I co jeszcze?????

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 16 sie 2007, 20:04

bLaZeJeQ pisze:Słyszeliście tę piosenkę Luberta? Jeżeli dobrze kliknąłem na link na Onecie to jest jak dla mnie niezła.. taka wakacyjna xD

Fakt, jest taka wakacyjna, ale refren jest trochę monotonny :P "Idę na plażę, na plażę, idę na plażę, idę na plażę, na plażę, idę" ;) Dla tych, którzy nie słyszeli:
http://pl.youtube.com/watch?v=DXVw6tkf5FE

bLaZeJeQ pisze:"Tomek był moim przyjacielem. Nie chcę kopać leżącego".

To, że był jej przyjacielem to można usłyszeć w piosence "Judasze" ;)
A tak przy okazji Dody: słuchaliście może jej nowej płyty? Mnie się nawet podoba, gra ostrzej i ogólnie fajnie. Teksty są dość mocno autobiograficzne.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 16 sie 2007, 20:28

moniczka-s14 pisze:A tak przy okazji Dody: słuchaliście może jej nowej płyty? Mnie się nawet podoba, gra ostrzej i ogólnie fajnie. Teksty są dość mocno autobiograficzne.

Cofnij się kilka stron-dużo naszych opini :)
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 16 sie 2007, 21:01

W Drawnie zespołu ten grał przed Łzami :wink:
I gdzieś czytałam, że ma on właśnie tworzyć taką wakacyjną, plażową muzykę :wink:
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 16 sie 2007, 21:27

Z.U.-Oliwia pisze:
moniczka-s14 pisze:A tak przy okazji Dody: słuchaliście może jej nowej płyty? Mnie się nawet podoba, gra ostrzej i ogólnie fajnie. Teksty są dość mocno autobiograficzne.

Cofnij się kilka stron-dużo naszych opini :)

Dzięki :) Nie było mnie miesiąc w kraju i nie miałam dostępu do neta, więc nie wiem co się działo :P
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 16 sie 2007, 21:34

Ostrzej to Doda "grała" (a właściwie grali Lubert, Najman i Posejdon) na pierwszej bardzo dobrej płycie Virgin :wink:
A teksty są na wyrost autobiograficzne ;)

A co do tej piosenki Tarji, którą dała Cieniu, to średnio mi się podoba. Jest rockowa, ale czy to na pewno "właściwa" piosenka Tarji? Tzn. taka z przyszłego albumu czy tylko kawałek nagrany na jakąś specjalną płytę lub na specjalną okazję. Tarja często robi takie rzeczy ;)
W tej piosenki brakuje mi muzyki Nightwisha w tle. Wiadomo, że Tarja była głównym znakiem Nightwisha, jednak bez typowo nightwishowej muzyki jak dla mnie, brzmi słabiej ;)

A jeśli już wspomniałem o Nightwishu, to słuchałem już kilka razy wersji promo najnowszego albumu z nową wokalistką. Słychać, że piosenki pisane pod Tarję, Anette czasem nie daje rady, ale stara się. Po pierwszym przesłuchaniu byłem trochę rozczarowany, ale teraz stwierdzam, że nowa wcale taka zła nie jest. Płyta jest bardzo dobra, podobna muzycznie do "Once". Szczególnie wymiata 15-minutowy otwierający płytę megakawałek ;D Na tej płycie zdecydowanie więcej śpiewa Marco, co jest zrozumiałe :P Wtedy słychać, że to naprawdę Nightwish :) Żeby nie było, że tylko chwalę, to muszę też napisać coś negatywnego. Płyta jest zdecydowanie za długa, później zaczyna nudzić, trwa 75 minut, kilka kawałków jest po prostu mocno zbędnych. Ale ogólnie oceniam tę płytę wysoko i polecam. Mnie jako fanowi Nightwish, a nie Tarji, płyta przypadła do gustu :)
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Błażej
Kontaktowanie:

