GITARKI basowe i elektryczne którą wybrać !!!!!

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 14 lip 2004, 14:44

Taak :lol: I nawet już umie na niej super grać :lol: Moja zdolna Siostrzyczka <serduszka>
Awatar użytkownika
*Łezka**
Kontaktowanie:

Postautor: *Łezka** » 14 lip 2004, 15:16

Ja bym ci poradzila elektryczna. Sama troche brzdekole ale blizsza jest mi erkusja. Na niejdziorgam od roku. Troche malo ale juz cos umeim :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 11 wrz 2004, 10:56

Woda pisze:Mam poblem jaka mi gitarke sobie kupic bo dostane odszkodowanie :D ( oczywiscie za skrecona noge po raz 3 :) ) chyba najlepiej taka jaka ma Adam :P (elektryczna) lub taka jaka ma Arek :P (basowa) lub akustyczna ale elektryczna wydje lepsze dzwieki :) hmm.. moze zespol zaloze z qmpelm :D :D "Black Tear" ("Czarna Łza") :P ale napewno nie bede wtedy spiewac 8)
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
taodmisia
Członek FFC

Postautor: taodmisia » 12 wrz 2004, 11:44

A ja tam lubie słuchac i elektrycznej i basowej...ale do grania sie nie zabiore:P zostawie to chłopaką :twisted:
...:::Ubierała się na czarno i lubiła spiewac:::...
...:::Kochała się w kwiatach, motylach i drzewach:::...
Awatar użytkownika
Igusiaaa

:D

Postautor: Igusiaaa » 12 wrz 2004, 11:46

Moim zdaniem lepsza jest basowa...:D le i tak sie nie nauczę grać:P
:D
Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 12 wrz 2004, 14:49

Hmm.... ja wybieram bas, ale elektrykiem też nie pogardzę :D sylwia;-)
Awatar użytkownika
Mordimer
Członek FFC

Postautor: Mordimer » 24 lis 2004, 12:55

Ktoś wspominał, że fajna jest taka gitara jak ma Adam... Cóż, ja mam taką gitarę... Niestety problemy finansowe zmusiły mnie do wystawienia jej na aukcji... Polecam...

http://www.allegro.pl/search.php?string=azalea

ps
wybaczcie tą 'profanację', ja naprawdę potrzebuję pieniędzy... :(
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 24 lis 2004, 18:31

Z tego co pamiętam to wygrałeś ją w Pszowie... mi by było szkoda pamiątki...

Gitarka bardzo ładna... Oczywiście z wyglądu (bo na reszcie się nie znam :lol: :wink: )... No i niezłą reklamę zrobiłeś pisząc, że przedtem należała do Adama. :wink:
Awatar użytkownika
Kajo

Postautor: Kajo » 24 lis 2004, 20:31

Fajny motyw Dragona. W Pszowie myslalem, ze jest cala biala :P
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 27 lis 2004, 20:19

Do dzisiaj sobie nie wybaczyłam, ze wtedy nie ja poszłam zagrać...trzeba było słuchać młodszej siostry :P
Awatar użytkownika
Mordimer
Członek FFC

Postautor: Mordimer » 27 lis 2004, 22:44

Syriel pisze:Z tego co pamiętam to wygrałeś ją w Pszowie... mi by było szkoda pamiątki...:wink:

Dobrze pamietasz... Jest mi jej szkoda i to bardzo...Mam jednak w domu jeszcze dwie gitary, a nie mam wzmacniacza... chcę dalej grać, więc piec jest mi potrzebny, a kasy brakuje... Z którejś musiałem zrezygnować... wypadło na tą, bo do reszty jestem przywiązany jeszcze bardziej... :(
Awatar użytkownika
Espanto
Kontaktowanie:

