Fotografie

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ninona
Członek FFC
Kontaktowanie:

Fotografie

Postautor: Ninona » 16 wrz 2004, 8:21

tak się zastanawiam..
każdy lubi robić zdęcia..a szczególnie potem je oglądać..dają wiele wspomnień..
szczególnie na tym forum dużo jest wesołych zdjęć..
a czy ktoś kiedyś myślał o robieniu profesjonalnych zdjęć..

może ktoś się na tym zna..
chciałam wam zaprezentowaćkilka zdjęć mojego znajomego...
chciałabym się zapytac czy wam się podobają :D

http://members.lycos.co.uk/ninona/macie ... tystyczne/

oto zdjęcia z herbaciarni..
robione bez flesha w ciemnym miejscu..wiec nie zawsze wyszły tak jak należy

a oto strona poświęcona fotografiom:

http://4pnz.met.pl/galeria/
jak ktos ma ochote to niech zostawi odcisk swojej łapki w księdze gości :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 16 wrz 2004, 8:32

Ja osobiście polecam www.digart.pl ... Galerie wielu młodych, uzdolnionych twórców... Prócz zdjęć można znależć różne przydatne rzeczy: avatary, skiny, programy itp :)
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 16 wrz 2004, 9:27

Bardzo fajne zdjecia. Ninona te wasze artystyczne sa super!!! No i ten drugi adres... tez bardzo ciekawe zdjecia. Ja uwielbiam zdjecia, lubie je robic, i chcialabym w przyszlosci robic je bardziej profesjonalnie.
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
Ninona
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Ninona » 16 wrz 2004, 9:31

Ewela to może pochwalisz sie jakimis zdjęciami swoimi:D
chętnie pooglądamy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 16 wrz 2004, 9:35

Ninona ---> zdjęcie mrauuu zwłaszcza te z herbaciarni ;) Aż sobie skopiowałam do mojego komputerka 8) Zdolny ten Twój kolega jest ;P

Syriel ----> fajna stronka. Jeśli można to też sobie pożyczę kilka zdjęć i nie tylko ;) Tylko nie wiem czy można no :roll:

Osobiście uwielbiam zdjecia. Mam ich mnóstwo....co za tym idzie pełno albumów. Jednak sama sobić zdjeć takich artystycznych nie miałam okazji...bo nie mam takiego aparatu :cry: nad czym ubolewam...bo cyfrówka chętnie by mi się przydała.
Ale już niedługo kolega ma mi pożyczyć aparat na kilka dni, więc zobaczymy co z tego będzie :wink:
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
Romy
Kontaktowanie:

Postautor: Romy » 16 wrz 2004, 10:25

Jazawsze chciałam być fotografem. To nadal moje wielkie marzenie. Niestety nie stać mnie na lustrzanke...ehhh....zakażdym razem jak jestem w sklepie gdzie są aparaty gapie sie jak głupia na wsytawy i wzdycham do lustrzanek...ehhh :(

Najpiękniejsze są zdjęcia czarno-białe (moim sromnym...)bo są takie tajemnicze
"Szanuj mnie albo mnie zabij" Malcolm X
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 16 wrz 2004, 16:20

Małgorzata pisze:Syriel ----> fajna stronka. Jeśli można to też sobie pożyczę kilka zdjęć i nie tylko ;) Tylko nie wiem czy można no :roll:

Gosiu, jeśli po kliknięciu na jakąś fotkę pojwi ci się ikonka, pod którą piszę "zezwalam na użytek niekomercyjny" bądź "komercyjny" to nie ma sprawy :)... Tylko lepiej napisać czyje to zdjęcie/opowiadanie/wiersz/grafika jak np. chcesz wykorzystać na blogu, bo zazwyczaj ci ludzie dbają o prawa autorskie :D

Romy, cyfrówką też zrobisz niezle zdjęcie, jeśli tylko umiesz... Większość zdjęć na stronie Digartu jest z cyfrówek z tego co czytałam ostatnio w ankiecie :)
Awatar użytkownika
Gusia

Postautor: Gusia » 16 wrz 2004, 19:35

;]
Ostatnio zmieniony 28 gru 2007, 0:33 przez Gusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aja

Postautor: Aja » 17 wrz 2004, 7:03

Fajne zdjątka Ninona :D. A stronki też niektóre ciekawe :D
"Żyj tak jakbyś wiedział, że jest to ostatni dzień twojego życia."
Awatar użytkownika
domel_gl

Postautor: domel_gl » 17 wrz 2004, 9:22

Ninonka.... sympatyczne fotki z malej sesji :oops:
a co do figurek to Adrian troche taki nie podobny a
Ania to raczej nie z tej bajki (Arek i Konkol rewelka)

pozdrowienia
grunt to się nie przejmować...dobrze się odrzywiać...nie pracować...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 17 wrz 2004, 9:52

Zdjęcia świetne, pochwalić autora:)
ale...nie żebym się chciał czepiac, ale to są zdjęcia pamiątkowe, a niekoniecznie artystyczne. Jedynie wykorzystano na nich oświetlenie tzw. "zastane", zamiast najprostszego błyśnięcia fleszem.

Dzisiaj coraz popularniejsze są aparaty cyfrowe, którymi zrobienie zdjęć w oświetleniu zastanym jest dość łatwe.

Podejrzewam, że te fotki są z cyfrówki....:) Nie żeby to im coś umniejszało...po prostu cyfrówką zrobienie takich zdjęć to wyłącznie chęci plus podstawowe umiejętności.

