I co jeszcze?????

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 01 paź 2009, 22:35

memo pisze:Jeśli cała płyta taka będzie (a według zapowiedzi Anji - będzie), to szykuje się jedna z najlepszych płyt roku i może najlepsza płyta Closterkeller. Na pewno najlepiej brzmiąca.

nie rozumiem twojej euforii. mam cztery płyty Klostera, wszystkie sa jednako dobre i wszystkie brzmią jednako świetnie. tylko między kawałkami jest różnica oczywiście. nie wiem w czym ta plyta miąła by byc lepsza od wczesniejszych.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 02 paź 2009, 0:16

EfektMotyla pisze:

:shock: :shock: :shock:
To jakiś żart?

Jaaa, ale szok... cóż za beznadzieja! Nie mówcie że taka będzie płyta, załamka! A gdzie Chylińska z dawnych lat???:( Tak czekałam na tą płytkę :?
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 02 paź 2009, 8:53

To jest żenujący pop na poziomie Mandaryny. Co jej się stało??
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 02 paź 2009, 14:18

mar-r pisze:To jest żenujący pop na poziomie Mandaryny. Co jej się stało??

Może to tylko 1 piosenka? trzeba byc dobrej myśli , bo tej złej nawet nie dopuszczam :wink: Ta piosenka jest naprawdę na poziomie Mandaryny.
Awatar użytkownika
tynka
Członek FFC

Postautor: tynka » 02 paź 2009, 16:50

Ja dziś wybieram się na otwarcie Sceny Bajka-Kina Amok w Gliwicach [ po remoncie].
W programie m.in. projekcja filmu Tomka Bagińskiego "Kinematograf"
oraz koncert z udziałem Krystyny Prońko, Michała Gasza i Marzeny Korzonek.
;-)
http://www.amok.gliwice.pl/page.php?page=movie&id=806
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 02 paź 2009, 17:10

Ewela pisze:
mar-r pisze:To jest żenujący pop na poziomie Mandaryny. Co jej się stało??

Może to tylko 1 piosenka? trzeba byc dobrej myśli , bo tej złej nawet nie dopuszczam :wink: Ta piosenka jest naprawdę na poziomie Mandaryny.

Też mam taką nadzieję. Często najgorszymi piosenkami na płycie są właśnie single.
gg: 1604953
o-lk-a

Postautor: o-lk-a » 02 paź 2009, 19:54

Jeśli chodzi o Chylińską... Rzadko jest tak, że brak mi słów, ale tym razem właśnie tak jest. No nie wiem, na prawdę nie wiem, co mam na ten temat mówić...

Żal.
Obrazek

bak.aleksandra@hotmail.com
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 03 paź 2009, 23:12

To chyba nie jest żart z tą Chylińską, bo jest ona też w propozycjach do Szczecińskiej Listy Przebojów, ale prowadzący też nie byli zachwyceni nowym singlem. Zobaczymy co będzie dalej, może to taki jednorazowy wybryk ;)

jesoos pisze:nie rozumiem twojej euforii. mam cztery płyty Klostera, wszystkie sa jednako dobre i wszystkie brzmią jednako świetnie. tylko między kawałkami jest różnica oczywiście. nie wiem w czym ta plyta miąła by byc lepsza od wczesniejszych.

Oj nie brzmią świetnie, co przyznaje sam zespół i fani Clostera na forum. Wg Ciebie "Nero" brzmi świetnie?

Płytę "Aurum" już mam i jestem pod wielkim wrażeniem - cudo.
Polecam ;)
Więcej napiszę wkrótce ;>
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 04 paź 2009, 22:14

Nemo pisze:Oj nie brzmią świetnie, co przyznaje sam zespół i fani Clostera na forum.

masz swoje zdanie czy przepisujesz opinie z forum Clostera?
Wg Ciebie "Nero" brzmi świetnie?

pusciłem, brzmi fajnie, choc nieco przytłumione. ale nie narzekam ;)
It's the only way.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 04 paź 2009, 22:57

jesoos pisze:
Nemo pisze:Oj nie brzmią świetnie, co przyznaje sam zespół i fani Clostera na forum.

masz swoje zdanie czy przepisujesz opinie z forum Clostera?

