Antykoncepcja

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Atana

Antykoncepcja

Postautor: Atana » 04 paź 2003, 10:23

Nie widziałam niegdzie na forumku takiego temaciku, ale jak jest gdzieś to poinformujcie mnie i usunicie ten. Chciałabym wiedzieć co o tym myślicie. NIo i oczywiście czas uściadomic polska młodziez w sprawie antykoncepcji, bo jak wiem wiele osóbek uwrza, że Polska jest w tej sprawie zacofana. A napiszcie jseszcze czy jesteście za czy przeciw.
Ja całkowicie jestem przeciw, bo to hmmm... coś a` la zabójstwo. NIe pozwala sie narodzić przyszłemu człowieczkowi. Wiem, że wiekszość z was będzie się pewnie z mojego sposobu myślenia śmiała, ale mnie to rybka. Tylko nie obsmarujcie mnie za bardzo:))) Wiem, że nie kazdy chce wiedzieć, że chwila przyjemniości zako.ńczy sie po 9 miesiącach dzieckiem. Szczególnie młodzi. Nio ale ja tez młoda:)))
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 04 paź 2003, 10:28

Mi sie wydaje, ze antykoncepcja to naprawde cos potrzebnego... bo popatrzmy co sie dzieje w rodzinach biednijeszych gdzie czesto wiedza na ten temat jest znikoma, mamy rodziny wielodzietne...
W POlsce to dosc dziwny temat, ludzie dziwnie potrafia (szczegolnie strasi) patrzec na chlopaka kupujacego prezewatywy... a to przeciez cos normlanego...
A przeciez niektóre srodki antykoncepcyjne chronia nie tylko przed ciaza, ale przed roznego typu chorbami przenoszonym droga płciową...
W Polsce powinna byc wieksza tolernacja jesli chodzi o ten temat...
Przeciez sex nie zawsze musi sie wiazac z powiększaniem rodziny... czasami chodzi jedynie o przyjemnosc...
Awatar użytkownika
Sylwia;-)

Postautor: Sylwia;-) » 04 paź 2003, 10:54

Ghrave pisze: ludzie dziwnie potrafia (szczegolnie strasi) patrzec na chlopaka kupujacego prezewatywy...
W Polsce powinna byc wieksza tolernacja jesli chodzi o ten temat...
Przeciez sex nie zawsze musi sie wiazac z powiększaniem rodziny... czasami chodzi jedynie o przyjemnosc...

Nic dodać, nic ująć... Pozdrowionka sylwia;-)
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 04 paź 2003, 12:26

Ghrave pisze:A przeciez niektóre srodki antykoncepcyjne chronia nie tylko przed ciaza, ale przed roznego typu chorbami przenoszonym droga płciową...

Zgadza się, tylko czy potrafisz sobie Ghrave wyobrazić człowieka, dla którego nie ma ryzyka chóroby przenoszonej drogą płciową, którego to w ogóle nie dotyczy, bo seks interesuje go wyłącznie z kimś, kogo bardzo dobrze zna od dłuższego czasu?
Bo ja potrafię sobie wyobrazić takich ludzi. Do nich argument o zabezpieczeniu przed chorobami ma prawo być zupełnie abstrakcyjny, i jest to także zupełnie normalne zachowanie.
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 04 paź 2003, 12:48

Potrzebna i to bardzo....
Zgadzam się z Adasiem i Gravem
A poza tym prezerwatywa nie jest jedynym środkiem antykoncepcyjnym....są przecież jeszcze inne środki....np. tabletki Niestety kobiety teraz juz rzadko mogą liczyć na facetów :roll: ...i wolą same się w 100% zabezpieczyć...a ponoć kobieta przyjmująca pigułki jest "Nowoczesną" kobietą :wink:
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 04 paź 2003, 13:58

Antykoncepcja jest jak najbardziej potrzebna. Nie rozumiem jak można być przeciwko... Czy wtedy seks można uprawiać kiedy chce sie zajść w ciążę?
Jestem przeciwna metodom naturalnym (tylko ponoć 40% bezpieczeństwa). Prezerwatywa jak najbardziej, ale najlepsze są tabletki.

