Anastazja

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Arekkk20
Kontaktowanie:

Postautor: Arekkk20 » 09 lis 2002, 23:46

Ale czy to Bog jest temu wszystkiemu winny???Czy naprawde tak myslisz??Bo moim zdaniem Bog choc by bardzo chcial to niezdola zapanowac nad calym zlem ktore czyni czlowiek.Tak naprawde to czlowiek jest odpowiedzialny za to wszystko.Jedyna nagroda jaka moze dac Bog to zycie wieczne po smierci.Przynajmniej Ja tak uwazam.....no i moze troszke radosci na Ziemi:P
Narcyz sobie jestem:)).................żartowałem;))
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 10 lis 2002, 0:02

Justysiu ... ja się z Tobą zgadzam ... w 100%-ach ... oczywiście, że człowiek nie jest doskonały ... i z góry dobry ... ale niech ktoś mi wytłumaczy który człowiek i jakie zło popełnił, że Adaś ma chore serce ? ( taki najbliższy nam obecnie przykład ) ... bo ja tu nie widzę jakiejkolwiek ingerencji człowieka ... a ten ten cały Bóg, jeśli w ogóle istnieje, to jeśli uważa, że robiąc takie rzeczy jest dobry, to ja Mu gratuluję światopoglądu ... i teraz będą głosy " pewnie jest w tym jakiś ukryty sens ... nic się nie dzieje bez powodu " ... to jeśli ktoś widzi w tym, że Adam nie może nawet zachorować na grypę jakikolwiek głębszy sens, to niech mi go łaskawie pokaże, bo ja nic takiego nie jestem w stanie zobaczyć ...
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 lis 2002, 0:03

Bóg podobno ma władze nad ludzmi... nad całym swiatem... to dlaczego pozwala zeby istniało uczucie nienawisci?? zeby ludzie sie nawzajem mordowali?? zeby woda zabierała nam wszystko.... zeby słonce spalało to co potrzebne??
Awatar użytkownika
Arekkk20
Kontaktowanie:

Postautor: Arekkk20 » 10 lis 2002, 0:06

Ale czemu oskarzacie o to Boga????Ja tego nierozumiem.Chcecie widziec zwiazek miedzy ta choroba a czlowiekiem???prosze bardzo!!!!Te wszystkie zanieczyszczenia,papierosy,spaliny,oczywiscie nieoznacza to ze to tylko przez to ale zeby winic Boga????????
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 lis 2002, 0:06

to Bóg zabiera nam to co kochamy... i wszystkie choroby.... to po co?? wszystko dzieje sie przez Boga.... wszystko... dlatego Bóg nie moze byc dobry... nie dla mnie
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 10 lis 2002, 0:06

... i żeby niczemu winni, dobrzy ludzie pluli krwią ... :cry:
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
marigell

Postautor: marigell » 10 lis 2002, 0:07

Na te pytania nie umię Wam odpowiedzieć. Moje wcześniejsze wypowiedzi brały się stąd, iż nie twierdze że wszystko dzieje się za pośrednictwem Boga i dlatego mówie, że jeśli chodzi o wojny itp to ludzie są sami sobie winni ale odpowiedzi na pytanie dlaczego Adam jest chory - nie znam
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 10 lis 2002, 0:07

Tak zostal stworzony ten świat. Nie mamy na to wplywu i musimy sie z tym pogodzic. I tak nimozemy nic zrobic.
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 10 lis 2002, 0:08

.... spaliny i zanieczyszczenia sprawiły, że Adam ma chore serce ? ... błagam ...
marigell

Postautor: marigell » 10 lis 2002, 0:10

a kto mówi, że spaliny to sprawiły? to sa dwie zupełnie różne rzeczy

i jeszcze taki cytat mi się skojarzył:

"Zagubiona w lesie słów
Tak jak dziecko co szuka snu
Płakałam kiedy brakło sił
Serce kiedyś jak ze szkła
Dziś jak hartowana stal
Już nie modlę się tylko czasem krzyczę Krzyczę..

Może lepiej nie wiedzieć
Że masz tylko siebie
Może lepiej się łudzić
Że Bóg jest jednym z ludzi
Może lepiej nie wiedzieć
Że masz tylko siebie
Łatwiej karmić się prawdą
Że On jest - tylko zasnął"
Obrazek
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 lis 2002, 0:11

Arek, gdyby Bóg nie chciał, to by tych zanieczyszczen, spalin, papierosow nie było.... ale widac on tak chciał.... wiec powtarzam: przez to co Bóg robi, nie moze byc dobrym!!
marigell

Postautor: marigell » 10 lis 2002, 0:12

dlaczego uważasz, że wszystko co dzieje się na świecie jest wolą Boga?
Obrazek
Awatar użytkownika
Arekkk20
Kontaktowanie:

Postautor: Arekkk20 » 10 lis 2002, 0:14

Kim Wy, kim jestem ja zebysmy mowili ze to jest wina Boga, uzasadnijcie mi to.Bo ja tego nierozumiem.I odkat to Bog ma wladze nad ludzmi, hmm.Nawet w raju jej niemial, bo biblijny Adam ugryzl jablko.Czy was jakas nienawisc zaslepila???????????
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 10 lis 2002, 0:14

Mi sie wydaje ze Bog nam dał wolną reke. I to dlaczego jets tak jak dzis to wyłącznie wina ludzi. POniewaz do tego dopuscili.
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 10 lis 2002, 0:15

Chcecie widziec zwiazek miedzy ta choroba a czlowiekiem???prosze bardzo!!!!Te wszystkie zanieczyszczenia,papierosy,spaliny
... z tego wynika, że Adam ma chore serduszko przez spaliny ...

a swoją drogą jakie to zabawne ... że kiedy dzieje się coś dobrego, to cały świat dziękuje Bogu, bo Ten jest wszechmocny i ma władzę nad wszystkim ... ale kiedy dzieje się coś złego to słyszymy
ale zeby winic Boga????????

Wróć do „Łzy”