Oj mam, mam ;) Jak zawsze zresztą ;)

jesoos pisze:
Wg Ciebie "Nero" brzmi świetnie?

pusciłem, brzmi fajnie, choc nieco przytłumione. ale nie narzekam ;)

Nie znam "technicznego słownictwa", ale dla mnie ta płyta dudni, muzyka jest jakby zza mgły, nie słychać gitar - posłuchaj angielskiego "Nero", które było zmiksowane (albo nawet nagrane) jeszcze raz i brzmi dużo lepiej ;)

A co do przepisywania opinii z forum Clostera, to teraz przepiszę taką opinię :twisted: A mianowicie wkleję swoją recenzję płyty, którą napisałem tam na forum:

Płytę chciałem mieć od razu w dzień premiery. W piątek byłem we wszystkich sklepach z płytami w Szczecinie - w dwóch Empikach, w Carefourze, Realu i Media Markt. W Carrefourze i Realu oczywiście nie było, w jednym Empiku miła pani powiedziała, że jeszcze nie ma w żadnym Empiku i nie wiadomo kiedy będzie, a w drugim Empiku niemiła pani odburknęła, że ona nie ma tej płyty i nie wie kiedy będzie. W Media Markt rano nie było, ale miała dojść dostawa, i tak od 11 do 16 czekałem na płytę, co jakiś czas chodząc do obsługi i pytając czy przyszła dostawa. Kurier się spóźnił, w końcu jak dotarł, to dali mi (z litości chyba
już :P ) tę płytę "spod lady". Tylko 29,99 za 80 minut muzyki to bardzo dobra cena. Kupiłem w końcu i pojechałem do domu słuchać.

Płytę zaczyna "Ogród półcieni" bardzo ciekawym wokalem Anji, podoba mi się melodia w zwrotkach i fragment "żal zmarnowanych lat". Perkusja od 1:45 też jest bardzo miła :P W książeczce refren jest wcześniej niż w rzeczywistości w piosence. W ostatniej zwrotce jest
"marzeniami czule nawożony", a w książeczce "uczuciami czule nawożony". Bardzo dobry początek płyty.

Drugi kawałek "Złoty" - nie byłem do niego przekonany od samego początku, ale teraz doceniłem jego piękno i smutek. Krótki, ale wymowny tekst i tak jak w tekście nie trzeba nic więcej mówić. Bardzo podoba mi się "więcej nic już nie powiem" i potem ta zajebista
gitarka już do końca piosenki, która potęguje smutek tego tekstu, tak jak wokalizy Anji.

Trzeci "Nocarz" - po zapowiedziach spodziewałem się mocnego, wręcz metalowego kawałka i po pierwszym przesłuchaniu się rozczarowałem, ale ten kawałek zyskuje moją coraz większą sympatię z czasem. Podobają mi się te "niepokojące" klawisze od 00:42. W książeczce "w sercu", w tekście "w serce". Zajebiste to wyciszenie w wyrazie "amfetamina". Ale moje serce zabrała krótka gitarka od 3:00. Supertekst "Kiedy wreszcie pęknie Twoje serce?". "My Bogom podobni..." itd. ciężko zrozumieć, dobrze że jest książeczka z tekstem :P W tej i w kilku
innych piosenkach zakończenie polega na "wyciszaniu" - nie lubię tego, ale cóż.

Teraz kontrowersyjna (na tym forum) "Vendetta". Jeden z najsłabszych kawałków na płycie, co nie znaczy, że słaby, bo nie ma na tej płycie słabych kawałków. Ten wokal w zwrotkach na początku też mnie zdziwił, raczej w negatywnym sensie, ale teraz już się przyzwyczaiłem i nawet fajnie to brzmi, tak "mrocznie". Brakuje mi w refrenie "I trwa..." :P

Teraz czas na pierwszy kawałek z mojej wielkiej trójcy mistrzów tej płyty. "Na nic to". Zajebisty, dołujący, smutny tekst - za to kocham Clostera, do tego tematyka, którą bardzo lubię. Po 1:20 wchodzi główny motyw tej piosenki, który uwielbiam. "Ona już nie Twoja" zaśpiewane mistrzowsko - tak bezradnie i smutno. W drugiej zwrotce w tekście jest "maleńkie serce", a w książeczce "malutkie". Od drugiego refrenu w tle są wokalizy Anji i niestety nie ma ich w książeczce. To łacina? Ktoś może mógłby to rozszyfrować i napisać tłumaczenie albo chociaż łaciński tekst? Fajnie, że w tle wraca jeszcze pod koniec tekst "ona już nie twoja" - ogólnie piękny kawałek.