Postautor: Błażej » 17 sie 2007, 11:13

Wszystko to był tylko żart xD

Z CGM.pl:

"Nasi koledzy z zespołu T.Love śpiewali kiedyś "jesteście nabrani, tak bardzo nabrani…”. Dziś z szerokim uśmiechem na ustach, pragniemy tę radosną pieśń zadedykować wszystkim, którzy z wypiekami na twarzy i napięciem godnym słupa elektrycznego, przez kilka ostatnich dni komentowali doniesienia mediów dotyczące powstania nowego zespołu Tomka Luberta, VIDEO. Nasza wiara w polskich Internautów jednak nie osłabła, gdyż większość Narodu szybko złapała dowcip i wraz z nami dała się ponieść fali radości i szydery uknutej bardzo cienkimi nićmi. Tym, którym jednak zabrakło dystansu i pogody ducha, wyjaśniamy (nie ma nic gorszego niż tłumaczenie dowcipu…): ani tytuł naszej premierowej piosenki "Diamond Beach” ani historyjka o ekskluzywnym hotelu w Turcji nie są prawdziwe! Prawdziwe jest jedynie nasze zażenowanie oryginalnym, niepoprawnym i rażąco niegramatycznym tytułem płyty (co na szczęście również wielu Internautów dostrzegło), jak i jej groteskową muzycznie i tekstowo zawartością. Ale o gustach się nie dyskutuje więc… to był żart czyli dowcip czyli anegdotka, proszę Państwa! Dzisiejsza reakcja strony dotkniętej naszym szyderczym potraktowaniem „suki” dowodzi, iż nie wszyscy Rodacy mają wesoło pod kopułą. Nie spodziewaliśmy się, że Dorota zrozumie nasz banalny dowcip (jej wysokie IQ jest równie autentyczne, jak biust!), ale że w jej służbie pracują tak ciężko myślący "doradcy” - to nas mocno zdziwiło. Gratulując Dorocie medialnego zamieszania wokół solowej kariery i każdego kolejnego rozwodu, współczujemy jednocześnie współpracowników i braku poczucia humoru…"
Tomek Lubert
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 21 sie 2007, 17:53

HAPPYSAD

Jak już wspominaliśmy 1 września to dzień Skarfestu i premiery naszej trzeciej płyty. O Skarfeście było już nie raz (zapraszamy ponownie), tym razem więc krótko o płycie, która w całej Polsce powinna się pokazać w ciągu tygodnia od premiery.

Okładka płyty:
Obrazek

tytuł: Nieprzygoda

piesenki:

1. milowy las
2. styrana
3. damy radę
4. długa droga w dół
5. jałowiec
6. nieprzygoda
7. armagedon
8. taka historia
9. tak się boję
10. powroty
11. iq
12. ludzie chcą usłyszeć wieści złe

Nagraliśmy ją powoli i dokładnie, pod czujnym okiem Leszka Kamińskiego, przy udziale paru naszych gości, w domowej atmosferze studia S4 w Polskim Radiu i jeszcze bardziej domowej atmosferze Słabego Studia SP Records. Po raz kolejny dzięki wszystkim za umożliwienie nam nagrania tej płyty tak jak chcieliśmy, tam gdzie chcieliśmy i z tymi, na których nam zależało.
Pierwszym singlem z płyty będzie Milowy Las. Szczegóły wkrótce.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 22 sie 2007, 18:19

Ze strony Dody:
"Plotki były różne, ale fakt jest jeden - Doda będzie jurorką w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie", który już od 28 września emitowany będzie na antenie TVP2. Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że widzowie TVN-u też będą mogli nacieszyć się Dodą i to nie tylko w Sopocie. Szczegóły już wkrótce!"

