I co jeszcze?????

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 12 gru 2009, 13:44

Leona Lewis -Echo
daria słyszałaś?
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 12 gru 2009, 15:07

Tak...jedyna rzecz, która mi się w tej płycie podoba to rytm.
Nie wydaje Ci się, że się powieliła? Poprzednia płyta bardzo mi odpowiadała, tutaj nie zaskoczyła mnie niczym.
Podoba Ci się?
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 12 gru 2009, 15:38

Jeszcze nie przesłuchałem całej. zgadzam się że momentami powieliła rytm np Happy jest bardzo podobne do Homeless. i to chyba nie jedyny przypadek.
ale podoba mi się. na Spirit była dawka emocji w Bleeding Lowe, tu póki co tego nie czuję, ale za to kompozycje są żywsze, bardziej dynamiczne i uzywa głosu znacznie odwazniej niz wczesniej.

jeszcze tylko dodam że poczatek Stop crying your heart out bardzo mi przypomina Conversation with my 13-year old self Pink.
It's the only way.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 12 gru 2009, 21:36

Naprawdę Wam sie podobają jej utwory?
W idolu zachwycała, ale jej "keep bleeding, keep, keep bleeding" okropnego mam dość, inne utwory które słyszalam też za specjalne nie były i mnie jakoś nie zachęciły do niej...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 12 gru 2009, 23:56

tak, Bleeding Love jest niesamowity, świetnie zaakcentowała partie w tym kawałku.(własnie puściłem znowu żeby zrewidować opinię, i nadal mnie kruszy ta piosenka..)
ale co kto lubi. ja np takiego Guetty "Sexy Chick" komplentnie nie trawie.
It's the only way.
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 13 gru 2009, 11:22

Podoba mi się parę utworów z pierwszej płyty. Nie jestem absolutnie Jej fanką, bo denerwuje mnie kierunek, w który poszła.

Jędrzej, a Keys nową słyszałeś? A może tą jazzową płytę Streisand? Bo właśnie zabieram się za przesłuchiwanie.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 13 gru 2009, 13:30

nie-e. jak masz jakies linki to możesz podać :) za to polecam Stinga bo bardzo klimatyczny wyszedł, i rozglądam się za Stańko.
It's the only way.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 13 gru 2009, 20:16

nie widzę nic szczegołnego w tej piosence, a tylko denerwujacy refren, do tego ten utwór tak czesto był puszczany w radiach, tak często słyszałam śpiewany, podśpiewywany przez innych na ulicy, w pociągu, tramwaju, ze mam jej serdecznie dość. żadnej piosenki w ostatnich paru latach nie słyszałam chyba tak czesto.
Dodam że na moją ocenę mają wpływ emocje ;P
Bleeding Love kojarzy mi się z nieciekawym krótki okresem w moim życiu
Guetta jak najbardziej z najlepszym okresem w moim zyciu :)
Tak samo Sexy Chick...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 13 gru 2009, 22:43

Ja w ostatnich tygodniach przesłuchałem sporo nowych płyt reprezentujących różne gatunki :P Chciałem napisać większe recenzje ich, ale na bieżąco to zaniedbałem, więc teraz tylko tak krótko wspomnę o nich ;)

Aniqa „Aniqa” - solowa płyta żony Michała W. Zupełnie coś innego, niż robi/robiła w Ich Troje. Ambitna, delikatna, spokojna muzyka. Dla mnie za nudne, ale może np. Darii się spodoba ;)

Audiofeels "Uncovered" - oni mają talent ;) Płyta bardzo dobra, niektóre covery są mistrzowskie, jak "Otherside", "Nothing Else Matters" czy "Tragedy" ;) Bardzo polecam!

Bielizna "Obrazki z wystawki" - nie polecam, po pierwszym przesłuchaniu odrzuciłem ;)

Blade Loki "Torpedo Los" - bardzo dobra płyta. Wiadomo, że nie przebiła genialnego "No Pasaran" (które wg mnie jest jedną z najlepszych polskich płyt wszech czasów), ale też się miło słucha. Szybka, dynamiczna, świetnie brzmiąca płyta, za jej sprawą po 3 latach wróciłem do poprzednich płyt Bladych Loków - to naprawdę zajebista kapela. Normalnie nie lubię w gitarowej muzyce dodatków w postaci instrumentów dętych, ale w Bladych Lokach są one tak znakomicie wkomponowane w gitary, że uwielbiam ich słuchać. Blade Loki, to takie hardkorowe Blue Cafe \m/ Szkoda, że po nagraniu tej płyty odeszła wokalistka, nowa ma dosyć podobny głos (pod koniec płyty są 3 kawałki z nową wokalistką), ale jednak jestem przyzwyczajony do głosu Agaty ;) Oczywiście polecam!

