MUZYKA Z LAT 60,70,80 A WSPÓŁCZESNA??? (porównanie)

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 21 sty 2007, 20:55

Zauważyłam, że muzyka z dawnych lat wraca. I słusznie. Bo po prostu scierpieć nie mogę, że dla współczesnych ludzi nie istnieje nic poza techno
gg: 1604953
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 21 sty 2007, 21:59

Ewcia163 pisze:współczesnych ludzi nie istnieje nic poza techno

co Ty pleciesz?

przepraszam. cofam pytanie.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 21 sty 2007, 22:05

Właściwie powinnam czuć się obrażona.

Chociaż biorąc pod uwagę renomę ferującego takie wyroki może jednak nie powinnam brać do bani?
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 21 sty 2007, 22:06

nie, ja po prostu spojrzałem "i co jeszcze" słucha Ewcia.
It's the only way.
Awatar użytkownika
SLASH
Kontaktowanie:

Postautor: SLASH » 23 sty 2007, 12:04

No to ja też sie wypowiem na temat muzyki. Prowdziwej muzyki nauczył słuchac mnie mój ojciec fan grupy Led Zeppelin i Pink Floyd, który wieczorami często zamiast TV włączał jakiś album i tak jakos sie to zaczeło, pozniej przyszedł czas na Trójke pod Księżycem czyli sobotnie wieczory z T. Beksińskim, zaczeło sie rozszerzanie horyzontów muzycznych a raczej podróz wgłąb muzyki rockowej. Moim zdaniem to muzyka lat 70. wniosła najwięcej do historii, to wlasnie w latach 70. powstały najwieksze "dinozaury rocka" jak to sie dzisiaj mówi. Ja mam takie odczucie ze wtedy ludzie grali z przyjemności, tak od serca poprostu kochali to co robili, dzisiaj gra sie dla pieniędzy. To głównie dlatego współczesna muzyka jest jaka jest, czyli komercyjna, szybkie skoczne kawałki wpadające jednym uchem i za 2 dni wylatujące drugim. Mało jest juz zespołów które robią to z przyjemności, a jak są to na bank nie usłyszymy ich w radiu o normalnej porze tylko jak juz to w "Trójce" po północy (ale moze to i lepiej - to dodaje niesamowitego klimatu tej muzyce). Takie jest moje zdanie na ten temat mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem. Oczywiscie dzisiaj też jest dużo ciekawych zespołów, które robią coś fajnego i nie kopiują przy tym innych np. SOAD, Rammstein, Audioslave, Pain Of Salvation czy z polskich tak jak Łzy, Abraxas (juz raczej zapomniana legenda polskiej sceny), Riverside itd. ii to jest fajne... no juz moze zakończe bo ja mógłbym tak nawijać w nieskończoność...A no i cieszy mnie to ze jeszcze nie wszyscy słuchają tego co jest trendy i niepoddawają sie tej porzal sie Boże "kulturze".Dzięki mojemu ojcu dzisiaj i ja jestem wielkim fanem grupy PINK FLOYD oraz The Cure i ciesze sie że słucham czegoś co daje mi wielką satysfakcje. Bo tak naprawde to muzyka dzisiaj stała się tłem życia, komercyjnej muzyki jest mnustwo zrobił sie z tego taki smietnik, kazdy nawet jadąc samochodem włącza radio i słucha czegos mimowolnie... ile dzisiaj zostało sie takich osób którzy naprawde kochają muzyke, które cieszą się na myśl ze zamkną się w ciemnym pokoiku na 2 godziny odetną od tego świata, załorzą słuchawki na uszy i odlecą gdzieś...?? napewno nie za dużo, ja się cieszę ze należe wlasnie do tej garstki. Jesli ktos doczytał do końca mój wywód to gratuluje cierpliwości :)) :twisted:
..:: Wish You Were Here ::..
Awatar użytkownika
Słowiczek

Postautor: Słowiczek » 23 sty 2007, 14:20

Muzyka tamtych lat była tworzona z pasją . Artyści wkładali dużo serca w to co tworzyli . Teraz raczej tworzy się po to aby zdobyć sławę i zarobić.
Teraz muzyka jest płytka nie wzbudzająca żadnych emocji i uczuć (poza malymi wyjątkami).
Jestem jaka jestem
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 23 sty 2007, 14:37

U mnie ostatnio namiętnie Cure, Floyd , Zeppelin i Doors. No i London Calling Clash :)
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 23 sty 2007, 15:20

Słowiczek pisze:Teraz muzyka jest płytka nie wzbudzająca żadnych emocji i uczuć (poza malymi wyjątkami).