"Wczoraj odbyła się gala organizowana przez Telewizję Publiczną, na której TVP przedstawiła swoją jesienną ramówkę. Podczas uroczystości Doda zaśpiewała specjalną wersję Katharsis w aranżacji akustycznej, która powaliła publicznośc na kolana, a błysków fleszy nie było końca. Fotoreporerzy mieli także niezłą gratkę, kiedy Dodzie przypadł zaszczyt pokrojenia tortu. Doda w charakterystyczny dla siebie sposób skonsumowała ów tort, czego skutkiem był śliczny niebieski język, który już teraz możecie oglądać na zdjęciach w galerii."

-

-

Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 28 sie 2007, 22:17

I znowu Doda:

"Cześć! Jak pewnie już zauważyliście jestem nominowana aż w czterech kategoriach w plebiscycie VIVA Comet 2007. Nie ukrywam, iż miło by było, gdybście zagłosowali na mnie tak licznie jak zawsze :-). O czym muszę również napisać - byłam wczoraj na koncercie w Dębnie i zrobił on na mnie ogromne wrażenie, więc pozdrawiam gorąco publiczność, którą będę jeszcze dłuuuuugo wspominać! Chciałam również z tego miejsca podziękować wszystkim fanom za słowa wsparcia i przemiłe maile. Cieszę się, że zawsze mogę na Was liczyć. Tymczasem jestem strasznie podekscytowana wizją zbliżającego się festiwalu w Sopocie. Wszystkich, którzy będą obserwowali to wydarzenie czeka wiele niespodzianek związanych z moimi kreacjami... i nie tylko :-). Nie możecie tego przegapić! Zaraz wsiadam do samolotu, więc kończę orędzie - buziexy. GLEBA. Wasza Doda

PS. 15:33 - Pani z lotniska Monika P. pragnie Was wszystkich przeprosić za swój zły dzień, bo jej mąż się nie postarał i nie zrobił jej dobrze (albo nie robi jej już od 10 lat), dlatego jest szczególnie złośliwa dla klientów na lotach krajowych. Udowodniła to dzisiaj, wykorzystując swoją pozycję i nie wpuszczając mnie na pokład samolotu z niewiadomych przyczyn. Właśnie czekam następną godzinę na lotnisku i z tego rownież miejsca pragnę Was poinformować, iż dzisiejszy koncert może lekko przesunąć się w czasie przez 'widzimisię' brzydkiej, złośliwej i starej pindy, która ma w dupie to, że fani czekają. Przez taki incydent wrednej baby, klienci LOT-u mogą się zniechęcić do korzystania z ich usług, dlatego tymbardziej proponuję zwracać większą uwagę na dobór personelu

16:21 - właśnie jestem po bardzo burzliwej i nieeleganckiej rozmowie z kierowniczką Asią N. która próbowała wmówić mi, że to, iż dopiero teraz kończy się odprawa do samolotu, który odlatuje za 9 minut, nie ma nic wspólnego z tym, że identycznym samolotem nie poleciałam, mimo, że odprawiałam się pół godziny przed odlotem. Na koniec zawinęła się na swoim grubym tyłku i postraszyła ochroną, z którą to zrobiłam sobie sesję zdjęciową. Pozdrawiam ich serdecznie! Teraz jest godzina 16:30. Właśnie siedzę w autobusie, który nadal nie rusza, mimo, że za 5 minut powinien startować mój samolot. Nadal nie mogę zrozumieć ludzkiej złośliwości, która nie ma granic. Rozumiem, że są prywatne sprawy, ale w pracy przede wszystkim powinien decydować profesjonalizm.

Pierwszy raz mam nadzieję, że nie spotkam już na swojej drodze ludzi, którzy do pracy przenoszą swoje prywatne frustracje. Czasami warto być miłym, uczynnym i przymknąć na pewne rzeczy oko, bo dobro zawsze wraca. Pozdrawiam całą ekipę lotniska w Warszawie mając nadzieję, że już do końca życia będę się śniła tym wrednym babsztylom po nocach...

Przepraszam wszystkich za moje beznadziejne wynurzenia, ale jestem zdenerwowana do potęgi, że ktoś chcąc zrobić na złość mnie krzywdzi też moich fanów..."

