A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 17 lut 2008, 21:01

Ja dziś skończyłam czytać ostatni tom Harrego Pottera. Szkoda, że to już koniec :cry:
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 17 lut 2008, 21:07

Jestem niepoprawną fanką HP.
Przeczytałam od razu po premierze:).

Polecam Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafón .

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 17 lut 2008, 21:20

__daria__a pisze:Jestem niepoprawną fanką HP.
Przeczytałam od razu po premierze:).

Nie chwal się!
Sadyści w moim otoczeniu powiedzieli, że dostanę książkę dopiero po sesji i tak uczynili. W sumie to mieli rację, bo o zaliczeniu egzaminów mogłabym już wtedy zapomnieć :P
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Lokalizacja: Miasto biznesu i seksu. "Niech się walą Ci, co nie znają Pidżamy!" - Małgoś.
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 17 lut 2008, 21:21

Ostatnia część Harrego Pottera jest najgorszą z wszystkich. Zwłaszcza to obrzydliwe zakończenie. Fuj.
Obrazek
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 17 lut 2008, 21:23

Wcale nie.
Po prostu jest inna.
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Lokalizacja: Miasto biznesu i seksu. "Niech się walą Ci, co nie znają Pidżamy!" - Małgoś.
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 17 lut 2008, 21:26

Przewrotna i niewinna. Dlatego właśnie mi się nie podoba. Chodzi mi głównie o ostatnie rozdziały.
Obrazek
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 17 lut 2008, 21:38

Zgadzam się z Darią, że jest inna.
Nie chcąc zdradzać sekretów, to powiem, że musiała się przecież jako tako dobrze skończyć :wink:
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 17 lut 2008, 21:41

A co tu do zadzania się? ;) Daria stwierdzia tylko ogólnie zauważalny fakt. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 17 lut 2008, 21:42

Faktem jest,że jest inna,ale opinią,że lepsza/gorsza.

Mi się podoba.Brak szkoły,polowy charakter fabuły.Fajne,fajne.
Awatar użytkownika
kasieńka15
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: kasieńka15 » 18 lut 2008, 7:19

O, Daria. 'Cień wiatru' to jedna z moich ulubionych książek. Świetna, prawda? ;))) Już tutaj chyba o niej pisałam.

Ja wczoraj wieczorem skończyłam ' Kiedy byłem dziełem sztuki' Schmitta. Dla mnie rewelacja, ale skuszę się jeszcze na 'Portret Doriana Graya' - Wilda.

A powinnam lektury do matury, hah. ;P
~Czerwona na Niej sukienka, czerwoona w sercu udręka. (;

http://marzen-horyzont.blog.pl
Awatar użytkownika
Sabina_ot_tak
Kontaktowanie:

Postautor: Sabina_ot_tak » 18 lut 2008, 10:01

Wczoraj zakończyłam czytanie ksiązki Jonathan'a Carroll'a pt."Śpiąc w płomieniu" i szczerze wszystkim polecam...

"Powieść ta jest uważana za najbardziej błyskotliwą w dotychczasowej twórczości Carrolla. Walker Easterling, były aktor i scenarzysta, zakochuje się w Maris York, artystce i pięknej modelce. Rozkwitające uczucie powoduje, że jego życie nabiera nowego znaczenia, ale też coraz częściej przytrafiają mu się przedziwne historie. Easterling odkrywa w sobie zdolności do odczytywania przyszłości, ale równocześnie odczuwa potrzebę poznania własnej przeszłości. Przypadkowo poznaje VenasqueÂa, tajemniczego człowieka o reputacji szamana, który pomaga mu wydobyć z mroku wiele jego poprzednich wcieleń. Walker szybko uzmysławia sobie, że w jego życiu odżył nierozwiązany konflikt z przeszłości, który zagraża jego miłości do Maris."
"KIEDY MOJĄ DUSZĘ OGARNIE CIEMNOŚC,KSIĘŻYC ZOSTANIE MOIM KOCHANKIEM"

tel:603418753, gg3231269
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 17 cze 2008, 22:54

Taki fajny temat, a ostatni post 4 miesiące temu :roll:

Co polecicie do poczytania na wakacje? Niekoniecznie musi być lekkie :P
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 17 cze 2008, 23:37

Martuś pisze:Co polecicie do poczytania na wakacje? Niekoniecznie musi być lekkie :P

http://merlin.pl/Bog-urojony-okladka-tw ... 18273.html
dobrze napisana i świetnie sie czyta.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 17 cze 2008, 23:53

JA ostatnio czytam Marinę Lewycką. Ukrainka która jako młoda dziewczyna z rodzicami wyemigrowała do Wielkiej Brytanii.
Pierwsza jej książka "The short story of Tractors in Ukrainian" zrobiła furorę na tutejszyn rynku. Ja ją kupiłam na odpowiedniu nasze giełdy gdzie ksiązki w dobrym stanie kupuje się po kilkadziesiąt pensów :)
Wsiąknęłam w nią, teraz czytam druga książkę "Two Caravans".
Generalnie pisze o emigrantach w Wielkiej Brytanii i naprawdę świetnie jej sięto udaje, pewnie dlatego tak się w to wczytuję, bo mnie samą to spotkało lub zam osoby zarabiające i zyjące tu w taki sposób jak ona opisuje.
Przepraszam za nagielskie tytułów, polskich po prostu nie znam, ale na lato w sam raz, w wersji trudniejszej po angielsku, ale muszę powiedzieć, że w związku z tym że autorką jest Ukrainka to jej angielski nie jest jakoś niewiadomo jak rozbudowany :)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 18 cze 2008, 6:39

Poniedziałek Zaczyna Się W Sobotę Strugackich 40-ty raz czytam. Genialna książka. A jak Marta Chcesz coś do myślówy, to polecam Wielki Marsz Stephena Kinga, z tym że wydane pod pseudonimem Richard Bachman. Ryje łeb totalnie.

Wróć do „Różne czyli Inne”