4. maja

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Kajo

Postautor: Kajo » 08 maja 2005, 11:47

a jak beda gasic i gasic to sie potopimy :P
Awatar użytkownika
Elly
Kontaktowanie:

Postautor: Elly » 08 maja 2005, 23:41

W sobote byłam w Czestochowie, i było tam tyle strażaków, że chyba tylu jeszcze nie widziałam na oczy :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 09 maja 2005, 9:12

Zabawne, ktoś zakłada temat o święcie strażaka, a nikt nawet nie wspomni o tym co się działo w Europie początkiem maja 1945....
Awatar użytkownika
Kajo

Postautor: Kajo » 10 maja 2005, 8:01

Syriel, wnioskuje, że mature piszesz z histori :twisted:
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 10 maja 2005, 12:34

Fakt Kajo...
Ale... mam za 2 dni mature, a jestem dopiero na kongresie wiedeńskim, gdzie tam do II wojny :P... więc wiesz :P

A teraz poważnie:
To chyba każdy człowiek powinien pamiętać mimo wszystko o takiej rocznicy. :roll:
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 10 maja 2005, 17:28

szczerze mówiąc,to z wypowiedzią czekałam na 'imprezę' w Moskwie. Nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Stwierdzenie, że wojna zaczęła się w 1941r. rozwaliło mnie doszczętnie. Czytałam gdzieś, że pierwotnie Putin miał powiedzieć, że 'wybacza Polsce, że rozpętała II wojnę światową'. :? Jedyny polski akcent, to wręczenie jakiegoś tam orderu Jaruzelskiemu. Dla mnie żałosne.
zastanawia mnie natomiast fakt, że Putin podziękował armii francuskiej jako jednemu z aliantów za walkę i udział w wojnie.jaki udział?! :?
kolejna sprawa a raczej mój wniosek i przemyślenie. moim skromnym zdaniem,jeśli ktoś zaatakowałby teraz Polskę, żadne państwo ani organizacja nie udzieliłaby nam pomocy,podobnie jak było w 1939r.wynika to ze stanowiska, czy to UE,czy ONZ czy innego NATO.nikt,oprócz jednej włoskiej gazety nie wypowiedział się na temat wystąpienia Kwaśniewskiego w Moskwie i na temat samego udziału w tym 'święcie'.moim zdaniem nie powinien tam w ogóle jechać.
dla mnie Rosja,to kraj którego najbardziej powinniśmy się jako Polacy obawiać. być może patrzę na to wszystko zbyt egoistycznie,ale to tylko moje odczucia.
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 11 maja 2005, 0:17

__daria__a pisze:zastanawia mnie natomiast fakt, że Putin podziękował armii francuskiej jako jednemu z aliantów za walkę i udział w wojnie.jaki udział?! :?:

No jakto za jaki :?: Mówisz tak jakbyś nie wiedziała :twisted:
Przecież Putin dziękował Francji za kapitulację w miesiąc,za rząd Vichy (kolaboranci),za "odważne" działania francuskiego ruchu oporu,które dawały tyle co nic.Echhh,szkoda gadać o tej Moskwie :/
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.

Wróć do „Różne czyli Inne”