Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Romy
Kontaktowanie:

Postautor: Romy » 29 wrz 2004, 9:59

Ciekawe co byście wsztscy przeciwnicy aborcji powiedzieli gdybyście mieszkali wśród rodziny u której nie ma sie żadnego oparcia a wręcz przeciwnie postawia Ci sie warunek albo usuwasz albo raus z dou (nie chodzi mi w tym wypadku o mnie ;) )
Częst tak jest nie tylko w mniejszych miejscowościach ale i w dużych miastach (bez różnicy) ale niestey takie sytuacje mają miejsce. I co byście wybrali (a raczej wybrały) gdybyście mieły po 15-16 lat . Zresztą czy 15 lat to dobry wiek na współżycie?? Może jestem staroświecka ale momi zdaniem to nie jest odpowiedni wiek.

Kotek pamiętaj że zostawiając dziecko w szpitalu bądź w odpowiedniej instytucji możena dać szczęście innym ludziom którzy nie mogą mieć dzieci ale również (i przedewszystkim) dziecku. Bo co jest lepsze żyć wśród rodziców z adopcji dających wszyslkie dogodności materialne a przedewszystkim miłość czy wśród bilogicznej matki która będzie obwiniać dziecko za to że "zmarnowało" jej życie??
"Szanuj mnie albo mnie zabij" Malcolm X
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 29 wrz 2004, 13:09

eh Romy, typowe to wszystko. zabije, bo nie mam pieniedzy etc. na takie podejscie brak mi slow...po prostu szkoda mi tych wszystkich matek i ludzi, ktorzy maja takie myslenie.
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 29 wrz 2004, 18:55

Romy ma rację,często jest tak,że rodzina daje ultimatum takiej młodej matce,że albo usunie,albo wypad z domu a gdzie to już rodziny nie interesuje.

Ja popieram i jestem za aborcją,tak samo jak popieram eutanazję.Dlaczego popieram,dlatego,że jest to decyzja tej osoby,chce to usuwa ciążę,nie chce to zostawia i oddaje do adopcji.Każdy ma prawo do własnych decyzji i nikt nie powinien ingerować w wole takiej osoby,ani kościół,ani prawo,ani tym bardziej zwykły szary człowiek jak Ty czy ja.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 29 wrz 2004, 20:06

Heh, widze dyskusja w toku:)

No to co z tym ultimatum?

Czyż ciąża nie jest efektem "dorosłej" decyzji o współżyciu?
Taka decyzje ciagnie za sobą konieczność rozwiązywania kolejnych "dorosłych" problemów.

I co z tego, że ultimatum? Czy dalsze życie w takiej rodzinie nie wpłynie jeszcze gorzej na tę dziewczynę, niż decyzja o odejściu do jakiegoś domu samotnej matki czy czegoś w tym stylu?

Wg mnie, jeżeli ktoś stawia takie ultimatum, to powinno mu się odbierać prawa rodzicielskie i powinno mu się zabronić dalszego wychowywania dzieci.

To już lepiej, żeby dzieci pozwolić adoptować parze homoseksualistów ;)

A jeżeli człowiek popełni w życiu błąd, to nie powód jeszcze, żeby wynikły problem rozwiązywać w najprostszy sposób, zabijając przy okazji.

Jeżeli taki na przykład gwałciciel dopadnie gdzieś w lesie i zgwałci, to na pewno jest coś ohydnego. Pewnie później będzie się martwił, czy go kiedyś nie złapią, czy go kiedyś nie rozpozna...

Najprościej i najpewniej jest zabić ofiarę. Wtedy ma zapewniony spokój.

Howgh!
marigell

Postautor: marigell » 29 wrz 2004, 21:53

Pewnie niejedna ofiara gwałtu wolałaby umrzeć niż nosić w sobie niechciane dziecko :?
Obrazek
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 29 wrz 2004, 22:17

Adaś pisze:To już lepiej, żeby dzieci pozwolić adoptować parze homoseksualistów

No tu już kompletnie jestem ANTY.Przecież to jest spaczenie dla dziecka na całe życie.

Adaś pisze:Czyż ciąża nie jest efektem "dorosłej" decyzji o współżyciu?
Taka decyzje ciagnie za sobą konieczność rozwiązywania kolejnych "dorosłych" problemów.

