I co jeszcze?????

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 19 paź 2009, 12:30

__daria__a pisze:Kocham wywiady z Chylińską. :P :lol:
Tracklista kojarzy mi się z dokonaniami Boys.:-))
Jakby nie spojrzeć, ta płyta będzie wydarzeniem.

Tez oglądałam ten wywiad. Kobitka jest the best. Co do płytki to już sporo o niej rozmawialiśmy z Wawie w pubiku na spotkaniu ;) Mimo piosenki promującej na pewno ją przesłucham.
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 19 paź 2009, 13:56

Nemo pisze:1 Ostatnia Łza
2 Foch
3 Niebo
4 Zima
5 Powiedz
6 Nie mogę Cię zapomnieć
7 Normalka
8 Plim Plam
9 Wybaczam Ci

9 piosenek? no to się wysiliła :P

Tutaj można posłuchać 5 utworów z nowej płyty HEY'a. Żałosne... To brzmi bardziej jak Nosowska solo. I ten refren w "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!"... Jak pierwszy raz usłyszałem ten utwór to też miałem ochotę krzyczeć Ratunku! Pomocy! "Faza Delta" milion razy lepsza koncertowa.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2009, 20:55 przez EfektMotyla, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 19 paź 2009, 14:24

EfektMotyla pisze:Tutaj można posłuchać 5 utworów z nowej płyty HEY'a. Żałosne... To brzmi bardziej jak Nosowska solo. I ten refren w "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!"... Jak pierwszy raz usłyszałem ten utwór to też miałem ochotę krzyczeczeć Ratunku! Pomocy!

czyli płyta dla dojrzałego odbiorcy. mi się ten kawałek bardzo podoba ;)
intrygująca linia melodyczna, wyraźnie zarysowane tempo z lekkimi zmianami , które pomimo lekko sennego charakteru utworu nie powodują znużenia. i lekko schizofreniczny wokal w refrenie. a linia basu i perkusji odciąga uwagę od niezbyt wyraźnego tekstu -trzeba się wsłuchać. fajnie.

a gdzie tam jest reszta tych kawałków?
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Solve
Kontaktowanie:

Postautor: Solve » 20 paź 2009, 16:14

Wyciekła nowa piosenka Chylińskiej pt "Niebo"

http://www.plotek.pl/plotek/1,78646,716 ... Niebo.html
Awatar użytkownika
Dylax
Kontaktowanie:

Postautor: Dylax » 20 paź 2009, 20:01

Swieza piosenka Agnieszki "Foch" :wink: :http://odsiebie.com/pokaz/6303033---de73.html A niebo to juz od wczoraj byla :P
o-lk-a

Postautor: o-lk-a » 20 paź 2009, 20:43

Wg mnie te dwa nowe single są dużo lepsze, od "Nie mogę cię zapomnieć". To tak, jakby Chylińska wracała z dalekiej podróży. Ale to i tak jeszcze nie jest to "coś" :D
Obrazek

bak.aleksandra@hotmail.com
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 20 paź 2009, 21:28

o-lk-a pisze:Wg mnie te dwa nowe single są dużo lepsze, od "Nie mogę cię zapomnieć". To tak, jakby Chylińska wracała z dalekiej podróży. Ale to i tak jeszcze nie jest to "coś" :D

Noo lepsze lepsze;)
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 21 paź 2009, 17:38

Ściągnałem wreszcie tego nowego Clostera, zobaczymy, czy naprawdę taka dobra jest ta płyta jak wszyscy mówią.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
Lara Croft

Postautor: Lara Croft » 21 paź 2009, 18:09

jesoos pisze:czyli płyta dla dojrzałego odbiorcy. mi się ten kawałek bardzo podoba ;)
intrygująca linia melodyczna, wyraźnie zarysowane tempo z lekkimi zmianami , które pomimo lekko sennego charakteru utworu nie powodują znużenia. i lekko schizofreniczny wokal w refrenie. a linia basu i perkusji odciąga uwagę od niezbyt wyraźnego tekstu -trzeba się wsłuchać. fajnie.

a gdzie tam jest reszta tych kawałków?

http://muzyka.onet.pl/30403,5594281,39233,stream.html
http://muzyka.onet.pl/30403,5594279,39233,stream.html
http://muzyka.onet.pl/30403,5594275,39233,stream.html
http://muzyka.onet.pl/30403,5594249,39233,stream.html
http://muzyka.onet.pl/30403,5594284,39233,stream.html

Ktoś zdążył zapisać linki zanim onet je ukrył.

Ja narazie słyszałam 4 piosenki - wiadomo singiel, Fazę Delta nawet w pierwszym koncertowym wykonaniu na żywo (płytowa równie dobra), Vanitas - niepokojący, psychodeliczny utwór i 'Umieraj stąd' - 'miałam dom, gdzie to było? tam gdzie Odra Port, dźwigozaurów rząd' genialne ;)

Czekałam i w sumie nadal czekam z niecierpliwością na cały krążek. Mam wrażenie, że to będzie jedna z najważniejszych płyt w polskiej muzyce ostatnich lat, najbardziej dojrzała i dopracowana. Przynajmniej tak wnioskuję z opinii ludzi, którzy już słyszeli całość oraz po rozmowach z muzykami, którzy strasznie się tą płytą jarają ;)

W każdym razie za 2 dni premiera, więc można już niemal godziny odliczać.
gg: 2027434

"Ja zawsze byłam jakby obok
Zanotuj, że byłam -->Jestem -->Będę
Ja zawsze biegłam jakby pod prąd
Zanotuj, że biegłam -->Biegnę -->I będę biec"
Ania xD
Członek FFC

Postautor: Ania xD » 21 paź 2009, 20:31

U mnie się to w ogóle nie odtwarza :roll: :(

Edit: Na youtube również można wysłuchać, właśnie się zapoznaję :P
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 21 paź 2009, 23:07

Posłuchałem tych nowych kawałków Chylińskiej i Heya.

