Opowiem wam pewną historię...

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
qdlaty
Kontaktowanie:

Postautor: qdlaty » 02 sie 2002, 18:53

" Wszystko mi wolno, ale niczemu nie oddam się w niewolę. " ( słowa św. Pawła z I listu do Koryntian ) - zarówno niczemu, jak i nikomu ... zarówno dosłownie, jak i w przenośni ...

A więc Wielki Panie Chrześcijaninie tak doskonale znający się na przesłaniach religii, pozwolę sobie przytoczyć jakie przesłanie na temat tolerancji ma chrzeąścijaństwo ... " Prawdziwą tolerancję cechuje SZACUNEK dla prawdy i DRUGIEGO CZŁOWIEKA, który został stworzony na obraz Boga i przez Stwórcę obdarzony miłością. " - skoro więc Adaś stwierdził, że najzywyczajniej w świecie lubi długie włosy - to, jak na prawdziwego 100%-ego chrześcijanina przystało, wypadałoby to uszanować i dać temu wreszcie święty spokój ...

Proszę, słońce, nie pisz już więcej, bo to wstyd :)
Po pierwsze, w ogóle mieszasz pojęcia. Ja nic nikomu nie nakazuję! A rozumiesz różnicę między narzucaniem woli a radą? Z Twoich wypowiedzi można tylko wyciągnąć wniosek, że nie tylko tego nie rozumiesz o czym piszę. Dalej brniesz w swoim nie mając pojęcia o kontekście. Czy ja gdzieś napisałem, że nie szanuję, bądź nie toleruję Łez (czy też ich członków) ? Z tego co pamiętam to nawet wręcz odwrotnie, więc nie wymyślaj na potrzeby podbudowania włąsnego "ja" argumentów - nienawidzę jak ktoś to robi. Niestety widać, że jesteś jeszcze za młoda na tego typu dyskusje (shermon miał rację). Jedyne co miałem do powiedzenia to była "rada", nic więcej, a Ty wyrzucasz jakieś teksty o nietolerancji, narzucaniu woli, niewoleniu etc (zadanie domowe: poszukaj sobie tych słów w swoim słowniku, którym się tak biegle jednak potrafisz posługiwać i pomyśl trochę, dlaczego piszesz od rzeczy), w dodatku wymyślając jakieś dziwaczne dogmaty chrześcijańskie(wcześniejszy post). Nie jestem Wielkim Chrześcinajniem, jak mnie nazwałaś(ale dziękuję za komplement), ba, czuję się wręcz bardzo mały, ale widzę, że podstawy mam znacznie większe niż Ty, o ile w ogóle jakieś masz pisząc wcześniejsze głupoty. Więc postaraj się użyć rozumu, bo na przyznanie się do błędu nie śmiem marzyć.
A jak już tak bardzo chce Pan wnikać w szczegóły Panie Wszechwiedzący, to Ty siebie kompromitujesz pisząc " cytat z pamięci, nie dosłowny " - bo skoro słowa nie są dosłowne, to automatycznie przestają być cytatem ... wg." Słownika języka polskiego " ---> CYTAT - DOSŁOWNE przytoczenie w tekście fragmentu innego tekstu lub czyichś słów ...

Jak mówi stare polskie porzekadło "z braku laku, dobry kit"... Niestety przykro mi, że szukasz swoich argumentów w rynsztoku. Kochanie, skoro piszę, że cytat nie jest dosłowny, to znaczy, że nie obowiązuje mnie jego definicjia ze słownika jęz. pol. Jeśli Ci zależy mogę jutro przytoczyć Ci cytat dosłowny, ale zaręczam, że nie będzie się on różnił sensem w ogóle, a słownictwem w bardzo niewielkim stopniu od oryginału. Polecam Ci nie polemizować z nikim o czymś o czym specjalnie nie masz pojęcia a chcesz się jedynie pokazać przed innymi (częsta wada młodych ludzi)
Z całym szacunkiem chciałam zauważyć, że nigdy w życiu jeszcze nie widziałam nieogolonego Adriana, Rafał ma krótkie włosy, a Ania jest ... kobietą ...