Właśnie Adam ciąża jest decyzją dorosłą i dorosłych ludzi,więc raczej 15-latki w ciążę nie powinny zachodzić - to raz.
Dwa - to ofiara gwałtu zawsze chce usunąć taką ciążę bo jest to dla niej forma upokorzenia i przypomina o przykrym zdarzeniu.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
esti

Postautor: esti » 30 wrz 2004, 16:15

ciacho pisze:
Adaś pisze:To już lepiej, żeby dzieci pozwolić adoptować parze homoseksualistów

ciacho napisał:
No tu już kompletnie jestem ANTY.Przecież to jest spaczenie dla dziecka na całe życie.

no tu możnaby się spierać długo. Jest i za i przeciw. fakt dziecko może mieć troche 'zwichrowaną' :wink: psychikę i problemy w szkole <wyśmiewanie się itp.> ale niekoniecznie. Ale w takiej rodzinie często jest bardziej kochane niż w 'normalnych' rodzinach. Tak jak dziecko z adopcji, które adoptuje rodzina 'normalna', bezdzietna, nie mogąca mieć dzieci. Więc lepiej jest oddać dziecko jak to było wcześniej gdzieś wspomniane do domu dziecka lub do innej takiej instytucji.

Adaś pisze:Czyż ciąża nie jest efektem "dorosłej" decyzji o współżyciu?

ciacho napisał:
Właśnie Adam ciąża jest decyzją dorosłą i dorosłych ludzi,więc raczej 15-latki w ciążę nie powinny zachodzić - to raz.

nie powinny ale zachodzą niestety. A czemu?? W większosci przypadków jest to po prostu głupota, nieumiejętność zabezpieczenia się. Też uważam, że jest to za młody wiek na współżycie, ale rzeczywistość jest inna. np. powiem że dziewczyna w moim mieście w wieku 16 lat ZAMIAST USUNĄĆ CIĄŻE to bierze ślub.
moje serce jest jak ognia zar... moje slowa sa jak wiatru szept... szkoda, ze dopiero teraz wiem, ze nie warto jest kochac za dwoje....

Kto mnie nie zna i chce to zmienić zapraszam na GG:5798142 ;)
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 30 wrz 2004, 16:34

ciacho pisze:Dwa - to ofiara gwałtu ZAWSZE chce usunąć taką ciążę bo jest to dla niej forma upokorzenia i przypomina o przykrym zdarzeniu.

nie zawsze...nie uogólniajmy. Tyle ile jest ludzi, tyle jest na ten temat poglądów, i tyle byłoby zachowań.
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 30 wrz 2004, 20:40

ciacho pisze:No tu już kompletnie jestem ANTY.Przecież to jest spaczenie dla dziecka na całe życie.

Możliwe, ale sprawa nie jest przesądzona, jeszcze można o tym dyskutować. A w przypadku postawienie 15-latce w ciązy takiego ultimatum przez rodziców, sprawa jej spaczonej psychiki jest niemal pewna.

marigell pisze:Pewnie niejedna ofiara gwałtu wolałaby umrzeć niż nosić w sobie niechciane dziecko :?

Tu już sugerujesz, że gwałciciel jest równoznaczny z mordercą.

A to przecież ja widzę wszystko czarne i białe, bez tonów pośrednich.
Awatar użytkownika
Romy
Kontaktowanie:

Postautor: Romy » 01 paź 2004, 6:59

Wypowiadasz sie na ten temat z pozycji męższczyzny. Jednak nie pomyślisz ile to sprawia bólu, cierpienia i upokożenia dla ofiary gwałtu :!: Moim zdaniem jest to najgorsza rzecz jaką można wyrządzić dziewczynie i kobiecie :!: Na to nie ma usprawiedliwienia :!: Ja osobiście zmieniłabym kare dla gwałcicieli z (najlepiej "usunąć narzędzie zbrodni")

ALe wracając do tematu
Kiedyś na religii (oczywiście narzuconej nam przez nasz piękny system szkolnictwa) był poruszany temat aborcji i gwałtu.
Ktoś spytał: "a jak top jest z usunięciem dziecka z gwałtu??
"Jak ksidź powiedział że gwałt nie jest grzechem bo to przynosi kobiecie przyjemność to myślałam że wpadne w furie. Powiedział również że skoro dziscko nie zostało poczęte w grzechu to grzechem będzie je usunąć :!:
Jaki to trzeba mieć tupet żeby powiedzić takie słowa :!: Ten ksiądz to chyba jakiś psychopata :!: Pewnie sam ma jakieś fantacje związane z gwałtem skoro on tak dobrze wie że gwałt sporawia przyjemność