Postautor: Espanto » 13 lut 2005, 19:25

Wszystko zalezy od stylu grania, muzyki, ,jaka chcesz tworzyc i... zdolnosci;p
Ja mam w domu bass, klasyczny, czterostrunny. Odpowiednio nastrojony i przesterowany jednak czesto zastepuje mi gitare elektryczna. Co prawda granie wysokich solowek nawet na najcienszej strunie bassu (G) nie brzmi nigdy tak dobrze, jak na elektryku, ale do muzyki jaka gram wystarcza;) Za to bass swietnie spisuje sie do grania riffow, choc duze odleglosci miedzy progami moga poczatkowo przeszkadzac. Generalnie uwazam ("kazda pliszka swoj ogonek chwali;)"), iz bass, pomimo (w wersji klasycznej) braku dwoch strun w stosunku do zwyklego elektryka, jest bardziej intrumentem wielofunkcyjnym, niekiedy nawet zastepujacym (nie tylko uzupelniajacym) perkusje. Poza tym nie trzeba sie uczyc tych dziwacznych chwytow, choc znajomosc ich znacznie ulatwia gre:) To tyle na tymczasem, i tak za duzo:p
Espanto VisArt Tepoya - the darkest Light in the World...
Awatar użytkownika
Qbiak

Postautor: Qbiak » 13 lut 2005, 20:02

Espanto pisze:czterostrunny.
A nie "czterostrunowy" przypadkiem? :mrgreen:
Espanto pisze:Generalnie uwazam ("kazda pliszka swoj ogonek chwali;)"), iz bass, pomimo (w wersji klasycznej) braku dwoch strun w stosunku do zwyklego elektryka, jest bardziej intrumentem wielofunkcyjnym,
Hm, no jest bardziej masywmy, jak kogos uderzysz w glowe pewnie bardziej boli, jest drozszy - idzie poszpanowac (sorry nie moglem!)
Espanto pisze:niekiedy nawet zastepujacym (nie tylko uzupelniajacym) perkusje.
BUAHAHAHAHA - nie slyszalem zeby ktos tego uzywal zamiast perkusji, ze sie gra na nim pałeczkami, czy miotełkami czy jak? :lol: Bo jesli Ci chodzi o rytm, to gitara rytmiczna Twoim tokiem myslenia tez moze zastepowac perkusje :wink:
Espanto pisze:Poza tym nie trzeba sie uczyc tych dziwacznych chwytow, choc znajomosc ich znacznie ulatwia gre

Nie rozumiem? Na gitare basowa takze istnieja chwyty, a zeby grac na elektryku chwytow znac nie trzeba wcale - wiem z doswiadczenia (dawno temu jak zalozylismy moja dawna pierwsza kapele, wystepowalismy przed ludzmi nie znajac chwytow zadnych - wiec nie jest to regula zadna) Wszystko zalezy od tego co grasz ;)
Awatar użytkownika
Espanto
Kontaktowanie:

Postautor: Espanto » 13 lut 2005, 20:14

Ciesze sie, Qbiak, ze sprawilem Ci tyle radosci :wink:
Ale ostatnim zdaniem ubiegles moja odpowiedz
:?
Gra na bassie raczej nie wymaga stosowania chwytow, lecz bardziej schematow, a wiec, w MOIM ROZUMIENIU ( :P ) nie musisz trzymac kilku strun na raz, lecz machasz paluszkami, robiac przejscia, czy wykorzystujac dany "schemat", riff czy co tam jeszcze... za krotko bylem w szkole muzycznej, by czepiac sie slownictwa:p
A co do okreslenia gitary, jezyk polski winien sie rozwijac, wiec ktos musi tworzyc neologizmy :p :twisted:
Espanto VisArt Tepoya - the darkest Light in the World...
Awatar użytkownika
Qbiak

Postautor: Qbiak » 13 lut 2005, 20:20

A elektryk to co? Chwyty? To przy ognisku... Tam takze oprocz chwytow sa "schematy" jak Ty to nazywasz, riffy itd. Przeciez i bas i elektryk to gitara... to i to ma struny, wiec tutaj akurat roznic nie moze byc. Co do solówek - bas tak samo sie do tego wykorzystuje :wink:

Wróć do „Różne czyli Inne”