I co jeszcze?????

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 22 paź 2009, 21:27

jesoos pisze:nie podchodzi mi, podchodzio mi jak suchaem z majspejsa, jak ściągnąem próbowałem dwa razy -po dwóch kawakach dałem spokój. może akurat nie mam fazy na takie granie, może ten album jest zwyczajnie słaby :)

Słaby chyba nie, w końcu recenzje zbierał naprawdę niezłe. Ja słuchając "Faith Divides Us..." mam wrażenie jakbym słyszał miejscami "Draconian Times", "Icon", czy nawet "Gothic". No, ale co osoba to inna ocena, wszak świat byłby nudnym jak p*zda miejscem, gdyby wszystkim podobało się wszystko :D

Lady Pank - "Mała wojna"
Ostatnio zmieniony 22 paź 2009, 22:12 przez ciacho, łącznie zmieniany 1 raz.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 22 paź 2009, 21:37

ciacho pisze:Lady Pank - "Mała wojna"

\m/
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 22 paź 2009, 22:58

slucham tych rzeczy heya... najbardziej podoba sie Miłośc Uwaga... ; najmniej -Faza Delta. ale nie ma kawałka który nie dałby sie przesłuchać / byłby koszmarnie zły. bardzo dobry poziom, świetnie zagrywki aranżacyjne -pianino w Miłość Uwaga -niszczy, zmiana tempa w połowie Fazy Delta tez super. ciekawe co dalej ;)
It's the only way.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 23 paź 2009, 14:07

Z.U.-Oliwia pisze:Wg mnie to echosystem jest najsłąbszą płytą Heya - nudna, a nowa wydaje się być bardzo dopracowana, po przesłuchaniu nowych piosenek jestem zachwycona poziomem zarówno muzycznym jak i pod względem tekstów - Nosowska chyba nigdy mnie nie zawiedzie i w piątek lecę płytę :wink:

U nas w Empiku płyta była do kupienia już wczoraj :P

Z.U.-Oliwia pisze:Singeil z nowej solowej płyty Anity Lipnickiej http://www.myspace.com/anitalipnicka

Nie podoba mi się ;)

Sprawdzałem dziś w necie i nowego Heya jeszcze nie można ściągnąć, za to nowy album Chylińskiej jest praktycznie wszędzie, zatrzęsienie linków. Jestem już po pierwszym przesłuchaniu, w sumie nie był to duży wysiłek, skoro płyta trwa niecałe 35 minut ;)
Generalnie mogę rozwiać już wszystkie wątpliwości - to nie jest dawna Chylińska. Cała płyta jest w klimatach dance, elektronicznego popu. Posłucham jeszcze kilka razy i na dniach skrobnę dokładniejszą recenzję ;)
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 23 paź 2009, 15:38

Nemo pisze:
Z.U.-Oliwia pisze:Singeil z nowej solowej płyty Anity Lipnickiej http://www.myspace.com/anitalipnicka

Nie podoba mi się ;)

Obiektywnie stwierdzam, że piosenka jest bardzo dobra - na światowym poziomie i na pewno Lipnicka wypełni bardzo dużą dziurę na polskim rynku muzycznym.
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 23 paź 2009, 16:23

Też uważam, że piosenka jest na wysokim poziomie. I taka właśnie w stylu Anity - melancholijna :) Jestem ciekawa całej płyty. Premiera 13 listopada.
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 23 paź 2009, 17:21

Mnie także piosenka bardzo się podoba. Fajnie się słucha, bardzo nastrojowa, no i muzyczka całkiem miła dla ucha. Chętnie przyjrzę się bliżej całej płytce.
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
Dylax
Kontaktowanie:

Postautor: Dylax » 23 paź 2009, 22:16

Nemo pisze:Sprawdzałem dziś w necie i nowego Heya jeszcze nie można ściągnąć,

Juz mozna zobaczyc pierwsze linki pojawili sie kolo godziny 16 a Hey ma juz za ta plyte Platynke :lol:
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 23 paź 2009, 23:00

No właśnie - wczoraj w "Dzień dobry TVN" Dorota Wellman podała informację, że płyta jest platynowa już na etapie zamówień :P
Awatar użytkownika
adir
Członek FFC

Postautor: adir » 24 paź 2009, 0:09

Też ostatnio przesłuchałem nową płytę Chylińskiej. Szczerze mówiąc nie zachwyciła mnie, ale też nie czuje się zawiedziony. Może trochę więcej powiem jak przesłucham jej dokładniej, wnikliwiej. Ogólnie wydaje mi się, że jest to dobry, ambitny, porządnie zrobiony pop.

