RELIGIA

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

RELIGIA

Postautor: Nemo » 18 wrz 2006, 20:31

Szukałem tematu, który odpowiadałby temu o czym chce napisać, ale nie znalazłem, bo ani Radio Maryja, ani Polityka, ani Katastrofy, wypadki itd. chyba nie pasują;>
W tym temacie moglibyśmy się wypowiadać na temat religii i problemów z nią zwiazanych;>
Ja akurat staram się trzymać z dala od jakichś wierzeń i, mimo że pochodzę z katolickiej rodziny to skłaniam się ku ateizmowi;> Więc nie wiem do końca czy jestem jeszcze katolikiem czy już ateistą ;) Nie znam się też jakoś szczególnie na religiach :twisted: Myślę jednak, że taki temat może być interesujący;>
Możecie się tu wypowiadać na temat różnych religii, co o nich sądzicie, które wyznajecie itd.;>
Impulsem do założenia tego tematu stała się obecna sytuacja wywołana przez słowa Benedykta XVI;>
Można powiedzieć, że to co "nasz" Papież budował przez lata swojego pontyfikatu, Benedykt XVI zniszczył jednym cytatem;> Co o tym sądzicie;> Od razu piszę, że nie jestem dokładnie zorientowany w tej sprawie;)
<Jeżeli nowa Pani moderator lub "stary" Pan moderator zdecydują, że temat jest zbędny, bądź nadaje się gdzie indziej to ok>
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 18 wrz 2006, 20:33

Dla mnie B16 miał rację.Islam jest zagrożeniem dla świata i tyle.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 18 wrz 2006, 20:34

a mi sie wydaje ze gdzies juz o tym dyskutowalismy, a bynajmniej incydent z Benedytkem nadaje sie raczej do Polityki bo tu kwestia dyplomacji jest najwazniejsza a wo wierze rozmawiamy juz w temacie o filozofii :P
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 18 wrz 2006, 20:44

ciacho pisze:Dla mnie B16 miał rację.Islam jest zagrożeniem dla świata i tyle.

No, ale przecież w końcu przeprosił i wyjaśnił, że to co czytał nie odzwierciedla jego prywatnego zdania;>
Muzułmanom chyba jednak to nie wystarczyło i wcale się nie zdziwię, jak usłyszę na dniach o zamachu na B16 <to brzmi jak R20>

-

-

Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 18 wrz 2006, 20:50

Ale mimo wszystko islam jest zagrożeniem.Zwłaszcza u ortodoksyjnych muzłumanów.Przecież po słowach B-16 już nawoływali do dżihadu.Wkurza mnie,że oni mogą robić i mówić co chcą o naszej religii,ale jesli ktoś powie coś złego o islamie,to od razu czują się wielce obrażeni i nawołują do dżihadu.
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 18 wrz 2006, 20:53

ciastek pisze:Wkurza mnie,że oni mogą robić i mówić co chcą o naszej religii,ale jesli ktoś powie coś złego o islamie,to od razu czują się wielce obrażeni i nawołują do dżihadu.

Dokładnie tak jest :twisted:
I Nasza Pani od historii cały czas mówiła, że będzie wojna ze światem islamskim :wink: I faktycznie to tak wygląda jakby tylko pretekstu szukali :roll:
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 18 wrz 2006, 20:57

Przecież w zeszłym roku,czy dwa lata temu,we włoskich szkołach zakazano śpiewania kolęd podczas świąt Bozego Narodzenia,tylko dlatego,żeby nie obrażać uczuć religijnych muzłumańskich uczniów,których jest w szkołach mniejszość.Przecież to paranoja jakaś.
Awatar użytkownika
Dagmara

Re: RELIGIA

Postautor: Dagmara » 18 wrz 2006, 21:06

Nemo pisze:Impulsem do założenia tego tematu stała się obecna sytuacja wywołana przez słowa Benedykta XVI;>
Można powiedzieć, że to co "nasz" Papież budował przez lata swojego pontyfikatu, Benedykt XVI zniszczył jednym cytatem;>

Można prosić o przytoczenie? Nie jestem na bieżąco...
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 18 wrz 2006, 21:16

ciacho pisze:Ale mimo wszystko islam jest zagrożeniem.Zwłaszcza u ortodoksyjnych muzłumanów

Każdy fanatyzm jest zły. Niezależnie jakiej religii dotyczy.
Najtrudniejszym pytaniem jest: jak te dwie cywilizacje zachodnia i islamskia mają żyć obok siebie?
Awatar użytkownika
Mama Muminka
Członek FFC

Postautor: Mama Muminka » 18 wrz 2006, 21:18

Islam jako religia istnieje od tysięcy lat. I to jest ok bo mamy XXI wiek i wolność wyznania.