Jeśli chodzi o Chylińską, to znamy już 3 kawałki, czyli 1/3 płyty. Generalnie jest średnio. Oczywiście te dwa kolejne utwory są lepsze i bardziej przypominają starszą Chylińską. Teksty nawet ciekawe, a jak się uprzeć, to można powiedzieć, że "Niebo" jest troszkę rockowe ;) Szerzej wypowiem się, jak wysłucham całej płyty ;)

A Hey? Znamy już 6 kawałków, czyli ponad połowę płyty (jest na niej 10 kawałków). Singlowy numer podoba mi się jak na razie najbardziej, "Faza Delta" też przyjemna, ale ogólnie jestem trochę rozczarowany. Za bardzo te piosenki przypominają mi album "Music, music", który jest dla mnie najgorszym albumem Hey. "Echosystem" był fajny, gitarowy. Ta płyta chyba będzie (niestety) przepełniona elektroniką, ale podobnie jak w przypadku Chylińskiej - wypowiem się więcej, jak wysłucham całego albumu ;)

A wracając do Closterkellera, to zastosowali oni ciekawy zabieg na nowej trasie ;> Mogę się mylić, bo tak pobieżnie czytałem o tym na forum Clostera, ale chyba jest tak, że najpierw grają ciurkiem cały nowy album - 80 minut, a potem krótka przerwa i drugi set złożony z największych hitów, w stylu "Violette", "Na krawędzi" i "Władza". Z tego co czytałem, Clostera koncert na tej trasie trwa 2 i pół godziny ;)
Pojutrze się przekonam na własne uszy i oczy o tym :P
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 22 paź 2009, 12:00

Wg mnie to echosystem jest najsłąbszą płytą Heya - nudna, a nowa wydaje się być bardzo dopracowana, po przesłuchaniu nowych piosenek jestem zachwycona poziomem zarówno muzycznym jak i pod względem tekstów - Nosowska chyba nigdy mnie nie zawiedzie i w piątek lecę płytę :wink:

Singeil z nowej solowej płyty Anity Lipnickiej http://www.myspace.com/anitalipnicka
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 22 paź 2009, 20:55

ciacho pisze:Ściągnałem wreszcie tego nowego Clostera, zobaczymy, czy naprawdę taka dobra jest ta płyta jak wszyscy mówią.

z każdym kolejnym przesłuchaniem wydaje mi się coraz słabsza... wszystko jest na niej ok.. wszystko gdzie nie ma Anji. (i jej synka [sic!] )
memo pisze:A wracając do Closterkellera, to zastosowali oni ciekawy zabieg na nowej trasie ;> Mogę się mylić, bo tak pobieżnie czytałem o tym na forum Clostera, ale chyba jest tak, że najpierw grają ciurkiem cały nowy album - 80 minut, a potem krótka przerwa i drugi set złożony z największych hitów, w stylu "Violette", "Na krawędzi" i "Władza". Z tego co czytałem, Clostera koncert na tej trasie trwa 2 i pół godziny

toja mam chyba jakies ch* wyczucie czasu, wydawało mi się że album zagrany istotnie ciurkiem trwał jakies 40 minut. strasznie szybko im to zleciało, ale istotnie poszedł cały set z płyty, nawet zdaje sie w tej samej kolejności, w Opolu zamiast Władzy zagrali Zegarmistrza Światła, koncert bardzo fajny choć bardzo mało osób przyszło i akustyk połozył wokal (dobrze że wiem na co stać Anje :P)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2009, 21:11 przez jesoos, łącznie zmieniany 3 razy.
It's the only way.
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 22 paź 2009, 20:57

Czy ja wiem, akurat woklanie jest dobrze. Materiał po pierwszym przesłuchaniu też mi podchodzi. Broni się (póki co) jako całość ta płyta. Choiciaż ja wolę bardziej ostrzejsze granie jeśli chodzi o gotyk szeroko rozumiany.

Jesoos, a jak Ci podchodzi nowe Paradise Lost :?:
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 22 paź 2009, 21:07

ciacho pisze:Czy ja wiem, akurat woklanie jest dobrze.

akurat imo wokal to najsłabszy punkt tego albumu. nie licząc tekstów o których już pisałem ;)))
dziś na Trójce poszedł reportaż o kobietach w polskim roku (wywiadziki z Korą, z Nosowską i Anją) i poleciał kawałeczek Zaklętej w Marmur.. i tak mi się nostalgicznie zrobiło jak porównałem to z Królewną z Czekolady -niebo a ziemia :/
Tomasz pisze:Jesoos, a jak Ci podchodzi nowe Paradise Lost :?:

nie podchodzi mi, podchodzio mi jak suchaem z majspejsa, jak ściągnąem próbowałem dwa razy -po dwóch kawakach dałem spokój. może akurat nie mam fazy na takie granie, może ten album jest zwyczajnie słaby :)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2009, 21:36 przez jesoos, łącznie zmieniany 1 raz.
It's the only way.

Wróć do „Różne czyli Inne”