I co jeszcze?????

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 11 lip 2007, 14:01

A dla mnie ocena teledysku zależy od tego, na ile prawdą jest, że oni się rozwodzą. Bo jeśli to rzeczywiście prawda, jeśli tekst piosenki mimo prostoty jest szczery, to fakt, że jest w teledysku Radek sprawia, że emocje sa wielkie, napięcie, żal i smutek.
Jedynie końcówka dla mnie troszkę nie smaczna (twarz Dody w okolicach krocza Radka).
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 11 lip 2007, 14:02

Dziękuję Julii za "Aliena" :)

Daga, no widzisz, a ja żadnych emocji w tym teledysku nie widzę. Dla mnie Doda jest posągowa i sztuczna.
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 11 lip 2007, 14:04

Może to kwestia wczucia się i doświadczeń :)
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 11 lip 2007, 15:19

Teledysk do Katharsis jest świetny. Powiem szczerze, że kilka razy przeszedł mnie dreszcz... Zdarzenia z teledysku połączone ze smutną miną Dody myślę, że dają pogląd na całą jej obecną sytuację.

I zgadza się z Dagą, może to kwestia wczucia i doświadczeń.

Dla mnie piosenka i teledysk jak najbardziej w porządku. Wręcz-bardzo mi się podobają.
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 11 lip 2007, 15:22

Wiecie co? Obejrzałam ten teledysk parę razy i Daga ma jednak rację. Można tam znaleźć emocje i pewnego rodzaju odniesienia do życia Dody. Dla mnie postacie w maskach symbolizują całe jej otoczenie, w którym ona czuje się zagubiona(opaska na oczach), nie wie gdzie ma iść, jest samotna. W końcu jednak zjawia się ktoś kto bierze ją za rękę, oczywiście tą osobą jest w tym momencie Radek, który zdejmuje jej opaskę z oczu, otacza miłością, nie jest już samotna. Ona w dowód miłości daje mu ten pierścień, który jest jakby jej duszą, którą jemu powierza. Potem nagle coś zaczyna się psuć. Sama 'sztyleto-spinka' symbolizuje jej ból, który chce w sobie zabić. Krew symbolizuje jej złamane serca, a jednocześnie koniec tej miłości. Pierścień, który potem Doda ma na ręce oznacza już całkowity koniec, próbę pogodzenia się z tym i znów samotne życie, a jednocześnie ta krew, którą spija z palca symbolizuje to, że ten okres był dla niej ważny i będzie o nim pamiętać, ale czas to już zakończyć.

Może to trochę dziwne, ale do właśnie takich przemyśleń doszłam oglądając ten teledysk kilkanaście razy i próbując doszukać się tam sensu i chyba go znalazłam ;)
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 11 lip 2007, 15:56

Monika, bo taka właśnie jest symbolika tego teledysku ;)

Ale mi w dalszym ciagu się nie podoba i wręcz mnie śmieszy, sorry dziewczyny ;) Dla mnie Doda jest dobrym marketingowo produktem i nie czuję w Niej emocji.
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 11 lip 2007, 15:58

Monika,my wiemy o co chodzi z symbolami i alegoriami zawartymi w tym teledysku :wink: .

I mam dokładnie takie samo zdanie, jak Oliwia:*.
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 11 lip 2007, 16:28

Nawet nagość w teledysku mogłaby stworzyć mniej kłującą w oczy.. cholera przecież to taki piękny temat i naprawdę można go pokazać pieknie.. a nie tak tanio, sztucznie i po to by wywołać skandal.

A skoro już o Dodzie mowa:

"(...)Doda to kawał obrazoburczej i mało eleganckiej oraz utalentowanej dziewczynki.” - tak twierdzi wokalista zespołu Perfect, Grzegorz Markowski.

http://kobieta.wp.pl/gid,9013126,img,90 ... caid=14150
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 11 lip 2007, 17:21

