Wakacje

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
P@ti$

Postautor: P@ti$ » 25 sie 2010, 11:34

ally pisze: W Egipcie może Cię dosięgnąć zemsta faraona :twisted:

Ja byłam i mnie nic nie złapało :D

W przyszłym roku bym chciała pojechać do Turcji albo Tunezji, ale nie wiem co z tego wyjdzie :D
Na pewno zaliczę jakiś obóz (może nawet ten konno-tenisowy co w tym roku :) ).
I może uda się namówić mamę, żeby puściła mnie samą na jakiś koncercik. Jeśli nie, to będzie musiała jechać ze mną :D
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 25 sie 2010, 14:27

ally pisze:chciałabym mieć taki dylemat :twisted:
a tymczasem zastanawiam się nad wyborem okien :lol: W Egipcie może Cię dosięgnąć zemsta faraona
:twisted:

Jak się je tylko jedzenie kupowane w opakowaniach fabrycznych albo w hotelu, to nie.

Egiptu nie polecam natomiast z tego względu, że jest tam brudno, brak higieny, miasta są zaśmiecone, a ludzie bardzo nachalni i niezbyt grzeczni.
gg: 1604953
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 25 sie 2010, 17:04

Nemo pisze:
Cień Anioła pisze:bo wtedy to już kaplica <pozdro dla Nema :P>

;>
Ja tak mówię? :P

jechaliśmy do gryfina to nie wiedziałeś o co chodzi, jak Witek powiedział, że kaplica, no ale nieważne ;)

chyba jednak wybiorę Tunezję, aczkolwiek też nie za fajnie, bo dużo tam chyba do zwiedzania nie ma.
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 25 sie 2010, 19:31

Ja bym wybrała Egipt :wink: Głównie ze względu na piramidy, ale to już moje prywatne marzenie.
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 25 sie 2010, 19:48

Byłam w Egipcie i zdecydowanie polecam. Bardzo dużo do zwiedzania, jeśli ktoś lubi. Fajnie się płynie po Nilu :wink:

Polecam także Maroko. Interesująca kultura, ciekawe miejsca,gorąco, dużo owoców, dośc tanio (można sobie pozwolić na normalne wypicie kawy czy zjedzenie obiadu w miescie). Byłam tam raz i na pewno jeszcz zajrzę.

W tym roku byłam w Prowansji i na Lazurowym. Dla mnie bajka.

Marzę o Indiach i Japonii. Może kiedyś ...
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 25 sie 2010, 20:35

Cień Anioła pisze:chyba jednak wybiorę Tunezję, aczkolwiek też nie za fajnie, bo dużo tam chyba do zwiedzania nie ma.

I tu się mylisz :)
Wakacje w Tunezji były moimi jednymi z bardziej aktywnych, a byłam tam 2 tygodnie.
Polecam jeszcze w Polsce wykupić sobie Jeep Safari - 3 dni na pustyni, było fantastycznie.
Na jedzenie też nie można narzekać, mam wrażliwy brzuch a tam obeszło się bez problemów.
Jest naprawdę dużo do zwiedzania, jednak raczej trzeba właśnie wykupić dodatkowe pakiety na wycieczki - wiele tanich jest dostępnych już w hotelu.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 25 sie 2010, 22:58

O Daga to mi moze podpowiesz co warto jeszczezobaczyc :) Zwiedzalas jakies miejsca wpisane na liste UNESCO, albo byłaś w jakimś parku narodowym ? bo to mnie dosyc interesuje.
A o tej wycieczce jeepem przez pustynie slyszalam, ale mialam chorobe lokomocyjna i jeszcze czasem mi sie odzywa no i ja na sloncu za dlugo nie moge byc, wiec nie wiem czy to nie odpada.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 25 sie 2010, 23:10

