Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 29 paź 2005, 17:55

a gdybys to Ty tym dzieckiem z gwałtu była? gdyby o nas chodziło? ;)
heh...argumenty śmieszne. nc po prostu ;)
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 29 paź 2005, 17:57

Dagmara pisze:
Zawsze Uśmiechnięta pisze:Nie sądzę aby każda zgwałcona dziewczyna była w stanie w takiej chwilii pomyśleć o tabletkach '72h po'.

A o czym myśli? Bo moją pierwszą myślą by było żeby nie zajść w ciążę.

Nie mów na pewno.
Myśli o tym co się stało, co zrobić i zapewne też o ciąży, ale często w tym czasie już upływają te 72 godziny.
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 29 paź 2005, 18:02

kotek pisze:a gdybys to Ty tym dzieckiem z gwałtu była? gdyby o nas chodziło? ;)
heh...argumenty śmieszne. nc po prostu ;)

Chyba wolałabym nie żyć niż moja matka miałaby nosić dziecko swojego oprawcy albo ja miałabym tułać się po domach dziecka skazana na brak miłości, bo nie ma co ukrywać, że polsskie prawo tylko utrudnia adopcję.
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 29 paź 2005, 18:05

Kiedyś w Zwierciadle był dobry artykuł o dzieciach z gwałtu, wypowiedzi....
72 godziny to 3 dni. Jeśli nie pierwszego,to drugiego dnia można wpaść na to, by zapobiec ewentualnej ciąży.
Jestem za aborcją, lecz tylko w ostateczności. Najpierw zastanówmy się jak zapobiec ciąży. 10zł miesięcznie,a w razie innych wypadków 60zł. Niechciana ciąża?
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 29 paź 2005, 19:11

Może facet nie powiniem się wypowiadać, ale się wypowie.
Po pierwsze - Cieniu ma rację, to jej ciało, jej dziecko i ch.... komuś do tego czy się wyskrobie.

Po drugie - gwałciciele powinni być kastrowani, najlepiej pochodnią.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 29 paź 2005, 19:13

Dagmara pisze:Kiedyś w Zwierciadle był dobry artykuł o dzieciach z gwałtu, wypowiedzi....
72 godziny to 3 dni. Jeśli nie pierwszego,to drugiego dnia można wpaść na to, by zapobiec ewentualnej ciąży.
Jestem za aborcją, lecz tylko w ostateczności. Najpierw zastanówmy się jak zapobiec ciąży. 10zł miesięcznie,a w razie innych wypadków 60zł. Niechciana ciąża?

Uważasz, że środki antykoncepcyjne są rozwiązaniem? Przecież to niszczy organizm i po dłuższym stosowaniu możesz już nigdy nie mieć dzieci. A tak wogle dlaczego wszystkie środki są dla kobiet, a dla facetów prawie nic nie ma?? Dlaczego facet nie może sobie organizmu poniszczyć??

P.S ja chyba feministką zostane :twisted: :twisted: , ale sorki taka prawda w tym momencie
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 29 paź 2005, 19:20

ciacho pisze:Aborcja w ogóle powinna być legalna,tak samo eutanazja.To jest wybór jednostki,chcę mieć dziwecko,to je rodze,nie chce usuwam ciąże i tyle.Problem z głowy.Dziewczyna w wieku 17 lat wpadnie z chłopakiem i co wtedy,aborcja jest dobrym rozwiązaniem.Zawsze byłem i będę ZA aborcją,a argumenty o zabijaniu są dla mnie śmieszne.

To co pisałam wyżej przez aborcje też jest sznsa, ze kobieta nie bedzie mogła mieć już więcej dzieci, nie mówie, że tak ma być. Aborcja nie może byc legalna. Kiedyś podczas wojny była, niemcy zezwolili na aborcje, dlaczego? Po to żeby Polacy sami siebie wytępili.
Mam jeszcze pytanie dlaczego argumenty o zabijaniu są dla Ciebie smieszne?? Uważasz, że to nie jest morderstwo?
"To jest wybór jednostki,chcę mieć dziwecko, to je rodze, nie chce usuwam ciąże i tyle."
No tak dla faceta to żaden problem usunąć i tyle. TO jest dziecko, człowiek, nie zabawka, którą jak sie znudzi, albo nie podoba to sie wyrzuca do kosza. A jak się idzie do łóżka to trzeba myśleć co sie robi.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 29 paź 2005, 19:42

moniczka-s14 pisze:Aborcja nie może byc legalna.

Poproszę racjonalny powód dlaczego nie może być :?:

moniczka-s14 pisze:Mam jeszcze pytanie dlaczego argumenty o zabijaniu są dla Ciebie smieszne?? Uważasz, że to nie jest morderstwo?