Problemem dla mnie jest to ,że islam z religii powoli przeobraża sie w fanatyzm zbrojny.

Nie potrafię dokładnie powiedzieć dlaczego ,ale ta sytuacja automatycznie kojarzy mi się z hitleryzmem.
Najpierw był sobie mały niegrożny człowieczek za którym w pewnym momencie ruszyły fanatycznie rzesze Niemców, a potem była II WOJNA ŚWIATOWA.

W tej sytuacji Papież Benedykt musi w bardzo krótkim czasie uzupełnić edukację z dziedziny dyplomacji, bo następnym razem islamiści nie będą czekać na "przepraszam to tylko niefortunnie dobrany cytat"
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Re: RELIGIA

Postautor: Nemo » 18 wrz 2006, 21:39

Dagmara pisze:
Nemo pisze:Impulsem do założenia tego tematu stała się obecna sytuacja wywołana przez słowa Benedykta XVI;>
Można powiedzieć, że to co "nasz" Papież budował przez lata swojego pontyfikatu, Benedykt XVI zniszczył jednym cytatem;>

Można prosić o przytoczenie? Nie jestem na bieżąco...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,58196,rapor ... Bpage%5D=1

Tu masz całą historię wiadomości z WP na ten temat :wink:

-

-

Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 18 wrz 2006, 21:46

Mnie też obecna sytuacja kojarzy się z hitleryzmem. Ale trochę w innym kontekście. Po 38 co złego to Żydzi, teraz mam wrażenie, że wiele osób nie znając realiów dalekiego Wschodu przystaje na równanie „co złego=islam”. Ale to nie jest takie proste, bo kultura krajów arabskich potrafi być równie piękna i fascynująca jak ta europejska, nie powinien, więc dziwić fakt, że muzułmanie za wszelką cenę chcą ją ocalić przed europeizacją. Jeśli wzajemnie nie będziemy szanować swoich cywilizacji to rzeczywiście w najbliższym czasie sytuacja międzynarodowa może być bardzo zaogniona.

Ciacho pisze:Przecież po słowach B-16 już nawoływali do dżihadu.Wkurza mnie,że oni mogą robić i mówić co chcą o naszej religii

Muzułmanie nie boją się umierać za Allacha, a Ty ciacho masz ochotę umierać za wiarę w swojego Boga? Prawda jest taka, że coraz bardziej laicki zachód zupełnie nie ma chęci bić się w obronie religii.
Awatar użytkownika
Mama Muminka
Członek FFC

Postautor: Mama Muminka » 18 wrz 2006, 21:57

Nie uważam że"co złego to żyd,czy islam" jestem osobą bardzo tolerancyjną szanuję islam jako religię ,fascynuje mnie i pociąga odmienność kulturowa krajów arabskich. Niestety zaogniona sytuacja polityczna i liczne zamachy terrorystyczne budzą we mnie obawy i realne zagrożenie.
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 18 wrz 2006, 22:04

Syriel pisze:
Ciacho pisze:Przecież po słowach B-16 już nawoływali do dżihadu.Wkurza mnie,że oni mogą robić i mówić co chcą o naszej religii

Muzułmanie nie boją się umierać za Allacha, a Ty ciacho masz ochotę umierać za wiarę w swojego Boga? Prawda jest taka, że coraz bardziej laicki zachód zupełnie nie ma chęci bić się w obronie religii.

Monika,ale chyba mi nie powiesz,że naturalnym jest zabranianie śpiewania kolęd w kraju tak katolickim jak Włochy,tylko dlatego zeby nie urazić garstki arabów.To już zakrawa na lekka paranoje.W tej chwili arab moze poqwiedzieć,że "Bóg to kutas",ale jak powiesz,że "Allah to skurwiel",to od razu Cię *pier*,a jeszcze Bruksela przyzna rację arabowi,bo obraziłaś jego uczucia religijne,ale on Twoich nie.
Wiem,że uogólniam w tej chwili to bardzo,ale mniej więcej tak to działa.
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 18 wrz 2006, 22:22

Nie, Ciacho nie jest naturalnym, jak i naturalnym nie jest zabronienie kobietom arabskich zakrywania twarz, a i takie głośne przypadki w Europie były. Chcę Ci tylko uświadomić, że nie można dać się ponieść islamofobii. Nie możemy ze sobą rozmawiać językiem nienawiści - a impuls do koniecznego dialogu musi wyjść ze strony Zachodu.

Wróć do „Różne czyli Inne”