A ja widziałem, choćby na zdjęciach na stronce. I gdzie napisałem, że Ania jest facetem ? Hem ?
Katy - radzę CI, ugryź się w język, bo ja się jeszcze powstrzymuję...
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 03 sie 2002, 21:47

Nie mógłbyś nic narzucać, bo najzwyczajniej w świecie nie masz takich praw ... ale oczywiście, że Pan nie narzuca tylko kulturalnie radzi - delikatnie przy okazji wyzywając Ich od " tchórzy " --->
Dodam jeszcze cytat (chyba z wczoraj) z kalendarza:

"Ludzie boją się zmian, nawet tych na lepsze..." (mniej więcej:))
...
Niestety widać, że jesteś jeszcze za młoda na tego typu dyskusje (shermon miał rację).
... w takim razie niestety widzę, że jesteś już za stary na polemizowanie z kimkolwiek, gdyż żaden człowiek cokolwiek by powiedział nie jest już w stanie nic zmienić w Twoim punkcie widzenia i toku rozumowania, a to już bardzo niedobrze ...
Polecam Ci nie polemizować z nikim o czymś o czym specjalnie nie masz pojęcia a chcesz się jedynie pokazać przed innymi (częsta wada młodych ludzi)
... wybacz ale to jest forum i każdy ma tutaj prawo wyrazić swoją opinię ... Polecam Ci nie dyskryminować innych ludzi i ich własnego zdania, używając jedynie argumentu dotyczącego wieku, a chcesz jedynie pokazać, że jesteś tak nieomylny, nawet w związku z tematem " o czym ma pojęcie kathleen_kelly " ( częsta wada tzw. " dorosłych " ) ...
Niestety przykro mi, że szukasz swoich argumentów w rynsztoku.
... Kochanie ... przykro mi, że argument zaczerpnięty ze " Słownika języka polskiego " kojarzy Ci się z rynsztokiem ...
I gdzie napisałem, że Ania jest facetem ?
---->
Przydała by wam się "lekka" zmiana image'u. Nieogoleni faceci z długimi piórami wyglądają dosyć zabawnie ...
Wybacz, ale gdy piszesz " wam " - brzmi to jakbyś kierował słowa do całego zespołu ... Wam " Łzom " ... nastepnie od razu pisząc o zabawnych facetach z długimi włosami ... może warto więc, dokładniej formułować myśli ...

... chciałam jeszcze zauważyć Kochanie, że rozśmieszasz mnie pisząc, że się powtrzymujesz ...
Proszę, słońce, nie pisz już więcej, bo to wstyd
--->
pisząc wcześniejsze głupoty
--->
Więc postaraj się użyć rozumu
--->
Słonko, kompromitujesz się na każdym kroku
... i Ty mi mówisz o gryzieniu się w język, a w innym temacie o chamstwie ? Ty mi ? ... istna komedia ...

... a na koniec chciałam dodać, że jakoś w ów polemice omija Pan dość istotne kwestie, zastępując je na przemian to ubliżając mojemu rozumowi, to czepiając się mego wieku ... co tylko upewnia mnie, że dalsza polemika z Panem, nie ma większego sensu ... a ja do teraz nie wiem jednego ...
Skoro " człowiek nie jest idealny i nie wie wszystkiego " , to wytłumacz mi Wszechwiedzący Panie, skąd Pan wie, że zmiana dłuigich włosów w krótkie będzie zmianą " na lepsze " ? ... Uważa Pan więc, że warto słuchać rad innych ( równie nie idealnych i nie wiedzących wszystkiego ), którzy próbują nakłonić nas do zrezygnowania z własnegop JA, bo może okazać się, że " istota idealna " " ... myli się w swej próżności " ... podobnie z resztą może okazać, że " istota inna ", dająca rady " istocie idealnej " ( gdyż również jest " istotą idealną " ) także się myli ...
... ale " nie śmiem marzyć ", że tym razem nie ominie Pan jakże istotnej kwestii, kolejny raz za to powtarzając, że nie mam pojęcia o czym mowa lub nie używam rozumu ...
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
Awatar użytkownika
qdlaty
Kontaktowanie:

Postautor: qdlaty » 05 sie 2002, 16:06

No to jedziemy pięknego poniedziałkowego poranka:
Nie mógłbyś nic narzucać, bo najzwyczajniej w świecie nie masz takich praw ... ale oczywiście, że Pan nie narzuca tylko kulturalnie radzi - delikatnie przy okazji wyzywając Ich od " tchórzy " --->

Nie kłam, to nie wypada.
... w takim razie niestety widzę, że jesteś już za stary na polemizowanie z kimkolwiek, gdyż żaden człowiek cokolwiek by powiedział nie jest już w stanie nic zmienić w Twoim punkcie widzenia i toku rozumowania, a to już bardzo niedobrze ...