Lao Che, Renata Przemyk, Lipnicka & Porter, 1-2-3, Możdżer, Maria Peszek, Manaam, Pati Yang..
Sinead O'connor, Black Eyed Peas, solowa Fergie, Sting, Placebo...
- z ostatnich 3-4 lat, z artytsów medialnych, nawet bez zagłębiania się w jakiś cięzki rock czy inną alternatywę. jeśli nikt dziś nie potrafi wzbudzić w Tobie emocji to.. :(
It's the only way.
Awatar użytkownika
SLASH
Kontaktowanie:

Postautor: SLASH » 23 sty 2007, 19:22

O tak własnie zapomniałem o Placebo, Without You I'm Nothing to naprawde bardzo dobry kawałek w ich dyskografi chyba nawet najlepszy :)
..:: Wish You Were Here ::..
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 24 sty 2007, 5:29

jesoos pisze:Lao Che, Renata Przemyk, Lipnicka & Porter, 1-2-3, Możdżer, Maria Peszek, Manaam

Mądrego to aż miło słuchać.Ja bym do tego zestawu dorzucił jeszcze nie polskiego Nick'a Cave'a.
A Raz,Dwa,Trzy kocham po prostu.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
...Nagha...
Kontaktowanie:

Postautor: ...Nagha... » 24 sty 2007, 13:03

ciacho pisze:
jesoos pisze:Lao Che, Renata Przemyk, Lipnicka & Porter, 1-2-3, Możdżer, Maria Peszek, Manaam

A Raz,Dwa,Trzy kocham po prostu.

Podpisuję się pod powyższymi ; )

Moim zdaniem kwestie wzbudzania emocji nazwijmy prywatną sprawą. Każdy odczuwa co innego, inaczej interpretuje słowa. "Dawna" muzyka przetrwała do dziś - i również czuję się urażona, jeśli piszecie, że młode pokolenie gustuje jedynie w techno ; )
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 24 sty 2007, 13:05

ciacho pisze:Ja bym do tego zestawu dorzucił jeszcze nie polskiego Nick'a Cave'a.

miał być Nick cave i miało być Garbage, ale miało być medialnie ;))) a z nimi to nie do końca wiadomo ;)
It's the only way.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 24 sty 2007, 13:14

to ja jeszcze powiem że skuszony tym tematem zaściągnąłem sobie kilka klasyków Kylie Minogue :)
żebyśmy nie rozmawiali w nieskończonośc jedynie o rocku ;)
It's the only way.
Awatar użytkownika
WhereMan
Członek FFC

Postautor: WhereMan » 03 lis 2010, 17:47

- Świat muzyki pop to okropne miejsce. Zakłamanie. Liczy się tylko kasa. Nikt nie myśli o sztuce, o pięknie, o treści i emocjach. Piosenki są produktami, jak puszka fasoli albo papier toaletowy. Nieraz zbierało mi się na wymioty – mówi nam lider OMD.

Cały wywiad:
http://muzyka.onet.pl/10172,1629525,wywiady.html
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 03 lis 2010, 20:13

Ojej, jaki stary temat :) I aż mnie rozśmieszyła moja własna wypowiedź. No, ale w sumie wtedy obracałam się w innym towarzystwie i mój ówczesny pogląd był uzasadniony. Moje aktualne towarzystwo słucha dobrej muzyki, czyli między innymi właśnie tej z nieco dawniejszych lat :)
gg: 1604953

Wróć do „Różne czyli Inne”