Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 26 lis 2006, 21:30

Sugerujesz, że Dagmara już do niej nie należy? :roll:

Zalegalizowanie aborcji, a traktowanie jej jako antykoncepcji to dwie róźne sprawy :wink:
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
dziubek16

Postautor: dziubek16 » 26 lis 2006, 21:32

Tiili pisze:Sugerujesz, że Dagmara już do niej nie należy? :roll:

wiedziałam ze ktos to napisze :wink: chodzilo mi o mlodziez w wieku 15-18 lat....
"Weronika Bardzo Chciała Spróbować Jak To Jest Stoczyć Się Na Samo Dno Być Dla Innych Tylko Tłem"
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 26 lis 2006, 21:35

A co to ma do rzeczy czy ma 16 lat czy 19 lat?

Niby 19 lat to bardziej dorosła itp., ale chyba nadal nie gotowa do roli rodzica ;>
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 26 lis 2006, 21:36

Mam 19lat i doskonale wiem jak funkcjonuje rozum nastolatków.
I nie spotkałam się jeszcze, żeby ktoś kiedykolwiek pomyślał o ciąży jak o czymś, co można równie łatwo usunąć jak i ją się "złapało".
Zwłaszcza, że jeśli ktos naprawdę chce usunąć ciążę to i tak to zrobi. Mało jest ogłoszeń w gazetach o jakże jednoznacznej treści "wywoływanie miesiączki"?
Jeśli już ktoś ma usuwać, to niech to robi w godnych warunkach i żeby nie zagrażało to także życiu matki.

Marta pisze:Niby 19 lat to bardziej dorosła itp., ale chyba nadal nie gotowa do roli rodzica ;>

Dzięki Martuś :D
Ja nie miałabym nic przeciwko posiadania już swojej dzidzi ;)
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 26 lis 2006, 21:38

Dagmara pisze:Jeśli już ktoś ma usuwać, to niech to robi w godnych warunkach i żeby nie zagrażało to także życiu matki.

Właśnie :wink:
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 26 lis 2006, 21:40

Dagmara pisze:Ja nie miałabym nic przeciwko posiadania już swojej dzidzi ;)

Abstrahując od tematu to ja też nie :oops:

I ja nie chciałam generalizować, że akurat Ty nie jesteś gotowa czy coś, ale często się zdarze, że 19latki nie różnią się od 16latków :wink:
Ostatnio zmieniony 26 lis 2006, 21:42 przez Martuś, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dziubek16

Postautor: dziubek16 » 26 lis 2006, 21:41

roznica jest miedzy 16 a 19 .... dziwne by nie bylo.... teraz ta MŁODSZA młodzież jesli wie ze da sie cos zalatwic to mozna ryzykowac cos w sensie zrobie tak i tak (co z tego ze to złe) tata ma znajomosci załatwi sprawe.(a co tam bede sie kochała bez zabezpieczen tak jest fajniej wiecej adrenalinki a jak zajde w ciaze to usune i tyle)
"Weronika Bardzo Chciała Spróbować Jak To Jest Stoczyć Się Na Samo Dno Być Dla Innych Tylko Tłem"
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 26 lis 2006, 21:43

Dziubeka 16 przeprowadz się szybko to może jeszcze będą z Ciebie ludzie :wink:
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 26 lis 2006, 21:45

dziubek16 pisze:tata ma znajomosci załatwi sprawe

Tata najpierw niech przełoży przez kolano.
Istnieją gdzieś ojcowie, którym taka powiedzmy 15stka czy 16stka nie bałaby się powiedzieć?
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 26 lis 2006, 21:47

Ale bez przesady.Legalna aborcja wcale by do tego nie prowadziła,że dzisiejsza młodzież bzykała by się bez żadnych zabezpieczeń,bo "przecież ewentualnie usunę ciążę bez problemu".Przeciez to nie są tanie zabiegi i jednak trzeba by się napocić,żeby np. rodzice się nie dowiedzieli.

Ja od zawsze byłem za legalną aborcją w 100%,tak samo jak popierałem i popieram nadal legalizację eutanazji i marihuany.Ale niestety przy dzisiejszym świętojebliwym rządzie oszołomów z PiSu i LPRu,to moze skończyć się tym,że aborcja będzie zakazana pod każdym względem,nawet w przypadku gwałtu,czy zagrożenia życia matki i dziecka.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
dziubek16

Postautor: dziubek16 » 26 lis 2006, 21:48

przypuszczam ze wiekszosc sie boi powiedziec .... ale jak juz sie ojcowie dowiedza to decyduja sie na taki krok ..z milosci do corki.... tylko potem corka traci jego zaufanie...
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 26 lis 2006, 21:49

ciacho pisze:Ja od zawsze byłem za legalną aborcją w 100%,tak samo jak popierałem i popieram nadal legalizację eutanazji i marihuany.

Moje stanowisko jest podobne :wink: Jeszcze jestem za karą śmierci :wink:
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...

-

...Nemo my name forevermore...

-

Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 26 lis 2006, 21:50

Właśnie Damian,za karą śmierci też jestem. -> dygresja
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 26 lis 2006, 22:00

dziubek, generalizujesz strasznie. założyłaś sobie jeden schemat - głupia nastolatka idzie do łóżka bez zabezpiezenia, bo wie, że w razie czego sie wyskrobie... słów brak.

sensowna edukacja seksualna ma własnie prowadzić do tego, żeby nie traktować aborcji tak, jak wyrwania zęba! zresztą nie znam żadnej osoby, ktora by tak traktowała aborcję. nie wierzę, ze jakakolwiek kobieta, niewazne w jakim wieku, podjeła decyzję o aborcji tak "ad hoc".

nie rób ze swoich rowieśników totalnych imbecyli.

ps. też bym chciała mieć własne bobo ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alina

Postautor: Alina » 04 sty 2007, 17:40

Młodzieży moja kochana:)
Tak sobie czytam i pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie.Aborcja powinna być legalna.Nie przeczytałam wszystkich postów ale te które przeczytałam nie zwróciły uwagi na jedną rzecz.Według mnie usunięcie ciąży to sprawa kobiety a przede wszystkim jej sumienia.Bo to głównie ona będzie wychowywała niechciane dziecko lub do końca życia żyła ze świadomością , że usunęła ciążę.Jeśli urodzi niechciane dziecko to ja nie chciałabym być tym dzieckiem.Jeśli usunie to też nie chciałabym być tą która pewnego dnia obudzi się ze swiadomością ,że to był błąd.
Proponowałabym paniom tu obecnym zadać sobie pytanie gdybym to ja w tej chwili miała urodzić dziecko czy urodziłabym czy też usunęła ciążę.Niewiele to da bo dopóki kobieta faktycznie nie stanie przed takim wyborem może swobodnie wypowiadać się w kwestii aborcji.Gorzej jest jak musi podjąć decyzję.Ale myślę że pomysleć o tym warto.
Na koniec nie życzę żadnej z Was konieczności podjęcia kiedykolwiek takiej decyzji:)

Wróć do „Różne czyli Inne”