Anastazja

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 10 lis 2002, 1:02

.................. może czasem lepiej ... nie wiedzieć ........... ? :cry:
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 10 lis 2002, 1:03

Kasia napisała:
... powiem Ci co jest niesprawiedliwe ... to, że mordercy, gwałciciele, złodzieje i inni zwyrodnialcy wychodzą na wolnośc dużo za wcześnie, albo w ogóle jej nie tracą ...

To też jest winą Bogą??????Mnie się wydaje, że to ewidentnie wina ludzi że Ci o któryc piszesz wychodzą na wolność...wina tego prawa które nie Bóg ustanawia tylko Ci ludzie właśnie...tacy jak...ja czy Ty.....

A jeszcze jedno co do tego, że wszystkiemu winny jest Bóg....może zastanówmy się nad tym czy my sami nie jesteśmy winni.....typowe zachowanie człowieka....najpierw szukamy winy u drugiego człowieka....jak nie znajdujemy to może u Boga........a może weźmy do ręki lusterko czasem i zadajmy sobie proste pytanie....CZY TO ABY NIE JEST MOJA WINA???????

To nie chodzi o konkretny przypadek czy jakąś sytuację ale nawet tu na Forum szukamy winnych...a my......
Sylwia
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 10 lis 2002, 1:03

Przestancie sie wszyscy dolować i zaczniejcie gadac o zeczach weselszych. na dzis koniec z tymi smutnymi tematami.
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 10 lis 2002, 1:05

... my jesteśmy winni temu, że Adaś ma chore serce ? ... coraz ciekawszych rzeczy się tu dowiaduję ...
" (...) there was a light in her eyes ... I used to see ... and the song in the words ... I used to hear (...) "
marigell

Postautor: marigell » 10 lis 2002, 1:07

To co Sylwia napisała to było tak ogólnie powiedziane i nie odnosilo sie do żadnego konkretnego przypadku - i z tym sie zgodze.
Sylwia nie pisała o Adamie ...
Obrazek
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 10 lis 2002, 1:09

Sara...z czym się nie zgadzasz?????
Sylwia
marigell

Postautor: marigell » 10 lis 2002, 1:09

a jeśli chodzi o wypowiedz Kathleen, ktorą Sylwia zacytowała to mi się wydaje ze Kasia pisała że to jest niesprawiedliwe a nie, że jest winą Boga :?
Obrazek
marigell

Postautor: marigell » 10 lis 2002, 1:11

Napisałam, że się zgadzam, że najpierw powinniśmy szukać winy w sobie ...
Obrazek
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 10 lis 2002, 1:12

... tak sara ... dokładnie tak Kasia pisała ... dzięki, że czytasz ...
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 10 lis 2002, 1:21

To był cytat z którym się nie zgadzałam .......tylo, że zapomniałam go skomentować, znaczy inaczej miałam napisać to co napisałam tu na samym dole.....ale wiesz Kasia.....ja czytam wbrew pozorom czytam....

a ten ten cały Bóg, jeśli w ogóle istnieje, to jeśli uważa, że robiąc takie rzeczy jest dobry, to ja Mu gratuluję światopoglądu

Z całym szacunkiem.....ale to co napisałaś to w/g mnie kompletne bzdury.....to, że Adam "pluje" krwią....to też wina Boga.....wojny, kataklizmy..to też jego wina.....skoro zgadzasz się z Justysią w 100% to tak właśnie myślisz....

I jeszcze jedno:
oczywiście, że człowiek nie jest doskonały

A widzisz.....BÓG W PRZECIWIEŃSTWIE DO CZŁOWIEKA JEST DOSKONAŁY......

A z tą niesprawiedliwością z tego poprzedniego cytatu to nie trzeba chyba pisać, nie trzeba komentować, każdy się z tym zgadza.... tak myślę....

A tamten cytat był po to, żeby pokazać Wam to co twierdzicie z Justysią....że "niby" wszystko zło na ziemi zawdzięczamy Bogu.....chyba że ja coś źle zrozumiałam......albo choćby prawie wszystko....
Sylwia
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 lis 2002, 2:12

ale Wy tez sie zastanowcie... kto sprawił ze istnieje takie cos jak morderstwo, nienawisc, choroby itd ? kto? Bóg... bo ludzie sami tego nie wymyslili... najpierw Bóg musiał pozwolic by takie rzeczy istniały... moze wiele rzeczy jest wina ludzi... ale tu nie chodziło mi o szczegoły... chodzi o konkretne rzeczy... ktore stworzył Bóg... bo sam człowiek nie stworzył wojen czy chorob.... poza tym Bóg w pewien sposob pokazuje swoja nienawisc... przykład? wypedza..... a tych ktorzy sie mu sprzeciwiaja potepia...
Awatar użytkownika
kathleen_kelly

Postautor: kathleen_kelly » 10 lis 2002, 4:09

... mnie nie chodzi ogólnie o wojny itp. - bo przecież to nie Bóg bierze karabin i nie szczela ... ale ogólny sens wypowiedzi Justysi sprowadza się do tego, że Bóg nie jest dobry i ja się z tym zgadzam ... choć w tym momencie ja mam akurat na myśli konkretny przykład, ale nieważne ... :cry:
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 10 lis 2002, 5:02

sara:
No właśnie. Bóg dał ludziom wladze jak to określasz i rozum a nad naszym rozumem to już Bóg raczej nie panuje, nie mowi nam co mamy robić itp. Bóg dał nam swiat piękny a to my, ludzie go zniszczyliśmy.

Ale czym ludzie są winni,którzy mają nie pokolei w głowie-Ci w szpitalach psychiatrycznych czy Ci którzy mordują.To los do tego ich skłonił.Odejścia bliskich osób są największą przyczyną tego,że coś złego dzieje się z naszym umysłem.Przestajemy wierzyć w sens życia i sami chcemy odejść z tego świata bo podobno tam w zaświatach jest lepiej i spotakmy tam osobe nam najbliższą...

Arekkk20:
Bog nas stworzyl

Ja jak już pisałam bardziej wierzę chocby w teorię ewolucji i w Wielki wybuch.Nauka i religia są widac sobie sprzeczne.

sara:
Wydaje mi się, że choroby serca były zawsze a o to głównie sie tu rozchodzi

No tak ale skąd one się wzięły-z powietrza???

Ghrave:
I wydaje mi sie ze dlasza dyskusja o tym nie ma sensu.

A mi się wydaje ze ma sens.Może w końcu do czegoś dojdziemy,bo ja naprawdę jestem zagubiona.A tak poza tym to może wiesz czy literatura Crowleya jest na interku?

Sylwia:
BÓG W PRZECIWIEŃSTWIE DO CZŁOWIEKA JEST DOSKONAŁY......

a skąd to wiesz?
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 10 lis 2002, 5:08

fakt - Bóg nie panuje nad naszym umysłem... ale to on stworzył te wszystkie uczucia, ktore kieruja naszym działaniem :roll:
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 10 lis 2002, 5:11

Cień Anioła:

Nie wiem......wierzę.....i wiesz.....wiem że mam rację....
Sylwia

Wróć do „Łzy”