Też mam chorobę lokomocyjną :mrgreen: I to dość poważną, nigdy nie wsiadam nawet w godzinną drogę bez leków. Stosowałam wtedy Aviomarin, który mimo, że może w momencie największego stężenia powodować senność, działa przez 6 godzin - tyle więc czasu spokoju :) Było bardzo fajnie. Co do słońca, to np w czasie jeep safari jesteś pod obieką miejscowych, a oni już mają świetne sposoby na schłodzenie. W autach oczywiście klima (a najlepsze było, jak wszyscy ludzie w jeepie, a jeźdżą 9 osobowe, mieli taką samą fatamorganę :) Mianowicie widzieliśmy wszyscy pędzący pociąg przez pustynię :) ). Do tego np w czasie przesiadki na wielbłądzie grzbiety dają ich specjalne szaty chroniące Cię przed słońcem od stóp do głów.
Byłam w parku narodowym, na obiektach UNESCO, ale coś więcej to może jutro, bo teraz padam na twarz :)
Awatar użytkownika
wampirek999
Członek FFC

Postautor: wampirek999 » 30 sie 2010, 9:44

Kilka dni temu wróciłam z Tunezji i moge z cała stanowczością powiedzieć że było cudownie. Jest tam bajecznie. Fakt w hotelach nie zawsze wszystko jest idealnie (np. poobdzierana farba na meblach) ale pogłoski o beznadziejnym jedzeniu to kłamstwo. Jedzenie jest bardzo dobre no moze niektóe sałatki były nie dosolone ale to zawsze mozna samemu do smaku posolic. Miasta np. Monastir faktycznie sa zaśmiecone ale to juz wynik arabskiej kultury to ze leży pare puszek butelek i kawałek opony w gaju oliwnym przy drodze dla nich nie stanowi zadnego problemu. No ale nie oszukujmy sie nawet u nas w Polsce zdarzają sie miejsca podobnie wygladające. Będąc w Tunezji obowiązkowo trzeba przejechac sie taxi :D wrażenia bezcenne :D :D i napewno nie zapomniane na długo :D Wtedy dopiero docenia sie kulture jazdy naszych kierowców :D Jeśli tylko kasa pozwoli napewno wybiore sie do Tunezji jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 30 sie 2010, 10:43

wampirek999 pisze:Będąc w Tunezji obowiązkowo trzeba przejechac sie taxi :D wrażenia bezcenne :D :D i napewno nie zapomniane na długo :D

To podobnie jak w Egipcie ;) Facet jechał setką przez środek miasta i skrzyżowania, robił jakieś dziwne slalomy i trąbił na wszystkich po kolei. Na pewno tego nie zapomnę... :D
gg: 1604953
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 30 sie 2010, 11:25

tam się jeździ na chama ;) kto głośniej trąbi ten jedzie ;P zapomnij o zasadzie prawej ręki ;D
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 30 sie 2010, 19:38

wampirek999 pisze:Fakt w hotelach nie zawsze wszystko jest idealnie (np. poobdzierana farba na meblach)

Mi się trafił świetny hotel, na nic nie można było narzekać :)
Mieszkałam w Sousse.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 31 sie 2010, 21:47

ja jade do skanes i dzieki temu bedziemy mogli sie wybrac do monastiru i sousse we wlasnym zakresie. mielismy jeszcze do wyboru nabeul.
mamy w planach wypad dwudniowy na sahare, bo wszyscy to polecaja ;)
bardzo bym chciala jechac do parku narodowego, ale w wycieczkach fakultatywnych tego nie ma, a nie wiem jak bedzie na miejscu.
wylatujemy 16.09 i jedyne o co sie martwie to pogoda ;) bo nawet jak pokoj nie bedzie za ladny to w koncu bedziemy w nim tylko spac.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 31 sie 2010, 21:56

Pewnie na miejscu będą dostępne różne wycieczki. Sahara jak wspominałam, super :D Uważaj tylko na skorpiony :) Piasek skutecznie je tam zakrywa.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 02 wrz 2010, 22:50

no myślałam żeby wziąć trampki na pustynię, ale nie wiem czy nie za cienkie są.
tylko troche masakra z podróżą, bo ląduje w tunis, a do skanes mam jeszcze 4h autokarem, bo do monastiru ze szczecina samoloty nie leca :(
a moze macie jakies drinki do polecenia ? bo z checia tam bede wszystkiego probowac :P

Wróć do „Różne czyli Inne”