"12 dni" - przebojowy, popowy kawałek, fajnie się słucha, wprost do radia, ale porównując do niego resztę kawałków, to wypada on słabo. Ale to wina tak doskonałych innych kawałków, bo "12 dni" nie jest gniotem.

"Deja vu" - kolejny singiel? Podobny poziom do "12 dni" - miły dla ucha. "Widzisz coś co już widziałeś" w tekście, a w książeczce "widzisz to, czego nie znałeś". Tekst średni.

"Nie tylko gra" - super muzyka, jeden z najlepszych kawałków muzycznie, tekst niestety gorszy, a te wstawki z dziecięcym głosem akurat podobają mi się, bo to taki kontrast do tej muzyki, co widać od razu na samym początku. Słabszy tekst wynagradza zajebista muzyka, melodia i instrumentarium. Jedynie fragment o porach roku baaardzo mi się podoba. Megazajebista solówka od 3:24. Jeden z najlepszych kawałków.

Od kolejnego utworu do końca płyty jest już najpiękniej jak się da.
"Między piekłem a niebem" - no to jest coś. Na początku nie podobały mi się te krzyki "kocham Cię", ale teraz je uwielbiam. Piękny tekst, super zaśpiewany. A te chóry od 1.19 świetne, ale chyba nie ma do nich tekstu w książeczce, co tam jest śpiewane? Zwrotki przypominają mi zwrotki "Mirażu". I ta zmiana tempa w połowie utworu, dobry pomysł (najpierw piekło, potem niebo). To przypomina też trochę "Graphite", druga część tak samo dobra jak pierwsza. w tekście "dzieci i Wy', w książeczce "dzieci i Ty". Piękne zakończenie.

"I skończona bajka" - nie lubię takich kawałków, więc najbardziej sceptycznie do niego podchodziłem i wiedziałem, że będzie słaby, a tu największa niespodzianka tej płyty - zajebisty kawałek, nawet nie razi mnie zwrot "synku mój", który przeszkadza mi w "Babeluu". Tu były ciary, smutny, dramatyczny tekst - coś pięknego, i jeszcze tak pięknie zaśpiewane. Taka trochę popowa (w pozytywnym sensie) ballada - to też może być singiel. Refren "teraz wiesz już..." przypomina refren "Poza granicą dotyku" nie tylko ze względu na ten sam wyraz
na początku.

Teraz "Matka" - utwór, który najbardziej mnie wzruszył, mistrzostwo świata, zaśpiewane dramatycznie i smutno. "Odpycham tę prawdę" śpiewa Anja, a w książeczce "Zabijam tę prawdę". "Gdy nie ma jego" śpiewa, w książeczce "gdy jego nie ma". "Nie trzeba mi słów, że musiało tak być" śpiewa, w książeczce "nie słucham tych słów, że musiało tak być".
Najlepszy fragment jak Anja śpiewa "Ja nie mam już nic" i wchodzi gitara, która podkreśla ten smutek i rozpacz. Tutaj też w tle przed 5 minutą wchodzą jakieś łacińskie (?) wokalizy, które chętnie bym poznał. Ciężki, smutny kawałek.
"Nie tylko gra", "I skończona bajka" i "Matka" to taka swoista trylogia o dorastaniu i śmierci syna. W pierwszym kawałku syn jest zafascynowany grami (strzelanie itd., co może być przyczyną późniejszego wstąpienia do wojska), w drugim kawałku syn opuszcza matkę i staje się dorosły, a w trzecim ginie na misji.

"Dwie połowy" - cudo. Nr 1 na płycie. Cieszę się, że to najdłuższy kawałek, już dawno słuchając go na koncercie i youtube wiedziałem, że to będzie najlepszy kawałek, potem na muzzo się utwierdziłem w tym. Teraz mam cały album i nic się nie zmieniło. Zajebisty numer. Refren rozwala wszystko. Wyciszenie przed drugim refrenem jest zajebistym zabiegiem, i ta perkusja potem i refren - mniam.