I vice versa, Tylko, że Ty dłużej będziesz żyła w błedzie :P
... Kochanie ... przykro mi, że argument zaczerpnięty ze " Słownika języka polskiego " kojarzy Ci się z rynsztokiem ...

Słownik języka polskiego nie był sam w sobie argumentem, można również cytować biblię w taki sposób, że argumenety będą na poziomie rynsztoka. Przypominam o światłości, że zamiast odnieść się do cytatu wyszkuałaś w słowniku definicję słowa "cytat" i udawadniałas mi, że cytat musi być literkę w literkę. Przykro mi, ale nie lubię jak ktoś unika w ten sposób odpowiedzi na istotną kwestię. Wiesz to tak, jakby mi któs zadał pytanie, a ja bym się czepiał, że jego zdanie nie posiada orzeczenia...
Wybacz, ale gdy piszesz " wam " - brzmi to jakbyś kierował słowa do całego zespołu ... Wam " Łzom " ... nastepnie od razu pisząc o zabawnych facetach z długimi włosami ... może warto więc, dokładniej formułować myśli ...

Tak, a sformułowanie "nieogolony" skierowałem do wokalistki... I gdzie ta słynna, kobieca intuicja ?
... i Ty mi mówisz o gryzieniu się w język, a w innym temacie o chamstwie ? Ty mi ? ... istna komedia ...

Ja się ograniczyłem do złośliwości, przypominam, że to TY wprost nazwałaś mnie idiotą.
... a na koniec chciałam dodać, że jakoś w ów polemice omija Pan dość istotne kwestie, zastępując je na przemian to ubliżając mojemu rozumowi, to czepiając się mego wieku ... co tylko upewnia mnie, że dalsza polemika z Panem, nie ma większego sensu ... a ja do teraz nie wiem jednego ...

Po pierwsze - "owej", jeżeli już jesteśmy przy poprawności gramatycznej. Po drugie, czepiać się zacząłem, kiedy stwierdziłem, że to właśnie Ty nie odpowiadasz w ogóle (albo prawie wcale) na moje argumenty, tylko je całkiem omijasz, albo czepiasz się kwestii nieistotnych. Przeczytaj jeszcze komentarz niżej. A jeśli chcesz to będzie to prosto udowodnić. Jakie kwestie z Twoich wypowiedzi pominąłem ? No proszę, udowodnij. Pustymi hasłami łatwo jest rzucać.
... ale " nie śmiem marzyć ", że tym razem nie ominie Pan jakże istotnej kwestii, kolejny raz za to powtarzając, że nie mam pojęcia o czym mowa lub nie używam rozumu ...

Pozwoliłem sobie sprawdzić. W tym poście nie odniosłaś się do żadnej istotnej kwestii, którą poruszyłem w poprzednim poście, wycięłaś tylko to co Ci pasowało, plus wycinki z postów poprzednich, i śmiesz jeszcze mówić, że ja coś omijam ? Stań na ziemię, bo ja staram się odpowiadać, na każde Twoje zdanie, w przeciwieństwie do Ciebie (tylko bez głupich tekstów, nie lubię hipokryzji). Nie zbędziesz mnie takimi prostymi shopenhaurowskimi sztuczkami.
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 05 sie 2002, 16:38

Wiecie co? Zachwujecie sie jak bachory, które biją się jak tylko nie ma rdzoców w domu lub w pokoju ... Wszystko rozumiem, ale nie do przesady, a teraz właśnie już przesadziliście .. dajce sobie spokój. Przepraszac sie nie musicie, bo wiem, żebyście tego nie zrobili, ale przestańcie się chociaz kłócić
Awatar użytkownika
qdlaty
Kontaktowanie:

Postautor: qdlaty » 05 sie 2002, 18:14

Mnie pasuje ;)
TO jak kathleen ? Zgoda ? :P
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 05 sie 2002, 21:13

Nio mam nadzieje, że dojdziecie do porozumienia...
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 06 sie 2002, 4:08

Pomijając to, że qudlaty jest średnio miły i posługuje się złośliwościami, to ja osobiście nie uważam, żeby to była kłótnia ... moim zdaniem to jest po prostu wymiana zdań i argumentów - a co Ty myślisz qudlaty ?

