MUZYKA Z LAT 60,70,80 A WSPÓŁCZESNA??? (porównanie)

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Słowiczek

MUZYKA Z LAT 60,70,80 A WSPÓŁCZESNA??? (porównanie)

Postautor: Słowiczek » 16 sty 2007, 18:04

CZEŚĆ!!!!!!!!!!!!!

Chodzi mi o różnice między muzyką z tamtych lat a dzisiejszą .
Interesują mnie wasze spostrzeżenia jak się zmieniła muzyka.

Co sądzicie o muzyce tamtych lat a co dzisiejszej ????????? :D

CZEKAM NA WASZE OPINIE :) [/u]
Jestem jaka jestem
Awatar użytkownika
aparatka

Postautor: aparatka » 16 sty 2007, 19:35

tamtej muzyki nie pamietam. wiec nie powiem...
WYSTARCZY CHCIEĆ...
Kontaktowanie:

Re: MUZYKA Z LAT 60,70,80 A WSPÓŁCZESNA??? (porównanie)

Postautor: jesoos » 16 sty 2007, 19:52

Słowiczek pisze:Interesują mnie wasze spostrzeżenia jak się zmieniła muzyka.

to może zacznij od swoich spostrzeżeń?
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
NatkaZ
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: NatkaZ » 16 sty 2007, 20:43

dla dodania odwagi może ja się w skrócie wypowiem... wieeele piosenek z tamtych lat jest na dużo wyższym poziomie niż w dzisiejszych czasach. oczywiście są porządni wykonawcy jak np. Łzy :twisted: jednak niestety spora część ludzi w naszym kraju woli hip hop, czy płaski jak dno talerza, a może i bardziej techno :?
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 16 sty 2007, 21:03

Hip Hop czarny,klasyczny jest świetny,ale on narodził się właśnie jakiś czas temu.

Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 18 sty 2007, 13:56

Lata 80-te to chyba ostatnie tchnienie dobrego rocka, metalu i bluesa plus rozwój pop.
Dużo się działo. Ja zacząłem w tym czasie na poważnie interesować się muzyką, zafascynowałem się muzyką serwowaną przez śp Tomka Beksińskiego, pokochałem Marillion, Classix Nouveaux, Ultravox, Republikę, Lady Pank, Dżem (pomijam Queen, Pink Floyd King Crimson , Led Zeppelin bo to lata 70-te).
Pierwsze muzyczne pisma dostępne w Polsce (Non Stop, Bravo, PopCorn, Metal Hammer), moje pierwsze koncerty ( Dżem, KSU, Tilt, Róże Europy). Tanie płyty, sklepy muzyczne w których kupowało się znaczki i plakaty. Legendarny szczeciński Lombard (taki sklepik w którym królował kot który uwielbiał lody i jeśli się z powyższym przysmakiem tam weszło to podstępnie go zjadał). Wspominam te czasy bardzo miło.
Obecnie króluje kich i komercha. Z nowych dobrych zespołów na poważnie zakochałem się tylko w Dresden Dolls. Poza tym sieczka wylewająca się z radio i tv. I wkur... mnie niemiłosiernie remixy starych dobrych piosenek. W sumie mógłbym tu wykroić posta na 4 strony, ale myślę że wspominkowo dołączą się pozostali fani starej muzy (Jesoos, Qba, Ciacho - pisać coś mądrego )
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 18 sty 2007, 14:26

mar-r pisze: Lata 80-te to chyba ostatnie tchnienie dobrego rocka, metalu i bluesa

ekhm.a ja właśnie w innym temacie napisałem że rozpływam sie w dźwiękach Heya z lat '90.. więc ;) i prosze mi nie wylewac dziecka z kąpielą, to że <prawie> nikt już nie potrafi grać rocka żeby chwytało za serducho nie znaczy że w metalu i bluesie czy jazzie nie dzieje sie inaczej ;) na miłość boską ;)
Poza tym sieczka wylewająca się z radio i tv. I wkur... mnie niemiłosiernie remixy starych dobrych piosenek.

