Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 13 lis 2003, 16:46

mloda.jg pisze:a wiecie co przeczytałam gdzieś... że są tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn... tylko teraz trzeba je udoskonalić

tez o tym slyszalem itylko na to czekam :) :roll:
Zorganizuj sobie Spontanicznosc!
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 13 lis 2003, 16:50

no ibardzo dobrze :D odpowiedzialnośc nie będzie tlyko w rękach kobiety... :D niech i facet sie trochę pomęczy ;-) to całkiem sprawiedliwe :D
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 13 lis 2003, 17:01

mloda.jg pisze:niech i facet sie trochę pomęczy

a czym my mamy sie niby meczyc? bierzesz i po sprawie... hehe a moze sie myle :roll: ??
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 13 lis 2003, 17:08

chodzi mi o systematyczność w braniu tabletek... codziennie musisz pamietać...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 13 lis 2003, 17:13

Carti pisze:a sa jezcze tabletki ktore zazywa sie po stosunku :) je mozna dostac tylko w szpitalu ;)

Nie tylko, poza tym nie w każdym szpitalu chcą je wypisać :? Poza tym takiej tabletki przecież nie za często można brać, maksimum 2 razy w miesiącu.
A co do tabletek anty - wcale nie są tak pewnym środkiem zabezpieczającym, wystarczy że się np zachoruje czy zatruje i będą np wymioty i już - tabletka nie działa tak ja powinna.
Systematyczność w braniu tabletek to też ciężka sprawa :roll:
Awatar użytkownika
TrocheWspomnien

Postautor: TrocheWspomnien » 13 lis 2003, 18:14

Carti pisze:
po prostu ja pisze:eee. cytujecie tu Adama K. a ja Jego posta nie widze :P

post byl ale ze zmyl :/ yyyy moze jakis moderator wyjasni??? pewnie Adam sam usunol :roll:

Kiedy brakuje argumentów, najłatwiej wycofać się z dyskusji. Ja oczywiście nic nie sugeruję. ;)

Carti, ten procent zawodności tabletki antykoncepcyjnej to sobie chyba wymyśliłeś. Rozmawiałem z nauczycielką od biologii i powiedziała mi, że ryzyko dalej jest, procent szans na niepełne działanie tabletki, jes to wiele większy w rzeczywistości.
Zamykam oczy i udaję, że nie widzę..
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 13 lis 2003, 18:32

TrocheWspomnien pisze:Carti, ten procent zawodności tabletki antykoncepcyjnej to sobie chyba wymyśliłeś

aha fajna masz nauczycielke .. to ja nie wiem czego nas ci lekarze w szkole ucza... a chyba lekarz specjalista wie chyba lepiej niz jakas nauczycielka od biologi.... ktora nei ma pojecia o leczeniu ludzi i zapobieganiu roznym rzecza...
Awatar użytkownika
TrocheWspomnien

Postautor: TrocheWspomnien » 13 lis 2003, 18:52

A co ma, za przeproszeniem, 'fajność' do wiedzy? ;) Nie wiem jak do tego podchodzisz, ale prawdopodobnie procent o którym mówisz tyczy się tylko i wyłącznie prawidłowego przyjęcia specyfiku przez organizm. Ale, niestety, niekiedy tabletka antykoncepcyjna nie działa tak jak należy, ze względu na czynniki hamujące jej działanie. A tego nie przewidzisz.
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 13 lis 2003, 19:16

hm.. no wiesz po to jest ginekolog ze by ustalil dobre tabletki :) a procent jest taki jesli sie tabletki stosuje tak jak sie je powinno stosowac a to ze niektore panie nie daja sobie z tym rady to juz ich problem...
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 13 lis 2003, 22:43

Carti pisze:hm.. no wiesz po to jest ginekolog ze by ustalil dobre tabletki :) a procent jest taki jesli sie tabletki stosuje tak jak sie je powinno stosowac a to ze niektore panie nie daja sobie z tym rady to juz ich problem...

Ale najpierw żeby ustalić dobre trzeba (powinno) się brać przez chociaż jeden cykl tabletki, żeby wiedzieć jak się zareaguje. I wtedy jeszcze nie wiemy jak organizm odbiera i nie koniecznie wtedy jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Że niby niektóre panie nie dają sobie z tym rady?
A co Ty o tym możesz wiedzieć? :?
Awatar użytkownika
TrocheWspomnien

Postautor: TrocheWspomnien » 13 lis 2003, 22:51

No, bo chyba nie z własnego doświadczenia? ;)
Tabletki to rzeczywiście nie taka łatwa sprawa jak się wydaje. Zanim zaczną działać tak jak powinny, trzeba wypróbować różnorakie, co również wiąże się z ryzykiem.
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 13 lis 2003, 22:53

Justysia pisze:Że niby niektóre panie nie dają sobie z tym rady?
A co Ty o tym możesz wiedzieć?

no wiesz ucze sie tego w szkole mam ksiege ktora ma 900 stronic tam ejst wszystko opisane :)[/b]
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 13 lis 2003, 22:56

Carti pisze:no wiesz ucze sie tego w szkole mam ksiege ktora ma 900 stronic tam ejst wszystko opisane :)[/b]

Między teorią a praktyką jest ogromna przepaść. Gdyby wszystko było takie jak w książkach to świat by był piękny :roll:
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 13 lis 2003, 23:03

no wiesz ale jak by w ksiazkach lekarskich pisali jakies bzdety to polowy ludzi na swiecie by juz niebylo... takiej ksiazki niemozna porownywac z normalnymi ksiazkami :)
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 13 lis 2003, 23:15

Carti pisze:no wiesz ale jak by w ksiazkach lekarskich pisali jakies bzdety to polowy ludzi na swiecie by juz niebylo... takiej ksiazki niemozna porownywac z normalnymi ksiazkami :)

To wytłumacz mi, czemu nie wszyscy reagują tak jak pisze w książkach lekarskich?
Dlatego argument, że Ty się tego uczysz jest tu zupełnie bez sensu, większą wiedzę o tym ma kobieta, która zażywa takie tabletki niż chłopak który o tym czyta w książkach :)

Wróć do „Różne czyli Inne”