sie nie jest takie łatwe.
Przede wszystkim szanuje siebie. mysle ze szanujac siebie szanuje tez innych....staram sie szanowac tak naprawdę wszystkich, bo kazdy ma prawo do zycia w sposob w jaki chce, chyba ze ktos mnie nie szanuje wtedy nie jest latwo...

myśle że każdemu należy się szacunek, chociaż odrobina...
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 03 mar 2004, 19:36

hm, może i powinnam szanować wszystkich ludzi... ale nie szanuję. nie potrafię szanować ludzi, którzy np. doprowadzają do śmierci setek osób...

i nie potrafię szanować kogoś, kto nie szanuje mnie..

i denerwują mnie moi nauczyciele, którzy powtarzają nam, że powinniśmy ich szanować. a sami nie darzą nas szacunkiem za grosz. hm.
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 03 mar 2004, 20:37

nie lubie takich tematów na forum;P
ale jak już, to się wypowiem. powinnam szanować starych ludzi, ale jesli np. w autobusie jest kupa wolnych miejsc, a nademną staje jakaś babcia i gada 'ah ci młodzi.. tacy zmęczeni, że nie ustąpią miejsca starszym' no to sorry, ale niech się oczepi.. nie może usiąść za mną :? albo przez całe życie ateistka, a na starość do kościółka :? nie wiem, czy z nudów, czy wie że zaraz umrze, to siedzi w tym kościele...(taką sąsiadke za ścianą mam..)
to tyle co miałam do powiedzenia;P nie lubie starych ludzi;)
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 03 mar 2004, 21:06

nie uznaje szacunku dla starych meneli, którzy przez 60 lat pija dzień w dzień...dostaną pieniążek i wszystko idzie na picie

chcialabym zauwazyc, ze alkoholizm tez nie bierze sie bez przyczyny, i kazdemu czlowiekowi nalezy sie szacunek.

albo przez całe życie ateistka, a na starość do kościółka nie wiem, czy z nudów, czy wie że zaraz umrze, to siedzi w tym kościele...(taką sąsiadke za ścianą mam..)
to tyle co miałam do powiedzenia;P nie lubie starych ludzi;)

niech sobie lata, przeszkadza Ci to?? zauwaz, ze nawet w Pismie Swietym pisze, ze niewazne kiedy nasepuje nawrocenie...

i zwroc uwage, ze Ty tez kiedys bedziesz stara...

szacunek nalezy sie kazdemu!!
Obrazek
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 03 mar 2004, 21:30

Na szczęście starości nie dożyję, chociaż szkoda, mógłby stać w pustym autobusie nad kimś i płaksać że mi nie ustępują miejsca. A w pobliżu kościoła dostaję wstrętnej wysypki na plecach, więc się nie zbliżam.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Moniczka
Członek FFC

Postautor: Moniczka » 03 mar 2004, 21:48

A ja tam najbardziej szanuje moją siostre...Jest w koncu starszą kobietą;D;P :twisted: :D :) 8) :lol: :cry: :P
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Szacunek

Postautor: DawcioTarcio » 03 mar 2004, 23:13

Dzisiejsza rzeczywistość sprawia, że słowo szacunek; straciło swoją moc. Ostatnio w telewizji widziałem rozwydrzoną młodzież, która pokazała najgorsze ludzkie instynkty i totalny brak szacunku do wszystkiego i wszystkich. Co więcej, ci młodzi ludzie nie powiedzieli przepraszam, nie dostrzegli niczego złego w swoim postępowaniu.We współczesnym biznesie można zauważyć brak szacunku do pracownika. Liczą się bowiem jedynie zyski, wskaźniki, wydajność. W tej gonitwie za kolejną złotówką zniknął gdzieś człowiek, który stał się drogim narzędziem, a nie osobą mającą swoje uczucia i wrażliwość. Nie tylko zresztą w tak zwanym świecie dostrzegamy postawy braku szacunku, ale i w Kościele można się tego rodzaju postaw dopatrzyć. Jakże często pracownicy kościelni spoglądają na ludzi w kościele z góry, z wyższością. Jakże często można usłyszeć niepochlebne odzywki, opinie o innych pozbawione szacunku dla wieku osoby, o której mówimy. Wiele elementów konfliktu pokoleń w Kościele też wypływa z braku szacunku i to działając w obie strony.Słownik Języka Polskiego pod hasłem szacunek; podaje następujące elementy:cześć poważanie, poszanowanie, uznanie;, a jako drugi sens tego słowa: Określenie wartości materialnej czegoś, ocena, oszacowanie, taksowanie, wycena, szacunek majątku, mienia”.

Każde z tych określeń pokazuje nam szacunek jako postawę wartościującą drugą osobę. Szacunek to nie tylko zbiór zachowań wynikający z dobrego wychowania, ale postawa doceniania innych. Postawa, w której moja osoba potrafi dowartościować inną osobę. Dostrzec w tej drugiej osobie wartości, które są ważne dla mnie samego. Szacunek w tym ujęciu to nie tylko zewnętrzny gest dobrze wy-chowanego i inteligentnego człowieka, ale wewnętrzna postawa oceniająca tę osobę. Bardzo często brak szacunku wobec kogoś jest problemem o wiele głębszym niż kultura osobista. Tego rodzaju postawy wypływają z naszej wewnętrznej oceny i to oceny negatywnej danej osoby.