Eisblume "Unter dem Eis" - na Vivie często leci ich klip "Iceflowers", na płycie ten kawałek jest po niemiecku, zresztą jak cały album. To taki pop-rockowy gotyk ;D Generalnie średnia płyta, wszystkie piosenki mają taki sam schemat, no i ten niemiecki język... Na pewno znajdą się osoby, którym ta płyta przypadnie do gustu bardzo, dla mnie jest średnia.

IRA "9" - bardzo dobry album. Lepszy niż poprzedni ;) Dwie pierwsze piosenki wbijają w fotel swoją energią, nie spodziewałem się po tej płycie takich czadów, "Mój Bóg" jest zajebisty! Bardzo ciekawy tekst "Spróbuj". Jakby wyrzucić z niego 3, 4 kawałki, to byłby to idealny album :P

Lady Gaga "The Fame Monster" - to w sumie nie jest cały album, tylko EP-ka z 8 kawałkami (do której dołączone jest całe "The Fame"). W sumie wszystkie 8 kawałków jest dobre, ale najlepsze są "Bad Romance", "Alejandro" i duet z Beyonce. Ta EP-ka i album "The Fame" to same hity - chyba każdy utwór, gdyby był singlem, byłby przebojem. Nie wiem, jak ona to robi, ale praktycznie każdy jej kawałek, to potencjalny hit ;)

Rammstein "Liebe Ist Für Alle Da" - długo podchodziłem do tej płyty, bo jakoś nie miałem ochoty, po tym co o niej słyszałem. Nie okazała się jednak taka zła, typowy Rammstein. Kilka kawałków daje po uszach \m/

Sasha "Sasha" - w sumie nie wiem co mnie skłoniło, żeby posłuchać tej płyty. Sasha śpiewa tam po polsku, angielsku i rosyjsku ;D Generalnie ona ma jakiś problem z dykcją, jak śpiewa po polsku :P Nie polecam płyty ;)

Shakira "She Wolf" - dobra płyta. Kawałki podobne do siebie, ale miło się słucha ;)

Siddharta "Saga" - nie polecam. Nuda ;)

Volver „10 Historii o Miłości” - także nie polecam. Każdy kolejny zespół Luberta jest gorszy od poprzedniego. Momentami to brzmi jak disco polo. Dziwna przeróbka "Just Dance" Lady Gagi może przyciągać uwagę, ale reszta? Słabo ;)
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 13 gru 2009, 22:52

Nemo pisze:Volver „10 Historii o Miłości” - także nie polecam. Każdy kolejny zespół Luberta jest gorszy od poprzedniego. Momentami to brzmi jak disco polo. Dziwna przeróbka "Just Dance" Lady Gagi może przyciągać uwagę, ale reszta? Słabo ;)

A nad Video wszyscy przeyżwali orgazm jakby to było odkrycie roku na miarę Black Sabbath, a to takie samo ścierwo. Gdyby z Volverem zaśpiewała Ania, to dam sobie reke uciąć, ze byłby tu osobny temat poświecony tej kapeli.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 13 gru 2009, 23:11

Nemo pisze:Ja w ostatnich tygodniach przesłuchałem sporo nowych płyt reprezentujących różne gatunki :P

chciało Ci sie tyle syfu słuchać?
It's the only way.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 13 gru 2009, 23:16

Żeby móc coś nazwać "syfem", trzeba właśnie tego posłuchać ;)
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...

-

...Nemo my name forevermore...

-

Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 13 gru 2009, 23:25

przesłuchałem połowę z wymienionych + znam Twój gust ;) to mi w zupełności wystarczy :) ramsztajn nagrywa coraz gorsze rzeczy, z aktualna płytą na czele, a ira... totalnie zero podniety.
It's the only way.
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 13 gru 2009, 23:26

Bez przesady, ja wiem, że "9" to nie "Mój dom", czy "Znamię", ale rzeczywiście, gdyby tam wywalić z 4-5 piosenek, to byłaby niezła płyta.
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 13 gru 2009, 23:30

dwie piosenki na dziewiątce mi się podobały. ale ok -nie jestem wielkim fanem tego zespołu.
It's the only way.

Wróć do „Różne czyli Inne”