PS. Narcyzek - miło wiedzieć,że jest się tą "nowoczesną" ;)
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 04 paź 2003, 17:35

Ja całkowicie jestem przeciw, bo to hmmm... coś a` la zabójstwo

aborcja to wg. mnie juz zabojstwo. ale antykoncepcja nie. srodki antykoncepcyjne prowadza do tego, ze NIE DOCHODZI do zaplodnienia, wiec nie ma mowy o zabojstwie. co innego, jelsi mowa o srodkach wczesnoporonnych.

jestem zdecydowainie za. podpisuje sie obiema rekami pod slowami Ghrave`a.

A przeciez niektóre srodki antykoncepcyjne chronia nie tylko przed ciaza, ale przed roznego typu chorbami przenoszonym droga płciową...

Zgadza się, tylko czy potrafisz sobie Ghrave wyobrazić człowieka, dla którego nie ma ryzyka chóroby przenoszonej drogą płciową, którego to w ogóle nie dotyczy, bo seks interesuje go wyłącznie z kimś, kogo bardzo dobrze zna od dłuższego czasu?
Bo ja potrafię sobie wyobrazić takich ludzi. Do nich argument o zabezpieczeniu przed chorobami ma prawo być zupełnie abstrakcyjny, i jest to także zupełnie normalne zachowanie.

ja tez sobie potrafie cos takiego wyobrazic Adas, ale pomysl ile jest przypadkowego sexu na dyskotekach, czy gdzie indziej. witedy argument podany przez ghrave`a jest jak najbardziej an miejscu
Obrazek
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 04 paź 2003, 18:24

po prostu ja pisze:ja tez sobie potrafie cos takiego wyobrazic Adas, ale pomysl ile jest przypadkowego sexu na dyskotekach, czy gdzie indziej. witedy argument podany przez ghrave`a jest jak najbardziej an miejscu

Pewnie dużo tego....ja tam nie wiem :P

Zwracam tylko uwagę na pewien "pęd ku nienormalniości", którą moim zdaniem jest uważanie, że bez środków antykoncepcyjnych nie można się obejść, i że niby kto ich nie używa, to się go wyśmiewa jako nienowoczesnego, delikatnie mówiąc...a w domyśle: niewykształconego wsioka ;)
Takie podejście "za antykoncepcją" jest dla mnie bardziej nienormalne niż "bezwzgledne przeciw".

A ja jestem pośrodku:) Niech są te środki, jak ktoś potrzebuje to może używać, jak ktoś nie potrzebuje, to tez jego sprawa, ale jestem przeciw kampanii nawołującej do stosowania, jestem przeciw wciskaniu kitu, że inaczej się nie da. Jestem przeciw ludziom przeciwnym metodom tzw. naturalnym. Metody te wprawdzie są relatywnie mało skuteczne, ale przecież nikt nie zmusza do ich stosowania. Stąs nie podoba mi się, gdy ktoś "jest przeciw" metodom naturalnym. Ja bym się pewnie nie odważył stosowac metod naturalnych na dłuższą metę, ale to nie znaczy, że jestem przeciw. Właśnie że jeztem zdecydowanie ZA. I chciałbym, żeby te wszystkie pieniądze, które przeznacza się na wymyślanie wszelakich niemal 100 procentowo bezpiecznych środków chemicznych, przeznaczano na rozwój tych metod naturalnych, na uświadamianie ludzi przez lekarzy, na badania naukowe w tym temacie, na zdobywanie coraz większej wiedzy w zakresie metod własnie naturalnych. W końcu może istnieje jakiś spoób, żeby ocenić płodność w danym momencie? Może trzeba tylko ten sposób wynaleźć? Badanie śluzu jest czymś podobnym, aczkolwiek jeszcze nie dopracowane na tyle żeby było wystarczająco skuteczne. Ale może istnieje inna metoda naturalna? Może wystarczyłoby tylko przeznaczyć na badania więcej pieniedzy i wymyślić jakieś urządzenie które coś tam potrafiłoby określać z dużą skutecznością?
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 04 paź 2003, 18:39

jak na razie mamy wlasciwie tylko prezerwatywi i srodki chemiczne. i metody naturalne, na ktore ja bym sie nie zdecydowala z racjii marnej skutecznosci. badan niesttey brak. moze Adas sie za to zabierz?? :D

jednak porownaj Adas, ile osob z kochajacych sie par chce miec dzieci, a ile nie chce. te srodki sa potrzebne. jasne, ze nie sa niezbedne, jednak ja sie z takim tokiem myslenia jesczez nie spotkalam. (tzn z tokiem, ze sa niezbedne)