Być może za te ostatnie słowa będe ocenzurowana przez moderatorów ale nie mogełam wytrzymać :!: Życze temyu "duchownemu" aby go napadli geje w jakimś parku...a skończył w szpitalu na szyciu...i wtedy powie że to jest przyjemne skoro męcki punkt G jest w ....
Awatar użytkownika
tynka
Członek FFC

Postautor: tynka » 01 paź 2004, 7:19

Moj ksiadz był normalny :wink: gdyz mówił, ze jezeli to gwałt (ktory jest grzechem) to nie ma nic przeciwko aborcji.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 01 paź 2004, 9:38

Romy pisze:Wypowiadasz sie na ten temat z pozycji męższczyzny. Jednak nie pomyślisz ile to sprawia bólu, cierpienia i upokożenia dla ofiary gwałtu :!:

Jak z pozycji mężczyzny?? Chyba nie chciałaś powiedzieć "z pozycji gwałciciela"? Dlaczego uwazasz, że wyłącznie kobieta może być ofiarą gwałtu? I dlaczego uważasz, że kobieta nie może być gwałcicielem? Czy dlatego, że stereotyp wymaga "narzędzia"?
Wg mnie gwałt to wyrządzenie krzywdy w psychice z użyciem przemocy, może fizycznej krzywdy też, ale na pewno niezależnie od tego jakim "narzędziem" i kto komu tę krzywdę wyrządza....

Ale cóż, może się mylę, i może faktycznie przemoc seksualna ze strony kobiety byłaby kokieterią, a nie żadnym gwałtem....
Bo przecież kobieta "nie ma czym" eeech...cóż za prymitywne by to było podejscie, gdyby od narzędzi zależała mozliwosc gwałtu.

To prawie tak, jak decyzja prokuratora i sądu apelacyjnego, że "chwytanie kogoś za krocze przez ubranie nie jest molestowaniem seksualnym" (na fakcie,znana ostatnio sprawa)

Skąd te podejrzenia co do mnie, że nie pomyślę, ile to sprawia bólu, cierpienia, i upokorzenia??

Romy pisze:Moim zdaniem jest to najgorsza rzecz jaką można wyrządzić dziewczynie i kobiecie :!: Na to nie ma usprawiedliwienia :!: Ja osobiście zmieniłabym kare dla gwałcicieli z (najlepiej "usunąć narzędzie zbrodni")

NAJgorsza rzecz?? Nie ma nic gorszego?
Czyli wg Ciebie morderca jest lepszy od gwałciciela, a morderstwo wcale nie jest najgorsze?
Awatar użytkownika
Romy
Kontaktowanie:

Postautor: Romy » 01 paź 2004, 11:22

Napisałam tak ponieważ temat jest o aborcji a aborcja dotyczy fizycznie raczej kobiet niz męższczyzn i nie było tutaj żadnej aluzji do Ciebie. AJ wcale nie napsałam że Ciebie wyzywam od gwałcicieli lub morderców :!: Ale to Ty napisałeś cytuje: "Tu już sugerujesz, że gwałciciel jest równoznaczny z mordercą". Dla mnie każdy przejaw zła jest przestępstwem. Nie pisze o mordercach bo to nie jest temat.
Ja osobiście jestem ze regółą ząb za ząb.
Owszem nie tylko męższczyzna dopuszcza sie wykożystania seksualnego ale jak wspominałam to mówimy o aborcji która zachaczyła o gwałt.

A najgorszy moim zdaniem dla kobiety jest gwałt a nie morderstwo ponieważ gdy nie żyjesz twoja dusza przechodzi w inną swere (staje przed obliczem Boga) natomiast kobieta zgwałcona żyje przez całe życie z tym bólem. Osoboiście wiem jak to jest bo moja koleżanka została zgwałcona przez wujka (zabiła bym skurw....)
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 01 paź 2004, 14:17

Ciekawe co jest gorsze dla mężczyzny...czy żyć czy nie żyć?
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 01 paź 2004, 16:12

Romy pisze:Ja osobiście jestem ze regółą ząb za ząb.

A ja nie jestem za tą regułą i zazwyczaj nie mogę się dogadać z ludźmi, którzy ja popierają.

Wróć do „Różne czyli Inne”