Śluby, wesela itd.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 10 maja 2010, 10:57

ally pisze:Satynowa pościel :P

Najbardziej uniwersalny prezent :P
Można kupić dwa komplety :wink:
Można też kupić jakiś koc? :P Ale to też zależy czy oni ze sobą mieszkają czy dopiero będą mieszkać? I czy sami?
Jak są to bliskie osoby możesz coś takiego pamiątkowego dać.
My z koleżankami miałyśmy w planach kupić młodym pakiet dla dwojga do SPA, taki relaksik po ślubie :wink:
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 maja 2010, 13:53

Spa jest genialnym pomysłem, niestety nie są oni aż tak bliscy nam, żeby dawać im prezent za prawie tysiąc złotych :P
Awatar użytkownika
Izabelloc

Postautor: Izabelloc » 10 maja 2010, 14:22

Ja biorę ślub za około ółtora roku .... Myśle że przede wszystkim liczy się uczucie i dobra atmosfera . wiadomo każdy chce miec idealny ślub :D Widzę że pojawiły się różnorodne opinie i prawidłowo, zależy wszystko od tego jak ktoś sie czuje mieszkając np. z inną osobą i kto jest gotów do końca życia byc z nią :wink: To napewno nie jest decyzja od tak nie ma co się śpieszyc :)
Iskra
gg:8474776
Awatar użytkownika
Izabelloc

Postautor: Izabelloc » 10 maja 2010, 14:24

Martuś pisze:
ally pisze:Satynowa pościel :P

Najbardziej uniwersalny prezent :P
Można kupić dwa komplety :wink:
Można też kupić jakiś koc? :P Ale to też zależy czy oni ze sobą mieszkają czy dopiero będą mieszkać? I czy sami?
Jak są to bliskie osoby możesz coś takiego pamiątkowego dać.
My z koleżankami miałyśmy w planach kupić młodym pakiet dla dwojga do SPA, taki relaksik po ślubie :wink:

Uważam że nie tyle ważne jest co tylko zeby było od serca :P
Iskra
gg:8474776
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 10 maja 2010, 20:58

Dagmara pisze:Spa jest genialnym pomysłem, niestety nie są oni aż tak bliscy nam, żeby dawać im prezent za prawie tysiąc złotych :P

U nas są takie pakiety dla dwojga za 200-300 zł więc możesz się rozejrzeć za czymś takim :wink:

Izabelloc nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj :wink:
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 maja 2010, 22:59

U Was, czyli gdzie? :P
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 10 maja 2010, 23:13

W Szczecinie :P
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 11 maja 2010, 12:33

Ale konkretniej? ;P
Do Szczecina trochę za daleko, ale chętnie zobaczyłabym taką ofertę :) Dla porównania. Może jednak jeszcze trochę bym pogrzebała w necie. Narazie trafiałam na ceny 600-1300 zł :shock:
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 11 maja 2010, 14:32

U mnie też jest tak, że jakies 200zł za jedną osobę na jeden dzien w SPA.
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 11 maja 2010, 14:49

Np. Pakiet RELAKS WE DWOJE

Pakiet zawiera:

- 2-godzinny pobyt w Strefie Wellness
- masaż relaksacyjny częściowy dla Dwojga
- kąpiel różana dla Dwojga z lampką szampana

Cena - 295 zł
Czas trwania zabiegów w pakiecie: 3h 40min

lub Pakiet MAROKAŃSKA PRZYGODA
Pakiet zawiera:

- 2-godzinny pobyt w Strefie Wellness
- ceremoniał błotny Rassoul dla Dwojga
- masaż Kombi dla Dwojga

Cena - 400 zł
Czas trwania zabiegów w pakiecie: 3h 10min

Oprócz tego samemu można skomponować bon podarunkowy za dowolną kwotę od 100 zł
Jest też m.in. Pakiet 'Weekend Miodowy w SPA' na dwa dni :wink:
Więcej na http://www.spabaltica.pl/
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 11 maja 2010, 16:48