-

-

Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 31 sie 2007, 20:05

Proszę o skasowanie tego posta ;P
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2007, 10:54 przez Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.

-

-

Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 01 wrz 2007, 9:52

Norah Jones...bardzo lubię,ale...

wydaje mi się,że takie stylowo rzeczy i wykonawcy (Norah Jones,Tori Amos,Katie Melua,Josh Radin itp.) nie nadaję się do grania na stadionach,w wielkich salach i amfieatrach.Wolę oglądać takie występy raczej w klubach i kameralnych sceneriach.
Dało się to odczuć w moim mniemaniu wczoraj.Za wielkie to było.Taka muzyka potrzebuje werbalnego kontaktu artysty i widza.Po drugie nie podobała mi się setlista.Zresztą Norah ma ten problem,że większość piosenek brzmi podobnie,a nawet na jedno kopyto,można powiedzieć.
Za to instrumentarium,wykonanie,aranżacje...jestem pod wielkim wrażeniem.Mam nadzieję,że szeroka publiczność lubująca się w słabym popie w wykonaniu Gosi A,. doceni wczorajszy koncert.

Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 01 wrz 2007, 11:00

Wczoraj koncert galowy, na którym wystąpiła Norah Jones, a dziś:

19.30 Międzynarodowy Konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności: "W 1. części widzowie zobaczą polskich wykonawców: Feel, Małgorzatę Ostrowską, Sumptuastic, Szymona Wydrę & Carpe Diem i Łukasza Zagrobelnego. Najlepszy będzie walczyć w finale o Bursztynowego Słowika z artystami zagranicznymi. Będą to: Thierry Amiel (Francja), Sophie Elisse Bextor (Anglia), The Cloud Room (USA), Monrose (Niemcy), Emmanuel Moire (Francja) i September (Szwecja). Zwycięzcę wybierze jury. Ponadto wystąpią Doda i Stachursky."

A jutro:
19.30 Gorączka niedzielnej nocy: "Na scenie pojawią się najsłynniejsze gwiazdy amerykańskiej muzyki dyskotekowej lat 70.: Gloria Gaynor, The Village People, Hot Chocolate, Kool & The Gang i Sister Sledge. Przewodnikiem po tamtych czasach będzie Kayah, która na tę okazję przygotuje wiele niespodzianek."

PS. Płyta Happysad jest już do ściągnięcia w necie ;P

-

-

Awatar użytkownika
Błażej
Kontaktowanie:

Postautor: Błażej » 01 wrz 2007, 23:19

No to w Sopocie oba Słowiki zgarnęli moi faworyci :>

A Kasia Cichopek z Marcinem Hakielem na konkursie eurowizji tańca zajęli czwarte miejsce :)
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 02 wrz 2007, 22:06

Z polskich wykonawców najlepszy był dla mnie Łukasz Zagrobelny "Nieprawda" ;)
Natomiast w międzynarodowym konkursie moi faworyci to kapela ze Stanów Zjednoczonych z taką znaną piosenkę, ale nie pamiętam ani nazwy kapeli, ani piosenki ;P
A Feel? No może być ;P Taka sobie piosenka ;)

A co do Eurowizji tanecznej, to wygrała para z Finlandii. Polska na 4 miejscu, to najwyżej uplasowana para nie składająca się wyłącznie z profesjonalnych tancerzy czy coś takiego ;P

A dziś na tv4 zaczęła się czwarta edycja Big Brothera ;D <dlatego nie oglądałem tej disco nocy w Sopocie ;P >

-

-

Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 02 wrz 2007, 22:28

Nemo pisze:A dziś na tv4 zaczęła się czwarta edycja Big Brothera ;D <dlatego nie oglądałem tej disco nocy w Sopocie ;P >

Niestety widziałam to, jaka tragedia.. i Silski tam śpiewał :| :roll:
A noc disco całkiem fajna no i Kayah, która ma cudowny kontakt z publicznością.
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]

Wróć do „Różne czyli Inne”