ano właśnie. wodpowiedzi na główny zarzut tematu: imo to nie jest kwestia kiedyś/epiej - teraz/gorzej. zmieniły się poprostu warunki na których kapele wydają materiał i ew. robią karierę, zmieniły się czasy i oczekiwania odbiorców muzyki popularnej (czyli od dance po rock, lub odwrotnie) jeśli się szuka alternatywy w bravo czy viva tv to powodzenia. jeśli ktoś 'powaznie' interesuje się muzyką znajdzie to co go interesuje i niekoniecznie radiu czy telewizji ;) trzeba być po prostu otwartym/wiedzieć gdzie szukać :)
It's the only way.
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 18 sty 2007, 14:37

Heya zaliczam w sumie do 80-tych. Wtedy zaczynali, siedziałem z Banachem w takim sklepiku (Rocknroller się zwał) i słuchaliśmy muzy. Potem wygrali festiwal we Francji i tak się zaczęło. 1989 był. Trudno mi operować dokładnymi datami bo dawno to było :)
Awatar użytkownika
marta2000

Postautor: marta2000 » 18 sty 2007, 14:45

dawno......, ale to piękne czasy były....... aż łza się w oku kręci
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 18 sty 2007, 15:18

mar-r pisze:Potem wygrali festiwal we Francji i tak się zaczęło. 1989 był.

to tłumaczy dlaczego pierwszy(?) klip mają w Paryżu ;)
mar-r pisze:Trudno mi operować dokładnymi datami bo dawno to było :)

ja operuję datami wejścia/wyjścia ze studia. Fire nagrywali na przełomie 92/93
It's the only way.
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 18 sty 2007, 20:13

mar-r pisze:(Rocknroller się zwał)

Na Brami Portowej był?
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 18 sty 2007, 21:31

Był, na pierwszej sali pracowała niejaka Kaśka, na drugiej Piotrek Banach. Mieli wszystkie unikaty
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 18 sty 2007, 21:59

Co do lat 70-tych to okres narodzin heavy metalu.W roku 1970 pojawił się zespół,który zrewolucjonizował muzyke rockową,to oczywiście Black Sabbath,bez którego muzyka rockowa/metalowa mogła by nie wygladać tak jak teraz.W latach 80-tych wysyp kolejnych WIELKICH tego świata (Metallica,Iron Maiden,Slayer,Guns N' Roses),plus naprawdę wielkie dzieła Osbourne'a solo "Blizzard Of Ozz" i "Diary Of A Madman" (tutaj Jesoos będzie powątpiewywał :P).Mówiąc o Metallice,trudno nie wpsomnieć o "Master Of Puppets" z 1986 roku,czy w przypadku Iron Maiden o "Number Of The Beast".Ale naprawde wiele zdziałało GN' R,którzy debiutancką płytą "Appetite For Destruction" również zrewolucjonizowali brzmienie hard-rocka lat 80-tych,a wydając w 1991 roku "Use Your Ilusion" stali się legendą rocka :P

Nie da sie zaprzeczyć,że muzyka,zwłaszcza rockowa z lat 60,70,czy 80-tych jest inspiracją dla wielu artystów z lat późniejszych.Szczególnie dla Metalliki i Slayera wielką inspiracją było właśnie Black Sabbath.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 19 sty 2007, 0:50

no i miodzio.
"znawcy" się wypowiedzieli ;) pozostałe 5% ewentualnych zainteresowanych ma to w dupie a dla pozostałych 85% muzyka zaczęła się od Demo Łez.
można zamknąć temat ;)))))))
It's the only way.
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 19 sty 2007, 13:21

Wcale nie zaczynałam od dema Łez, ale od rzeczy o kilka pięter niżej - i nie widzę w tym nic upokarzającego. Weźcie pod uwagę, że nieważne jak ktoś zaczyna, ale jak kończy. ;)

ps. Mądrze Jędrzej prawi - są rzeczy ciekawe, wartościowe i dzisiaj, ale trzeba dobrze szukać.

Wróć do „Różne czyli Inne”