Ale inną płytą jestem teraz zachwycony. Wyszła ostatnio nowa, już czwarta płyta zespołu Happysad "Mów mi dobrze" (o płycie: http://muzyka.interia.pl/plyty/plyta/ha ... rze,262304). Wydaje mi się, że jest on dużo bardziej radosny i energetyczny od poprzedniego. Jak ktoś nie poznał jeszcze twórczości Happysad to serdecznie namawiam. I namawiam szczególnie do posłuchania całej płyty, nie tylko singla promującego (który nie jest najlepszym punktem albumu). I kilka kawałków z tej płyty:

http://muzyka.interia.pl/teledyski/tele ... 86(singiel promujący)
http://www.youtube.com/watch?v=jtaF2Dsk47s (świetny aranż i głos Kasi Gierszewskiej z zespołu trzydwa%UHT)
http://www.youtube.com/watch?v=oHqaKK065Iw (ciekawy tekst)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2009, 0:39 przez adir, łącznie zmieniany 1 raz.
After all is said and done,
One and one still is one.
When we cry, when we laugh,
I am half, you are half.
Awatar użytkownika
tynka
Członek FFC

Postautor: tynka » 24 paź 2009, 0:36

adir pisze:http://www.youtube.com/watch?v=jtaF2Dsk47s (świetny aranż i głos Kasi gierszewskiej z zespołu trzydwa%UHT)

Jak najbardziej popieram.
Kasia - ciekawa osobowość, wokal itd.. Uwielbiam jej teksty i barwę głosu.
Miałam przyjemność ją usłyszeć i poznać jeszcze w zespole [i].
Teraz z kolei polecam płytkę zespołu TrzyDwa%UHT, w którym Kasia jest wokalistką.
W sobotę zagra z Happysad w Krakowie, w niedzielę w Katowicach. ;-)
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 24 paź 2009, 22:21

EfektMotyla pisze:Żałosne...

Przyznaję. Czasami pier*ole bzury :twisted:

Zapoznałem się z całą płytą HEY'a i zmieniłem trochę zdanie :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 24 paź 2009, 22:49

EfektMotyla pisze:

no. grzeczny chłopiec ;)
It's the only way.
Awatar użytkownika
EfektMotyla
Kontaktowanie:

Postautor: EfektMotyla » 25 paź 2009, 9:22

jesoos pisze:
EfektMotyla pisze:

no. grzeczny chłopiec ;)

Dzięki :twisted:

Teraz czas na małą recenzję :wink:

Nowa płyta HEY'a to na pewno duże zaskoczenie. Gdy najpierw usłyszałem "Fazę Deltę" - pomyślałem Spoko, "lekka" piosenka w stylu koncertowego "Eksperymentu" sprzed dwóch, trzech lat. Jednym słowem podobało mi się. Nawet bardzo. Później premiera nowego singla. Byłem lekko zaskoczony ale bardzo pozytywnie. Uwielbiam ten utwór :wink:

Ulubiona trójka:
1. "Boje się o nas" - Mój faworyt :D Wystukiwany początek skojarzył mi się z "Fikcja jest modna" Myslovitz :wink: Uwielbiam końcówę! Kasia ma tam śliczny głos :wink:
2. "Kto tam? Kto jest w środku?" - Żadko się zdarza że singiel jest jednym z moich ulubionych utworów na płycie... Tutaj tak jest :P, poza tym uważam, że jest to najbardziej rockowy utwór na płycie :P
3. "Stygnę" - Trochę mi przypomina klimat z ostatniej płyty Maryli Rodowicz (przynajmniej początek). Bardzo dobrze, bo "Jest cudnie" to bardzo dobra płyta :wink: Również śliczna końcówka :)

Niektóre piosenki przypominają mi bardziej Nosowską a nawet N/O :P
("Umieraj stąd", "Chiński urzędnik państwowy"). Chociaż ten drugi nawet mi się podoba :wink: Studyjna "Faza Delta" mnie zawiodła. Początek obiecujący, później to jakaś dyskoteka :twisted: Tytułowy utwór słaby moim zdaniem. Nosowska śpiewa tam jak Ramona Rey. Gdyby refren był bardziej rockowy a Kaśka wykrzyczała by normalnie te 4 słowa (bez tej cudownej maniery :twisted:) to myślę że utwór byłby bardziej ciekawy :wink: "Piersi ćwierć" O! tutaj na początku można usłyszeć "Starego HEY'a" :twisted: początek przypomina trochę "Dorosłość jak początek umierania". Fajna "Ożywiona" końcówka. Myślę, że HEY świetnie rozpoczął i zakończył swoją bardzo krótką płytę. "Vanitas" - psychodeliczny, przypomina trochę dokonania solowe Nosowskiej jeszcze z lat '90. A przy "Nie więcej" mam wrażenie że Kaśka stoi gdzieś obok i śpiewa :lol: Ładna piosenka :wink:

W skali od 1 do 6 płytę oceniam na 4.
Nie jest to HEY, którego pokochałem :wink:
Okładka jak najbardziej OK :wink:

Niedługo zabiorę się za nową płytę Chylińskiej :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 26 paź 2009, 20:12

Ilekroć słucham dwóch nowych kawałków Proletaryatu, to utwiuerdzam się, że nadchodząca płyta będzie jedną z najlepszych rockowych pozycji w nadchodzącym okresie. Płyta ma się ukazać na XX-lecie istnienia kapeli.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.

Wróć do „Różne czyli Inne”