I co jeszcze?????

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Gwiezdny

Postautor: Gwiezdny » 04 maja 2004, 23:13

Muzyka LP jest zaliczana do nurtu metalowego. Prawdziwy fan metalu LP okreslilby jako %!$@%$ a nie metal :P
czcij szatana az sie posrasz :]
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 04 maja 2004, 23:38

Gwiezdny

Wysłany: Wto Maj 04, 2004 23:31 Temat postu: Black Metal

--------------------------------------------------------------------------------

NIe znalazlem tematkow dotyczacych tej muzyki, lub dotyczacych jedynie pobierznie.
Jesli ktos uwarza sie ze metalowca i uwaza ze lubi taka muze, zapraszam do wymiany zdan.
Na poczatek: kapela ktora wg ciebie "kopie dupe" ??
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 05 maja 2004, 12:07

Gwiezdny pisze:Jesli ktos uwarza sie ze metalowca i uwaza ze lubi taka muze, zapraszam do wymiany zdan.
Na poczatek: kapela ktora wg ciebie "kopie dupe" ??

1.uwazam że lubię taka muzykę, choć bardziej niż za "metala" uważam się za człowieka :P
2. wymiana zdań zaczynająca się od pytania "co wg Ciebie kopie w dupę" zapowiada się lekko infantylnie, pamiętam takie rozmowy...następowała wymiana kapel i licytowanie się która z nich jest bardziej mroczna. jakos mało zabawne i bezproduktywne.
3. dla mnie bardziej od tego co "kopie w dupę" wazne jest to, co muzykia ze sobą niesie, ważne jest żeby zawierała dusze i fantazję kompozytora... kapel BM jest jak trawy na polu golfowym, jednak co z tego skoro stylistycznie jedna podobna jeast do drugiej jak przytoczona właśnie trawa?
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Ania Radziszewska
Członek FFC

Postautor: Ania Radziszewska » 05 maja 2004, 13:22

Uwazam ze trzeba byc tolerancyjnym i nie mozna mowic ze ten i ten zespol graja zle poniewaz slucha sie innej Muzyki....
LP jest nazywany Nu-Metalem, i jest w brzmieniach troche inny niz np Iron Maiden czy Nightwish poniewaz kazdy t zespol robi troche inna muzyke. Czesto nie powinno sie szufladkowac. Nightwish to np. metal symfoniczny, a LP to raczej nowoczesniejsze brzmnienia..... Przeciez jezeli wszystko by bylo takie samo to by bylo nudno, i sa osoby ktore lubia taka muzyke, a sa osoby ktore lubia inna. Uwazam ze powinno sie byc otwartym na muzke, i probowac ja najpierw zrozumiec, a pozniej oceniac....
nie igraj z ogniem bo sploniesz...
nie wlaz w moje zycie gdy nie zaprosze bo zatracisz sie w swojim...
nie mow o mnie bo zapomna mowic o tobie...
...bad bad girl.... (z takim niewinnym spojzeniem dziecka :P)
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 05 maja 2004, 13:36

Ania Radziszewska pisze:Nightwish to np. metal symfoniczny

Ja bym powiedział,że Nightwish to gotyk. :D
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
Daga
Kontaktowanie:

Postautor: Daga » 05 maja 2004, 13:47

Ja też bym powiedziała, ze to gotyk, choc teraz te gatunki są tak namieszane, że trudno się zorientować :lol: :? :P
"Czas.
Mój wróg.
Wszystkie piękne dni
Posyła w nicość."
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 05 maja 2004, 13:50

Heh a ja gdzieś ostatnio czytałam, że ludzie Nightwish'a określają jako gotyk, a oni zaś ,że nie wiedzą co dokładnie jest uważne za taką muzke i sami mówią, że grają metal symfoniczny jak już wspominała Ania R.
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 05 maja 2004, 13:55

a mnie w sumie nie bardzo obchodzi, czy Zespół, którego słucham to black power metal, fantasy metal, metal symfoniczny, rock progresywny etc. nie łapie się w tych kilkudziesięciu (jak nie więcej) odmianach i dla mnie te wszystkie nazwy są zbędne. :P
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 05 maja 2004, 14:06

Kochany Cieniu :D pisze:Heh a ja gdzieś ostatnio czytałam, że ludzie Nightwish'a określają jako gotyk, a oni zaś ,że nie wiedzą co dokładnie jest uważne za taką muzke i sami mówią, że grają metal symfoniczny jak już wspominała Ania R.

