Powstanie świata, ewolucjonizm itp.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 24 lut 2009, 10:41

Nauka to jedynie matematyka i pochodne? Pomijasz istotne części wypowiedzi Mari. Pisze wyraźnie,że nie ignoruje Biblii a traktuje ją jako parabolę. Ostatecznie mogę stwierdzić,że poprzez naukę ludzie starają się coś wymyślić. W odmiennej sytuacji zdają się na Boga pozostając biernymi.
Osobiście nie uważam,żeby mój kontakt z drugą osobą, moją relację nawet w aspekcie duchowym warunkował Bóg jako osoba.
Ponadto wydaje mi się,że wiara jest sprawą, w której nikt nie powinien i nie może narzucać innym swoich racji. :roll:
Człowiek w coś wierzyć musi, bo taka jest jego natura. Nie sądzę jednak,że jedyną właściwą jest wiara w Boga niezależnie od cudów, które chciałabym, albo nie chciałabym zobaczyć.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 24 lut 2009, 12:00

__daria__a pisze:Człowiek w coś wierzyć musi

Niekoniecznie ;>
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 24 lut 2009, 12:16

Nie mówię o religii, ale o jakiejś filozofii życiowej.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 24 lut 2009, 22:16

Też niekoniecznie ;> Tzn. nie wiem co masz na myśli mówiąc "filozofia życiowa", ale to chyba nie jest istotne ;)

-

-

Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 26 lut 2009, 16:34

Yanish pisze: Jeśli ludzie nie potrafią czegoś zrozumieć to sobie sami znajdują rozwiązanie.

no właśnie, najprostszym sposobem wytłumaczenia sobie przez ludzi pewnych rzeczy jest religia. Człowiek jest chory - widac Bóg tak chce, nagle tracisz wszystko - Bóg daje Bóg zabiera, nic Ci w życiu nie wychodzi - decyzja Boga, zamiast sie wziac za siebie. To samo tyczy sie stworzenia swiata - Bóg stworzył, a kiedys zamienie słońca było brane za gniew Boga!
Nauka jest logiczna, może nie wszysatko potrafi jeszcze wytłumaczyc i pewnie nigdy wszystkiego nie odkryjemy, ale dzieki tym liczbom ujemnym, pierwiastkom, liczbom pi itp masz na tym świecie tyle dóbr z których możesz korzystac. Ale tak jak ktos zauwazyl nauka to nie tylko przeciez liczby i wyliczenia... Bóg nie ulecza chorych robią to antybiotyki.

Nemo... ja sie pośrednio zgodzę z Darią... człowiek może nie zawsze w coświerzy, ale wyznaje jakies zasady... to chyba o to chodzi?
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Błażej
Kontaktowanie:

Postautor: Błażej » 26 lut 2009, 17:40

mloda.jg pisze: Bóg nie ulecza chorych robią to antybiotyki.

Nie zawsze tak jest. Mamy przecież na świecie wiele przypadków cudownych uzdrowień- gdzie sami lekarze twierdzą, że to cud Boży.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 26 lut 2009, 22:43

mloda.jg pisze:Nemo... ja sie pośrednio zgodzę z Darią... człowiek może nie zawsze w coświerzy, ale wyznaje jakies zasady... to chyba o to chodzi?

Jeśli o to chodzi, to zgoda. Nie każdy człowiek w coś wierzy, ale jakieś zasady chyba każdy ma ;)

mloda.jg pisze:no właśnie, najprostszym sposobem wytłumaczenia sobie przez ludzi pewnych rzeczy jest religia.

I to można rozumieć dwuznacznie. Dla osób, które nie wierzą takie myślenie może być oznaką słabości - ktoś jest słabym człowiekiem, więc szuka w czymś oparcia i tym czymś staje się Bóg, religia. Natomiast osoby wierzące mogą to powiedzieć odwrotnie - ci, co nie wierzą są słabi, bo wiara wymaga wielu poświęceń, przestrzegania przykazań, modlenia się, chodzenia do kościoła itd. - niewierzący są słabi, bo nie są zdolni do przestrzegania tych zasad.

bLaZeJeQ pisze:Nie zawsze tak jest. Mamy przecież na świecie wiele przypadków cudownych uzdrowień- gdzie sami lekarze twierdzą, że to cud Boży.

Przypadek, inni mogą to nazwać jeszcze szczęściem ;)

PS. Na forum są też dwa osobne tematy o religii.

-

-

Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 26 lut 2009, 23:31

mloda.jg pisze:no właśnie, najprostszym sposobem wytłumaczenia sobie przez ludzi pe

Nemo... ja sie pośrednio zgodzę z Darią... człowiek może nie zawsze w coświerzy, ale wyznaje jakies zasady... to chyba o to chodzi?

Poniekąd można to tak określić.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 27 lut 2009, 11:40

Nemo pisze: Natomiast osoby wierzące mogą to powiedzieć odwrotnie - ci, co nie wierzą są słabi, bo wiara wymaga wielu poświęceń, przestrzegania przykazań, modlenia się, chodzenia do kościoła itd. - niewierzący są słabi, bo nie są zdolni do przestrzegania tych zasad.

ale mam inne zasady do przestrzegania, bez sensu, jestem słaba bo akurat tych zasad nie przestrzegam, Żydzi też są słabi, bo mają inne a nie te zasady? a 10 przykazań to wg głównie wyznaczniki bycia dobrym, wiec nie tylko wierzący mają prawo do przestrzegania ich.
Co do cudów, nie byłam świadkiem żadnego :]
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 27 lut 2009, 16:05

Do mnie też nie dociera ten argument, ale przytoczyłem go, bo wiem, że tak mówią właśnie wierzący ;)
Ja się skłaniam ku temu drugiemu "rozumieniu" - ludzie słabi wymyślili religię ;)

-

-

Awatar użytkownika
kamilka.kamila
Członek FFC

Re: Powstanie świata, ewolucjonizm itp.

Postautor: kamilka.kamila » 28 lut 2009, 18:41

Nemo pisze:
kamilka.kamila pisze: bo kto wie może kiedyś tak na prawdę zamiast Adama i Ewy były dwa Adamy...

Na pewno \m/ :twisted:
Zapłodnili się analnie i potem z odbytu jednego z Adamów wyszło dziecko ;D

Gdyby od małego tak Ci to w mawiano i tak Cie uczono to Drogi Damianku i w to byś uwierzył ;]
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 28 lut 2009, 21:37

Hahaha, zapewne :twisted:
Mnie akurat trudno jest coś wmówić. Nie wierzę ani w Adama i Ewę, ani w dwóch Adamów, ale jeśli już miałbym w coś uwierzyć, to w Adama i Ewę, bo mężczyzna i kobieta mogą zrobić dziecko, dwa pedały nie ;)

-

-

Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 28 lut 2009, 23:08

Niesamowite jak niektórym przez gardło albo palce nie potrafi przejść słowo homoseksualista :wink: :roll:
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 28 lut 2009, 23:10

Normlanie, bo niektórzy nie sa trendy i nie kochają pedałów.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 01 mar 2009, 0:00

ciacho pisze:Normlanie, bo niektórzy nie sa trendy i nie kochają pedałów.

A kto powiedział, że nieobrażanie innych równa się bycie trendy i miłość do homoseksualistów? :)
Nie ma to jak umoralniać młodzież na forum i narzekać na jej poziom, a samemu zachowywać się gorzej \m/
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]

Wróć do „Różne czyli Inne”