A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ivi

Postautor: Ivi » 23 lut 2004, 17:05

a ja ostatnio czytałam Mistrza i Małgorzate,ksiazka dosc fajna dobrze sie czyta ,dla mnie moze troche przygnebiajaca,jak to z tylu wydawaca napisal " ksiazka pokazuje ze czlowiek jest z pozoru dobry a przynajmniej powinnien byc."
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Zostaną po nich buty i telefon głuchy(..)
Potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
Jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
Kiedy myślimy o kimś zostając bez niego(..)"
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 23 lut 2004, 17:10

Ivi pisze:a ja ostatnio czytałam Mistrza i Małgorzate,ksiazka dosc fajna dobrze sie czyta ,dla mnie moze troche przygnebiajaca,jak to z tylu wydawaca napisal " ksiazka pokazuje ze czlowiek jest z pozoru dobry a przynajmniej powinnien byc."

Mistrz i Małgorzata przygnębiająca :?: :!: .W życiu bym tak nie pomyślala o tej książce :!: :D .Mnie sie baaardzo podobała, polecam wszytskim :) .Ostatnio było nawet przedstawienie, ale Azazella grał Maleńczuk...bleee....taki pedałek sie nie nadaje do tej roli :twisted:
Awatar użytkownika
Ivi

Postautor: Ivi » 23 lut 2004, 17:15

moze ja taki humor mialam jak akurat to czytalam ale jak w pewnym momencie wszystcy zostaja powolo wyeliminowani przez wolanda i wogule potem gdzies tam straceni to tak sobie mnie sie to podobalo..a ksiazka tez mnie sie bardzo podobala.
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Zostaną po nich buty i telefon głuchy(..)
Potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
Jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
Kiedy myślimy o kimś zostając bez niego(..)"
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 23 lut 2004, 17:26

wiec, na zyczenie Vampirka :) "miasto slepcow" opowiiada, jak to w pewnym miescie, w pewnym czasie nastapila dziwna epidemia slepoty. zarazliwej slepoty. osoby zarazone ta slepota poddali przymusowej, nieludzkiej kwarantannie. ksiazka napisana ciezko, ale naprawde daje do myslenia. goraco polecam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 23 lut 2004, 18:05

ja ostatnio przeczytałam "Nigdy w życiu!" - książka z gatunku "łatwych i przyjemnych", ale mimo to, bardzo mi się podobała.. z początku troche nudna, ale rozkręca się.. zabawna, wzruszająca, szybko się czyta.. ale i tak "Bridget Jones" bardziej mi się podobała. ;)

dziękuje Aniu.. zaciekawiłas mnie;) jak tylko dostane w bibliotece (a jeśli Ty z Niej wypozyczałas, to ja napewno dostane, w koncu mamy tą samą biblioteke miejską;) ), to przeczytam.
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 23 lut 2004, 18:13

Przeczytaj tez "Serce na temblaku" 0- to druga część Nigdy w życiu!, a 15 marca premiera 3 części :D Juz sie nie moge dozcekac ;d
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 23 lut 2004, 18:28

no, Grochola swietnie pisze, tez trzeciej czesci nie moge sie doczekac.

Vampik, przykro mi bardzo, ale nie mam tej ksiazki z biblioteki miejskiej. zreszta jak ja sie w miejskiej pokaze, to mnie zlinczuja... a jak sie nie pokaze to list gonczy za mna posla.... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 23 lut 2004, 21:02

Jeśli coś w "Mistrzu..." może przygnębiać (choć to niewłasciwe słowo, powiedziałbym raczej -wprawiac w melancholię :) ) to historia tych dwojga kochanków :)
A recka "Miasta ślepców" mnie też zainteresiła :wink:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 23 lut 2004, 21:22

Hmmm Mistrza... znam właściwie na pamięć i czytam w trudnych chwilach żeby sobie poprawić humor.
A polecam Paragraf 22 Hellera, świetny humor
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
łzawa
Kontaktowanie:

Postautor: łzawa » 24 lut 2004, 8:05

"A polecam Paragraf 22 Hellera, świetny humor"

pamiętam, ze jak zaczełąm to czytac, to mi to rodzice zabrali :P
my prosta dzieci błukajem pa śviecie
sonca nam śviecić a ŭ hałavie viecier
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 24 lut 2004, 9:40

łzawa pisze:pamiętam, ze jak zaczełąm to czytac, to mi to rodzice zabrali :P

[color=orange]Nooo, z rodzicami tzrba uwazac :D, miałam kiedys afere za Grahama Mastertona, bo matka mi kazała pokazac co czytam i trafiła na fragment jak facet sobie ucinał piłą łokieć , zeby go potem zjesć :twisted: i powiedziała,ze bedzie sprawdzała wszystkie książki jakie czytam, ale jej na szczescie przeszło[ :D /color]
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 24 lut 2004, 12:22

Ostatnio w księgarni widziałem...komiks autorstwa Mastertona -czyli podobny klimat jaki można spotkać w innych dziełach autora horrorów i poradników seksualnych, tym razem w wersji obrazkowej... 'strach się bać'? :wink:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Slaweeek

Postautor: Slaweeek » 24 lut 2004, 12:27

Mistrza czytałem przez wakacje... skusiłem się i muszę przyznać że bardzo mi się ta książka podobała, ciekawość co stanie się dalej towarzyszyła mi przez cały pierwszy tom :lol: ale żeby to jakieś smutne było to chyba nie, w końcu happy end jest - oboje umierają ale są razem :lol: :lol: :lol: ...
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 24 lut 2004, 12:27

jesoos pisze:Ostatnio w księgarni widziałem...komiks autorstwa Mastertona -czyli podobny klimat jaki można spotkać w innych dziełach autora horrorów i poradników seksualnych, tym razem w wersji obrazkowej... 'strach się bać'? :wink:

Jee....a ile to kosztowało??Moze sobie kupie :D
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 24 lut 2004, 12:56

Ja bym raczej Mastertona nie dała do przeczytania moim rodzicą.... W niektórych ksiażkach autor balansuje na ciękiej granicy między czymś co jest jeszcze do przyjecia, a czymś zupełnie niemoralnym... Nie wiem czy to jakas prowokacja, ale dla mnie niektóre jego opisy (szczególnie te brutalne, ew. związane z seksem) są... zbyt obleśne... Trzeba znaleźć umiar...

Wróć do „Różne czyli Inne”