Cudowne texty....

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
lutien

Postautor: lutien » 27 lis 2003, 23:45

Ja też nie mam problemow z rodzenstwem jesli chodzi o lzy- obaj moi bracia ich nie sluchaja:D
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 28 lis 2003, 0:01

Paula_Jestem pisze:ja nie mam problemow z rodzeństwem jeśli o Łzy chodzi. moja siostra też zwariowała na ich punkcie a brata nie mam żeby mi marudził. moi rodzice też bardzo lubią. tato coprawda troche marudzi że wkółko tylko Łez słucham ale już sie przyzwyczaja.

ja też nie mam problemów z rodzeństwem jesli chodzi o Łzy. dlaczego? bo nie mam rodzenstwa. :lol:
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 28 lis 2003, 13:11

ale niektorym ludzom sie nie podobaja teksty "... kochali sie namietenie w meskiej ubikacji...", niedoceniaja czlowieka za zycia...
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 28 lis 2003, 14:24

a co ma 'podobanie' textu do 'doceniania' ludzi za życia? :twisted:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 28 lis 2003, 15:03

widze, że temat zbiegł na rodzeństwo ;P mój brat puszcza sobie i śpiewa niektóre piosenki ;P lubi np 'w księżycowym śnie' lubi też zabij sie, zabij ;P gdy na was patrze, dilera, dla milości warto... ;) tak więc róże, przeróżne piosenki :)
ja kocham texty łez, tym bardziej, że w niektórych odnajduje siebie ;)
a co do GG, to też mam częęęsto opisy z łez :lol:
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 28 lis 2003, 15:30

Skoro wszyscy piszą o rodzeństwie to ja też się pochwalę :wink: Moja siostra bardzo lubi Łzy :D Czasem na dyskotekach nawet słyszy "Aniele mój" co mnie bardzo zdziwiło - pozytywnie :wink:
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 28 lis 2003, 17:21

Jak sobie przypomnę moje początki słuchania ŁEZ... to nie wątpilie mój brat (lat 12... prawie 13 :P) jest jedną z postaci kluczowych tego, jakże przełomowego okresu :twisted: .... No, więc pierwszy raz własnie od niego usłyszłam Narcyza... Jego umijętności wokalne może pozostawie bez komentarza :twisted: ... ale nie wątpliwie to właśnie Michał sprawił, że dosłownie niecierpiłam tej piosenki :twisted:... cały czas chodził i śpiewał "To ja narcyz się nazywam..."... i tak w kółko... okropieństwo... :twisted: .... Co sie zmieniło od tego czasu?... Mój bat zna chyba wszystkie teksty zespołu na pamieć... chyba nawet te z dema... a to dzięki temu, że się wystarczająco nasłuchał... O zespole wie dośc sporo... i o FFC też :twisted: ... choć cały czas upiera sie, że ŁZY są beznadziejne... pewno przez przekorę :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
Martynka_Pajonczek

Postautor: Martynka_Pajonczek » 28 lis 2003, 18:58

Vampirzyca pisze:ja też nie mam problemów z rodzeństwem jesli chodzi o Łzy. dlaczego? bo nie mam rodzenstwa. :lol:

hehe ja podobnie;D
Martynka

Postautor: Martynka » 28 lis 2003, 22:00

lutien pisze:Też bardzo lubie "chłopcow..." jednak nie jest to tekst Grabaża(tylko go przełożył). Jeśli coś o śmierci, to polecam "pryszcze" ktory (m.in.) o tym prawią. Wybaczcie, nie powstrzymam sie i przytoczę:)

Nie chcę częstować cię śmiercią
życie piękniejsze jest niż śmierć
każdą swoją żywą częścią
wybieram życie

O tobie wiem że mieszkasz w bardzo długim bloku
To już chyba "Lśnienie"
Prawie nikogo nie znasz wokół
Twoja samotność gorsza niż więzienie...

nie chcę częstować cię śmiercią...

Twoje kolejne kłamstwo
Masz koszulkę z Kurtem
Nawet ci do twarzy
nawet ci do twarzy z trupem
Poproś go niech ci powie chociaż słowo
Sam mógłbym ci zaśpiewać
Dobrze umrę lepiej sprzedam
Mógłbym ci zaśpiewać

Czerwone pryszcze już nie psują mi twarzy
I sam też stoję trochę z boku
Wiem że dobrze jest być
Wiem że dobrze jest mieć
Mieszkam w bardzo długim bloku

Dla ciebie śmierć to pestka
Życie to zabawka
Każda twoja blizna
Każda igła i strzykawka
Jeszcze jedna słabość
kolejna łatwizna

Odwrócone krzyże
Orgazm na pentagramach
Swastyki w twojej głowie gorsze niż te na ścianach
To fatalna iluzja
Gówniana fatamorgana
Sam mógłbym ci zaśpiewać
Dobrze umrę lepiej sprzedam

Tak poza tematem.. Uwielbiam tą piosenke;)
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 29 lis 2003, 8:50

lutien pisze:Stwierdzam tylko ze teksty łez nie są dobre.