Cieniu czytałem gdzieś w necie (http://www.allmusic.com),że Moonspell to też metal symfoniczny-jaka bzdura :twisted:
Moonspell to kapela stricte gotycka,czasem podchodząca już pod Black Metal. :D
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 05 maja 2004, 15:09

ciacho pisze:Ja bym powiedział,że Nightwish to gotyk. :D

A ja bym powiedział, że ciacho jest Murzynem :P
a to ma jakies znaczenie? czy Nightwish to gotyk, symfoniczny metal czy reagge? a może ktoś to uważa za progressive hiphop? -kogo to obchodzi? bo wg mnie akurat to jaka metkę im sie przylepi czy do jakiej szufladki sie wsadzi jest NAJMNIEJ ważne :?
It's the only way.
Awatar użytkownika
Gwiezdny

Postautor: Gwiezdny » 05 maja 2004, 16:57

1. Jednyne okreslenie pasujace do BM to "kopie dupe". To okreslenie zawiera w sobie okreslenie jesoos'a "wazne jest to, co muzykia ze sobą niesie", poprostu jest to krocej powiedziene!
A co sadzicie o roznych ideologiach podczepianych pod BM..?
2. Prawda jest ze klasyfikowanie kapel jest bez sensu jesli nie ma sie o tym bladego pojecia! Nightwisha na gotyckiej imprezie raczej nie uslyszymy!! Moonspell tez 100% gotykiem nie nazwiemy, ma co prawda w sobie elementy tego rodzaju muzyki, ale nie oznacza ze odrazu nia jest.
3. Myslalem ze porozmawiamy o BM :D
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 05 maja 2004, 19:17

A ja sobie ostatnio słucham Kurczata ;P i Counting Crows :)
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 05 maja 2004, 19:25

Gwiezdny pisze:1. Jednyne okreslenie pasujace do BM to "kopie dupe". To okreslenie zawiera w sobie okreslenie jesoos'a "wazne jest to, co muzykia ze sobą niesie", poprostu jest to krocej powiedziene!

A ja pójdę w zaparte i powiem, że BM wcale nie musi "kopać w dupę"! -to co kocham w tej muzyce i to co odnajduje w niej dla siebie to to, że dociera do najgłębszych i najciemniejszych zakamarków mojej duszy (ale to zabrzmialo :twisted: ) i tam robi sobie ognisko z kiełbaskami.
O co mi chodzi? chodzi mi o klimat zawarty np na Grand Declaration of War (Mayhem) na ostatnich dwóch albumach Emperor czy o takiej perle BM jak Aghast -tam nie znajdziesz nie tylko łomotu, ale nie znajdziesz w ogóle gitar czy wokali jako takich...nastrój zbudowany jest odgłosami <cholera wie skąd> zmontowanymi w taki sposób, że boisz się wyjść po zmierzchu do lasu. Albo popatrz np na Venus in Fear (CoF) to samo :)
A co sadzicie o roznych ideologiach podczepianych pod BM..?

a co tu sadzić? albo się komus podoba albo nie :) wiele gawiedzi masturbuje się takim "kopaniem w dupę" tylko dlatego własnie że podczepiana jest do niego ideologia bycia złym i mrocznym, tzw pseudosatanizm ;)
muzyka broni sie sama
It's the only way.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 05 maja 2004, 22:39

Vampik pisze: a mnie w sumie nie bardzo obchodzi, czy Zespół, którego słucham to black power metal, fantasy metal, metal symfoniczny, rock progresywny etc. nie łapie się w tych kilkudziesięciu (jak nie więcej) odmianach i dla mnie te wszystkie nazwy są zbędne. :P

popieram :lol: właściwie zawsze mówie że słucham głównie rocku i gotyku... ale dlatego że tak mi powiedzieli że to taka muzyka...sama bym nie wiedziała czy to gotyk czy już nie... :lol:
słucham to co mi siepodoba ;)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Gwiezdny

Postautor: Gwiezdny » 05 maja 2004, 22:41

hm, wiesz... BM jest z zalozenia muzyka dla Szatana. Moze byc to i pseudosatanizmem, ale zalozenie jest jakie jest :D Przywoluje tu pierwsza kapele BM (uwarzana przez wielu zreszta za jedyna jaka kiedykolwiek powstala, reszta niby ma byc tylko marna podrobka) Venom.
Zwroc chociaz uwage na make-up'y muzykow... Sa to przecierz maski wojenne - ku wojnie z Bogiem.
Co do lasow i odglosow to podoba ci sie tworczosc Varga (Burzum) z czasow wieziennych...??
Polecam ci naprawde ciekawy BM w wykonaniu naszych wschodnich sasiadow - Nokturnal Mortum i Dub Buk (ich probki mp3 mozna sciagnac z mp3.wp.pl) i cos co 100% BM nie jest, ale "kopie dupe" 8) Butterfly Temple.
Co do najroznieszych swiatopogladow w BM chodzilo mi o chrzescijanstwo (o zgrozo! sprzeczne z ideologia BM), poganstwo czy narodowy-socjalizm.

Wróć do „Różne czyli Inne”