Qudlaty ... bardzo ładnie i grzecznie Cię proszę byś wskazał mi zdanie, w którym " wprost nazwałam Cię idiotą " ... bo ja sobie takiego czegoś nie przypominam i nawet więcej powiem, że byłoby to niemożliwe, gdyż ( wbrew pozorom ) wcale tak nie uważam ...

Jakie kwestie z Twoich wypowiedzi pominąłem ?
... hmmm ... no więc się powtórzę ... ------->
Skoro " człowiek nie jest idealny i nie wie wszystkiego " , to wytłumacz mi Wszechwiedzący Panie, skąd Pan wie, że zmiana dłuigich włosów w krótkie będzie zmianą " na lepsze " ? ... Uważa Pan więc, że warto słuchać rad innych ( równie nie idealnych i nie wiedzących wszystkiego ), którzy próbują nakłonić nas do zrezygnowania z własnegop JA, bo może okazać się, że " istota idealna " " ... myli się w swej próżności " ... podobnie z resztą może okazać, że " istota inna ", dająca rady " istocie idealnej " ( gdyż również jest " istotą idealną " ) także się myli ...
... z tego co pamiętam, to na to nie odpowiedziałeś, a bardzo bym chciała poznać Twoje zdanie ...

... a Mała___ ... hmmm ... " bachory " - to nie brzmi najładniej ... nie uważam, żebyśmy z qudlatym byli " bachorami ", bo " bachory " raczej nie mają własnego zdania, podobnie z resztą, jak niektórzy bywalcy tego forum ...
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
Awatar użytkownika
qdlaty
Kontaktowanie:

Postautor: qdlaty » 06 sie 2002, 15:30

KK: Średnio pamiętasz, na to pytanie odpowiedziałem już dużo wcześniej, na początku dyskusji, więc nie widzę potrzeby żeby się powtarzać. W dalszym ciągu czekam na przykłady...
Awatar użytkownika
qdlaty
Kontaktowanie:

Postautor: qdlaty » 06 sie 2002, 15:39

Co do idioty - wątek "A może Adam" - wytłumaczyłem też dlaczego.

A poza tym, epitety "Wszechwiedzący Panie", "Wielki Panie Chrześcijaninie" też nie były komplementami i przypominam, że to Ty pierwsza zaczęłaś używać złośliwości. (Więc dla mnie to pierwsze zdanie w Twoim ostatnim poście to czysta hipokryzja)
Awatar użytkownika
qdlaty
Kontaktowanie:

Postautor: qdlaty » 06 sie 2002, 20:11

Moon: oczywiscie, ze jestem jaki jestem, ale zmieniam sie, i kazdy sie powinien zmieniac na coraz lepsze...
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 06 sie 2002, 22:35

Jak mogłeś na początku dyskusji odpowiedzieć na pytanie, które padło w połowie dyskusji ... no ale dobrze ... nieistotne ... jeszcze inny przykład ?
moim zdaniem to jest po prostu wymiana zdań i argumentów - a co Ty myślisz qudlaty ?
... hmmmm ? :P
Awatar użytkownika
qdlaty
Kontaktowanie:

Postautor: qdlaty » 07 sie 2002, 0:52

kathleen_kelly pisze: Jak mogłeś na początku dyskusji odpowiedzieć na pytanie, które padło w połowie dyskusji ... no ale dobrze ... nieistotne ...

Odpowiedź jest bardzo prosta. Czyzby wiec byla to ironia ? Po prostu ktoś zadał wcześniej prawie identyczne pytanie...

jeszcze inny przykład ?
moim zdaniem to jest po prostu wymiana zdań i argumentów - a co Ty myślisz qudlaty ?
... hmmmm ? :P
[/quote]
Wydaje mi się, że na to pytanie rowniez można znależć odpowiedź w moich postach.
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 07 sie 2002, 0:55

Widzę, że nic do was nie dotarło
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 07 sie 2002, 0:57

Ale nie będę sie powtarzać...wiecie co tej "wymianie" sądzę i nie będę tego mówiła po raz drugi, więc jeśli qd chciał taj zgody??? to ja już na to nie mam słów dlaczego ty kat nie chcesz???
Awatar użytkownika
qdlaty
Kontaktowanie:

Postautor: qdlaty » 07 sie 2002, 15:56

Mała___ pisze:Ale nie będę sie powtarzać...wiecie co tej "wymianie" sądzę i nie będę tego mówiła po raz drugi, więc jeśli qd chciał taj zgody??? to ja już na to nie mam słów dlaczego ty kat nie chcesz???

Nabijasz posty ?

Wróć do „Łzy”