Nasze negatywne odczucia i poglądy dotyczące innych mają swe źródło w braku szacunku. Przecież trudno jest kogoś szanować, jeśli osobę tę uważa się za niegodną naszej uwagi, błądzącą czy niższą od nas w jakiejkolwiek dziedzinie. A przecież przykazanie miłości bliźniego możemy realizować między innymi poprzez uczenie się postaw szacunku wobec innych, a szczególnie wobec tych, z którymi się mniej zgadzamy.

Jest to artykuł o szacunku autorstwa nie mojego, a wy wyciągnijcie z niego wnioski.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2004, 23:16 przez DawcioTarcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 03 mar 2004, 23:14

Na mój szacunek zasługują głównie te osoby, które szanują moją osobę. :roll: sylwia;-)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2004, 22:20 przez Sylwia;-), łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 04 mar 2004, 9:14

Asiuncia pisze:albo przez całe życie ateistka, a na starość do kościółka :? nie wiem, czy z nudów, czy wie że zaraz umrze, to siedzi w tym kościele...(taką sąsiadke za ścianą mam..)

Oj...nie wszyscy wierzą tak samo, no i zawsze można się nawrócić...lepiej późno niż wcale... Ja w tym nie widzę nic złego, tym bardziej, że to w ogóle jest indywidualna sprawa tej sąsiadki i nic nam do tego w co ona wierzy, kiedy i w jaki sposób to sobie realizuje.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 04 mar 2004, 12:15

Asiuncia pisze: nie lubie starych ludzi;)

yeah! a co powiesz na widok dziadka żującego gumę (ma dobry klej do protez) skaczącego na skakance i (ha!) ustępującego Ci miejsce w autobusie? marzenie nie?
a ta zabawa w którą Cię babcia nie zdązyłą wtajemniczyć nazywa się 'przesuń Asię' i polega na wyszukiwaniu Aś w autobusie które weszły do niego specjalnie by im -starszym paniom- zagrzać miejsca dwa przystanki wcześniej by babuleńka usiadła na cieplutkie...potem Ty się przesiadasz i grzejesz miejsce następnej pani -prawda że sprytne?
a swoją droga to musi być straszne fajne taka świadomość że jak się samemu zestarzeje to siebie też trzeba będzie nielubieć :D bo że prędzej czy później znielubi się familiję całąto rzecz oczywista napewnio :>
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Damien
Kontaktowanie:

Postautor: Damien » 04 mar 2004, 17:25

Szanować winniśmy każdego...bez względu na poglądy, gusta, słuchaną muzyke, kolor skóry itp. itd.
Dlaczego...
Ponieważ każdy z nas napewno chiciałby byc szanowany przez innych...zgadza sie? a skąd wiesz że mimio swojego jedynie słusznego zdania nie wypadasz jak kretyn w oczach oberwatorów......
Dlatego szacunek dla każdego!!!!!!!!
http://www.horrida.z.pl - Oficjalna strona zespołu
Awatar użytkownika
Anioł_ciemności

Postautor: Anioł_ciemności » 04 mar 2004, 18:33

jesoos...Fajny pomysł :D

Takie rzeczy to tylko w...FFC!

Szatan,mrok cały rok!
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 04 mar 2004, 19:22

jesoos pisze:
Asiuncia pisze: nie lubie starych ludzi;)

yeah! a co powiesz na widok dziadka żującego gumę (ma dobry klej do protez)

To może być troszkę nieestetyczny widok, jeżeli takowa guma sie przyklei do szczęki i dziadek ją będzie próbował odkleic :lol: :twisted:
Awatar użytkownika
centuria15

Re: ..::Szacunek::..

Postautor: centuria15 » 04 mar 2004, 19:25

kasieńka pisze:[b[color=cyan]aha i nie uznaje szacunku dla starych meneli, którzy przez 60 lat pija dzień w dzień...dostaną pieniążek i wszystko idzie na picie.....[/color

[color=white]myśle że każdemu należy
się szacunek, chociaż odrobina...[/b]

Hmm, najpierw piszesz że nie szanujesz pijaków, a niby czemu? Zrobili Ci coś? Najczęściej mają jakieś problemy , a alkoholizm to choroba.
Ale masz rację że każdemu należy się szacunek.

Ja nie mam szacunku do ludzi którzy do mnie nie mają szacunku. Prosta zasada "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"
...:::Zamykam serce i udaję że nie czuje
Zamykam oczy i udaję że nie widzę:::...
Awatar użytkownika
wd5

Postautor: wd5 » 04 mar 2004, 22:15

Vampirzyca pisze:

i denerwują mnie moi nauczyciele, którzy powtarzają nam, że powinniśmy ich szanować. a sami nie darzą nas szacunkiem za grosz. hm.

popieram, popieram, popieram, slowem 3xTAK
Izma wróciła

Wróć do „Różne czyli Inne”