No chyba, że te fotki zrobione zostały jakąś analogowym aparatem z ręcznym sterowaniem, typu Zenit, Fed, Zorkij czy Praktica.....jeżeli tak, to jestem pełen podziwu dla nieprzeciętnych umiejętności fotografa.

Ale także wtedy trudno mówić o fotografii artystycznej:)

Chociaż to tylko moje prywatne odczucie, bo tak naprawdę trudno powiedzieć jednoznacznie, co jest fotografią artystyczną, a co nią nie jest, więc ktoś inny ma pełne prawo do zdania przeciwnego niż moje w tym temacie:)

A moje zdanie wynika tylko z moich zainteresowań fotografią, choć artystą fotografikiem nie jestem i zdjęć artystycznych nie robię...chyba...:P

W sumie te zdjęcia to można zakwalifikować do reportażu, czegoś w rodzaju rzemiosła, podobnie jak np. zdjęcia z koncertów. Oczywiście nie licząc tych, na których błysk najczęściej wbudowanej w aparacik lampy oświetla wyłącznie twarze, bo dalej nie dociera ;)

A to wszystko nie zmienia faktu, że te fotki z herbaciarni bardzo mi się podobają:) Żeby nie było, że tylko się czepiam i wszystko neguję :P
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
Ninona
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Ninona » 17 wrz 2004, 10:03

masz rację..zdjęcia były zrobione cyfrówką..a bez flesza bo po prostu w takim miejscu trochę baliśmysię go włączyć..

Może i żeczywiście jest to proste..
ale mi chodzi wyłącznie o efekt :D

a ja mam do Ciebie prośbę..
skoro interesujesz się fotografją to zapraszam do galerii mojego kolegi..na pewno dobrze by mu zrobiły jakies konstruktywne uwagi pozostawione w księdze gości :D
pozdrawiam :D
Obrazek
Awatar użytkownika
taodmisia
Członek FFC

Postautor: taodmisia » 17 wrz 2004, 14:53

Świetne te fotki są!!! Ja lubie siebie na zdjęciach...ale sama nie robie...jakoś nie mam na to czasu ani ochoty...są gusta i guściki:)
...:::Ubierała się na czarno i lubiła spiewac:::...
...:::Kochała się w kwiatach, motylach i drzewach:::...
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 18 wrz 2004, 13:53

Ja również interesuję się fotografiką.. to taka moja pasja.. sama robię zdjęcia, ale to jeszcze nauka :P
Kilka moich fotek można znaleźć na tej stronie :arrow: http://slawos.skyhost.pl/ pod nickiem Srebna Kropla (wiem, że jest w nim błąd :P )
A co do tych zdjęć Ninono.. to zgodzę się z Adasiem, to raczej reportaż niż zdjęcia artystyczne.. najbardziej nadają się do albumu rodzinnego :P
W drugim zdjęciu.. dziewczyna na pierwszym planie jest ciekawie oświetlona.. gdyby je 'pociąć'.. wyszedł by fajny portret :)
Pozdrawiam! ;) :***
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 21 wrz 2004, 21:30

Zawsze Uśmiechnięta no nieźle;) Ja przez 15 lat nie zrobiłem tyle dobrych fotek.

Z tym reportażem to troszkę skomplikowana sprawa, bo czy na pewno reportaż nie może być również artystyczną fotografią?

Czy dobry fotograf-reportażysta nie jest artystą fotografikiem?

Hmm...bez wątpienia Twoje zdjęcia Zawsze_Uśmiechnięta są świetne, i niejedno można by nazwać artystyczną fotografią.... a z drugiej strony patrząc: teraz, w dobie cyfrówek, takich dobrych zdjęć powstaje już tak wiele, są już tak powszechne, że trudno je wszystkie kwalifikować jako artyzm...

Z cyfrówką jest tak, jakby mieć program komputerowy, któremu wpisuje się myśli które chce się przekazac, a on sam dobiera rymy, proponuje słowa i układa je w rytmie, proponując gotowe wiersze - dokładnie tak, jak człowiek chciałby je napisać. A jak się nie spodoba, to proponuje kolejne i kolejne wersje, pozwala dobierać ręcznie słowa, wprowadzać poprawki, aż wiersz będzie taki, że autorowi się będzie najbardziej podobał. I myśli w nim zawartę będą autorskie. Tylko w doborze najlepszej formy pomorze komputer.

Czy to nadal będzie poezja?

Czasem tak, czasem nie...

Ale gdyby taki program ktoś wymyślił, to bardzo szybko jakość wierszy amatorskich wzrosłaby do poziomu, który dzisiaj jest osiągalny tylko dla wyjątkowo utalentowanych poetów z bogatym zasobem wiedzy i słownictwa.

Tak samo jak mnie dzisiaj zadziwia, jak piekne efekty młodzi ludzie wyciskają dzięki wszelkiej automatyzacji fotografii.
Nikt nie musi sobie nadmierną techniką głowy zawracać, mozna się skoncentrować na samym pięknie. O tym się kiedyś marzyło w zakresie fotografii:) I bardzo dobrze, że do tego doszło, chociaż trochę się łezka w oku kręci na wspomnienie ciemni, powiekszalnika, wywoływacza, kuwet.... ;)
Adam
gg 1412220

Wróć do „Różne czyli Inne”