Które? Czy wszystkie?

Może Ty źle interpretujesz moje słowa?;)
Bo ja stwierdzam, że niektóre teksty Łez są bardzo dobre.
Niektóre słabiutkie.

lutien pisze:Przyklad lepszego tekstu? Jest ich wiele.

Lepszego od którego?

Istnieją pewnie dziesiątki polskich tekstów lespzych niż ten, który zacytowałaś. Nie widzę sensu ich cytować.
Niech już będzie ten Ciechowski.
Od niektórych słabych tekstów Ciechowskiego lepsze są zarówno niektóre teksty Pidzamy, jak i niektóre teksty Łez.
No i co z tego, że Ciechowski ma też słabe teksty?
Najważniejsze, że ma również dobre.

Fajnie by było Lutien, jakbyś doceniła również te dobre teksty Łez, bo jest ich co najmniej kilkanaście, a Ty zdajesz się nie widzieć ani jednego. Na mój gust to świadczy o.....Twoich bezpodstawnych uprzedzeniach (jak najdelikatniej rzecz ujmując). Dzięki za rozmowę.
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 29 lis 2003, 10:55

Lutien a kojarzysz to? 'W kazdej chwili mozesz, mozesz zrobic cos, mozesz wylaczy radio, nie sluchac tych s********'...i mimo ze Lez bym s********** nie nazwala to chyba wiesz co chcialam powiedziec przez ten cytat...:D
Awatar użytkownika
lutien

Postautor: lutien » 29 lis 2003, 13:39

Tez uwazam, Adas, ze taka 'walka na teksty' nie ma sensu. Przytoczylam poniewaz zostalam o to poproszona. Osmielam sie stwierdzic ze ten tekst jest lepszy od wszystkich tekstow lez, a staralam sie zapoznac z wieksza ich iloscia niz tylko te ktore moge uslyszec w mediach. Jednak nie znam wszystkich i tu mam prosbe czy moglibyscie wymienic kilka tutulow tych najlepszych tekstow? chetnie sie zapoznam.

sliwka:
1. znam:)
2. chyba jednak w piosence nie do konca o to chodzi
3. czasem nie moge wylaczyc radia
4. potrafie zignorowac lzy lecace w radio, Wy odbieracie mnie jako osobe ktora strasznie sie przejumje zjawiskiem 'lzy' a tak nie jest. po prostu wciagnelam sie w dyskusje na tym forum, na ktorym sie pojawilam za namowa kolezanki
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 29 lis 2003, 16:50

Co do tekstów Łez, to uważam, że nie są wcale aż tak proste jak niektórzy tutaj piszą. Niektóre oczywiście takie są, ale nie trzeba pisać, że wszystkie! Większość piosenek z banalnym tekstem są u Łez stworzone na żarty np. "Anka", "Przebój"! A to, że czasem zdarzy się im napisać mniej ambitny tekst to już nie znaczy, że wszystkie teksty są słabe. Myślę, że nie powinno się nic porównywać, nawet poszczególnych piosenek Łez do siebie.
...
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 29 lis 2003, 19:02

moon pisze: Większość piosenek z banalnym tekstem są u Łez stworzone na żarty np. "Anka", "Przebój"!

Tylko pytanie które mnie od pewnego czasu nurtuje: dlaczego piosenki te sa -czasem na siłe, jak w przypadku Anki- kreowane na przeboje...i często ieudanie...
Adas pisze:Fajnie by było Lutien, jakbyś doceniła również te dobre teksty Łez,

hmmm "fajnie"? :wink: Adaś piszesz tak jakby sprawiło CI przyjemnośc gdyby ktoś się na ten zespół 'nawrócił' :wink: ja myśle że to co dla np Ciebie jest dobrym tekstem nie musi być nim dla kogoś innego :)
Na mój gust to świadczy o.....Twoich bezpodstawnych uprzedzeniach

i tu jest pies pogrzebany :) co innego byc innego zdania (i chwała bogu że wszyscy się różnimy :D ) tudzież mieć inne gusta...a co innego obnosic sie przesadnie ze swoja awersja i byc na przekór "dla zasady"
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 30 lis 2003, 5:24

Największym "grzechem" zespołu Łzy (choć czasem przez niego samego wzasłużonym, jak w przypadku "Anki"), było to że promował się lub też największą popularność osiągnęły utwory, które nie oddają tego co zespół tworzył najlepszego. Chyba nie jestem pierwsza osobą na Forum,m która to zauważyła....
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...

Wróć do „Łzy”