FORUM - co by sie tu jeszcze przydalo ?

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 05 lip 2006, 12:46

Wszyscy są gotowi poprawiać Panią K. tylko niestety może to zrobić tylko ona sama albo moderator. Chyba każdy ma słownik w domu. Nikt nie jest idealny .
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 05 lip 2006, 13:16

DawcioTarcio pisze:albo moderator.

no widzisz? już zaczynasz chwytać ;)

a Kamili radzę pisac posty najpierw w WORDzie, potem kopiować tutaj.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2006, 13:24 przez jesoos, łącznie zmieniany 1 raz.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 05 lip 2006, 13:23

Kamila nie ma Worda i z tego co wiem to klika z kawiarenki. Natomiast rozmawiałem z adminem innego forum - opracował program - przy każdym poście jest opcja sprawdzenia pisowni. Sprawdził że do nas można to wrzucić.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
adir
Członek FFC

Postautor: adir » 05 lip 2006, 13:27

Jej co się czepiacie, jak pisze z kawiarenki to też bym pisał szybko nie zastanawiając się nad pisownią. A co do programu spradzającego pisownie, to bardzo dobry pomysł!!
After all is said and done,
One and one still is one.
When we cry, when we laugh,
I am half, you are half.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 05 lip 2006, 13:52

adir pisze:Jej co się czepiacie

jak mnie wk***a taki tok myślenia.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Emanuelnoire
Kontaktowanie:

Postautor: Emanuelnoire » 05 lip 2006, 14:03

Spokojnie Jesoos ;)
Rozumiem ze mozna zrobic błedy ortograficzne ( w tych trudniejszych wyrazach ), gramatyczne bądź interpunkcyjne, sam robie byki, ale staram sie nastepnym razem pisać poprawnie. To wszystko jednak nie usprawiedliwia tego iz postów niektorych osob po prostu nie da sie zrozumieć czytając. ;)
Adir my sie nie czepiamy, ale jakis poziom musi być, co sobie pomysla osoby z zewnatrz? Ze to zgraja analfabetów?
Cosmic Love
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 05 lip 2006, 15:06

Ja rozumiem, bo sama też czasami napisze cos głupiego, ale staram sie na drugi raz tego nie robić. A czasami to moze denerwować tak jak ostatnio na czacie: "lubicie zespUł łzy?" Juz mi sie pierwsza klasa podstawowki przypomina zespÓł, bo zespOły. A taki program sprawdzający pisownie to byłoby jakieś rozwiązanie;)
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 05 lip 2006, 15:08

jesoos pisze:
adir pisze:Jej co się czepiacie

jak mnie wk***ia taki tok myślenia.

Mnie też.

Marek, w większości kawiarenek jest WORD, bynajmniej u mnie w mieście w każdej i w każdej innej, w której byłem :twisted:. Pisałem już do Adiego o dodatki techniczne, ale jedyne co zrobili to grafika...

Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 05 lip 2006, 16:57

adir pisze:Jej co się czepiacie, jak pisze z kawiarenki to też bym pisał szybko nie zastanawiając się nad pisownią.

Chyba zaszło tu jakieś pomieszanie pojęć :roll: Pisać szybko znaczy pisać z błędami? Chyba ortografia to jest podstawowa rzeczy, której uczymy się w podstawówce? Wiadomo, że każdy popełnia błędy, ale nie tak nagminnie. I to nie jest rzecz szybkiego pisania, ale jak się zna ortografie to się pisze odruchowo i nie traci sie czasu :wink: I zgadzam się, że to nie jest jakieś bezsensowne czepianie się tylko chyba można mieć czegoś takiego dość. A tym bardziej kiedy nie widać poprawy :wink:
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 05 lip 2006, 17:11

Każdy z nas napewno robi błędy - ale nie zawsze sa one aż tak zauważalne... zreszta jak się pisze szybko to można ewentualnie pominąć ogonek, czy zjadac literki. Zreszta każdy powinien przeczytać posta przed dodaniem a jesli nie to chociaz po dodaniu i w razie czego szybko edytować.

A jeśli Kamila ma dysortografie to w zasadzie powinniśmy jej wybaczyc, bo napewno bez sensu by było pisac wszystko ze słownikiem - tylko że włśnie jest cos takiego jak World... Ja sama tam zawsze pisze notki na bloga, żeby ogonków nie pomijać.
Dlatego my nie chcemy na nikogo naskakiwać- tylko poradzic... I pomóc, bo pisząc ciągle z błędmi nikt ortografii sie napewno nie nauczy.

A taki program napewno byłby przydatny - choc znając nasze forum nie doczekamy sie jakis zmin zbyt szybko... o ile wogole byśmy się doczekali :wink:
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
...Nagha...
Kontaktowanie:

Postautor: ...Nagha... » 05 lip 2006, 17:37

Emanuelnoire pisze: sam robie byki, ale staram sie nastepnym razem pisać poprawnie.

;** a szczególnie, gdy poprawia Cię panna Nagha :twisted:

przepraszam, ale czy kogoś tu nie rażą takie błędy jak :

som,
oczówam - tu chyba miało być odczuwam.
osup,
kture,
palom,
zczegulnie,
patszeć,
tesz,
szkułke

bo mnie osobiście tak :roll: nie wspomne o tysiącach emotek, które ostatnio są używane w nadmiarze. (pozdrawiam adira)

ps. i nie sądze, aby szybkie pisanie miało związek z błędami ortograficznymi.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 05 lip 2006, 19:14

Nagha skasuj te wyrazy bo ja czegos dostane, nie moge tego nawet przeczytac.
A co do ortografii to zupełnie zgadzam się z Tiili. Ja pisze odruchowo i to nie jest kwestia szybkiego pisania, owszem jak się szybko pisze to mozna czasem zrobic jakiś błąd czy pozjadać literki, albo poprzestawiac.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
dziubek16

Postautor: dziubek16 » 05 lip 2006, 19:19

ja rozómiem czasem palnonc jakis glóbi błond ale czasem to wiara pszesadza bo hyba jasne rze bór pisze sie pszes ó bo wymienia sie na bory! .. no i takich buenduw wybaczyc nie idzie!! wiec ludzi ktorzy popelaniaja takie bledy w wakacje zachecam do poczytania słownika ortograficznego

PS nawet nie zdajecie sobie sprawy ja ciezko bylo mi zrobic te okropne byki :twisted:
PS.2 i jestem za tym programem na naszym forum to na pewno pomogloby w rozumieniu wielu notek a i niektorych nauczyc ortografii
"Weronika Bardzo Chciała Spróbować Jak To Jest Stoczyć Się Na Samo Dno Być Dla Innych Tylko Tłem"
Awatar użytkownika
kamilka.kamila
Członek FFC

Postautor: kamilka.kamila » 05 lip 2006, 23:20

Dam se sama rad ...Nagha... , jesoos ,DawcioTarcio, dopiero zainstalowałam se dziś Microsoft Word i nie będziecie mnie więcej musieli poprawiać i wyluzujcie trochę o wszystko się czepiacie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
adir
Członek FFC

Postautor: adir » 06 lip 2006, 0:17

... bez komentarza ...
After all is said and done,
One and one still is one.
When we cry, when we laugh,
I am half, you are half.

Wróć do „Różne czyli Inne”