Pamietnik Rosza

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Rosz!

Postautor: Rosz! » 04 paź 2002, 3:42

Nie mówie, że to proste ale jest na polskiej scenie wiele artystek, które robią to właśnie w ten sposób. Poza tym chyba oczywiste jest że nie nagrywa się 2 płyt naraz ani nie jeździ w 2 trasy naraz. Znam artystki dzieciate po nagraniu 3 plyt solowych i 8 z zespolem i radza sobie swietnie a ich dzieci sa swietne...
Fantastycznie elokwentni
Płodzimy złote mysli
Przesadnie dowcipni
Na granicy śmiesznosci
Z łatwoscią znajdujemy
Szlacheckie korzenie
Nawet jeśli błękitu
We krwi jedna kropla
Awatar użytkownika
Rosz!

Postautor: Rosz! » 04 paź 2002, 3:48

JA TYLKO WIDZE CO WYCHODZI Z RÓWNANIA ŁZY + ANKA A CORAZ BARDZIEJ KRECI MNIE ZOACZYC CO ZANCZY ANKA SOLO. BTW - DOSZUKAŁEM SIĘ NA FORUM, ŻE LUKRECJA
TO TEKST ANI I MUSZĘ WAM POWIEDZIEĆ,
ŻE TEN KAWAŁEK MA W SOBIE SPORO EMOCJI,
CZYM JEST LUKRECJA, KTO JEST LUKRECJĄ,
DLACZEGO MA W SOBIE TAKĄ BOMBĘ EMOCJI???
Fantastycznie elokwentni
Płodzimy złote mysli
Przesadnie dowcipni
Na granicy śmiesznosci
Z łatwoscią znajdujemy
Szlacheckie korzenie
Nawet jeśli błękitu
We krwi jedna kropla
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 04 paź 2002, 3:50

Wiem o co Ci chodzi, ale trudno mi to sobie wyobrazić, Ania jest jeszcze młoda i.... trudno by jej chyba było...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 04 paź 2002, 4:05

Wydaje mi się że Ania powinna nagrać coś solo. CIekawe jaki byłby to kierunek muzyczny? Na pewno to także byłoby pewną reklamą dla Łez :D
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 04 paź 2002, 4:51

To ja własnie Ciebie o to pytam Rosz! w którymś temacie przy okazji jak powiedziałes że teksty Łez są płytkie
Awatar użytkownika
Rosz!

Postautor: Rosz! » 04 paź 2002, 14:06

A to jest text ani a nie lez. ucze sie segregowac. dla mnie wane jest slowo CZARNA lukrecja. dla mnie tobardzo czarna emocja/ uczucie. niejasna i zaplatana jak misiek haribo.
Fantastycznie elokwentni
Płodzimy złote mysli
Przesadnie dowcipni
Na granicy śmiesznosci
Z łatwoscią znajdujemy
Szlacheckie korzenie
Nawet jeśli błękitu
We krwi jedna kropla
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 04 paź 2002, 21:30

hmm... ciekawie pojmujesz tą CZaRNĄ lukrecję...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 04 paź 2002, 21:45

No i co my się tu dowiadujemy?
Zdanie Rosza "płytkie teksty Łez" - dotyczyło najwyżej 10 tekstów wśród około 40 piosenek zespołu?

Czekam na przykłady "płytkich" wg Rosza tekstów (pomijając te 10 najplytszych co do ktorych wszyscy się zgadzamy np. "Agnieszka").

Wyliczaj Rosz te płytkie teksty z pozostałych 30-stu piosenek, od numeru 11 wzwyż będą to wg Ciebie(?):

11......
12......
13......
14......
....

