I co jeszcze?????

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 30 maja 2003, 21:52

[quote="jesoos]Niom...na samym końcu jeden instrumental spokojny jak diabli i troche długawy a zaraz potem ślicznie szybka Dyers Eve..kocham ten utwór (chciałem go kiedyś puścic w Opolskim Highlanderze ale nie miałęm odwagi :wink: )
Ogólnie album strawny jak porządna porcja golonki...trzeba sie z nim osłuchać...później coraz bardziej się podoba :wink: a St.Anger brzmi jakby chcieli nagrać ta płytę jeszcze raz -szybciej :D[/quote]

NO "To Live Is To Die" to genialny instrumental... najpierw akustyczne wjescie, potem troche młocenia, znow zwolnienie, spokojna gitaraka, jakies smyczki etc. (i tu pojawia sie pewna sprawa, na wileu biografiach oisze ze pierwszy raz instrumenty symfoniczne pojawily sie w muzyce Metallicy w utworze "Nothing Else Matters, jak widac to jest błedem bo pierwszy był omawiany instrumental), i potem znow ostro i na koncu znow ta gitarka... i wchodzi Dyers Eve czyli naprade genialny thrashowy kawałek gdzie perkusja prowadzi przez cały czas... A i jeszcze jedno, na "...And Justice..." w utworze tytulowym jets takie genialne solo gitarowe... cos wspaniałego... :)
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 06 cze 2003, 23:39

A JA MAM "ST.ANGER" :P:P:P :D Naprawde bardzo sie ciesze... dodatkowo do plyty dodany jest DVD ale niestety nie mam odtwarzacza DVD, ale... ale mam za to nwoy album tez.... na razie nie przesłuchalem... ale zaraz ide to nadrobic... ale wiem jedno nie zawiode sie... niedługo napisze recenzje... i wybaczcie mi ze teraz nowa płyta Łez idze w odstawke na nową Metallice czekałem od 1999 od czasu płyty "S&M"...
I tylko jedno METALLICA POWRÓCIŁA W CHWALE !! :D :P
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 07 cze 2003, 1:35

Wczoraj po północy w audycji Piotra Kaczkowskiego na Trójce było kilka kawałków z St.Anger i...musze przyznać ze mnie to zdziwiło...to co mam na dysku to utwory które nie weszły na płyte...sa krótsze i rzeczyuwiście bardziej thrashowo-deathowe :P
To co jest na St.Anger to siedmiominutowe conajmniej thrashowo-punkowe granie (własnie tak) jak juz ktoś w teraz rocku zauważył można grać punkowe riffy ale...nie przez siedem minut :P
Płyta bardzo dobra tylko te utwóry przydługie...Lars nauczył się nowych sztuczek z werblem (brzmi jak w Slipknot ;) co chwile zmiany tempa i wielowarstwowe wokale (np na Shoot me again -bardzo fajny)
Jednak czas utworów sprawia że po pierwszym przesłuchaniu płyta może trochę nużyć...i cieszę się że momentami vokal hetfielda jest klimatyczny jak na Load :D
ogólnie jest zajebiście
a juz napewno lepiej jak było :twisted:
kończę słowami wypowiedzianymi wczoraj przez Piotra Kaczkowskiego: "ta płyta nie bierze jeńców" :D
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 cze 2003, 1:50

Nowa płyta Metallicy to jakby eksplozja tych negatywnych emocji jakie zbierały się przez zespół przez ostatnie lata... Odejście Newsteda, afera z Napstere czy też odwyk Hetfielda...
Te wszystkie wydarzenia na pewno wpłynęły na ten krążek... bo "St.Anger" to płyta bardzo agresywna, miejscami zabójczo szybka, miejscami wolna i bardzo ciężka... Ale jest to jakby wyładowanie tej energii, tych negatywnych emocji gromadzonych przez lata... Bo na tej płycie nie znajdziemy żadnych ballad, czy żadnych rockowych skocznych kawałków... Tu mamy do czynienia z dawką naprawdę genialnego metalu... jest ciężko, są ciekawe melodie... kompozycje są długie, ale nie nudzą... płyta jest bardzo spójna... tworzy jakby jedną całość... o poszczególnych kompozycjach nie ma co pisać... tego trzeba posłuchać... wspaniałe utwory, genialne riffy i to co w tym albumie rzuca się od razu w uszy... mianowicie praca perkusji... to co Lars pokazuje na "St.Anger" to mistrzostwo świata.... Kilka słów jeszcze o produkcji płyty... kto spodziewa się sztucznego, czy krystalicznego brzmienia będzie zawiedziony mocno... płyta brzmi bardzo brudno... czuć spontaniczność grania...
Podsumowując "St.Anger" to wielki powrót Metallcy, płyta genialna i dla mnie płyta roku 2003... Na kolana przed "St.Anger"...
Awatar użytkownika
Klaudia
Kontaktowanie:

