kaset "DEMO"

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
lulu007

kaset "DEMO"

Postautor: lulu007 » 08 sie 2002, 8:09

witam wszystkich
czy ktos z Was ma piosenki z kasety "DEMO" chodzi mi o takie piosenki jak: "On", "W czerni i bieli", "Czerna magia" oraz czy reszta piosenek z tej kasety to te juz zaprezentowana
z gory dzieki
NARA
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 08 sie 2002, 17:09

Niestety nie posiadam tych nagrań... szkoda... chciałbym je uslyszeć... Myślę, że zespół powinien zamieścić je na swojej następnej plycie.. OPRÓCZ 13 nowych utwórów - co wy na to?

marcin

x x x
Alareel

Postautor: Alareel » 08 sie 2002, 17:26

Wydaje mi się że 'bonusy' na każdej nowej płycie to właśnie te stare utwory które 'nie weszły do obiegu'
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 08 sie 2002, 19:41

Ja mam tylko Słońce, Nienawiść i Jesteś z DEMO a co chodzi dokałdeniej z tymi piosenkami???
Awatar użytkownika
lulu007

Postautor: lulu007 » 09 sie 2002, 6:47

cze @ll
na poczatku chcialem podziekowac za wszystkie odpowiedzi
Mała_ pytasz sie o co chodzi z piosenkami juz Ci mowie,
chodzi mi czy piosenki:
Slonce z kasety "DEMO" to piosenka Slonce dla Ciebie z plyty "Slonce",
Nie mam nic z kasety "DEMO" to piosenka Nie mam nic z plyty "W zwiazku z samotnoscia",
Czy to grzech? to piosenka Czy to grzech?Labedz z plyty "Slonce"
i to by bylo na tyle
NaRa
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 09 sie 2002, 14:19

Witam:)

Tak się składa, że mam kopię tych nagrań na kasecie.
Od kiedy Łzy stały się sławne zauwazyłem, że wiele osób jest tą kasetka zainteresowanych.
Ponieważ jednak jestem przeczulony na punkcie praw autorskich i piractwa (pewnie bardziej niż sami autorzy tej muzyki;)), to nie ma mowy o kopiowaniu i rozpowszechnianiu tego materiału na własną rękę.

Co innego gdyby właściciel praw autorskich (czyli zespół) zgodził się, żebym ten materiał udostępnił każdemu chetnemu po kosztach kopiowania i wysyłki, wtedy moglbym coś takiego wymyslić, musiałoby to byc na wieksza skale, bo chetnych są setki, a więc gdyby coś - to nie wyobrażam sobie kaset, a raczej CDR i wysyłka pocztą listem poleconym, łączna cena CDR wraz z kosztami wysyłki nie przekroczyłaby 8 zł. przy załozeniu, że ta suma jest wpłacana przez nabywcę z góry na konto bankowe (bo za pobranie (płatność przy odbiorze) poczta liczy o około 4 zł drozej niż za polecony bez pobrania).

Ale to tylko takie "wariacje na temat", bo wątpie żeby zespołowi zależało na rozpowszechnianiu kopii materiału na CDR, skoro produkcja płyty z okładką przy duzym nakładzie byłaby tańsza, więc zespoł gdyby chciał - to mogłby sam ten materiał wydac na jakiejś kasecie czy płycie i jeszcze coś tam na tym zarobić.

Zresztą moim zdaniem wczesniej czy pożniej zajmą się tym piraci, jeżeli sam zespół tego nie wyda, bo przecież istnieje jeszcze kilkaset egzemplarzy tej kasety, i gdyby tylko jakiemuś piratowi zależało to dotarłby pewnie bez problemów do tych piosenek.