(kilka moim zdaniem płytkich sam mógłbym wymienić: "Agnieszka", "Nie wiem", "Dziś będziesz mój", ewentualnie "Narcyz" i "Zabij się", ale mógłbym tez wymienić kilkanaście które są jedne z najlepszych w polskim pop-rocku, np. "Emmanuelle", "Westchnienia i szepty", "W moim świecie", "Opowiem wam moją historię", "Anastazja", "W księżycowym śnie", a z tych pozornie prostych i banalnych za bardzo dobre uważam "Ja samotna" i "Przebój", bo tekst rockowy żeby był dobry nie musi mieć wcale jakiejś bardzo wyrafinowanej głębii)
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 04 paź 2002, 21:54

a ja myślałam, ze to zdanie, o Agnieszce, Narcyzie itp. to tylko ja mam... widać się myliłam, bardzo się cieszę, że nie jestem sama :)
marigell

Postautor: marigell » 04 paź 2002, 21:58

też mam podobne :twisted:
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 04 paź 2002, 22:07

Jak przypuszczam nie ma sensu dalsza dyskusja o tekstach, Rosz musi przyznać, że te "płytkie teksty" to może byc tylko opinia kogoś, kto ma akurat na mysli kilka prostych hitów, a nie całość tworczosci zespołu.

Posłuchajcie np. piosenek Perfectu "Kołysanka dla nieznajomej" albo "Niepokonani". Dla mnie to są "wzory", jakieś wyznaczniki polskich tekstów rockowych, do których "porównuję" poziom innych. Dla jednych te teksty są proste, fajnie się tego słucha, ale jak ktoś chce - to może się w nich doszukać najgłębszych podtekstów ograniczonych tylko własną wyobraźnią. I w najlepszych tekstach Łez widzę to samo, w mniejszym lub wiekszym stopniu, chociaż może w tekstach Łez rzadziej słowa, porównania i rytm są aż tak perfekcyjnie dobrane jak np. u Perfectu "kochaj mnie, kochaj mnie nieprzytomnie jak zapalniczka płomień, jak sucha studnia wodę" - ale juz dalej w tej samej piosence widać "banalne" słowa: "Kochaj mnie namiętnie tak jakby świat się skończyć miał" - i to już jest poziom od którego Łzy nie odbiegają ani o włos.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 04 paź 2002, 22:09

noo... :wink:
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 04 paź 2002, 23:20

ja tez mam takie zdanie. A propos nie chce żeby Ania śpiewała solo. ma piękny głos i powinna go wykożystywać wyłącznie do śpiewania w Łzach. łzy to tacy przyjaciele- jakby oni mogli się rozstać?nie pomyślaliście?
Ania nie słuchaj ich! hehh wiem że jej płytka solo byłaby super ale lepiej niech zostanie tak jak jest, a pozatym zgadzam się z młodą Ania ma jeszcz Tobiaszka! :) Ania jakby śpiewała solo to pewnie łzy by się rozpadły no chyba że dałaby rade śpiewać i tu i tu i jeszcze być mamą dla Tobiasza. jeju ile roboty myśle że za dużo na tą naszą Anię. hehh

ja Anię widze tylko w Łzach oni tam się kochAJĄ jak rodzeństwo rozumieja itd...
pozdrawiam wszystkich 8)
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 05 paź 2002, 1:53

Paula_Jestem
wydaje mi się, ze Łzy się by nie rozpadły. Przecież ten projekt mogłby być wyłącznie studyjny.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 05 paź 2002, 3:00

Wg mnie to w dużej mierze dzieki Ani Łzy zaistniały w całej Polsce tak szybko. Bez Ani trwałoby to pewnie kilka lat dłużej... Co do kariery solowej (niezależnie, czy Ania by śpiewała jednoczesnie także ze Łzami, czy tylko sama) - to myślę, że to jest nieuniknione wcześniej czy później.
Bardzo często się zdarza, że wokalistki znane z zespołów nagrywają solowe płyty - Ostrowska, Kozidrak, Lipnicka, Nosowska, Femme. Ania pewnie też się kiedyś skusi:) Tym bardziej, ze piosenki Łez wykonuje już na żywo nie tak samo żywiołowo jak kiedyś...więc może zmiana repertuaru na bardziej "oszczędny dla gardła" byłaby nawet wskazana?
A zespół sobie jakoś poradzi:) Chocby po przykładzie Tres widać, że dziewczyny w okolicy potrafią śpiewać:)

Wróć do „Łzy”