Postautor: Klaudia » 07 cze 2003, 16:39

Czego ja słucham?
Głównie i przede wszystkim rock'a ;p
1) Bon Jovi
2) IRA
3) Łzy, Edyta Bartosiewicz, Loch Ness, Janis Joplin, Creed, T.Love i wiele wiele innych ;)
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Awatar użytkownika
grabola

Postautor: grabola » 14 cze 2003, 21:42

ja tam lubie BAJM :) :)
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 14 cze 2003, 23:53

Udało mi się wczoraj -niestety przypadkiem- zobaczyć klip do St.Anger...kręcony w San Quentin (czy ktoś przed nimi nagrywał tam teledysk?? :twisted: ) pomysł super a klip? buciki poszły same na spacer hihi

A dziś zbieram kawałki MTv Icon z wiadomo kim... jeżeli jescze nie widziałeś to szczególnie polecam Fuel w wykonaniu Avril L. i One...Korna (tylko chłopaki troche za szybko skończyli...widać nadgarstki za słabe do thrashu :twisted: )
Ostatnio zmieniony 15 cze 2003, 20:04 przez jesoos, łącznie zmieniany 1 raz.
It's the only way.
Awatar użytkownika
Ali3

Postautor: Ali3 » 15 cze 2003, 0:50

Jak można słuchać czegoś innego gdy mamy Łzy :shock:
A tak poważnie to od zawsze słuchałem Bajmu,Lady Pank, AC\DC, Pink Floyd, Mike Oldfield, Scorpions, a ostatnio też spodobało mi się Antidotum Kasi Kowalskiej. Nie ograniczam się tylko do Rocka bo jest wielu dobrych wykonawców i w innych stylach muzyki których naprawde warto posłuchać jak np. Wanessa May która muzyką poważną potrafiła zachwycić nawet najmłodszych którzy normalnie by nawet nie pomyśleli że tak stare utwory muzyczne można tak zagrać.
Ale teraz są tylko Łezki nawet sobie płyte przegrałem na kasete i słucham w drodze do pracy i w pracy a po pracy zażynam cd w komputerze najnowszą płytą, dobrze że dali na płycie odtważacz który umożliwia słuchanie tej płyty w CD komputera, jest też teledysk i 10 minutowy filmik o zespole, więc lepiej kupujcie oryginalne płyty bo na piratach pewnie tego nie będzie , a i z szacunku dla zespołu bo 25 zł za płyte to naprawde rozsądna cena i jeśli my będziemy kupowali płyty które nie mają wyśrubowanych cen, to może wkońcu dotrze do kogoś w tym kraju że płyty w tej chwili żadko są w cenach na które może pozwolić sobie zwykły śmiertelnik, a właśnie na nowej płycie Zespół wypowiedział się za tym by płyty były tańsze, a przede wszystkim to zrobił i na koncercie mogłem sobie kupis za 25 Zł najnowszą płyte a na następnum koncercie w Chorzowie kupie sobie jeszcze te dwie płyty które mi brakują, a te starsze na koncercie były po 20 zł.
Łeski za to was szanuje, i nikt mi nie wmuwi że poszliście w komercje bo gdyby tak było to Wasze płyty by kosztowały tyle co innych naszych komercyjnych wykonawców np. Budka Suflera- ich płyta nie da się nawet odtważać w komputerze a to dla mnie już skandal, płace i nie moge sobie posłuchać bo jakiś idiota wymyślił sobie że to sposób na zabespieczenie płyty przed kopiowaniem, piraci sobie i tak dają rade, a udeża to pośrednio i w wykonawców bo jak kupie sobie pirecką kopie budki to gra w komputerze, więc po co mam sobie utrudniać życie kupowaniem oryginału Budki który mi nie będzie grał.
Nowej płytki naszych Łesek możecie słuchać i oglądać na komputerze więc kupojcie spokojnie , takie podejście do cen przez zespół popieram.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 15 cze 2003, 7:35

Ja tez popieram to podejscie do cen, aczkolwiek jeszcze kilku/nastu moich znajomych patrzy na płytę ze smutkiem i rezygnuje z zakupu...
25 zł to wprawdzie niedrogo w porownaniu z innymi plytami, ale dla wielu ciagle zbyt duzo, zeby sobie pozwolic...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 15 cze 2003, 17:14

jesoos pisze:Udało mi się wczoraj -niestety przypadkiem- zobaczyć klip do St.Anger...kręcony w St.Quentin (czy ktoś przed nimi nagrywał tam teledysk?? :twisted: ) pomysł super a klip? buciki poszły same na spacer hihi