Przy okazji dodam, że poza tymi utworami których nie ma na płytach - na tej kasecie demo również "znane" z płyt tytuły są w zupełnie innych wersjach - nagrywane dwa lata wcześniej niż te na płytach - czyli całkiem inne aranżacje i nawet głos Ani o dwa latka mlodszy;)

Pozdrawiam fanów i zespół:)
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 09 sie 2002, 14:33

Jeszcze odpowiadam LULU007:
Tak, chyba ponad polowa piosenek z kasety "demo" to te same co na płytach, tytuły odpowiadają dokładnie tak jak napisałeś, jest na demo również "Emmanuelle" i "Nienawiść" i chyba jeszcze inne których tytułów teraz nie pamiętam, tez są to te same piosenki co na płycie "Słońce", tzn. te same pod względem linii melodycznej i z prawei dokładnie tym samym tekstem (przy nagrywaniu płyt teksty zostały już miejscami poprawione, bo na "demo" zdarzały się niedoskonałości;)).

Utwory zupełnie nieznane z płyt a zamieszczone na kasecie "demo" to "W czerni i bieli", "Czarna magia", "On" ...i to chyba wszystkie o ile o jakimś nie zapomnialem...

NA KONIEC UWAGA:
NIE PROSCIE MNIE O ZADNE MP3, BO TO NIC NIE DA,
JUŻ CHOCBY DLATEGO, ŻE MAM ZWYKŁY MODEM PRZEZ TPSA I BEZNADZIEJNIE WYSOKIE RACHUNKI ZA NECIK, WIEC WYSŁANIE JAKIEJKOLWIEK PIOSENKI PRZEZ INTERNET DOPROWADZILOBY MNIE DO NATYCHMIASTOWEGO BANKRUCTWA:(
Adam
gg 1412220
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 09 sie 2002, 17:45

A tak w ogóle to...

Dlaczego jeszcze na Oficjalnej Stronie Łez nie ma MP3 z tymi trzema utworami, ktore ukazały się na demo a nie ma ich na plytach?

Taka np. "Czarna Magia" robi na mnie wieksze wrażenie niz wiekszosc utworów z nowej plytki Łez...
Awatar użytkownika
Gosiaak
Kontaktowanie:

Postautor: Gosiaak » 09 sie 2002, 17:48

A ja mam tylko te co napisałam i chętnie bym posłuchała tamtych z DEMO...właśnie nie lepiej umieścic na stronce...???
Awatar użytkownika
lulu007

Postautor: lulu007 » 10 sie 2002, 6:32

cze znowu
dzieki Adas za odpowiedz, nie wiesz jak sie ciesze ze znalazlem kogos z ta kaseta, a szukalem ja naprawde dlugo, mowiles zeby nie prosic Cie o mp3, a moze jednak: korzystasz z KaZa albo cos takiego, mowisz ze masz duze rachunki (a nie masz kogos znajomego ze stalym laczem) - sorki ze jestem taki upierdliwy, ale naprawde zalezy mi na tym
dzieki
NaRa
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 10 sie 2002, 23:46

Nie wiem LULU co to jest "KaZa".
Co do mp3 to na razie nie ma o czym mowic skoro sam zespół nie chce tego udostępnić.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 12 sie 2002, 17:36

Bardzo się cieszę, że będą w pierwotnym stanie i nie ma za co przepraszać, bo jestem baaaaardzo ciekawa, jak to było na samym początku... btw czy zauważyliście jak głos Ani się zmienił, jaka jest różnica pomiędzy głosem na pierwszej plycie, a na ostatniej???? Dlatego jestem ciekawa tego dema...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
lulu007

Postautor: lulu007 » 13 sie 2002, 6:41

no to super, tylko ile bedzie trzeba na to czekac :(
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 17 sie 2002, 1:38

Co innego gdyby właściciel praw autorskich (czyli zespół) zgodził się, żebym ten materiał udostępnił każdemu chętnemu - napisał Adam.
Swego czasu na chacie była o tym mowa, że posiadasz demo i Adam stwierdził żeby się z Tobą kontaktować co niniejszym czynię (tak to było Tomek prawda??). Ale dla pewności może byś pogadał z zespołem co Oni na to. 8) 8)
Sylwia
Alareel

Postautor: Alareel » 17 sie 2002, 6:03

Tak było Sylwiu :D

Wróć do „Łzy”