Tylko mnie właśnie interesują 2 dni ;)
Dlatego nie ma tego w przyzwoitej cenie :(
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 19 maja 2010, 0:50

wpadłam na genialny pomysł, miałam problem z welonem, bo żadne te przypinki mi sie nie podobają i wydają mi się tandetne, a na pewno nie pasujące do sukienki jaką zamierzam założyć - wymysliłam że założę kapelusz!! :) idealnie :]
no ale im dalej "w las" tym bardziej już nie chce :/ wciąż trwa debata nad wielkością imprezy.
przemyślałam sprawe z kościelnym jakimkolwiek i autentycznie będe czuła większą wzniosłość chwili w USC niż podczas szopki kościelnej, trudno przeforsować bo z USC w Łodzi jest 40 km do miejsca wesela.
Padł tez pomysł mojego mężczyzny żeby wziąć ślub w USC nawet teraz, a przed weselem zrobić przedstawienie z aktorem który zagra księdza - jeszcze bardziej mi sie odechciało wszystkiego. Ja myślę o zrobieniu imprezy pod siebie, on - pod innych.
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 19 maja 2010, 11:23

mloda.jg pisze:Padł tez pomysł mojego mężczyzny żeby wziąć ślub w USC nawet teraz, a przed weselem zrobić przedstawienie z aktorem który zagra księdza - jeszcze bardziej mi sie odechciało wszystkiego. Ja myślę o zrobieniu imprezy pod siebie, on - pod innych.

:lol: :lol: :lol:

To faktycznie trochę niewesoło macie. Na początku powinniście Wy się porządnie dogadać czego chcecie i po co to robicie, bo chyba trochę inaczej to sobie wyobrażacie.

mloda.jg pisze:przemyślałam sprawe z kościelnym jakimkolwiek i autentycznie będe czuła większą wzniosłość chwili w USC niż podczas szopki kościelnej, trudno przeforsować bo z USC w Łodzi jest 40 km do miejsca wesela.

Ja Ci bardzo zależy to przecież można mieć ślub cywilny gdzie się chcę, choćby na miejscu wesela. Sprawa załatwiania i organizacji, i pewnie pieniędzy, bo cywilny nie musi być w urzędzie :wink:
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 19 maja 2010, 12:31

no niestety nie jest tak łatwo załatwić urzędnika na miejsce wesela, bo oni tego nie chcą robić, trzeba mieć na prawdę dobry motyw, typu nie wiem... może że jedno z małzonków jest w szpitalu i wtedy dadzą ci w szpitalu...
Co do dogadania się, my sie dogadaliśmy, było pewne że żaden kościół, tlyko USC, tylko że w międzyczasie padła propozycja wzięcia ślubu w kościele polskokatolickim gdzie pastor może udzielić ślubu gdzie chce no i tu nasze zdania sie podzieliły.
Mi jest trudno sie przemóc do tego pomysłu i nie chce robić nic wbrew sobie i sie męczyć, a moj przyszły mąż chcę tak zrobić "bo goście na pewno chcieliby to zobaczyć a w USC sie wszyscy nie pomieszczą".
Zgodizłam isę już na weselicho ze 120 osobami... po co robić tą szopkę?
Fakt że wesele będzie po mojemu i nie zgodzę się na ludowe przyśpiewki, polskie popowe przeboje, disco polo, bedzie jazz, twist i rock'n'roll, nie będę miała tradycyjnej sukni, nie będę miała welonu, jeśli będa oczepiny mogę rzucić swoją wiązanką.... która chcę żeby była ze słoneczików :] to takie wesołe kwiaty.
Skoro odebrano mi intymność tego wydarzenia obchodząc je tak hucznie to zrobie to chociaż po swojemu.
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 20 maja 2010, 11:10

Jesteś pewna co do motywów? Bo ja jakiś czas temu czytałam artykuł, że właśnie już nie trzeba mieć takich ważnych powodów. Wystarczy dobrze umotywować i pisać podanie. Oczywiście może się nie udać w pierwszym Us, ale może w 2,3?
Co nie zmienia faktu, że trzeba się napracować i nastarać, ale może to byłoby dobre rozwiązanie w waszej sytuacji?
Smutno, że tak ważny dzień w Twoim życiu i nie możesz go w pełni przeżyć tak jak chcesz.

Może Ci się przyda:
http://www.slubcywilny.info/slub-cywiln ... zrobienia/ - można nawet napisać do nich, bo pomagają w takich sprawach :wink:
http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=5027.0

Wróć do „Różne czyli Inne”