Zwracam tylko uwagę na pewien "pęd ku nienormalniości", którą moim zdaniem jest uważanie, że bez środków antykoncepcyjnych nie można się obejść, i że niby kto ich nie używa, to się go wyśmiewa jako nienowoczesnego, delikatnie mówiąc...a w domyśle: niewykształconego wsioka

z czyms takim ja sie nie spotkalam. i nie slyszalam, by kogos, kto nie uzywa srokow anty nazywano wsiokami, czy ze sa nienowoczesni. dla mnie tabletka anty to tabletka jak kazda inna, zadna nowoczesnosc, zadna ideologia kolo tego. dziewczyna/kobieta lykajaca tabletki robi to dla siebie - tyle na temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
luki

Postautor: luki » 04 paź 2003, 19:29

ja jestem za do slubu
kiedys wiezylem w miłosc a teraz juz nie . Moze kiedys uwierze. A moze juz nigdy je niespotkam
Mam jedak przyjaciół was
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 04 paź 2003, 19:49

Uważam się że antykoncepcja jest potrzebna. Mówiliście już o chorobach i nie planowanych ciążach więc nie będe pisał tego samego tylko się pod tym podpiszę.
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl
marigell

Postautor: marigell » 06 paź 2003, 9:54

po prostu ja pisze:

aborcja to wg. mnie juz zabojstwo. ale antykoncepcja nie. srodki antykoncepcyjne prowadza do tego, ze NIE DOCHODZI do zaplodnienia, wiec nie ma mowy o zabojstwie. co innego, jelsi mowa o srodkach wczesnoporonnych.

No ale MOGŁO BYĆ dziecko, MOGŁO BY dojść do zapłodnienia a ktoś do tego nie dopuścil stosując np prezerwatywe.
Więc skoro aborcja jest zabojstwem - bo usuwa się płód z którego MOGŁO urodzić się dziecko to stosowanie srodków antykoncepcyjnych również jest zabójstwem bo nie dopuszcza sie do zapłodnienia w wyniku którego MOGŁO być dziecko :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 06 paź 2003, 12:07

Fakt że u nas jest niż demograficzny... i nietórzy biją na alarm :D ale pamiętam jak moja nuczycielka z geografii opowiadała nam jak to w Chinach czy JAponii... ;-) rodziny mogą mieć tlyko jedno dziecko, jeśli przez przypadek urodzi sie drugie jest ono zabierane rodzicom i zamykane w takim ośrodku, gdzie powpoli umiera... i co Wy na to?
ja jestem "za" chyba wolno mi decydować kiedy chcę mieć dziecko?
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 06 paź 2003, 17:19

sara pisze:
po prostu ja pisze:

No ale MOGŁO BYĆ dziecko, MOGŁO BY dojść do zapłodnienia a ktoś do tego nie dopuścil stosując np prezerwatywe.
Więc skoro aborcja jest zabojstwem - bo usuwa się płód z którego MOGŁO urodzić się dziecko to stosowanie srodków antykoncepcyjnych również jest zabójstwem bo nie dopuszcza sie do zapłodnienia w wyniku którego MOGŁO być dziecko :roll:

jakby dalej isc tym tropem, to kazdy zmarnowany plemnik, kazda zmarnowana komorka jajowa to juz morderstwo. moim zdaniem mozna nie dopuscic do zaplodnienia - na tym polega antykoncepcja. bo wtedy jeszze nie ma mowy o dziecku, do czasu zaplodnienia. natomiast w wypadku, gdy juz doszlo do zaplodnienia, to mamy do czynienia z dzieckiem. juz od pierwszego dnia. takie jest moje zdanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
iwan

Postautor: iwan » 07 paź 2003, 2:32

Antykoncepja jest potrzebna, chociazby po to zeby pozniej "niechciane" dzieci nie blakaly sie gdzies po sierocincach itp. A po drugie jak ktos napisal choroby zakazne tesh zatrzymuje. Wiec ludzie- uzywajmy ile wlezie :lol: :wink:
====> Śpieszmy się kochać ludzi-tak szybko odchodzą... <====

Wróć do „Różne czyli Inne”