A dziś zbieram kawałki MTv Icon z wiadomo kim... jeżeli jescze nie widziałeś to szczególnie polecam Fuel w wykonaniu Avril L. i One...Korna (tylko chłopaki troche za szybko skończyli...widać nadgarstki za słabe do thrashu :twisted: )

MTV Icon widziałem i w sumie to te covery nie wypadły najlepiej... No ale jezeli ykonują je takie "gwiazdy" jak Limp Bizkit czt Avril :/ no ale niewazne... wogóle ostatnio w TV czesto cos metallica leci i zdazylem zoabczyc 2 niezłe koncerty jeden na MTV a jebden Na vivie...
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 15 cze 2003, 19:24

PRZENIOSŁAM TE POSTY DO TEGO TEMATU....ZAPOBIEAGWCZO....BO WYOBRAŹCIE SOBIE JAK KAZDY TERAZ OTWORZY NOWY TEMAT NA TEMAT INNEGO ZESPOŁU......I BĘDZIE OCZEKIWAŁ OPINII FORUMOWICZÓW O TYCH KAPELACH....

Screemer1 napisał(a):

Czesc ludziska .. co powiecie na zagraniczny zespolik Evanesence. Tworczoscia i stylem przypomina mi moje kochane "Łezki". Jesli jeszcze nie slyszeliscie to polecam. Kto juz slyszal to prosze o komentarze.

Dorota
nareszcie ktoś jeszcze zauważył ten zespół strasznie mi się podoba muzyka, którą grają... świetny jest utwór "Lies"

Łukaszo
Puki co to znam jedynie "bring me to life" i bardzo mi sie podoba. Taka muzyka to cos dla mnie, niestety niemiałem jeszcze okazji poznac innych kawałków.
Sylwia
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 15 cze 2003, 20:13

Ghrave pisze:MTV Icon widziałem i w sumie to te covery nie wypadły najlepiej... No ale jezeli ykonują je takie "gwiazdy" jak Limp Bizkit czt Avril :/ no ale niewazne... wogóle ostatnio w TV czesto cos metallica leci i zdazylem zoabczyc 2 niezłe koncerty jeden na MTV a jebden Na vivie...

Mi sie te corevy nawet podobały (szkoda że Korn skończył tak szybko :twisted: ) właśnie o to na takich imprezach coverowych chodzi żeby utwór wykonał zespół który z gatunkiem nie ma wiele wspólnego... natomiast niekoniecznie podobała mi się Shakira śpiewająca "Dude looks like a lady" w Icon Aerosmith...
Myślę że gdyby za te utwory wzięły się takie oddziały jak np Cannibal Corpse czy Testament nie było by aż takich niespodzianek :D
It's the only way.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 19 lip 2003, 13:51

A ja mam w sumie smutnego newsa dla fanow black metalu, rozpadl sie Immortal :(
A wiec kolejna legenda tworzaca ten gatunek muzyki przestala istniec...
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 19 lip 2003, 13:57

Sylwia pisze:PRZENIOSŁAM TE POSTY DO TEGO TEMATU....ZAPOBIEAGWCZO....BO WYOBRAŹCIE SOBIE JAK KAZDY TERAZ OTWORZY NOWY TEMAT NA TEMAT INNEGO ZESPOŁU......I BĘDZIE OCZEKIWAŁ OPINII FORUMOWICZÓW O TYCH KAPELACH....

Screemer1 napisał(a):

Czesc ludziska .. co powiecie na zagraniczny zespolik Evanesence. Tworczoscia i stylem przypomina mi moje kochane "Łezki". Jesli jeszcze nie slyszeliscie to polecam. Kto juz slyszal to prosze o komentarze.

Dorota
nareszcie ktoś jeszcze zauważył ten zespół strasznie mi się podoba muzyka, którą grają... świetny jest utwór "Lies"

Dla mnie również 'Lies' to świetny utwór.Jak i zarazem 'My Immortal' czy 'Eternal' w którym jest niesamowita burza :D Tylko osoby które ściągają Evanescnece z kazaa to,to troszke do nerwów doprowadza,bo sa tam 'trzaski' (lub jak ktoś to inaczej nazywa :P ) ,które (chyba)zabezpieczają przed kopiowaniem...
marigell

Postautor: marigell » 19 lip 2003, 14:02

Ja nie mam żadnych trzasków :D

A ostatnio słucham APOGEUM :D
Obrazek

Wróć do „Różne czyli Inne”