Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 03 paź 2003, 21:48

Zabawne, w takim układzie np. Sare też powinieneś nazwać niedojrzałą jak i również kilkanaście (a może miliony) innych osób na swiecie.
Zatem nie sugeruj,że ktos jest niedojrzały.
Awatar użytkownika
frezzer

Postautor: frezzer » 03 paź 2003, 22:01

sliwka pisze:dlatego ze jezeli kobieta decyduje sie na sex to prawdopodobnie jest na tyle dorosla zeby potem udzwignc ciezar maciezynstwa przy ewentualnym poczeciu dziecka...bo sex z dziecmi sie wiaze...nieodwracalnie...nawet jezeli dziecko wyszlo przypadkowo...

I dlatego aborcja powinna byc legalna - zeby moznabyło naprawic błąd.

"Nie ma takiej rzeczy, której nie mozna poprawic"
You cry, You learn
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 paź 2003, 22:01

Mialem na mysli to Twoje zdanie: A ja pytam: dlaczego dziecko ma przesądzić o dalszym życiu kobiety?

To zabrzmiało jakby to dziecko bylo winne temu ze kobieta jest w ciazy... tu sie nasuwa cos takiego jak odpowiedzialnosc...
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 03 paź 2003, 22:08

Jeśli jest się gotowym na sex powinno się liczyć z jego konsekwencjami.Moja koleżanka z byłej klasy w wakacje urodziła dziecko...i po młodości...
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 03 paź 2003, 22:13

frezzer pisze:I dlatego aborcja powinna byc legalna - zeby moznabyło naprawic błąd.

czlowiek uczy sie na bledach...poza tym dorosli ludzie (rodzice) musza nauczyc sie rozwiazywac prolemy (tu bledy) w inny sposb a nie zabijajac je...to troche tak jak by zabic czlowieka bo przeszkadza nam w zyciu....czasami w realizacji naszych marzen...ale czy to nie jest egoizm?
marigell

Postautor: marigell » 03 paź 2003, 23:10

Nie zawsze dorośli ludzie są w ciąży

Po drugie nie wiem dlaczego mieszacie w to dziecko, przecież w początkowych tygodniach ciąży dziecka NIE MA! a czy będzie czy nie to inna sprawa ale pisane, ze kobieta zabija dziecko to grube nieporozumienie ...

Ghrave - bez urazy - ale oszczędz sobie stwierdzenia typu
Twoje myslenie nie jest mysleniem matki... dla matki najwaniejesze jest zycie dziecka, ponad wszytsko... :/
tego to Ty się akurat nigdy nie dowiesz :twisted: i zapewniam Cię, ze nie każda matka ma takie podejście i tu nie ma rozgraniczenia na wiek ...

Jeśli jest się gotowym na sex powinno się liczyć z jego konsekwencjami.
Wierz mi, konsekwencje sa ostatnią rzeczą o której się myśli :twisted:
Zresztą nie wiem kiedy sie jest "gotowym na sex" Aborcji nie dokonuja tylko nastolatki, ktore boją się zmarnowanego życia często podejmują się tego też kobiety dojrzałe
Obrazek
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 04 paź 2003, 0:06

sara pisze:A coś się tak na ten 12 tydzien uparł?

A bo gdzieś mi się obiło o uszy, że jak już przerywać, to najlepiej do 3 miesiąca....

Ale skoro jak piszesz już w 6 tygodniu powstaje płód, zaczynają się wykształcać kończyny...

....to co dopiero po 3 miesiącach?

Czy ktoś mi powie jak wygląda po 3 miesiącach?

Może nie będzie już sensu się odzywać w ogóle...
Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 04 paź 2003, 0:25

A ja nie zmienię swojego zdania na ten temat.... nie wyobrażam sobie jak można zabić takie maleństwo, przecież ono nie jest niczemu winne. Skoro kobieta chce seksu to chyba liczy się z konsekwencjami ( Cieniu:wink: ). Nawet bym się Go (dziecka) nie pozbyła, jakby mi zagrażał życiu... Wolałabym ja odejść niż żyć ze świadomością, że "pozbyłam się" dziecka.I nie przekona mnie nikt, że może być odwrotnie :evil: sylwia;-)
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 04 paź 2003, 13:52

Sylwia nie mogłabyś i ja to rozumiem. Ale aborcja jest dla tych, które chcą...
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 04 paź 2003, 15:37

ale pisane, ze kobieta zabija dziecko to grube nieporozumienie ...

no to zabija cos co kiedys moglo by byc dzieckiem..czyli jak dla mnie zabija dziecko....
Awatar użytkownika
N@di

Postautor: N@di » 04 paź 2003, 16:15

Zabije nie tylko dziecko , ale talze jego dusze i pozbawia nas poznania kolejnej wyjatkowej osoby...
nawet madrzy ludzie robia czasem cos glupiego;)
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 04 paź 2003, 16:53

Zauważyłam, że Ci, którzy są przeciwko aborcji widzą w tym tylko dziecko... A przecież jest jeszcze kobieta. Chyba w tym momencie najważniejsza.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 04 paź 2003, 17:00

nie, ale Ty podajesz argument wylacznie taki, ze to kobieta chodzi w ciazy. Dziecko dla mnie jest wanziesze, bo kobieta nie musi sie Nim obarczac na dluzej niz 9 miesiecy. a jesli byla glupia i wpadla....
Obrazek
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 04 paź 2003, 17:00

mysle ze kobieta jest w tym momecie rownie wazna jak dziecko...
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 04 paź 2003, 17:21

po prostu ja pisze:nie, ale Ty podajesz argument wylacznie taki, ze to kobieta chodzi w ciazy. Dziecko dla mnie jest wanziesze, bo kobieta nie musi sie Nim obarczac na dluzej niz 9 miesiecy. a jesli byla glupia i wpadla....

Nie tylko taki. A poza tym czy fakt,że kobieta chodzi z dzieckiem w ciąży to tak mało?
Głupia i wpadła? A może Twoja mama z Tobą też wpadła? Może mama Twojej koleżanki z nią tez wpadła? Spora część dzieci jest z "wpadnięcia".

Wróć do „Różne czyli Inne”