Ja wiem, że Wy wiecie, ale może znajdzie się ktoś kto nie wie i może trochę inaczej spojrzy na ten teledysk :P Ja go wcześniej oglądałam bez większego wpatrywania się, potem dopiero zaczęłam analizować i w sumie to nie jest on aż taki pusty, ale zgodzę się, że i tak do najlepszych nie należy, nagość w tym teledysku mogłaby być mniej kłująca w oczy, a sam środek przedstawiony inaczej, ładniej :)

http://kobieta.wp.pl/gid,9013126,img,90 ... Bpage%5D=9

Zdjęcie prawie że wycięte z teledysku Pink- Stupid girls ;)
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 11 lip 2007, 18:15

Jeśli ktoś lubi spokojne granie,polecam Josha Radina.
Grał support przed Tori Amos w Kongresowej.
Można posłuchać na myspace.
Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 11 lip 2007, 19:17

Podoba mi się teledysk i piosenka "Katharsis" :mrgreen: Myślałam, że będzie gorzej ale jestem mile zaskoczona.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale Dodą interesują się zarówno Ci, którzy ja kochają i Ci, którzy jej nie cierpią. Jest najpopularniejszą wokalistką w Polsce. Wszędzie jest chętnie zapraszana. Zrobiła karierę i wydaje mi sie, że nie jest sztuczna bo przecież ile można udawać Oo
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 11 lip 2007, 19:28

Mi sie piosenka oczywiscie podoba i to nawet bardzo... Teledysk take. Oczywiscie mozna go odczytywac tak jak Moniczka... ale mozna tez nie doszukiwac sie tam za wiele... tylko tak powierzchownie i wsluchac sie w slowa. A Radek mi sie w tym teledysku nawet bardzo podoba. Ogolnie jestem zaskoczona - bardzo pozytywnie, bo spodziewalam sie kolejnego nudnego teledysku... A ten mi sie bardzo spodobal. Brawo Doda!

A jedyne co mi sie nie pdooba to ta koncwoka z ta krwia... Nie lubie takich widokow w teledyskach... Ale reszta jest swietna. Naprawde.
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 11 lip 2007, 19:34

Kasia masz rację, mówi się o niej i to zarówno dobrze jak i źle, ale się mówi. I jak to mi dzisiaj Adrian powiedział( mam nadzieję, że się nie obrazi, za przytoczenie jego słów :P):

adir pisze:tak czy siak, będzie hitem, bo ten teledysk jaki jest taki jest ale przyciąga oko, a zresztą doda tak wypracowała sobie swoją postac, że jak ktoś ja usłyszy w radiu to przystaje i slucha, bo jest postacią charakterystyczną. I to jest niestety dobry pomysł na kariere, tzn może nie o tyle dobry co skuteczny...

I to jest prawda. Doda potrafi zrobić wkoło siebie szum i sprawić, że się o niej mówi, nieważne czy źle czy dobrze, ale się mówi.
Kasia co do udawania, to wydaje mi się, że z tym rozwodem to jednak nie jest prawda, a jedynie sytuacja stworzona na potrzeby piosenki i promocji, bo jakoś przed tym Doda trochę zgasła, nie mówiło się o niej. Nie wiem, może się mylę, może nie, czas pokaże ;)
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 11 lip 2007, 20:20

Teledysk raczej mi się nie podoba ;)

A tutaj jeszcze raz o słowach Markowskiego na temat Dody.
http://muzyka.wp.pl/g,0,id,31147,niusy. ... 177528.817

Oraz błyskawiczna odpowiedź Dody z jej strony:

"Nie chce mi się wierzyć, że tak doświadczony rockandrollowiec udzielił takiego gniota (pseudowywiadu) do ścierwa, którym brzydzą się wszyscy artyści i poniża się do tego stopnia, żeby zupełnie bez powodu ubliżać i obrażać młodszą artystkę. Mam nadzieję, że jest to kolejna prowokacja Fucktu, mająca na celu wywołać moją sarkastyczną odpowiedź. Ja jednakże wstrzymam się od głosu. Jest mi najnormalniej w świecie przykro jeśli to prawda i przestaję wierzyć w autorytety muzyczne oraz w dobrego ducha rocka."
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 11 lip 2007, 20:31

A ja dziś na zmianę słucham Markowską i Dodę ;> ;> Jeszcze mi się mp3 zepsuje ;P.Obie te piosenkarki są rozpieszczone i kapryśne.

Wróć do „Różne czyli Inne”