Na koniec "Królewna z czekolady" - wg mnie płytę powinien kończyć jeden z dwóch poprzednich kawałków, ale cóż. Do tego utworu najdłużej się przekonywałem i jest raczej w drugiej połowie jeśli chodzi o najlepsze kawałki na płycie. Bardzo fajnie zaśpiewane (te
dwa nałożone wokale) i fajna końcówka.

Płyta bardzo ładnie wydana. Te wypukłości na okładce i bardzo ciekawe zdjęcia w środku. Ukryta złota płyta w środku. Szkoda tylko, że nie jest napisane konkretnie kto skomponował który kawałek.

Podsumowując, wg mnie to najlepsza płyta Closterkeller w całym dorobku, do tej pory kilka albumów stawiałem na podium, jeśli chodzi o Clostera i ciężko było wybrać tę najlepszą - teraz chyba już wiem która. Perfekcyjna pod względem brzmienia, nie ma słabych kawałków, które bym przeskakiwał słuchając, dobre teksty. Esencja smutku, melancholii i dobrego rocka - i o to mi chodzi. Mam nadzieję, że kolejna płyta też będzie w takim stylu.

Jeśli miałbym ułożyć wszystkie kawałki od najlepszego do najgorszego, to lista wyglądałaby tak:
1. Dwie połowy
2. Matka
3. Na nic to - ale te trzy kawałki są takie zajebiste, że to taka umowna trójka, potem 2 kawałki prawie tak doskonałe, jak pierwsza trójka.
4. Między piekłem a niebem
5. I skończona bajka
Następnie kolejne dwie perełki:
6. Nie tylko gra
7. Ogród półcieni
i reszta:
8. Złoty
9. Nocarz
10. Vendetta
11. Królewna z czekolady
12. 12 dni
13. Deja Vu (co nie znaczy, że nie lubię tego kawałka, jest dobry, ale
są lepsze).

Niestety mój telefon nie ma takich nowoczesnych funkcji, więc "ukrytych treści" pewnie jeszcze jakiś czas nie zobaczę, aha - nikt mi nie wierzy, że z okładki płyty może coś wyjść \m/

Tak więc polecam jak najbardziej tę płytę. Wg mnie najlepsza płyta roku.
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...

-

...Nemo my name forevermore...

-

Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 04 paź 2009, 23:44

Nemo pisze:Wg mnie najlepsza płyta roku.

W konkurencji z czym?
It's the only way.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 05 paź 2009, 9:37

Nemo pisze:Nie znam "technicznego słownictwa", ale dla mnie ta płyta dudni, muzyka jest jakby zza mgły, nie słychać gitar - posłuchaj angielskiego "Nero", które było zmiksowane (albo nawet nagrane) jeszcze raz i brzmi dużo lepiej ;)

a z Twoim sprzętem na pewno wszystko w porządku? ;)
u mnei nic nie dudni i nie widzę różnicy między nagraniami z nero czy tymi z nowej płyty ;)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 05 paź 2009, 14:27

Ewę Farnę -Cicho
przesłuchuję
czyli dziewczyna która ma Talent śpiewa zupełnie przeciętne piosenki.
It's the only way.
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 05 paź 2009, 14:29

jesoos pisze:Ewę Farnę -Cicho
przesłuchuję
czyli dziewczyna która ma Talent śpiewa zupełnie przeciętne piosenki.

No własnie, tez jestem tego zdania. Tym bardziej, ze jest bardzo młoda. Może ktos sie nią zajmie w polsce, bo do tej pory robiła karierę za granicami naszego kraju. Ale fakt jest faktem że talent ma:) PS. Farna bedzie jutro u Kuby razem z Kotem.
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 05 paź 2009, 14:44

ja słyszałam zaledwie 2 piosenki w jej wykonaniu. Fakt - dziewczyna ma kawał głosu. Duży + za to, że nie boi się śpiewać na żywo na dużych festiwalach (podczas gdy inne "wielkie" gwiazdy lecą z playbacku).
I uważam, że na żywo brzmi rewelacyjnie :P

p.s. jak pierwszy raz oglądałam teledysk "Cicho", pierwsze co przyszło mi do głowy to: chciałaby być drugą Chylińską :twisted:
Ostatnio zmieniony 05 paź 2009, 14:46 przez ally, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Różne czyli Inne”