Co pijecie ?

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 20 sty 2013, 16:15

No bo kto pije czerwoną w torebkach? :P Wiele traci taka herbata.
Czerwona tylko sypana i polecam firmy Oskar! Smakowe niech się schowają :)
http://p.alejka.pl/i2/p_new/38/46/herba ... 0g_0_b.jpg

I w ogóle polecam herbaty tej firmy. Zielona smakuje jak zielona, a nie jak tania mieszanka. Albo zielona z jaśminem sypana - pychota!
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 20 sty 2013, 18:34

Dagmara pisze:No bo kto pije czerwoną w torebkach? :P

od czegoś trzeba było zacząć :P piłam ją tylko w pracy, z cytryną dało się znieść... ale teraz już nie zamierzam do niej wracać.
Póki co przystopowałam z czerwonymi (moja Kwiatowa Fantazja musi na mnie poczekać :P ) i aktualnie pijam czarną z cytrynką i miodem ;) wczoraj kupiłam białą poziomkowo - mandarynkową. Też niczego sobie ;)
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 20 sty 2013, 19:22

Ja czerwoną piję i fusiastą i w torebkach. Smakują różnie, ale obydwie dobrze jak dla mnie :)
Oskara nie próbowałam. Czerwoną piję z Astry, wcześniej też miałam jakąś z 5 O'clock.

Jeszcze wracając do kawy, dzisiaj piłam pomarańczową w Coffee Heaven i nie smakowała mi, zbyt nachalna była ta pomarańcza i jakoś tak sztucznie smakowała.
To teraz czas ,,zaliczyć" Starbucksa :)
gg: 1604953
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 20 sty 2013, 21:17

a ja się dzisiaj skusiłam w Coffee Heaven na jabłkową... W sumie obawiałam się, że będzie gorsza, a nawet mi smakowała... Ale jest jakaś taka dziwna. Pomarańczowa jak dla mnie nie ma sobie równych:)

A ja z herbat ostatnio zapijam się Magic Moments z Teekanne:) I pijam na ogół czarne aromatyzowane... moją ulubioną jest karmelowa z Dilmah oraz Mango Brzoskwinia z piramidek Liptona.
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 20 sty 2013, 21:24

ally pisze:wczoraj kupiłam białą poziomkowo - mandarynkową. Też niczego sobie ;)

Ojaa, brzmi ciekawie! Ja białą jakąś chyba piłam kiedyś z Liptona... Ogólnie nie kojarzę za bardzo białej, polecacie??

Ja mam taki swój rytuał od ponad roku, że dzień zaczynam zieloną herbatą, a kończę rumiankiem :) W ogóle polecam rumianek z miodem i cytrynką, zwłaszcza Tobie Ally, skoro lubisz tak czarna, a jednak rumianek jest zdrowszy i działa przeciwzapalnie :)
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 20 sty 2013, 22:15

Ja też zaczynam dzień od zielonej. Białą polecam bardzo! Jak mnie najdzie ochota to i kilka kubków dziennie piję :)
Karmelowa herbata z Dilmah jak dla mnie jest zbyt intensywna i przez to ledwo czuć tam karmel. Za to Toffi i Banan - rewelacja :)
A rumianku to już daaaawno nie piłam. Mama we mnie wmuszała, jak byłam w podstawówce :P
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 20 sty 2013, 22:48

Asia, generalnie wolę czerwoną, ale akurat teraz mam przerwę i z lenistwa przeszłam z powrotem na czarną... zaparzam sobie esencję w czajniczku i mam na kilka herbat, to jest bardzo wygodne w ciągu dnia, jak chce mi się pić ;) robię sobie mieszankę zwykłego czarnego Liptona z Earl Grey :)
a rumianku może też spróbuję ;)
co do białej - nie każdemu podchodzi, mój mąż twierdzi, że smakuje jak czarna, tylko wymoczona 10 razy :lol: Ja mam inne odczucia :P
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 20 sty 2013, 23:07

Ewa, to rozumiem, że masz złe wspomnienia z rumiankiem? :P
Ally, ja kupiłam sobie w ikiei ogrooomny kubek, prawie litrowy - uwielbiam go :D Więc rozumiem to, że potrzebujesz dużo herbaty :D Muszę koniecznie spróbowac tą białą :) Roibos też lubię, to jest czerwona też, prawda?
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 21 sty 2013, 10:54

Asiuncia pisze:Ewa, to rozumiem, że masz złe wspomnienia z rumiankiem? :P

Właśnie :)
Biała przy pierwszym wypiciu nie zrobiła na mnie zbyt dużego wrażenia, bo praktycznie nie czułam jej smaku. Po piciu w kółko czarnej i czerwonej byłam przyzwyczajona do mocnych herbat, a tu taka delikatna. Ale już przy następnym razie bardzo ją polubiłam :)
Awatar użytkownika
wava
Członek FFC

Postautor: wava » 21 sty 2013, 19:45

ale mi smaku narobiłyscie. Musze wpasc do coffeeheaven koniecznie!:-))
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 22 sty 2013, 16:34

A na herbatkę Ci smaku nie narobiłyśmy? ;) Też pyszna!
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 22 sty 2013, 19:47

Roibos jest z czerwonokrzewu i nie ma nic wspólnego z czerwoną herbatą ;) Smak też całkiem inny. Ale lubię też Roibosa, zbawiennie wpływa na cerę, jeśli się go regularnie pije :)
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 22 sty 2013, 20:49

Dagmara pisze:Roibos jest z czerwonokrzewu i nie ma nic wspólnego z czerwoną herbatą ;) Smak też całkiem inny. Ale lubię też Roibosa, zbawiennie wpływa na cerę, jeśli się go regularnie pije :)

O, to muszę go wprowadzic do moich zwyczajów :) Zaczynam zieloną, kończę rumiankiem, to po obiedzie będę piła Roibosa :twisted:
Awatar użytkownika
wava
Członek FFC

Postautor: wava » 22 sty 2013, 21:28

Herbatke mam na co dzien a kawke to tylko wlasnie taka pyszna z expressu piję i bardzo rzadko:-)
Ania xD
Członek FFC

Postautor: Ania xD » 22 sty 2013, 22:40

Polecam koktajl, z którym się ostatnio bardzo zaprzyjaźniłam. :) Miksujemy pomarańcze ze świeżym szpinakiem (koniecznie liście) i imbirem, dodajemy odrobinę soku jabłkowego, takiego z kartonu, żeby nie było za gęste, trochę soku z cytryny i łyżeczkę miodu. Jak usłyszałam skład to stwierdziłam, że w życiu tego nie wypiję! Ale wystarczyła jedna szklanka, żebym zmieniła zdanie i teraz piję średnio raz w tygodniu. :) Przepyszna bomba witaminowa na mroźne dni!

Wróć do „Różne czyli Inne”