Tak uważam,morderstwem jest zabicie już dziecka które sie urodzi.Poza tym,wolisz znaleźć dziecko na śmietniku zawinięte w plastkikowy worek :?: Oczywiście wtedy jest cacy,gdy matka niechciane dziecko wyrzuca do kosza,ale gdy usunie ciążę to wtedy nazwyacie ją morderczynią.Gratuluje podejścia do sprawy.Katolicy od siedmiu boleści.

moniczka-s14 pisze:No tak dla faceta to żaden problem usunąć i tyle. TO jest dziecko, człowiek, nie zabawka, którą jak sie znudzi, albo nie podoba to sie wyrzuca do kosza. A jak się idzie do łóżka to trzeba myśleć co sie robi.

Dziecko,człowiek jest dopiero wtedy gdy się urodzi,wcześniej jest tylko płodem,NIE MYŚLĄCYM,NIE ŚWIADOMYM.Zwykłym płodem,nie człowiekiem,czy dzieckiem.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2005, 19:43 przez ciacho, łącznie zmieniany 1 raz.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 29 paź 2005, 19:43

Jestem za aborcją.
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 29 paź 2005, 19:43

Zgadzam się,że gwałciciele powinni być kastrowani.Może to i brutalne,ale skuteczne.
A ustalać prawa do aborcji powinny kobiety.Zwłaszcza do aborcji w wyniku gwałtu.Przecież to jest dla kobiety koszmar.Co jeśli urodzi dziecko i je zabije,bądź zostawi na śmierć w śmietniku?
Jestem za aborcją w takiej postaci w jakiej jest teraz.Z drugiej strony powinno się stosować środki antykoncepcyjne,a ta branża jest tak rozwinięta tak samo zresztą jak świadomość ludzi na temat antykoncepcji.Tak więc w pozostałych przypadkach aborcja nie musi być dozwolona.
Zresztą niezależnie od prawa kobiety się poddawały,poddają i poddawać będą aborcji.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 29 paź 2005, 20:50

moniczka-s14 pisze:Uważasz, że środki antykoncepcyjne są rozwiązaniem? Przecież to niszczy organizm i po dłuższym stosowaniu możesz już nigdy nie mieć dzieci.

Jakie niszczenie organizmu? :D
Tabletki używam od 2 lat i jakoś nic mi nie jest, zauważam wręcz same pozytywy :D Poza tym kiedy planuje się dziecko, to w odpowiednim momencie przestaje się zażywać te tabletki. Ale rozumiem, że prezerwatywy, wkładki, zastrzyki czy też ostatnio modne,że tak to określe naklejki też są szkodliwe? :D
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 29 paź 2005, 20:54

Czasami to śmiesznie wygląda jak kobieta idzie miastem z naklejką na ramieniu. Co do aborcji. gdzieś już o tym pisałem. W prawie jest dla mnie to dobrze określone. Szczerze mówią zmieniłem swoje zdanie trochę od pewnego czasu.

Do Ciacha :arrow: Niektórzy w wieku 20 lat nie myślą i są nieświadomi ;P płód to już prawnie człowiek i dziecko.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2005, 20:56 przez DawcioTarcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 29 paź 2005, 20:54

ciacho pisze:Dziecko,człowiek jest dopiero wtedy gdy się urodzi,wcześniej jest tylko płodem,NIE MYŚLĄCYM,NIE ŚWIADOMYM.Zwykłym płodem,nie człowiekiem,czy dzieckiem.

W kwestii prawnej... Płód jest już człowiekiem. Nie pamiętam jak to się nazywa, pod co to podchodzi, ale od dnia zapłodnienia to właśnie ten płód ma swoje prawa, np gdy umrą rodzice,a uratuje się ten płód jak to określasz - to właśnie On otrzymuje wszystko w spadku.
A skoro uważasz,że jest to płód aż do dnia narodzin, czyli prawidłowo w 9 miesiącu, to popatrz te ten płód, który rodzi się np w 6 miesiącu - przecież to już człowiek, który żyje. A i takie dzieciaczki w czasie aborcji są usuwane. Obejrzyjmy sobie zdjęcia np po skrobance - szczątki rączek, nóżek... Przecież to chyba brutalniejsze od niejednego morderstwa popełnianego na codzień!
Aborcja tak, ale tylko w bardzo wczesnym stadium, kiedy żaden organ nie jest jeszczu ukształtowany. Wtedy to rzeczywiście jest płód.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 29 paź 2005, 20:56

DawcioTarcio pisze:Czasami to śmiesznie wygląda jak kobieta idzie miastem z naklejką na ramieniu.

Można to też nakleić w miejscu niewidocznym ;)
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 29 paź 2005, 21:53

Daga,ale to tylko prawnie,nawet w 9 mieisiącu ten płód nie jest myślący,nie jest świadomy.

Ja zdania nie zmienie i jestem za legalizacją aborcji w każdej formie.To samo eutanazja,czy zalegalizowanie marihuany.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.

Wróć do „Różne czyli Inne”